Snědla dětem sladkosti

Deset let po vydání své veleúspěšné prvotiny Skladatelka voňavého prádla přichází Martina Formanová s volným pokračováním, autobiograficky laděnou knížkou Snědla dětem sladkosti. Autorka vtipným stylem přibližuje čtenáři nejen svou každodenní realitu – přesazení do odlišné země a kultury, uvykání venkovu, výchovu dospívajících dvojčat, vlastní plány a sny –, ale dokáže humorně reflektovat i vážnější životní okamžiky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136777/big_snedla-detem-sladkosti-X05-136777.jpg 3.4138

Kniha Snědla dětem sladkosti

Pavlína197
04.09.2021

Na tuto knížku už jsem si nějakou dobu myslela, ale odpuzovala mě reprodukce obrazu na obálce. Nicméně když na mě vykoukla v knihovně, donesla jsem ji domů a pustila se do čtení. Musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Knížka je psaná opravdu s nadhledem, bez jedovatého sarkasmu, z velké části lehce humorně laděná, doslova mi zvedala náladu. Při splínu vřele doporučuji.

Anna27
02.11.2020

Autobiografické povídky se mi skvěle četly. Humor paní Formanové je sympatický, kniha je taková oddechová jednohubka.

lencin
27.09.2020

Novela. Proměnlivá kvalita-místy vtipné, místy nepříliš povedené.
(2013)

Hanuja
03.05.2020

Vtipné a příjemné čtení. První dvě třetiny knihy jsou veselejší vyprávění ze života celé rodiny Martiny Formanové. Nezapomenutelný a hodně úsměvný je popis sledování olympiády Milošem Formanem na návštěvě. Je to velmi dobrá knížka pro dobrou náladu.

Mensa627
22.02.2020

Moc příjemný humor autorky. Asi zatím její nejlepší počin.

Jirinamac
29.11.2019

Vůbec jsem netušila, že je M. Formanová, tak vtipná spisovatelka. Moc jsem se u knížky bavila a několikrát hodně nahlas smála. Už mám připravenou další její knížku, tak doufám, že to bude ve stejném duchu. Četla jsem její knížku Případ Pavlína a ta rozhodně veselá nebyla.

Aleh
10.11.2019

Skladatelkou voňavého prádla jsem byla mile překvapena. Není jednoduché začít s někým žít, být tolerantní a přizpůsobovat se mu (jí). Je to samozřejmě oboustranné. Ale budovat vztah a svůj další život za oceánem, mi připadá dvakrát tak složité. Autobiograficky laděné vyprávění autorka píše s nadhledem a humorem sobě vlastním a to je zároveň asi ta správná cesta přizpůsobit se všem odlišnostem a prožít plnohodnotný život.Oddechová četba nejen pro ženy.

LenkaKa
10.07.2019

Už dlouho se chystám od autorky přečíst další knihu (četla jsem Skladatelku). Pohodové rychlé čtení, vtipné, zajímavé, pravdivé....byla jsem tak nadšená, že jsem sáhla ještě jednou po Skladatelce voňavého prádla.