Snědla dětem sladkosti

Snědla dětem sladkosti

Deset let po vydání své veleúspěšné prvotiny Skladatelka voňavého prádla přichází Martina Formanová s volným pokračováním, autobiograficky laděnou knížkou Snědla dětem sladkosti. Autorka vtipným stylem přibližuje čtenáři nejen svou každodenní realitu – přesazení do odlišné země a kultury, uvykání venkovu, výchovu dospívajících dvojčat, vlastní plány a sny –, ale dokáže humorně reflektovat i vážnější životní okamžiky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136777/snedla-detem-sladkosti-136777.jpg 3.396
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Eroika

EL.ZA

Když je mi smutno a mám chuť na lehčí čtení, sáhnu např. po této knížce a přečtu si, jak se p. Forman díval na návštěvě na olympiádu. Humor Martiny Formanové mi zkrátka sedí. Kéž by napsala ještě něco ze života své rodiny.

oskarka
10.11.2015

Oddychová a nenáročná knížka, která neurazí.

marie3310
12.06.2015

Lehké, milé, oddechové čtení, které vás rozesměje a neurazí. Upřímná nadhledová spoveď života. První i druhý dil se mi velice líbil, doporučuji jako lehké čtení na rozveselení.

vorenus
28.05.2015

Vyloženě nenáročná a oddechová četba.Knihu jsem otevřel, protože mě zajímalo soukromí pana Formana a kdo jiný by ho mohl popsat lépe, než jeho žena. Škoda jen, že v knize svému muži nevěnovala větší prostor. Ty části kde se objevuje patří bezesporu k tomu nejlepšímu v celé knize. Příhoda s olympiádou mě úplně rozsekala.

allebra
27.04.2015

Byla jsem mile překvapena, příjemné čtení.

fruitbueno
16.09.2014

První díl mě bavil asi o trochu víc, ale i tady nechybí nadhled, humor (tolikrát deklamovaný, že?!) a ironický odstup. Autorku to činí víc než zajímavou.

Janiny
08.09.2014

Nechala jsem si na léto, protože knihy od Martiny Formanové mám ráda. První polovina byla fajn, ale kdybych měla říct o čem byla ta druhá...Na Skladatelku voňavého prádla tato kniha nedosáhne.

verunali
31.05.2014

Docela nuda. Autorka, manželka slavného muže ví, že ať napíše cokoliv, díky svému jménu to prodá. Literární kvality se smrskly na laciný bulvár.

Dannielle
05.03.2014

Kamarádka byla nadšená tak jsem se vrhla na čtení. Ze začátku jsem se i nasmála. Ale od poloviny těžká nuda. Nutila jsem se to došíst.

Ankavi
13.02.2014

Jedním slovem nuda. A přitom mám autobiografické, "úderné" či vtipné knihy ráda - ale tahle nesplňuje ani jednu z vyjmenovaných vlastností...

lenkavildomcova
13.11.2013

Brala jsem si ji na rehabilitace a nemůžu říct, že bych byla nějak odvázaná... Kniha mi nepřišla ani nijak moc vtipná...

veeverka
09.10.2013

Nenáročné čtení, do autobusu zcela ideální.

janucha
27.08.2013

Kniha mě pobavila, přečetla jsem ji rychle. MF je stále vtipná, jako ve Skladatelce voňavého prádla, která je možná zajímavější,
což je ale dáno tím, že popisuje období, kdy se v životě MF dělo více věcí, hodně jsem se zasmála. I období boje s rakovinou
je podáno s vtipem, bez zbytečného patosu. Drobné tiky jednotlivých členů rodiny jsou podané s vtipem a na MF, je sympatické
jak si stále dokáže svůj život užívat a těšit se z něj. Opravdu ideální kniha na dovolenou a do busu jak píše imka.

ajinav82
13.08.2013

Sice kniha nemá žádnou zápletku, ale i tak se mi moc dobře četla. Je to jakési nahlédnutí do života jiné osoby. Pěkná oddychovka.

Spineli
08.08.2013

U knihy jsem se bavila, zasmála popisu Milošových "vrtochů", ale přišlo mi to, jako bych četla něčí deník, který ani není moc zajímavý. Odlehčené čtení, když člověk potřebuje vypnout.

imka
27.07.2013

Čtení do autobusu, na dovolenou....Vtipná knížka.

Marčullkas
20.07.2013

Autobiograficky laděná knížka. Věcné, milé popsání běžných každodenních činností ženy, která si toho musela hodně prožít a vydobýt!
Už se těším až si přečtu všechny knihy od p.Forman

hlina
12.06.2013

Můj milý deníčku...mnoho jiných by to dokázalo napsat zajímavěji.

sabca
02.05.2013

Mě kniha trochu zklamala. Je pravda, že občas jsem se musela upřimně zasmát, ale část pro mě byla nudná. Skladatelka vońavého prádla se mi líbila víc.

bookcase
09.04.2013

Mně se to líbilo, bylo to vtipné i trochu vážné čtení.

DagmarM
05.03.2013

Jedna z mála knížek, které jsem nedočetla. "Vdala jsem se za známého muže a vy koukejte, jak se s ním mám skvěle a jak mu vařím čaj" - něco v tom smyslu.

myskula
05.03.2013

Moc a moc zábavné,svižné,prostě jsem se dobře bavila.

Verrrunka
01.03.2013

Taková kniha o nás, pro nás... Rozumějte- o ženách, pro ženy. Ale asi ne zrovna pro mou věkovou kategorii. Nechala jsem se nalákat obálkou, názvem a známou osobností. Jenže celé to bylo takové tuctové.
Na jednu stranu je uklidňující vědět, že i Miloš Forman často hledá ponožky a od televize ho nelze dostat, když běží olympiáda. Ale když se nám takové věci dějí každý den, proč o nich i číst ve volném čase?

Martina Formanová

Martina Formanová