Závity ulit

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život píše svoje vlastní osudy a zaznamenává je do minulosti každého z nás, tak jako závity ulit, nedají se smazat nebo změnit, ačkoli bychom dali cokoli za to, kdybychom se jich mohli jednou pro vždy zbavit. A nakonec je musíme přijmout a začít psát nové, mnohdy povedenější, příběhy. Stejně jako Marta, jejíž život se právě zhroutil a teď je postavena před úplně nové výzvy a problémy. Jak se s nimi popere? Dokáže překonat stín, který poznamenal její osobní i pracovní život? Poetické vnímání reality se prolíná s rockovým stylem a hranice se stírají. Někdy se nám realita zdá být povrchní a klamavá… nebo se k ní stavíme s příliš velkými předsudky, a když prohlédneme, býváme příjemně překvapeni? Co čeká na Martu – najde sílu začít znovu a čelit svým životním kopancům? Pretty Woman z Holešovic se každopádně nikdy nevzdává!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377515/big_zavity-ulit-tpK-377515.jpg 4.3154
Nahrávám...

Komentáře (65)

Kniha Závity ulit

jarmar876
15. listopadu

Tento příběh mi přišel náramě k chuti. V podzimních pochmurných dnech, kdy se stmívá snad už ve tři a ze všech stran se na nás valí neradostné zprávy, mě Závity ulit vytáhly do světa plného letního slunce a svižného vtipného vyprávění. Je to knížka na relax, nabrání nových sil a pozitivní nálady. Od začátku jsem tušila, kam příběh směřuje a to co jiní hodnotí jako můnus této knížka, já naopak oceňuji. I přes svou předvídatelnost dochází v ději k nepředvídatelným zvratům a to co je nejvíc, je autorčin styl jakým píše. I love story, z pera Martiny Málkové, je chytrá knížka bez banalit, s přesahem k zamyšlení (kdo se zamýšlet chce), plná poetických metafor. Od autorky jsem četla její další dvě knížky a i v tomto případě jsem z jejího psaní nadšená.

martineden
09. října

Kdo si rád občas vyvětrá hlavu lehčím žánrem, tady si přijde na své. Náladou mi kniha připomínala tvorbu Alexandry Potter, ale proč ne? Úplně bych to viděla jako film.


los
02. říjnaodpad!

to jsem zase jednou sáhl v knihovně vedle, takové hloupé ženské psaní...

marketa1860
21. září

Opravdu odpočinková kniha, děj plyne tak jaksi očekávaně, bez překvapení. Žádné zvraty nečekejte, je to příjemný odlehčený příběh vcelku zajímavé ženy v okamžiku rozhodování o vztazích, práci, minulosti, budoucnosti. Přečetla jsem ji za tři odpoledne, parádně vyvětrá hlavu a vyvolá úsměv na tváři.

Zoe111
29. srpna

Naprosto úžasná oddechovka. Příběh plyne tak poutavě, že nejde knížku odložit. Přečetla jsem ji za sobotu a škoda, že Závity ulit nemají víc stránek. Autorka prokázala, že je opravdu výborná vypravěčka. Dokáže si poradit s různými žánry tak, že její styl vyniká neobyčejnou čtivostí. Na rozdíl od vážnějšího románu Pérka, drátky, kolečka, který jsem četla jako první, jsou Závity ulit odlehčené čtení, svěží, vtipné, ale přesto nabízí i možnost k zamyšlení, pokud se čtenář zamyslet chce. Od začátku je jasné kam příběh směřuje, ale pod touto jednoduchou linkou se pro vnímavé otevírají poněkud hlubší otázky a odpovědi. Jaké je pozadí chování člověka? Jak moc nás ovlivňují předstudky? Jak hrdiny poznamenají utajené obavy a kde je hranice mezi odvahou a bláznovstvím? A je to opravdu bláznonovství?
V knížce jsem našla spostu krásných a originálních metafor, kterými autorka potvrdila svůj talent pro poetiku, stejně jako skvěle padnoucí dialogy a štiplavý vyvážený humor.

aralka
28. srpna

Já jsem se bavila!! Děj knihy je skutečně hooodně předvídatelný, jednoduchý, v podstatě plytký, romantický až pohádkově, náhody nereálné a mohla bych pokračovat ... ALE, celé je to v takovém skvěle odlehčeném a moc sympatickém podání, jde o knihu zábavnou a odpočinkovou, která nemá ambice si hrát na něco jiného... za mě super!!

Aneleh
09. srpna

Moc hezké odpočinkové čtení a i když každý pozná, k jakému konci to vše směřuje, přesto je velmi zajímavé nechat se unášet celým příběhem a tu cestu si užít. Je vtipná a nenechá vás se ani chvilku zastavit, protože prostě musíte vědět, jaká další dobrodružství vás na ní ještě čekají. Přečteno téměř na jeden zátah, to prostě jinak nešlo.

Mondaika
05. srpna

Od knihy jsem nemela velké očekávání. Do prvních cca 75 stran jsem se nudila. Možná se přesvědčovala o tom, že musím číst dál..., ale tak jako všechno chce svůj čas i tato kniha a tento děj ho potřeboval. Zároveň mi kniha dovolila zamyslet se nad "šnečími domečky" z jiného úhlu pohledu.
Kniha je Předvídatelné, ale to ji na kouzlu neubere. Hlavní hrdinové byly super....


"je to jako historie, nemůžeš s ní nic dělat. Můžeš o ní lhát, můžeš ji tajit, můžeš zkusit na ni zapomenout, ale to ji nezmění... Zůstanou šrámy, kterych se nezbavíme po celý náš život... Smířit se s tím je jediný co musíme....

Krásné čtení do dešťových dnů....
#summertime#rain

1