Doomiiniikaa Doomiiniikaa komentáře u knih

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Po první kapitole jsem si připadala, že příběh nebude úplně pro mě, ale dala jsem mu šanci. Od samého začátku příběhu až do konce je jeden zvrat za druhým. Děj jako takový je od začátku předvídatelný, ale některé zvraty jsou nečekané.
Celkově si myslím, že autorka má lepší knihy.

03.04.2023 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

(SPOILER) Začnu od konce, který je rozhodně nečekaný,ale možná je pro mě i tak trochu zklamáním .. válka ani neproběhla a najednou je všechno vpohodě (nikde není ani vysvětlené, že když Jude Cardana zabila, jak je možné, že přežil .. jen věštba za to asi nemůže žejo)
Cardana jsem si v druhém a třetím díle celkem oblíbila,ale nakonec jsem od něj čekala ještě trochu větší charakterový vývoj.
Jude je smrtelnice a přemůže prakticky každého skvělého vílího bojovníka?? Jako jo je zraněná,ale ... jinak mi vcelku nevadila, ale musím říct, že jsem měla jiné oblíbence. A vlastně všechny vedlejší postavy mě zaujaly. Co mě mrzí je rychlá smrt Lockeho, který byl důležitou součástí a lusknutím prstů je pryč, ale když se nad tím tak zamýšlím, autorka obecně píše svižný příběh, který má rychlý spád.
Přesto, že celou knihu jsem musela přečíst během jednoho dne, protože mě extrémně vtáhla do děje, musím říct, že konec ve mně vyvolal smíšené pocity.

19.03.2023 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Skleněný trůn už mám za sebou, takže jsem věděla, do čeho jdu a autorka mě nezklamala. Svět víl a lidí jsem si ihned zamilovala, děj je čtivý a neustále se něco děje.. všechny charaktery naprosto výstižně popsané.. Tamlina jsem na jednu stranu měla hned ráda,ale na druhou stranu mi vadilo jeho věčné nic nedělání a nic neříkání, zato Lucien a Rhys mi sedli hned oba. No a Feyre ... já nevím, přijde mi, že někdy ze sebe dělá až moc velkou chudinku aniž by měla důvod a pak je zas nebojácná hrdinka, jako by se nemohla rozhodnout, ale nakonec jsem si na ní zvykla.

12.02.2023 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Opět jako u předchozí série mě naprosto uchvátila historie, příběhy a legendy.
Romantická linka byla příjemná a nijak přepálená.
Všechny charaktery v příběhu byly uvěřitelné.
Hezky propracovaný příběh, sice od určité chvíle už víte kdo a kde je záporák,ale konec vám stejně naskytne spoustu překvapení. A ač si myslíte, že konec bude sladký, stejně se objeví malá záhada, která vás vtáhne do pokračování.
Určitě dávám 5*, protože příběh nemá jediný zádrhel, který bych našla. Všechno je tak reálně zpracované - chování,intriky,konflikty, city apod.

13.01.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

(SPOILER) Tak jako vždy si Colleen vybrala skličující téma, které se v životě běžně vyskytuje. Dopodrobna nám rozebrala emoční pochody dvou hlavních postav.

SPOILER.
Za mě osobně nakonci přišlo smíření s realitou až moc z ničeho nic. Čekala jsem, že po tom, jak moc dlouho se s tím nedokázala smířit se té myšlenky ani nevzdá a půjde např. aspoň pracovat mezi děti. Každopádně i tento konec se dá brát za reálný.

18.12.2022 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

V kategorii oddechovek bych jí hodnotila, jako jednu z těch lepších. Příběh se četl hezky, nikde nebyly zdlouhavé nudné useky.

Ze začátku a vlastně až do konce jsem si říkala, že by to byl zajímavý thriller, protože chování Bena bylo spíše přehnané než romantické. Ale nakonec i ta romantická linka nebyla špatná.

13.11.2022 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Musím říct, že Tamnyj je asi jediný záporák, který mi přirostl k srdci.. Třetí díl za mě super, ze začátku se to trochu táhlo,ale pak už se to rozjelo a líbí se mi nápaditost v ději .. Všechny postavy jsou za mě skvěle vymyšlené a napsané a všechny jsem si oblíbila, nejvíce asi Nikolaje..

20.09.2022 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kdyby šlo dát více jak 5* tak bych neváhala. Příběh sice až tak originální není, ale to jak
mi dokázala autorka zamotat hlavu s tím, kdo je zabiják a kdo princ, úplně zastínilo klišé příběhu. Oceňuji i to,jak vkusně a uvěřitelně je popsán milostný trojúhelník. K tomu všemu hlavní hrdinka není žádná naivní postava, jak v takovýchto příbězích bývá zvykem. Takže jediný negativum, které kniha měla byly překlepy ve slovech, ale to už se jedná jen o chybu překladu, u kterých jsem se spíše nasmála, jako např. místo prázdný žaludek měla Lia prázdný žalud apod. :D

Jsem zvědavá,jestli mě takto mile překvapí i další díl.

25.06.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Začala bych tím, že se jedná o oddechové čtení, hned od začátku se dá předpokládat konec,ale i tak jsem sem tam byla překvapená. Děj krásně plynul a hlavní hrdiny jsem si ihned oblíbila. Takže ikdyž se jednalo docela o klišé,tak musím hodnotit 5*.

05.06.2022 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Jsem nadšená, jak se jednotlivé příběhy začínají proplétat!! fakt pecka

23.05.2020 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Ze začátku mě kniha nebavila a byla jsem naštvaná věčně na Beth za její rozhodnutí, ale ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Moc pěkná kniha :)

12.09.2016 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Mnohem lepší než film

31.07.2016 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Užasná kniha !!! Patří mezi mé nejoblíbenější

23.07.2016 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Kniha je pro mě trochu zklamáním. Začátek je slibný a téma, které si autorka vybrala je zajímavé. Jen mi je líto, jak naivně to autorka uchopil.
Rozhodně slabší kousek od CoHo.

03.04.2023 3 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

•Vysloveně zbožňuji autorčiny knihy. Ten svět, legendy, příběhy, charaktery postav. Jsem ráda, že tuto sérii navázala na tu předešlou a mohla jsem si ten svět užívat znovu.
•První díl byl určitě lepší, ale to nijak neubírá kvalitu tomuto dílu. Na mě v tomto dílu, až moc romantických chvilek.
•Stejně jako u první série až moc pohádkový konec. Nadruhou stranu celý příběh není nijak naivní, hrdinové si nic nenalhávají a jak jen to je možné je chování postav uvěřitelné, stejně tak zvraty v příběhu.
•Oceňuji to, že autorka sice měla našlápnuto k magii, pomocí ampulky s hvězdným prachem, ale nechala to být.. právě ta malá špetka magie, která se v předešlé a této serii objevuje, se mi líbí.

25.01.2023 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

(SPOILER) Za mě rozhodně jedna z nejlepších fantasy sérii, které jsem četla. Všeho bylo tak akorát -kouzel, romantické linky, politiky apod. Bylo to opravdu příjemné čtení, od kterého se nedalo odtrhnout.

Mrzelo mě jen posledních pár stran, které byly lehce naivní v tom, že by válka skončila takto lehce ,to mi přišlo už pohádkové ..

A poslední mínus mají za mě Paulininy kapitoly, které mě vůbec nebavily a nepřišlo mi ani že by přispěly do příběhu.

27.08.2022 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Líbil se mi pohled na věc i od Reeda, to bych klidně uvítala už od prvního dílu,a doufam, že v tom autorka bude pokračovat v dalším díle. Spousta scén je hodně nereálných a často nechápu chování postav,ale ve výsledku je to hezké čtení, sérii mám v plánu dočíst,ale nepředpokládám, že se k ní vrátím

11.06.2022 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Když jsem knihu začala číst, tak s očekáváním, že se jedná o historický příběh, takže hned ze začátku jsem byla překvapená. Ikdyž byl děj moc hezký, některé části nedávaly moc smysl a neshodovalo se to se začátkem knihy. Každopádně kniha se četla hezky, hlavní postavy jsem si oblíbila a jsem zvědavá na další díly.

09.06.2022 3 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Příběh krásný a hlavně originální, bez váhání bych dala 5* ,ale poslední 3 stránky mě naštvaly a celý příběh mě tím lehce zklamal

16.05.2022 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Autorka mi opět potvrdila proč její knihy tak zbožňuji. Krásné a originální.

07.05.2022 5 z 5