Jen si troufni

Kdyby někdo znal celou pravdu o Beth Riskové a jejím životě, okamžitě by poslal její matku do vězení a sedmnáctiletou Beth bůhvíkam. Takže chrání mámu za každou cenu. Dokud se na scéně neobjeví její strýc a přinutí Beth si vybrat mezi máminou svobodou a svým vlastním štěstím. Beth se musí nastěhovat k němu, žít s ním a jeho ženou, která ji nenávidí, a chodit do školy, kde jí nerozumí. Ani trochu. Snad kromě jednoho kluka… Ryan Stone patří mezi zlatou mládež. Populární hráč baseballu a hvězda místního týmu má však tajemství, které nesmí nikomu prozradit. Ani kamarádům, se kterými sdílí všechno včetně hecování a výzev. Která z nich je nejšílenější? Pozvat na rande Skejťačku, která by o něj nezavadila ani pohledem. Z výzvy se ale stane přitažlivost, kterou Ryan ani Beth nečekali. Najednou kluk s bezchybnou pověstí riskuje své sny a život pro holku, co miluje. A holka, která k sobě nikoho nepustí blíž než na pět metrů, si to najednou troufne....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218312/jen-si-troufni-218312.jpg 4.3397

Překroč svůj stín (2.)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Dare You To (2013)

Kniha Jen si troufni

Markett

Tyhle romantické oddechovky si člověk vždycky rád přečte, protože si u nich mysl tak krásně odpočine. A tahle knížka nebyla vyjímkou - ze začátku se mi trochu dařilo hůř se začíst, protože první setkání s Beth bylo poněkud zvláštní - její způsob života, vyjadřování, a celkově i její okolí... ale jakmile jsem četla dál, víc a víc mě čtení bavilo.
Knížku můžu doporučit těm, kteří mají rádi tyto romantické oddechové příběhy. :)

Lofda
30.12.2018

Čtu hodně a ráda a mám ráda knížky, kterým říkám "vztahovky". Tohle je přesně jedna z nich. On a ona, každý má svůj problém a každý je jiný, než se navenek může zdát. Tak až sem bych se shodla s popisem spousty jiných knih. Dál už tahle knížka vybočuje a možná úplně ve všem. A to ji dělá jednou z těch, které po přečtení nemůžete pustit z hlavy a nutí vás se zamyslet. A protože já už nepatřím do kategorie, které prvotně asi byla kniha určena, nutila mě tahle knížka hodně přemýšlet o Scottovi, matce Beth, rodičích Ryana, jejich přístupu k synům.. Za mě moc povedená knížka a ti dva, Beth i Ryan.. Prostě doporučuji přečíst, zklamaní nebudete. PS: jediné co mi mrzí, že jsem nikde nenašla, že by se chystalo vydání dalšího dílu.. Já bych moc ráda zjistila, jak to bylo s Isiahem! A navíc za mě ta knížka nebyla moc dlouhá, četla bych dál a dál, prostě ráda bych se dozvěděla víc ;-)

Petra38
27.11.2018

Druhy dil se mi o neco lepe cetl nez prvni. Je s podivem jak se dokaze nekdo tak rychle zamilovat vzlast kdyz mezi nimi byla ze zacatku podekud nevrazivost, nk mhsime asi brat c potaz ze je to divci roman a ja mam zrovna na tento zanr naladu. Beth ma tezky zivot a je zrazena a to dava pribehu tu pravou chut. :-)

__Vev__
18.10.2018

Knížka se mi opravdu líbila. Hodně mě vzala a já ji nedokázala odložit. Každou další stránkou jsem doufala, že se dozvím víc o minulosti Beth, co ji přimělo změnit se. Toužila jsem vědět víc a proto mě knížka tak chytila. Nevadila mi sprostá mluva Beth na začátku. Vítala jsem to. Jediné, co mi vadilo, byl homofóbní otec Ryana. Za tenhle jeho názor bych mu dala stejnou ránu, jakou dal Scott Trentovi.
Jinak knihu doporučuji. Sice jsem první díl nečetla a zatím se k tomu nemám, ale je to vynikající.

martina5069
27.07.2018

Příběh Beth a Ryana se mi líbil o malinko míň, než příběh o Echo a Noahovi. Kniha opět pojednává těžké téma tedy alkoholismus, drogy a násilí. Ze začátku mi hodně vadila sprostá mluva Beth ( sice taková byla už v prvním díle ale tohle byl extrém) ale postupem knihy je vidět jak se její chování mění k lepšímu a začla sem ji mít docela ráda, tím docela myslím,že mě na jednu stranu strašně štvalo jak si pořád nevěří ( nikdo mě nemá rád, všichni mě opustí, nikomu nemůžu věřit) a na druhou stranu ji zase chápu proč se tak chovala, hodně jsem přemýšlela co bych dělala já na jejím místě a pravděpodobně bych lide nedůvěřovala stejně. No a pak je tu Ryan, kluk který hraje baseball a zjišťuje, že miluje tvůrčí psaní, které jeho otec neschvaluje, protože z něho chce mít profesionálního hráče. No a najednou se objeví Beth a co začlo obyčejnou sázkou skončí Happy Endem. Za mě 4* z 5*.

LenRan
12.07.2018

To samé jako první díl. Absolutně dokonale popsané, člověk vůbec nemusel pochybovat o tom, co se právě děje, všechna slova dávala smysl a vedla k úžasnému konci. Bylo to napínavé, bolestné, osvobozující, romantické, prostě super.

Evka3814
07.05.2018

Opět čtivá kniha která neurazí

silvinka12
22.03.2018

První kapitoly z pohledu Beth? Tak to se mi vůbec nechtělo číst. Na každé stránce bylo aspoň jedno sprostý slovo. Ale pak se Beth začala měnit. Obdivuji autorku, že dokázala takhle hezky vymyslet a napsat jak se Beth mění k lepšímu a tak, že nejde nikde najít ten zlom. V některých knihách co jsem četla se hrdinové mění během jedné kapitoly, ale v téhle to bylo krásně rozvržené, nic nebylo uspěchané. No a jak se odstěhovala za strýcem tak se to pořádně rozjelo a já se nemohla od knihy odtrhnout. Tento díl asi o nějaké to procento lepší.