Jen si troufni

Kdyby někdo znal celou pravdu o Beth Riskové a jejím životě, okamžitě by poslal její matku do vězení a sedmnáctiletou Beth bůhvíkam. Takže chrání mámu za každou cenu. Dokud se na scéně neobjeví její strýc a přinutí Beth si vybrat mezi máminou svobodou a svým vlastním štěstím. Beth se musí nastěhovat k němu, žít s ním a jeho ženou, která ji nenávidí, a chodit do školy, kde jí nerozumí. Ani trochu. Snad kromě jednoho kluka… Ryan Stone patří mezi zlatou mládež. Populární hráč baseballu a hvězda místního týmu má však tajemství, které nesmí nikomu prozradit. Ani kamarádům, se kterými sdílí všechno včetně hecování a výzev. Která z nich je nejšílenější? Pozvat na rande Skejťačku, která by o něj nezavadila ani pohledem. Z výzvy se ale stane přitažlivost, kterou Ryan ani Beth nečekali. Najednou kluk s bezchybnou pověstí riskuje své sny a život pro holku, co miluje. A holka, která k sobě nikoho nepustí blíž než na pět metrů, si to najednou troufne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218312/big_jen-si-troufni-218312.jpg 4.3515

Překroč svůj stín 2.

Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Dare You To, 2013

Kniha Jen si troufni

MAU256

Tak to byla síla, dosti čtivý příběh. Beth jsem obdivovala, byla tak strašně silná a dělala vše, aby zachránila mámu, ale jaký byl její život? Jak to může matka svému dítěti udělat? Ryana jsem chápala, vždyť bavit se, když jste takhle mladí a nikomu tím neublížit, proč ne? Jenže pak se to zvrtlo. Ale protože Ryan nikdy neprohrává, tak se nenechal odradit a zabojoval, a to nejenom o lásku, ale také o svůj život, který by nebyl otce ani matky, ale jeho. A Scott? Ničilo ho, že jí dříve nepomohl, ale chtěl to všechno napravit a jsem ráda, že se mu to nakonec podařilo.

Ryan se přimáčkne blíž, ochranářsky mě obejme kolem pasu a zavře oči. "Důvěřuju ti." "Slušný pokus." Jemně do něj šťouchnu loktem své sádry a jemu se zvedne hruď, jak se zachechtá. Je to úžasný pocit, dělat si z něj zase legraci. "A tu druhou věc. Řekni to." "Miluju tě." Rozplývám se v jeho teple a jeho síle a taky zavřu oči. "Ještě." "Miluju tě," zašeptá.

Jája92
27.12.2022

Neodolala jsem a po přečtení prvního dílu, jsem se vrhla ihned na další. Na vyprávění z obou stran hlavních aktérů jsem si zvykla v předchozí knize, takže mě to již nepřekvapilo.
V prvním díle jsme se seznámili okrajově s rebelkou Beth, potěšilo mě, že jí autorka věnovala další díl. Je to příjemná změna, kdy je hlavní hrdinka potížistka a Ryan slušně vychovaný chlapec, který slepě plní přání svých rodičů.
Opět se tu vyskytlo závažné téma, školní prostředí plné falše a šikany. Vyprávění z pohledu Beth bylo opravdu silné, z pohledu Ryana trochu ztrácelo svůj náboj.

romca4180
14.06.2022

Tento díl se mi líbil o něco míň.. Co si musela Beth prožít, bylo fakt šílenství, to bez debat, ale už to nemělo takové grády z Ryanova pohledu..

moma08
12.04.2022

Tento díl byl dle mého názoru určitě o půl ⭐ lepší než předchozí.
I když to bylo YA, tak mě to vtáhlo do děje, že jsem musela číst než jsem to měla.
Super knížka.

vlkove
04.12.2021

HODNOCENÍ SÉRIE: 85 %

janka2000
16.05.2021

Kniha mi připomínala Normální lidi. Na knihu pro mládež je to velmi silný a dobře napsaný příběh. Ryan je sportovec, který zjistí, že umí i něco jiného, že jeho život neřídí rodiče, že se i on sám může rozhodovat, že nezáleží na ostatních. Kdežto Beth zjišťuje, že může cítit, může chtít a že není zodpovědná za ostatní.

Ella161
11.04.2021

Jeden z nejsilnějších příběhů, které jsem kdy četla. Já si myslela, že to bude ta typická love story, kde je populární kluk děvkař a zamiluje se do nepopulární holky. Jak moc jsem se v tomhle zmýlila a díky bohu za to! Bylo to z části něco nového a já si to moc užívala. U knihy jsem několikrát cítila strašné zoufalství, lítost i smutek. Několikrát jsem brečela, protože jsem se nad tím moc zamýšlela a hlavně mi bylo líto Beth.

Beth... Nedokážu si představit, že bych měla zažít alespoň polovinu toho, co ona. Na jejím místě bych se zhroutila a nevěděla co se sebou. Jenže jí každá špatná zkušenost přinutila být silnější i drsnější. Přesně tak. Schovávala se za maskou drsňačky a mrchy, protože by to jinak nezvládla. Avšak její opravdový já bylo tak moc zlomený. Nedivila jsem se jí a bolelo mě to číst. Vím, že je to jen smyšlený příběh, ale to, co se stalo jí, se děje běžně ve světě a je to fakt hnus. Skoro o tom nemohu ani slyšet, natož o tom číst. Moc jsem jí obdivovala. Už jen za to, že svojí mámu nezavrhla, i když to opravdu ukázková máma nebyla. Strašně jsem jí přála štěstí i radost ve svým životě, což obojí našla, jak nám může být všem jasné.

Ryan byl fajn. Měla jsem ho ráda, i když jsem nesouhlasila s tím, co ze začátku Beth udělal. Bylo to klišé, protože tohle je už v tolika příbězích. Štval mě tím a nadávala jsem mu, ale pak jsem mu všechno odpustila, když si uvědomil, že tohle není v pořádku. Navíc měl body k dobru za to, že po nějakém čase řekl Beth pravdu a dále to před ní netajil. Navíc fakt jsem si užívala to, že každý týden nestřídal holky. Už je to dlouho, co jsem četla příběh v tomhle žánru, kde tohle nebylo. Mile mě to překvapilo. A také mě mile překvapilo to, jak úžasnou měl osobnost. Nebál se dát najevo city. Nebál se si sám sobě přiznat, že k někomu něco cítí. Byl to gentleman a na jeho věk se choval velmi vyspěle. Kéž by by byli takový kluci i v téhle době!

Příběh jsem prvně četla před rokem a už tehdy se mi strašně líbil. Každopádně mám pocit, že po druhém přečtení se mi líbí snad ještě více. Pokud knihu neznáte, tak se doporučuji podívat na anotaci (popřípadě další recenze) a knihu si přečíst. Fakt tím nic nezkazíte a jsem si jistá, že si jí opravdu oblíbíte.

illca2
25.03.2021

Za mě určitě lepší díl, jak ten předešlý. Emotivní příběh, který dokáže v člověku vyvolat spoustu emocí. To čím si musela projít Beth, je svinstvo. O to mě víc těší, že potkala takového spravňáka jako je Ryan.