Jen si troufni

Kdyby někdo znal celou pravdu o Beth Riskové a jejím životě, okamžitě by poslal její matku do vězení a sedmnáctiletou Beth bůhvíkam. Takže chrání mámu za každou cenu. Dokud se na scéně neobjeví její strýc a přinutí Beth si vybrat mezi máminou svobodou a svým vlastním štěstím. Beth se musí nastěhovat k němu, žít s ním a jeho ženou, která ji nenávidí, a chodit do školy, kde jí nerozumí. Ani trochu. Snad kromě jednoho kluka… Ryan Stone patří mezi zlatou mládež. Populární hráč baseballu a hvězda místního týmu má však tajemství, které nesmí nikomu prozradit. Ani kamarádům, se kterými sdílí všechno včetně hecování a výzev. Která z nich je nejšílenější? Pozvat na rande Skejťačku, která by o něj nezavadila ani pohledem. Z výzvy se ale stane přitažlivost, kterou Ryan ani Beth nečekali. Najednou kluk s bezchybnou pověstí riskuje své sny a život pro holku, co miluje. A holka, která k sobě nikoho nepustí blíž než na pět metrů, si to najednou troufne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218312/big_jen-si-troufni-218312.jpg 4.3483

Překroč svůj stín 2.

Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Dare You To, 2013

Kniha Jen si troufni

janka2000

Kniha mi připomínala Normální lidi. Na knihu pro mládež je to velmi silný a dobře napsaný příběh. Ryan je sportovec, který zjistí, že umí i něco jiného, že jeho život neřídí rodiče, že se i on sám může rozhodovat, že nezáleží na ostatních. Kdežto Beth zjišťuje, že může cítit, může chtít a že není zodpovědná za ostatní.

Ella161

Jeden z nejsilnějších příběhů, které jsem kdy četla. Já si myslela, že to bude ta typická love story, kde je populární kluk děvkař a zamiluje se do nepopulární holky. Jak moc jsem se v tomhle zmýlila a díky bohu za to! Bylo to z části něco nového a já si to moc užívala. U knihy jsem několikrát cítila strašné zoufalství, lítost i smutek. Několikrát jsem brečela, protože jsem se nad tím moc zamýšlela a hlavně mi bylo líto Beth.

Beth... Nedokážu si představit, že bych měla zažít alespoň polovinu toho, co ona. Na jejím místě bych se zhroutila a nevěděla co se sebou. Jenže jí každá špatná zkušenost přinutila být silnější i drsnější. Přesně tak. Schovávala se za maskou drsňačky a mrchy, protože by to jinak nezvládla. Avšak její opravdový já bylo tak moc zlomený. Nedivila jsem se jí a bolelo mě to číst. Vím, že je to jen smyšlený příběh, ale to, co se stalo jí, se děje běžně ve světě a je to fakt hnus. Skoro o tom nemohu ani slyšet, natož o tom číst. Moc jsem jí obdivovala. Už jen za to, že svojí mámu nezavrhla, i když to opravdu ukázková máma nebyla. Strašně jsem jí přála štěstí i radost ve svým životě, což obojí našla, jak nám může být všem jasné.

Ryan byl fajn. Měla jsem ho ráda, i když jsem nesouhlasila s tím, co ze začátku Beth udělal. Bylo to klišé, protože tohle je už v tolika příbězích. Štval mě tím a nadávala jsem mu, ale pak jsem mu všechno odpustila, když si uvědomil, že tohle není v pořádku. Navíc měl body k dobru za to, že po nějakém čase řekl Beth pravdu a dále to před ní netajil. Navíc fakt jsem si užívala to, že každý týden nestřídal holky. Už je to dlouho, co jsem četla příběh v tomhle žánru, kde tohle nebylo. Mile mě to překvapilo. A také mě mile překvapilo to, jak úžasnou měl osobnost. Nebál se dát najevo city. Nebál se si sám sobě přiznat, že k někomu něco cítí. Byl to gentleman a na jeho věk se choval velmi vyspěle. Kéž by by byli takový kluci i v téhle době!

Příběh jsem prvně četla před rokem a už tehdy se mi strašně líbil. Každopádně mám pocit, že po druhém přečtení se mi líbí snad ještě více. Pokud knihu neznáte, tak se doporučuji podívat na anotaci (popřípadě další recenze) a knihu si přečíst. Fakt tím nic nezkazíte a jsem si jistá, že si jí opravdu oblíbíte.

illca2

Za mě určitě lepší díl, jak ten předešlý. Emotivní příběh, který dokáže v člověku vyvolat spoustu emocí. To čím si musela projít Beth, je svinstvo. O to mě víc těší, že potkala takového spravňáka jako je Ryan.

Ann98

Originální příběh, který je silně emotivní. Námět knihy se mi velmi líbil. Oceňuji střídání hlavních postav ve vypravování. Jak Beth tak Ryana jsem si velmi oblíbila. Oceňuji rozdělení rolí, kdy tentokrát hlavní hrdinka je tou rebelkou a hlavní hrdina slušně vychovaný a oblíbený. Právě toto knihu dělá výjimečnou a zvedá její hodnocení. Samotný příběh je velmi emocionální, ukrývá v sobě to nejhorší, co by mohlo mladého člověka potkat. Příjemné rychlé čtení, které můžu jedině doporučit.

jinbr
25.11.2020

Uf, s tímto dílem jsem tedy opravdu bojovala. Neustálý negativní a odmítavý přístup, zdůrazněný snad v každém odstavci, mě při čtení doslova dusil. Jak už jsem psala v hodnocení předcházejícího dílu, opakuje-li se to příliš často, je to pro příběh samotný rušivé. I když vezmu jako skutečnost, že se takový příběh může stát (dětství hrdinky), a také se neumím tak úplně vcítit do jejích pocitů, resp. do toho neustálého negativismu a odmítání, chápu, že je těžké po takových zkušenostech někomu věřit a věřit ve zlepšení celkově. Neustálé mentorování typu "nezasloužím si, nejsem hodna, je to moje vina..." mě pak spíše odpuzuje. Stejně jako takto smýšlející člověk odpuzuje ve svém okolí lidi, kteří by mu rádi přispěli k pocitu cítit se dobře a lépe.

Alnima
10.11.2020

Moc se mi tu líbili obrácené role. Holka dračice a kluk svatoušek. Hezká YA.

Kudík
05.09.2020

Moc pěkné čtení. Beth mi sice v prvním díle až tak sympatická nebyla, ale následně (po přečtení - čím si prošla) chápu její chování. No a Ryan, ten měl jediné mínus, a to, že rovnou nepodpořil Marka. Jinak kluci v této sérii mají neuvěřitelné charaktery. Jak ráda bych si přečetla i další díly, hlavně o Isaiahovi a Loganovi.

Makaja
18.07.2020

Jsem zklamaná, po první knize série jsem myslela, že to bude fajn. Ale....tady je to přesně jako přes kopírák After a spol. Chce ji, ona jeho taky, ale protože si zas myslí, že on ji ne, tak ho nechce a tak je to furt dokola. A zase na začátku sázka, vskutku "originální". Nic hlubšího v tom tentokrát vlastně není, matka alkoholička není až tak dramatická linka. Nebavilo, nepřekvapilo, bude zapomenuto. Lituju, i ty tři hvězdy jsou až až.