Jen si troufni

Kdyby někdo znal celou pravdu o Beth Riskové a jejím životě, okamžitě by poslal její matku do vězení a sedmnáctiletou Beth bůhvíkam. Takže chrání mámu za každou cenu. Dokud se na scéně neobjeví její strýc a přinutí Beth si vybrat mezi máminou svobodou a svým vlastním štěstím. Beth se musí nastěhovat k němu, žít s ním a jeho ženou, která ji nenávidí, a chodit do školy, kde jí nerozumí. Ani trochu. Snad kromě jednoho kluka… Ryan Stone patří mezi zlatou mládež. Populární hráč baseballu a hvězda místního týmu má však tajemství, které nesmí nikomu prozradit. Ani kamarádům, se kterými sdílí všechno včetně hecování a výzev. Která z nich je nejšílenější? Pozvat na rande Skejťačku, která by o něj nezavadila ani pohledem. Z výzvy se ale stane přitažlivost, kterou Ryan ani Beth nečekali. Najednou kluk s bezchybnou pověstí riskuje své sny a život pro holku, co miluje. A holka, která k sobě nikoho nepustí blíž než na pět metrů, si to najednou troufne....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218312/jen-si-troufni-218312.jpg 4.3355

Překroč svůj stín (2.)

Dare You To (2013)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Evka3814

Opět čtivá kniha která neurazí

silvinka12

První kapitoly z pohledu Beth? Tak to se mi vůbec nechtělo číst. Na každé stránce bylo aspoň jedno sprostý slovo. Ale pak se Beth začala měnit. Obdivuji autorku, že dokázala takhle hezky vymyslet a napsat jak se Beth mění k lepšímu a tak, že nejde nikde najít ten zlom. V některých knihách co jsem četla se hrdinové mění během jedné kapitoly, ale v téhle to bylo krásně rozvržené, nic nebylo uspěchané. No a jak se odstěhovala za strýcem tak se to pořádně rozjelo a já se nemohla od knihy odtrhnout. Tento díl asi o nějaké to procento lepší.

veveronka

výborné jako vždy

ajla5

Klasická romantika, plná vášně a touhy. Během čtení se objevily postavy z knihy Překroč svůj stín. Ta mě moc neuchvátila, ale po přečtení této knihy jí dám ještě šanci. Chci prostě vědět ještě víc, Jinak k této knize: prostě Ryan se nebojí!

Peťule159
10.12.2017

Stejně úžasný příběh jako v prvním díle...líbilo se mi jak je Beth drsná...chvílemi jsem se v ní viděla. Prostě je to velice zajímavá kniha ....a jsem ráda že jsem na ní narazila.:-) :-)

xindl007
30.11.2017

Zpočátku mi Beth byla hrozně nesympatická. Její slovník, její chování, to jak odhání člověka, kterému na ní záleží - zkrátka všechno. Ale když člověk pronikne pod jádro problému, pochopí.

KaileyBlot
21.11.2017

Stejně čtivé jako první kniha. Líbilo se mi, že to tak mírně navazovalo, že tam vystupovali některé stejné postavy, kterým v první knize nebyl věnován moc velký prostor. Ze začátku mě spíš bavili kapitoly z pohledu Beth, ale od té půlky to bylo úžasné celé a moc jsem si čtení této knihy užila. Obě knihy mooc doporučuji - prostě nádhera!

salča
10.07.2017

Stejně krásná jako první díl.

Arwen329
08.07.2017

Krásný příběh.

pecinka21
20.06.2017

Super knížka :)

ardeas
14.06.2017

S touto autorkou mám vážny problém :) nepíše epilógy! a mne sa ich pri oboch knihách žiada ako soľ.
Inak opäť dobrá kniha, ale slabšia oproti jednotke, nedotiahla sa na ňu, ale i tak, môžem odporúčať.

Nita17
12.06.2017

Pro mě kupodivu lepší čtení než jednička. Beth a Ryan pro mě byli reálnější. Sice zde byl vývoj více předvídatelný, ale tak nějak poutavějsí. Do béčkového motivu on a ona, rebelka z okraje a slušňák sportovní hvězda, jsou dány i vážné motivy - drogy a alkohol, násilí, zrada, obětování, netolerance, boj mezi tím - kým mám být a kým skutečně chci být.
Chtělo by to samozřejmě vydání i dalších dílů. Ty série mě jednou zabijí. Když se nedočkám, budu asi muset oprášit angličtinu, přece v tom Isiaha a ostatní nenechám :P
A fakt :( obal knihy je děs.

vedana
24.05.2017

Nějak jsem se do knihy nezačetla, došla jsem do poloviny. Knihu jsem odložila. přikládám to k tomu, že to není můj styl.

EvikU.
06.04.2017

Mě se tahle kniha moc líbila. Okolnosti žití ji donutili dát si masku zlé holky. Jo super námět a super napsaný.

vikimi
26.01.2017

Pěkná oddechovka. Samozřejmě od toho čtenář nemůže čekat nějakou hloubku, ale jako zpříjemnění večera je tenhle příběh určitě dobrá volba :)

--Eri--
28.12.2016

Tato kniha mě překvapila. Nečekala jsem, že Beth má pod drsným zevnějškem i příjemnou holku, která se před klukem začervená. Ani to, že Ryan bude hodný kluk, který holky nevyužívá. Za největší překvapení považuji, že se hodný kluk snaží napravit zlou holku ne naopak, jak to už v románech bývá. Jsem ráda, že jsem si tuto knížku přečetla, protože zápletky a propracování postav je úžasné. :-)

elisa194
27.12.2016

Knížky od této autorky mě baví. Nejdřív jsem si myslela, že kniha bude nudná, že budu číst první díl, ale ze strany Beth a byla jsem mile překvapená, když se tak nestalo. Asi od půlky knihy jsem byla napnutá jak vše dopadne a nejraději bych přeskočila na konec knihy, abych se to hned dozvěděla. Jediné mínus tahle kniha má a to je její obal, ten je fakt děsný.

Litocha
21.09.2016

Původně se mi do téhle knížky moc nechtělo. Ve skvělém příběhu Překroč svůj stín mi Beth nebyla sympatická, a navíc jsem myslela, že bude příběh o ní a Isaiahovi, takže budu číst knihu, která se časově překrývá s tou první. Nakonec jsem byla příjemně překvapená a po prvním přečtení nadšená.
Teď podruhé nadšení o kousíček opadlo, pořád to je ale kniha, která stojí za přečtení. Docela se mi líbilo, že byly charaktery opačné oproti obvyklému rozložení - tentokrát byla ta problémová, těžko zvladatelná a zkušenější dívka. Nakonec i tenhle příběh hodnotím vysoko, četla jsem ho s potěšením. O to víc mě mrzí, že se zřejmě dalšího dílu nedočkáme, Isaiah by mě hodně zajímal.
(A obálka je podle mě dost hrozná, i když odpovídá ději i originálnímu přebalu.)

kik68
19.09.2016

Tak tohle se mi už dlouho nestalo. Po dočtení knihy vlastně nevím jestli se mi líbila nebo ne.
Je to zbytečně dlouhé, necítím tam jistru jako v předchozím díle. Ne, že by mi nějak zvlášť Ryan vadil, ale k Beth bych si přála Isaiaha, víc mi k ní seděl.
Jinak příběh je hezký, milý prostě tradiční jak se ze "špatné" holky stala královna plesu.
PS: Nesnáším její matku, ale rozumím té posedlosti zachránit jí.

Doomiiniikaa
12.09.2016

Ze začátku mě kniha nebavila a byla jsem naštvaná věčně na Beth za její rozhodnutí, ale ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Moc pěkná kniha :)

Anna 13
29.08.2016

Když jsem ji začala číst, o tom, že je to druhý díl ze série jsem nevěděla. A ono to vlastně vůbec nevadí. Ty díly na sebe asi navazují, ale já jsem všemu rozuměla úplně v pohodě. Teda až na ty jizvy...

Dlouho trvalo než jsem se do příběhu dostala, ale dala jsem mu šanci. A najednou se to tak krásně rozjelo a bylo to tak strašně romantický, že se mi to fakt hodně líbilo a posledních 300 stránek jsem dala na jeden zátah. Četla jsem to celé odpoledne venku a najednou vidím, že se stmívá. Vážně už bylo tolik...

S knihou strávíte příjemné chvíle. Kniha spíše na oddych.

cukrovka
02.08.2016

Zajímavá, ale jednička byla lepší. Opět pohled obou hlavních hrdinů, což se mi líbí. Po tom co si Beth prožila v dětství a soužitím s matkou alkoholičkou a feťačkou se dal postoj Beth k lidem a strachu ze vztahů pochopit. Ryan musel zjistit, že dokonalost "na povrchu" není všechno a každý si má utvářet své sny a ne bezhlavě plnit sny rodičů. Opět všem doporučuji.

majík1
03.07.2016

Skvělá kniha,ale jednička lepší

CHESS
02.06.2016

Další skvělé pokračování série, ale jednička se mi líbila prostě víc :)

michaela1992
25.05.2016

Knížka nepatří k těm, do kterých jsem se "okamžitě, od prvního řádku zamilovala".. Ale.. nakonec musím přiznat, že je výborně napsaná, příběh obsahuje jak drama, tak romantiku, nese v sobě víc, než se na první pohled zdá. Palec nahoru dávám za skvěle zpracovanou formu v podobě pohledu obou hlavních hrdinů.

Haňulec
12.03.2016

Do knihy jsem se začetla, až skoro na konci. Příběh Beth a Ryana byl zajímavý, ale přišlo mi, že někdy byl až moc zdlouhavý. Čekala jsem od této knihy daleko více. :-)

vyska
07.10.2015

Skvěle napsána kniha, přečetla jsem ji na "jeden zátah " , nebylo možné nedočíst. Hezký příběh a psaný formou z obou pohledů hrdinů.

evelýny
26.09.2015

Opět dobře napsaná kniha. Místy trochu kostrbatý překlad, ale ten odpustím, protože příběh vás vtáhne do děje opravdu od prvních řádků a nepustí vás do samého konce knihy. A ke konci opět toužebné přání, aby nám Amerika přenechala aspoň jediného z těch ,,klukovsky chlapských" hrdinů. Každý holt má své pohádky.......
Kniha je určená dospívající generaci, nicméně na své si u ní přijdou i maminky nebo babičky.

Terka18
19.07.2015

Dobrá knížka. Hezký příběh, sice jsem ze začátku měla menší problém se začíst, ale nakonec to bylo fajn.

Sarance
30.05.2015

Pěkné, čtivé, pro mě lepší než jednička, akorát chvílemi moc rozvleklé pasáže.