Ďobi-1968 Ďobi-1968 komentáře u knih

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

(SPOILER) Je to silný příběh a určitě kandidát na povinnou četbu. V době kdy Jozefova rodina cestovala na východ za novými zítřky tak polovina otcovi Rusínské rodiny z bídneho Slovenského východu putovala za lepšími zítřky do USA. Zůstal jen můj děda financ a v budoucnu bojovník proti Nemeckým nacistum a hlavně Ukrajinským banderovcum. V knize se zapomělo na Polsko které obsadilo rok před Hitlerem naše hornické Slezsko. Ten Hitler který před válkou byl ve Varšave na pohřbu generála Pilsudského. Tak prosím nešpiňme jen Rusáky. Poláci vyhaneli Čechy od Bohumína, Karviné, Těšína až po Jablunkov. Jejich heslo znělo Ostravicí granica! Od kolegy otec měl hodně polnosti a na pole za Ostravicí nemohl jít pracovat. Nezapomeňte na to jak nás zradil západ v Mnichově a po válce v Jaltě! Naši občané si ještě k tomu zvolili demokraticky Komunistickou stranu a tak jsme se vlastní blbostí stali totalitním režimem. Dnes naše společnost zakazuje svobodu projevu! Kdo řekne jinači názor jak provladni tak je označen za rasistu nebo chcimíra. Naše Pražská garnitura chce bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince. My nejsme ve válce a Ukrajina není členem NATO. V EU jsme uz více jak dvacet let a je opět rozděleno na bohaté západní členy a chudé východní v EU. V osmnácti létech jsem chtěl také emigrovat za železnou oponu, ale naše krásná vlast a rodina, přatele mě udrželi doma.

07.06.2024 5 z 5

Vykořenění Vykořenění Ivo Skopal

Začátek zajímavý, jinak jsem chtěl knihu odložit. Jezdíme 35 let do Sudet a situace je úplně jiná. Dobří lidé, Němci začali přijíždět na dovlenou i s mladýma jim ukazují kde žili jejich prarodiče.
Kniha mi trochu připadá jako reklama LGBT. Hlavne že tam nakonci trochu Rusofóbie, ta musí být asi všude.
Nic proti Rusům, Polákum a LGBT nemám. Všude jsou dobří i zlý lidé.

29.05.2024 1 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Dobře jsi to napsala děvuško. Román se četl nádherně a hlavně jsem si tuto knihu šetřil. Některé budovy Karvinné si pamatuji. Části města Lipiny, Louky a polovina starého Města taky zmizeli.
Polská většina byla počeštena , dokonce i my Slováci,Maďaři,Rusíni a Řeci. Přitom Zaolší mělo být Polské když většina obyvatelstva byly Poláci. Ale tak už to chodí. Marcel 35 let v dole

17.05.2024 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Perfektní krimoška

23.04.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Dobře se četla od začátku až do konce.

28.03.2024 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Dobré čteníčko

06.03.2024 5 z 5

Před sebou neutečeš Před sebou neutečeš John Boyne

Smutná generace. Kniha která se čte se zvýšeným tepem.Autorovi se povedla.
V 10 letech jsme byly z občanským výborem v na exkurzi v Osvětimi. Zabloudil jsem tam v jednom baráku.Dodnes si to pamatuji i jména vyškrabána nehty na parametrech.

13.02.2024 5 z 5

Tajemství Křišťálové hory Tajemství Křišťálové hory Petr Junek

Je to hlavně pro nás Husákové metalisty . Hodně jste mi připomněl tu super dobu nespoutaného mladí. Chodili jsm i na disco jinak dobrý horor. Dnešní doba je uspěchaná a hlavně honba za penězi.

26.01.2024 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Oblíbená autorka.

14.01.2024 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Kniha se dobře četla. Napínavá a pravdivá jak dnes vypadá život a obyvatelé vzápadním pohraničí ČR.

27.12.2023 5 z 5

Smutný příběh o tom jak pracovali komunistické soudy. Je pravdou že jsme nenáviděli Rusáky a mysleli jsme že jsou tu dočasně na věčné časy. Když přijeli Vojska Varšavská smlouvy na pomoc proti potlačení kontrarevoluce která tu nebyla, ležel jsem jako dvouměsíční mimino v nemocnici se zápalem středního ucha. Mamka myslela že bude válka, tak mě v vzala domů na revers. V devadesátých létech jsme byly s první dcerou na propichnutí uši kvůli naušnicim. Byla tam s náma i babička a sestřička s mamkou vzpomínali na první den okupace a chaoz v nemocnici i státě.Po revoluci jme očekávali většina že budeme neutrální stát a pomohli jsme rozkladu vojsk Varšavské smlouvy.
Dnes se nám po našich ulicích prohánějí opět cizí vojska, doufám že tu nebude vojenská základna. NATO se roztáhlo až k Ruským hranicím což není mírové jednáni. Uvidíme jak dlouho to Rusko vydrží,doufám že naše země se nestane bojiště těch kteří nepoznali válku a utrpení.

12.12.2023 5 z 5

Silentium Silentium Stanislav Hudský

Jednohubka, ale napínavá. Dobře se četla.

14.11.2023 5 z 5

Průvodce králičí norou Průvodce králičí norou Jan Tománek

Kniha která je pravdivá o dnešní světové situaci se vším všudy. Hlavně pravdivá a hovoří mi z duše.
Dobře jsi to napsal PRAŽÁKU

08.11.2023 5 z 5

Je to hrůza co dělali komunisté v padesátých létch.No bylo po válce, lidé to ve svobodných volbách hodili komunistum.Nejhorší je že v roce 2023 máme prezidenta bývalého komunistu,rozvětčíka a předsedu závodního výboru KSČ. Asi budu blejt, velebnosti.

31.10.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Česká kriminálka s těžkým a hlavně do poloviny knihy nezáživným dějem.

29.08.2023 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Určitě jedna z knih která by měla být ve školách aby národ viděl čeho jsou Češi schopní za každého režimu. Němcům udával soused souseda,Rusům lezli do prdele a dnes lezeme do zadku Američanům.
Humanitární pomoc a miliardy posíláme po celém světě a nejsme schopni exhumovat naše hdiny a jejich děti 33 let po sametu.

09.06.2023 5 z 5

Občan 865 Občan 865 Debbie Cenziper

Už za bolševika se vědělo že nejbestiálnější dozorci koncentráku byly Ukrajinci.
Nezapomeňme na 150 000 Poláků i několik Čechu zavraždených na Wolyňi Ukrajinskými Banderovci ,takovým způsobem jaký by ani Němci nedokázali.
Nejhorší je že na Ukrajině byl obnoven kult fašisty Banderi a EU to přehlíží. To je neúcta k milionům obětí holokaustu.

02.05.2023 5 z 5

Černá hra Černá hra Jozef Karika

Karika nezklame. Od socialismu po kapitalismus, skvěle napsaná pravda. Každý režim jednou padne,ale kabátníci zůstávají v senátu,parlamentu i na hradě 2023.
Bohužel není už koho volit,kdo se dostane k moci tak už neslibuji co slíbili a státni dluh roste a roste. Pokud se nebude šetřit od vrchu až dolů, tak místo korun budeme dostával na výplatu žaludy nebo kaštany

27.03.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběhy ze Sudet mě hodně zajímají. Jsem rád že mladý autor píše nestranně a hlavně píše pravdu jak se věci měli při odsunu.Nezapomeňme že neznásilňovali jen rudoarmějci ale i Němci,Češi a vojáci us army, od Sovětského svazů až po Francii. Doporučuji knihu Rozpálený Dům Alice Horáčková.

14.02.2023 5 z 5

Zvoník z Cukmantlu: Dvacet pozapomenutých osobností předválečných Jeseníků Zvoník z Cukmantlu: Dvacet pozapomenutých osobností předválečných Jeseníků Matěj Matela

Od srpna 1989 jezdím do Zlatých Hor. Jeseníky a okolí je naše srdeční záležitost. Škoda že až poslední roky se začínají oběvovat knihy o lidech tohoto chudého kraje z kterého mladí po slavném sametu houfně utíkali do Brna a Prahy za lepším výdělkem. Můj otec taky odešel z ekologicky čistého Rusinského Kalinova na šachtu. Bohužel i já jsem 34 let v dole a tak jsem rád když často navštívím kraj s nejčistejším vzduchem v České republice.
Při procházkách jsem vždy myslel jak těžce se muselo odcházet místním Němcům z tak nádherného kraje. Bohužel rozpoutali pro ČechoSlováky sedmi leté peklo,tak museli nést zodpovědnost. 3 500 000 Němcům volilo Henlajnovce. Prezident Beneš věděl s nimi byly stoleté problémy.

05.02.2023 5 z 5