Ďobi-1968 Ďobi-1968 komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Perfektní krimoška

23.04.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Dobře se četla od začátku až do konce.

28.03.2024 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Dobré čteníčko

06.03.2024 5 z 5

Před sebou neutečeš Před sebou neutečeš John Boyne

Smutná generace. Kniha která se čte se zvýšeným tepem.Autorovi se povedla.
V 10 letech jsme byly z občanským výborem v na exkurzi v Osvětimi. Zabloudil jsem tam v jednom baráku.Dodnes si to pamatuji i jména vyškrabána nehty na parametrech.

13.02.2024 5 z 5

Tajemství Křišťálové hory Tajemství Křišťálové hory Petr Junek

Je to hlavně pro nás Husákové metalisty . Hodně jste mi připomněl tu super dobu nespoutaného mladí. Chodili jsm i na disco jinak dobrý horor. Dnešní doba je uspěchaná a hlavně honba za penězi.

26.01.2024 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Oblíbená autorka.

14.01.2024 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Kniha se dobře četla. Napínavá a pravdivá jak dnes vypadá život a obyvatelé vzápadním pohraničí ČR.

27.12.2023 5 z 5

Smutný příběh o tom jak pracovali komunistické soudy. Je pravdou že jsme nenáviděli Rusáky a mysleli jsme že jsou tu dočasně na věčné časy. Když přijeli Vojska Varšavská smlouvy na pomoc proti potlačení kontrarevoluce která tu nebyla, ležel jsem jako dvouměsíční mimino v nemocnici se zápalem středního ucha. Mamka myslela že bude válka, tak mě v vzala domů na revers. V devadesátých létech jsme byly s první dcerou na propichnutí uši kvůli naušnicim. Byla tam s náma i babička a sestřička s mamkou vzpomínali na první den okupace a chaoz v nemocnici i státě.Po revoluci jme očekávali většina že budeme neutrální stát a pomohli jsme rozkladu vojsk Varšavské smlouvy.
Dnes se nám po našich ulicích prohánějí opět cizí vojska, doufám že tu nebude vojenská základna. NATO se roztáhlo až k Ruským hranicím což není mírové jednáni. Uvidíme jak dlouho to Rusko vydrží,doufám že naše země se nestane bojiště těch kteří nepoznali válku a utrpení.

12.12.2023 5 z 5

Silentium Silentium Stanislav Hudský

Jednohubka, ale napínavá. Dobře se četla.

14.11.2023 5 z 5

Průvodce králičí norou Průvodce králičí norou Jan Tománek

Kniha která je pravdivá o dnešní světové situaci se vším všudy. Hlavně pravdivá a hovoří mi z duše.
Dobře jsi to napsal PRAŽÁKU

08.11.2023 5 z 5

Je to hrůza co dělali komunisté v padesátých létch.No bylo po válce, lidé to ve svobodných volbách hodili komunistum.Nejhorší je že v roce 2023 máme prezidenta bývalého komunistu,rozvětčíka a předsedu závodního výboru KSČ. Asi budu blejt, velebnosti.

31.10.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Česká kriminálka s těžkým a hlavně do poloviny knihy nezáživným dějem.

29.08.2023 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Určitě jedna z knih která by měla být ve školách aby národ viděl čeho jsou Češi schopní za každého režimu. Němcům udával soused souseda,Rusům lezli do prdele a dnes lezeme do zadku Američanům.
Humanitární pomoc a miliardy posíláme po celém světě a nejsme schopni exhumovat naše hdiny a jejich děti 33 let po sametu.

09.06.2023 5 z 5

Občan 865 Občan 865 Debbie Cenziper

Už za bolševika se vědělo že nejbestiálnější dozorci koncentráku byly Ukrajinci.
Nezapomeňme na 150 000 Poláků i několik Čechu zavraždených na Wolyňi Ukrajinskými Banderovci ,takovým způsobem jaký by ani Němci nedokázali.
Nejhorší je že na Ukrajině byl obnoven kult fašisty Banderi a EU to přehlíží. To je neúcta k milionům obětí holokaustu.

02.05.2023 5 z 5

Černá hra Černá hra Jozef Karika

Karika nezklame. Od socialismu po kapitalismus, skvěle napsaná pravda. Každý režim jednou padne,ale kabátníci zůstávají v senátu,parlamentu i na hradě 2023.
Bohužel není už koho volit,kdo se dostane k moci tak už neslibuji co slíbili a státni dluh roste a roste. Pokud se nebude šetřit od vrchu až dolů, tak místo korun budeme dostával na výplatu žaludy nebo kaštany

27.03.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběhy ze Sudet mě hodně zajímají. Jsem rád že mladý autor píše nestranně a hlavně píše pravdu jak se věci měli při odsunu.Nezapomeňme že neznásilňovali jen rudoarmějci ale i Němci,Češi a vojáci us army, od Sovětského svazů až po Francii. Doporučuji knihu Rozpálený Dům Alice Horáčková.

14.02.2023 5 z 5

Zvoník z Cukmantlu: Dvacet pozapomenutých osobností předválečných Jeseníků Zvoník z Cukmantlu: Dvacet pozapomenutých osobností předválečných Jeseníků Matěj Matela

Od srpna 1989 jezdím do Zlatých Hor. Jeseníky a okolí je naše srdeční záležitost. Škoda že až poslední roky se začínají oběvovat knihy o lidech tohoto chudého kraje z kterého mladí po slavném sametu houfně utíkali do Brna a Prahy za lepším výdělkem. Můj otec taky odešel z ekologicky čistého Rusinského Kalinova na šachtu. Bohužel i já jsem 34 let v dole a tak jsem rád když často navštívím kraj s nejčistejším vzduchem v České republice.
Při procházkách jsem vždy myslel jak těžce se muselo odcházet místním Němcům z tak nádherného kraje. Bohužel rozpoutali pro ČechoSlováky sedmi leté peklo,tak museli nést zodpovědnost. 3 500 000 Němcům volilo Henlajnovce. Prezident Beneš věděl s nimi byly stoleté problémy.

05.02.2023 5 z 5

Klíč k Morgenlandu Klíč k Morgenlandu Pavel Šuba

Nádherná kniha pro nás milovníky Jesenicka a jeho historie. Všichni sudetští Němci nebyli tak zlý. Bohužel ,válečný mlynek je semlel všechny až na pár tisíc potřebných pro chod hospodářství a průmyslu. Moc pěkný příběh,akurát trochu ochuzeny. Zřejmě šlo na prvním místě o českonemecké přátelstvi v dnešní době.Odsun byl krutý,ale šestiletá genocida českého a slovanskeho obyvatelstva evropy neměla období v dějinách lidstva.

22.11.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Stručně : Dobré čtení ,hawg.

20.11.2022 5 z 5

Moc dobře se kniha četla. Poslední roky čtu příběhy Němců i Čechoslovaku z okoli Jesenícka : Zlaté Hory atd.

16.10.2022 5 z 5