Osamělá noc

Osamělá noc https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516090/bmid_osamela-noc-bqo-516090.jpg 4 81 26

Kate Linville a Caleb Hale série

< 4. díl

Uprostřed pustiny v North York Moors jede chladnou prosincovou nocí ve voze mladá žena. Příští ráno je nalezena zavražděná ve svém autě, které stojí téměř zasněžené na polní cestě. Existuje svědkyně, která viděla, jak k ní cestou nastoupil nějaký muž. Kate Linvillová se ujímá vyšetřování a brzy je na stopě, která vede do minulosti, k odloženému případu, který tenkrát vyšetřoval Caleb Hale, ale nikdy nebyl vyřešen... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Einsame Nacht

anája
22.04.2024 5 z 5

Ch.L. Je za mě jedna z nejlepších. Super počteníčko!

Pavčule
10.04.2024 5 z 5

Charlotte Link(ová ) prostě umí .

JustWomen
08.04.2024 4 z 5

Autorka mě překvapila, hra se čtenářem se jí v mém případě povedla. Četlo se to dobře, postava vyšetřovatelky Kate byla v pohodě, bylo to napínavé a byly tam i nějaké city a emoce. Za mě dobrý.

konicekbily
01.04.2024 5 z 5

Moc hezký a zamotaný krimi román. Čte se dobře a děj rychle ubíhá. Připadá mi ale, že spisovatelka se nechává unášet vlastním talentem a nadbytečně přidává osoby a odbočky v ději. Přesto 100%!

astra3
01.04.2024 5 z 5

Děsivé, vraždy, vztahy...

Aghatte
24.03.2024 4 z 5

Pěkně se to četlo, ač o hnusných věcech.
Psychopat, kt. zcela kontrolované a promyšleně ničí životy všech okolo. To je noční můra.
Nechápu, proč se policisté vždy vydávají na osamělá místa a nikomu nic neřeknou, aby je pak v minutě dvanácté někdo zachránil. Asi pro efekt napětí.
Sonda do duší lidí, co zažírají svou prázdnotu.
Někdo pije, někdo fetuje, někdo se precpává.
Jojo, člověk je tvor slabý a nicotný. Chce jen své místo na slunci.
Spousta kriminalistů volí život v osamění, aby nikdo nemohl ublížit jejich případné rodině, dětem, milovanému, nelze se divit, kdejaký psychouš je může zranit právě touto cestou.

Tída
22.03.2024 4 z 5

Čtivá kniha, která měla spád. Bohužel jsem poměrně brzy odhalila pachatele. Za ubírám jednu hvězdičku, protože u detektivek chci být na konci překvapená, a ne půlky knihy vědět, kdo vraždil.

Heli20
11.03.2024 5 z 5

Charlotte nezklamala.Opět příběh nabitý napětím od začátku až do konce.Katte a Caleb jako bonus, ti dva mne hodně baví.Ale úplně nejlepší na této knize je skutečnost,že jsem snad poprvé u téhle autorky uhádla vraha!!Tedy toho hlavního

Bediczek
07.03.2024 4 z 5

Pokud bych hodnotil pouze tu část románu, kdy nevíme kdo je vrah a snažíme se dovtípit jak to je, dal bych 5*, ale to rozuzlení je tak trochu zklamání.

alexis818
05.03.2024 5 z 5

Další kniha od Linkové je super.Nejlepsi triler v dohledné době.

plamínek21
22.02.2024 4 z 5

Houževnatá, intuitivní a stále osamělá Kate stojí spolu se svou novou nadřízenou Pamelou před vskutku zapeklitým případem. Musí přijít na to, zda tolik mrtvých spolu souvisí nebo je to jen souběh několika zločinů. Zkrátka zda je tam "červená nit". Autorka spisovatelské řemeslo ovládá dokonale - v tomto ohledu nelze vytknout vůbec nic. Na mne ovšem těch mrtvých bylo moc a trocha méně překombinovanosti by také neškodila. A Caleb ? Tak to už si musíte přečíst sami :-)

Hella
19.02.2024 4 z 5

Dobré, standardně velmi dobré, ale přesto na plné hodnocení to u mě nemá. Trochu moc nevěrohodností a trochu moc jmen. Ale i tak rozhodně doporučuji, Linková je mimořádný talent.

GYROTOURBILLON
05.02.2024 5 z 5

Ano, další kniha Ch. L. Splnila mé očekávání, ale že byla depresivní, to bez debat.
Nicméně propracovaná, čtivá.
Já dávám plný počet *

ArwenAragorn
04.02.2024 5 z 5

81%

Co je za vraždu? Za několikanásobnou vraždu? Zaručeně doživotí. Ale doživotí už dneska není doživotní. Nejpozději po pětadvaceti letech se člověk dostane ven. Při dobrém chování, dobré prognóze. Vypadám dobře, umím se chovat. Jsem zdvořilý a přátelský. Všude zanechám dobrý dojem. Taky vím, co má člověk říkat psychologům, aby si mysleli, že je v pořádku. ...
.................
Jednou budu zase venku.
____________________________________________________________________________
Bezvadný thriller. Velice dobře se čte, je napínavý, hodně komplikovaný, matoucí, s mnoha zvraty a rozuzlení je dech beroucí. Kate i Caleb mají moje sympatie.
Je tady hodně vražd a když se ukáže, že vraždy souvisí se skoro 10 let starým případem brutálního násilí na 16ti letém velmi tlustém chlapci, který po útoku upadl do kómatu, všechno se pořádně zamotává. Tento případ měl na starosti právě Caleb Hale, ale vyřešit ho přes všechnu snahu nedokázal.
Ráda tuto knížku doporučím. U autorky jsem měla dříve problémy s překladatelkou Dagmar Hoangovou, ale tento překlad mně dokonale sedl.

Didi15
31.01.2024 5 z 5

Jedna z mých oblíbených autorek , opět to stálo za to . Já jsem spokojen a velice ráda si počkám na další .

Helena568
21.01.2024 5 z 5

Dost dobrá detektivka.

Pavlína2019
20.01.2024 4 z 5

Výborně a napínavě napsaná detektivka.
Opravdu hodně se tam toho stalo.
Velmi propracované, komplikované.
Mátlo mě, jak je to s těmi tlouštíky.
A také množství zavražděných je velké.
Prostě složité vyšetřování.
A pravda, životy zúčastněných nejsou příliš radostné, spíš osamělé.
Autorka píše moc dobře, je moje oblíbená.

Prudence
16.01.2024 3 z 5

Moje první kniha od této autorky. Celkem dobrá detektivka s mnoha mrtvolami. Nesedl mi styl vyprávění, postavy a jejich osudy se mi nedostaly "pod kůži". Všechny do jedné, oběti, vrah i policisté, jsou osamělí a mají problém navázat vztah.

zuzana2599
15.01.2024 5 z 5

Osamělá noc je další skvělá detektivka od mé oblíbené německé autorky. Další příběh ze série s Kate Linvillovou byl opět skvěle propracován, dokonce se mi nabízí přirovnání Charlotte Linkové s vynikajícím americkým autorem Brianem Freemanem. Jejich thrillery jsou na vysoké úrovni, nevšední příběh provází dokonalé plíživé a všudypřítomné napětí. Příběh jsem si užila a vychutnala, při čtení jsem se bavila a na čtení se také těšila. Super !

Ďobi-1968
14.01.2024 4 z 5