Podvedená

Scenárista Jonas Crane doufá, že v osamělém domě v yorkshirských slatinách unikne hrozícímu syndromu vyhoření. Doprovází ho manželka a jejich malý syn. Trojice však netuší, že ve stejnou dobu hledá jistý nebezpečný kriminálník na útěku před policií bezpečnou skrýš: Denis Shove je v podezření, že brutálně zavraždil policistu Richarda Linvilla. Kate Linvillová, dcera oběti a vyšetřovatelka ze Scotland Yardu, ztratila v otci jedinou osobu v životě, k níž měla citový vztah. Na vlastní pěst se pokouší zločin objasnit. Přitom zjišťuje, že její milovaný otec nebyl tím mužem, za kterého ho považovala. Přichází dramatické pravdě na stopu – a netuší, že rodině Cranových již začal závod s časem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339370/big_podvedena-bPg-339370.jpg 4.3258

Kate Linville a Caleb Hale 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Betrogene, 2015

Kniha Podvedená

raty
23. listopadu

Moje první setkání s autorkou a vypadá to, že bychom si mohly rozumět. Dobře vystavěná a celkem originální zápletka, psychologie postav pěkně rozepsaná, stupňované napětí ... prostě pro mě správná atmosféra. Někomu se možná nemusí líbit delší popisy, ale já to beru tak, že autorka jde víc do hloubky a baví mě to.
Řešení případu mě dlouho vůbec nenapadlo, a také tajemný prolog pro mě zůstal tajemným, až do konce knihy. Už teď se těším na další případ Kate a Caleba.

MMacicekk
19. listopadu

Skvělá detektivka, od které se mi nechtělo odcházet. Autorka umí pracovat s postavami, rozvíjet jejich charaktery, a tento styl se mi líbí. Vůbec jsem neměla pocit, že by popisy byly zdlouhavé. Spíše naopak. Scény byly napínavé, překvapivé, knihu jsem si užila do poslední stránky a těším se na další případ Kate a Caleba.

harena
07. listopadu

Opět dobré čtení, spisovatelka v tomto detektivním příběhu dokáže výstižně popsat jednotlivé postavy, jejich úvahy a myšlenkové rozpoložení. To mám ráda. Navíc je příběh čtivý, napínavý, dobře vystavěný a líbí se mi, že se tu autorka věnuje právě jednotlivým postavám, ke kterým získávám vztah a fandím jim. Jak už to často v detektivkách bývá, i tady se detektiv Caleba vrací z protialkoholní léčby, ale do vyšetřování se plete Kate ze Scotland Yardu, protože jeden ze zavražděných byl její otec. Věřím, že v druhém díle Kate najde sebevědomí a že získá i pár přátel, aby byla šťastnější. Druhý díl už mám doma.

Jenny46

Moje první setkání s autorkou, knihu jsem četla delší dobu - nemohla jsem se vůbec začíst a knihu odkládala...
Možná mě rušilo hlavně zdlouhavé popisy, někdy nudné a děj byl předvídatelný, ale určitě zkusím ještě další knihu 3,5*

ivoiro

Tak tohle byla hodně slušná kniha. Těším se na pokračování.

Elapheg

Charlotte Linková opět nezklamala. Souhlasím s uživatelkou Danago, že to je asi to nejlepší, co autorka napsala. Knihu Podvedená jsem četl až po Zmizení, ale v roce 2020 ještě nebyla na DK poznámka, že se jedná o detektivní sérii. Kate Linvillová se snaží najít vraha svého otce, i když v místě, kde její pravomoc policistky už nesahá. Caleb Hale vyšetřuje tentýž případ smrti jejího otce a případ se komplikuje. V tu samou dobu je na útěku zločine Denis Shove, který hledá úkryt pře policií, protože je z vraždy Katina octe hlavním podezřelým. Tohle bylo superdílko. Nakonec vše splyne v jeden příběh na konci a co chci vyzdvihnout, je, že vše je na konci vysvětleno a všechny linky příběhu uzavřeny, všechny motivy objasněny. Výborně jsem si početl a těším se na autorčinu novou knihu, kterou si s chutí přečtu. Pět hvězd a doporučuji. Pachatele si mi nepodařilo odhalit, což mi ale vůbec nevadí.

Januli

Kniha nebyla špatná, bylo tam spousta napínavých části, ale taky i zbytečných pasáží. Trošku utaply konec, ale nelituji přečtení.

Arsi

Skvělá detektivka, napínavé čtení. Jdu na další díl ze série.