Podvedená

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Scenárista Jonas Crane doufá, že v osamělém domě v yorkshirských slatinách unikne hrozícímu syndromu vyhoření. Doprovází ho manželka a jejich malý syn. Trojice však netuší, že ve stejnou dobu hledá jistý nebezpečný kriminálník na útěku před policií bezpečnou skrýš: Denis Shove je v podezření, že brutálně zavraždil policistu Richarda Linvilla. Kate Linvillová, dcera oběti a vyšetřovatelka ze Scotland Yardu, ztratila v otci jedinou osobu v životě, k níž měla citový vztah. Na vlastní pěst se pokouší zločin objasnit. Přitom zjišťuje, že její milovaný otec nebyl tím mužem, za kterého ho považovala. Přichází dramatické pravdě na stopu – a netuší, že rodině Cranových již začal závod s časem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339370/podvedena-bPg-339370.jpg 4.3212
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Die Betrogene, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (78)

Kniha Podvedená

Přidat komentář
Allena24
07. září

Jistě se dá překladem dost podstatně ovlivnit čtivost knihy. Zde (dle mého) má překlad velké rezervy. A je to škoda. Docela jsem zvědavá na další díla autorky a jiné překladatele.

AlenaF
18. srpna

Zajímavá zápletka, napínavé, velmi čtivé. Těším se na další knihy této spisovatelky.


faraonka
04. července

Dobrá kniha .Tato spisovatelka píše zdlouhavé příběhy ale velmi zajímavé.Tesim se na další.Doporucuji.

mysak518
14. května

Krásně čtená kniha celá až dokonce

Metla
14. dubna

"Podvedená"? "Utahaná" by se měl román jmenovat. Charlotte Link je snad původním povoláním burlak, tak příšerně se mi děj vlekl zvláště v první polovině. Prý "Na stopě mysteriózního zločinu", prdlajs, tvůrce této věty (na přebalu) nemá ánunk o významu slova "mysteriózní". Krok-sun-krok vyšetřování trojice vražd a jaksi mimochodem pátrání po pohřešované rodince, to vše vyšperkované poněkud křečovitou psychoanalýzou většiny vystupujících charakterů. Nic ani vzdáleně tajemného či zavánějícího čímsi nevysvětlitelným, nadpřirozeným, žádné temné rituály, prostě docela obyčejná detektivka.
Možná jsem příliš zmlsaná, ale chybělo mi v příběhu nějaké překvapení a výraznější gradace, křivka napětí byla spíše horizontální přímka. Veškeré akčnější pasáže se děly „mimo objektiv“, čtenář se o nich dozvěděl z dialogů hlavních hrdinů - ve stylu „ten, co se za ním 300 stran honíme, byl bez dramatických událostí zatčen tam a tam.“
Nemastné, neslané postavy bych rozdělila do dvou kategorií: 1) Jsou mi buřt, 2) Zabijte už je někdo!
Německá autorka vsadila na atraktivitu anglického prostředí, u mě bohužel nedokázala rozbít bank. Třeba jí v budoucnu ještě dám šanci, pokud v knihovně zakopnu o další tituly... a kdyby ne, mrzet mě to nebude.
Na překladu mistr Yoda občas podílel se a korektoři se u knihy nudili tak, že ji nejspíš vůbec nečetli - proplesklo mne ostudné množství chyb.
Pro mě po všech stránkách jízda na poloviční výkon, akorát redakce Ikaru zaslouží vyfackovat (nebo vyfuckovat) podprůměrem.

knihomolka27
07. března

skvělá knížka u které nemáte čas se nudit, dopodrobna popsaná detektivní práce a řešení případu. Postavy zajímavé,
dokonalé svou nedokonalostí. Příběhy jednotlivých postav byly úžasně propojené a dávaly smysl od začátku až do konce. Kate byla originální postava, které jsem fandila po celou knížku. Za mě určitě super, sotva sem dočetla a mám chut se vrhnout do další knížky od autorky. Píše opravdu úžasně......umí skloubit zapeklitý děj, psychologii postav, tak že vám připadají neskutečně reálné, pomalé a smysluplné vyšetřování u kterého se, ale nebudete nudit....hodně autorů detektivek se od této autorky má co učit.

i.stefany
31.12.2019

Povedená "Podvedená". Výborně zpracovaná detektivka o vině a trestu. Jak už to tak bývá, jedno špatné rozhodnutí zapříčiní tragédii nedozírných následků... Napínavá, čtivá, svižná.

TamčaBard
28.12.2019

Tahle detektivka se mi moc líbila. Především překvapením v závěru, ale i obě linky zločinu byly zajímavé a uvěřitelné.

1

Doporučujeme

Dívky ve vodě
Dívky ve vodě
Smrtící tajnosti
Smrtící tajnosti
Horká krev
Horká krev
Komisař
Komisař

Štítky

thrillery

Autor a jeho další knihy

Charlotte Link
německá, 1963

všech 21 knih autora

Kniha Podvedená je v

Právě čtených5x
Přečtených291x
Čtenářské výzvě17x
Doporučených14x
Knihotéce135x
Chystám se číst163x
Chci si koupit29x