Bez viny

Další případ pro Kate Linvillovou a Caleba Halea. Ve vlaku z Londýna do Yorku střílí neznámý muž na ženu. Ta unikne v poslední vteřině. Dva dny nato se mladá cyklistka zřítí z kola, protože někdo natáhl přes cestu lanko. Upadne do bezvědomí a následující výstřel už neslyší. Zůstává navždy ochrnutá po celém těle. Obě ženy vůbec nic nespojuje, ale na obě se střílelo ze stejné zbraně. Kate Linvillová je okamžitě přidělena k vyšetřování tohoto případu. Přijde na stopu strašlivého tajemství a sama se ocitne ve smrtelném nebezpečí. Protože pachatel, který se mstí za údajnou vinu, se nikdy nevzdává......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463798/big_bez-viny-yj6-463798.jpg 4.735

Kate Linville a Caleb Hale 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Ohne Schuld, 2020

Kniha Bez viny

ArwenAragorn
20. listopadu

81%
Když nemyslela na to, co se stalo s jejím tělem a kdy se uzdraví, přemýšlela o samotném útoku a měla takový strach, až jí bylo zle. Lanko napnuté přes cestu...mohla by si namlouvat, že něco tak nepředloženého udělaly děti nebo pitomí puberťáci. Ale když na ni pak ještě někdo střílel? Pro to není žádné nevinné vysvětlení. Zná jen jediného člověka na světě, který má důvod ji nenávidět, a protože ho považuje za nebezpečného psychopata, věří, že je schopný všeho. Úplně všeho.

Knížka patří určitě k těm nejlepším od autorky.
Co mají společného dvě naprosto odlišné ženy, na které je stříleno ze stejné zbraně? Po komplikovaném pátrání, kdy není čeho se chytit se seznamujeme s velice nebezpečným psychopatem, který je odhodlaný se pomstít za to, co se mu před lety stalo. Kate se mu nakonec dostane na stopu a pak zmizí. Caleb Hale, který byl suspendován a tuší, že je Kate v nebezpečí života, se ji na vlastní pěst vydává zachránit.
Knížka má spád, dokonale vymyšlenou zápletku a k závěru roste napětí s každou stránkou, takže není možné přestat číst. Dočítala jsem až hluboko po půlnoci. U starších knih autorky mi nějak neseděly překlady, teď už jsou výborné. Musím doporučit!

Šánka
07. listopadu

I v této knize Ch. Link se děj velkolepě rozbíhá do několika dějových linek s mnoha postavami. Začátek má pozvolnější rozjezd, ale postupně nabírá na síle, rychlosti a především napětí. Zápletka je jako vždy propracovaná a vše do sebe v závěru zapadá do posledního detailu.
Že Charlotte Link detektivní romány psát umí, to asi ví každý fanda tohoto žánru, že umí výborně i jiné žánry (třeba skvělou ságu), to jsem již psala, ale stejně opakuji :-)!
Výborný detektivní román od jedné z mých TOP autorek, a já mám už jen doporučení pro tuto sérii!!!

JajaPaja
04. listopadu

Skvělé napínavé kniha má spád doporučuji

Elapheg

Třetí případ Caleba Hala a Kate Linvillové přečten. Kniha Bez viny je jedna z nelepších, kterou jsem od Charlotte Linkové četl. Ve vlaku někdo střílí po ženě, tato útok přežije. Ze stejné zbraně někdo střílí na bicyklistku, které někdo ještě předtím nastraží drát přes dráhu, kudyma jezdí, což má za následek kvadruplegii. Jak spolu oba případy souvisí? Mají vlastně nějakou spojitost? Tím si budou muset lámat hlavu naši dva kriminalisté. Byla to napínavá detektivka a především ji doporučuji všem fanouškům Charlotte Linkové. Zápletka je opravdu velmi dobrá. Tady jednoznačně pět hvězd a doporučení. :-) Doufám pevně, že se nám fanouškům Linkové, dostane brzy nová detektivka do ruky. :-)

galinek

Přesně takový příběh jsem teď potřebovala..... číst, číst, číst..... Nedalo se od ní odtrhnout, v jednu chvíli, kdy se začaly spojovat jednotlivosti, skoro se mi udělalo špatně z toho, čeho jsou lidé schopni - ať ze strachu či z pomsty......doporučuji.

Pavlína2019

Napínavé, nemohla jsem přestat číst. Knihu rozhodně všem doporučuji! Paní autorka umí krásně psát, dokazují to všechny její ostatní knihy. Ty si také přečtěte! Trochu mě zmátl obal knihy, čekala jsem další tématický a na přední straně chybí jméno autorky, nějak si to nakladatelství změnilo.... Všem tuto zajímavou knihu doporučuji přečíst!

Ajuszka

Kdysi jsem od Charlotte Link narazila v knihovně na knihu V údolí lišek. Po přečtení jsem se vezla. Ona vám to prostě servíruje jedno za druhým, že když můžete, tak celý den sedíte a čtěte.

Tahle kniha nebyla výjimkou.
Setkáváme se zde opět s dvojici Caleb Hale a Kate Linvillovou. Děj se točí kolem pomsty a jak jinak než psychopata.
Příběhy, od nichž se pak odvíjela dějová linka, jsou smutné. Převážně pak ten od rodiny Welshových.
Pokud neznáte knihy této skvělé autorky, určitě neváhejte. Její detektivky opravdu stojí za to. Všechny!

zuzana2599

Kdo je v tomto dokonalém thrilleru úplně bez viny ? Opět senzační čtení od Charlotte Linkové, nabité napětím, které vás úplně pohltí a dějem, který postrádá jakékoli hluchá místa. Již delší dobu jsem nečetla tak kvalitní detektivku či thriller.
Lidské osudy, které na první pohled vůbec nic nespojuje se nakonec perfektně skloubí a na povrch vyplave vina. Strašlivá vina a tajemství, kvůli kterému se ocitne i hlavní hrdinka Kate Linvillová ve smrtelném nebezpečí.
Zcela bez viny není nikdo z nás, ale knihu Bez viny ráda doporučím !!