Zapomenuté dítě

Zapomenuté dítě

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka Amy. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175343/zapomenute-dite-xPF-175343.jpg 4.2471

Das andere Kind (2009)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)

Dobby888

Skvělý děj, čtení které má spád. Napínavé až do konce, nicméně mne zklamalo, že první vražda zůstala jaksi nedořešená. Jinak super :-)

iveta3867

mrazivá četba, splnilo očekávání :)

haki34

uff...dočítat knížku na dobrou noc po shlédnutí Dukly 61 nebylo nic moc pro klidné spaní....Autorka nám představila spolek velice divných lidí, z nichž každý mohl být oným vrahem... Celou knížkou se vine vzpomínání Fiony na Nobodyho, zapomenuté dítě a tušíte, že nic hezkého to nebude...ono násilí na bezmocných je to nejkrutější...
Ale Boží mlýny melou, a spolek nešťastníků nakonec dostane svému osudu...

Charlotte Link si hezky si hrála s čtenáři, kličkovala, docela mě překvapila postava Jennifer... První vražda - Amy, zůstala tak trochu nedořešena (žeby přeci jen Stan ???) , u postavy Dava Tannera se podle mě autorka nemohla rozhnout, co teda vlastně bude zač...
ale celkově čtivé, propletené, vyzývající k obezřetnosti, otevřeným očím a nelhostejnosti k bezmocným....

PetK

Tento příběh mě potěšil. Mezi záplavou téměř stejných detektivních příběhů pro mě vyčníval. A to hlavně proto, že to není "jen" detektivka. Má něco z válečného románu a zkrátka na mě působil jinak než knihy na jedno použití, kterýma si občas večer před spaním zklidňuji mozek.
Pokud se nepletu, jedna část příběhu zůstává neuzavřená. A tak nevím, mám se těšit na pokračování?

hzd

Moje již druhá knížka od této autorky a opět nezklamala. Knížka má moc zajímavý děj, v němž se vrací až do druhé světové války. Bylo mi líto malého chlapce, který zůstal na tom světě úplně sám. Osud se s ním teda opravdu nemazlil.
Kdo páchal ty hrůzy, které se tam pak odehrávaly, jsem opravdu netušila až do samotného konce. Určitě se podívám v knihovně po nějaké další knížce.

4xbabča

Kniha se mi docela líbila a od této autorky je to první, kterou jsem četla. Příběh si držel napětí, a ani téměř do konce nebyl jistý vrah.

Gilmorka

Kniha mě vtáhla do děje od začátku. Překvapilo mě, kdo byl vrahem druhé oběti. Vražda první oběti nebyla v knize objasněna. Dost chaotické vyšetřování vraždy. Kniha nebyla špatná, ale četla jsem lepší, třeba Zahrada kostí od Tess Gerritsen

playada
28. dubnaodpad!

Málokdy dávám odpad, ale tady bohužel musím. Nad stupiditou knihy jen nevěřícně kroutím hlavou.

ArwenAragorn

Psychologický román s detektivní zápletkou mě bavil. Rozkrývá jedno temné rodinné tajemství, je plný lží, strachu, viny. Líbilo se mi prolínání více časových rovin a překvapivé odhalení vraha.

esfinge

Cely pribeh se mi moc libil. Mam rada prolinani minulosti z pritomnosti a v tomto pripade jsem minulost uplne hltala. I slza mi za Nobodyho ukapla...vzdyt jeho osud byl naprosto sileny. Jinak vraha jsem odhadla spatne, takze za mne spokojenost. Urcite si prectu dalsi roman od autorky.

AndyK

První knížka, kterou jsem od autorky přečetla a spokojenost. Linka z minulosti celý příběh udělala zajímavějším a tajemnějším. Celkem dost postav, ale neměla jsem problém se orientovat. Původně jsem čekala, že vyšetřovatelka dostane mnohem víc prostoru, ale nebylo to tak a pro příběh určitě dobře.

Evule *

Kniha se mi líbila, sice trochu rozvleklá, ale přesto velmi napínavá... Vraha jsem vytušila správně :)

berila

Mně se knížka líbila, autorka je dobrá vypravěčka, udržuje člověka v napětí. Od určité doby jsem tušila, kdo je pachatel, takže až tak velké překvapení to pro mě nebylo. Ale počteníčko to bylo opravdu dobré.

janica09

Mám ráda autorku a opět mě nezklamala.

Bookberry

Tato kniha se nečetla úplně dobře. Ze začátku jsem se vracela, abych pochopila, na co zrovna navazuje. Ke konci jsem pochopila, že by to jinak bylo mnohem nudnější.
Vyvrbil se z toho zajímavý příběh. Vrah mě překvapil. :D

micha-ella

V této knize je příliš mnoho postav. Ze začátku jsem se musela při čtení vracet a ujišťovat se, ke komu které jméno patří, ale říkala jsem si, že to je asi spíš moje chyba, mám na jména špatnou paměť. Charaktery jednotlivých postav umí autorka vystihnout výborně, jejich provázanost také, takže jsem si zvykla a začetla se. Ovšem nakonec se ukázalo, že opravdu bylo těch lidí zbytečně moc, jen aby detektivka měla víc záhad, víc zvratů a víc soukromých příběhů jednotlivých osob a ten hlavní příběh, nejlepší, se v tom nakonec divně ztratil. A ten konec! Proč je teď tak v módě, že musí být dramatický a tzv. thrillerový?

Janyssek

Velké zklamání, od poloviny jsem už přeskakovala odstavce, pro mne utrpení dočíst. Nápad dobrý,avšak hrozně roztahane. Šmirak byl super, po teto knize se mi ani nechce zkoušet další knihu id autorky,kterou mám

Lu89

Mám moc ráda příběhy, kde se prolíná minulost se současností, což tato knížka splnila. Když je to ještě ve spojení s kvalitním a svižně plynoucí příběhem, úspěch je zaručen.

Nadík

Od začátku až do konce plnými doušky přečtěno

helena8550
18.12.2017

Kniha se dobře čte, ale místy jsem přeskakovala řádky vleklých pasáží. Například linka Jenifer, Dave či Eny. Záměr byl asi rozšířit okruh podezřelých, ale mě to spíše obtěžovalo. Trochu mě mrzí malé spojení mezi případem z minulosti a aktuální vraždou. Vysvětlení na konci - že ovlivnilo jejich životy a psychiku mi asi nestačí.

Pohodová
07.12.2017

Záměrně koupena kniha, na kterou jsem se těšila po předešlé Dívka, která se dotkla nebe

Alma-Nacida
20.11.2017

Knize vyčítám jen poněkud rozbředlý a natahovaný prostředek, jinak začátek je brilantní a hned mě nadchnul a konec je neočekávaný a zajímavý.

HaHa11
18.11.2017

Kniha, která nabízí čtenářsky lákavé možné propojení současných vražd dvou žen s dávnou vinou aktérů. Válečná Anglie je zachycena formou vzpomínek jedné z protagonistek příběhu, do děje v současnosti vstupuje další zhruba desítka postav. Jestli je ono provinění natolik fatální, aby na mnoho desetiletí formovalo veškeré činy zúčastněných, nechám na posouzení čtenáři. Ten ostatně bude mít hodně příležitostí přemýšlet o všem nedopovězeném. Kdo spáchal druhou vraždu? Proč je Dave takový looser, co temného ho potkalo v minulosti? Setkáme se ještě s horlivou a o kariéru tak se snažící inspektorkou (a najdeme v některém dalším příběhu dovětek)? Kniha, která v prvních dvou třetinách slibovala více, než nabídlo především zhruba sto závěrečných stran. Jako by současní autoři neuměli příběh uzavřít jinak, než kolotočem akčních scén a krkolomných zvratů, kdy se čtenář pomalu musí obávat, aby ten černý petr nevyšel nakonec na něj!

AlenaF
24.10.2017

Kniha se mi líbila, hodně jsem prožívala děsivý osud Briana Somervilla. Ale kdo je vrah v případě Amy jsem se nedozvěděla. Takže konec trochu neúplný.
Knihu doporučuji, příjemné, lehce mrazivé čtení.

pavčape
23.10.2017

Tak nevím. Knížka se mi zpočátku zdála velice zajímavá. Jako spousta čtenářů pode mnou jsem čekala a byla zvědavá, čím se Fiona s Chadem provinili. Očekávala jsem něco trochu jiného, ale díky tomu jsem byla překvapená. Do jaké míry jejich jednání ovlivnila válka můžeme jen hádat. Byla to zlá doba, ale oni už na jejím konci nebyli dětmi. Čin, kterým se provinili byl neodpustitelný. Dobrá tedy, v téhle linii byl příběh zajímavý a čtivý. Velice čtivý, těšila jsem se na další a další Fioniny maily... Ostatní pasáže však za moc nestály. Vypočítavý ztroskotanec Dave tam možná měl své místo. Kamarádka Leslie? Snad jen jako vnučka Fiony a osoba do počtu. A prázdninoví manželé? Proč ti? Jen proto, aby do děje v podstatě po celou dobu nezasáhli. Nakonec se ale dozvíme, že ona vše tušila od prvopočátku?! Bylo to divné. Tedy závěr vyzněl divně. Nicméně vraha jsem netipovala. PS: Kdo tedy zavraždil Amy????

Ginaupitty97
15.10.2017

Druhá polovina knihy, mě nebavila, bohužel nemohu knihu doporučit..

ken-zo
12.10.2017

Začátek byl velmi povedený, sliboval napínavý děj. Od poloviny už jsem se ale nudila, rozvleklé pasáže, nevěrohodné dialogy, zápletka sice rozpletená, ale nijak originálně.

Anna 13
26.09.2017

Velice se mi to líbilo. Jednu hvězdičku ubírám za občasné vleklé pasáže. Jinak dechberoucí začátek a famózní konec.
Příběh Fiony a Chada, příběh jejich viny, by mohl vydat na samostatný román a měl by ohromný úspěch... Zamilovala jsem se do nedostatků a částečné zkaženosti téměř všech postav, jejichž psychologický rozbor byl brilantní.

Nejspíše vyhledám i další knihy autorky!
Doporučuji!!!

Celá recenze: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1709/zapomenute-dite-charlotte-linkova

margoj
27.08.2017

První polovina knihy se lehce četla, poté začala být čím dál nudnější (prázdné dialogy, dokola omílané věty,...). Chadova a Fionina minulost byla zajímavá a nemohla jsem se dočkat, až se k ní opět dostanu, byla jsem opravdu zvědavá, čím se provinili. Když jsem se dozvěděla, kdo je pravý vrah, dokola jsem si pokládala otázku na co tam jejich historie vlastně byla. Myslím, že jsem nebyla jediná, kdo podezříval Briana. Také mě mrzelo, že jsem se nakonec nedozvěděla, kdo zavraždil Amy. Kniha také byla plná překlepů, občas i naprosto jiná slova, než měla být. Co se mi ale líbilo, byly naprosto dokonale vykreslené charaktery a pocity postav.
Od autorku jsem četla tři knihy, tato byla nejslabší. Dávám průměr 3 hvězdičky.

111moni
16.08.2017

Zajímavý příběh, velmi dobře propracované postavy. Velmi dobře zpracovány lidské povahy, jejich slabosti,to,co by člověk nechtěl vidět,tedy číst a nedokáže to ospravedlnit válka,ani jiná příkoří.
Fiona mě jako člověk štvala už jako dítě.