Zapomenuté dítě

Zapomenuté dítě

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka Amy. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175343/zapomenute-dite-xPF-175343.jpg 4.2495

Das andere Kind (2009)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)

aleza1

Celkem čtivá detektivka, místy připomínající klasický román. Hodnotila bych 3,5 hvězdičky.

laura

Dočteno... Nářez... Budu to nejspíš nějakou dobu rozdýchávat... Bulela jsem jako želva... Ten konec! Skoro do poslední chvíle jsem netušila, KDO za tím stojí, sice mi to párkrát blesklo hlavou, ale říkala jsem si, že je to příliš nepravděpodobné, než aby to byla pravda. Nakonec mi to s konečnou platností docvaklo asi 45 stran před koncem...Moc smutné, ale hodně dobré. Za mě nejlepší z těch 3 knih, co jsem od autorky četla. PS: Měli jsme kocourka Nobodyho... Přicestoval jednoho dne v opuštěném vagonu do depa, kde pracoval můj bývalý manžel. A tak jsme se ho ujali v domnění, že mu najdeme nový domov. Dlouho neměl jméno, až zůstal Nobodym. Žil u nás téměř 14 let... Jinou rodinu jsme pak už nehledali.

Mandlevest

Knihy od Ch. Link mě prostě baví a ani tato nebyla výjimkou.

melonka

Oproti Ctitelovi je tato kniha o stupeň lepší. Skoro do poslední chvíle nevíte, kdo může být vrahem.
Samotný příběh v příběhu Zapomenuté dítě.doc mě bavil ovšm číst více než to, co se děje okolo.

Evazita

Tak za mě TOP čtení! A teda na Nobodyho asi už nikdy nezapomenu.

Ivka14

Knížka velice napínavá a čtivá. Podezirala jsem několik osob, ale stejne me autorka překvapila, ze vrahem byl nejmene pravděpodobný člověk. Velice se mi líbilo, jak tam byl dej prolínán s vypravováním jeji babičky. Zajímavé a určitě doporučuji

Dobby888

Skvělý děj, čtení které má spád. Napínavé až do konce, nicméně mne zklamalo, že první vražda zůstala jaksi nedořešená. Jinak super :-)

iveta3867

mrazivá četba, splnilo očekávání :)

haki34

uff...dočítat knížku na dobrou noc po shlédnutí Dukly 61 nebylo nic moc pro klidné spaní....Autorka nám představila spolek velice divných lidí, z nichž každý mohl být oným vrahem... Celou knížkou se vine vzpomínání Fiony na Nobodyho, zapomenuté dítě a tušíte, že nic hezkého to nebude...ono násilí na bezmocných je to nejkrutější...
Ale Boží mlýny melou, a spolek nešťastníků nakonec dostane svému osudu...

Charlotte Link si hezky si hrála s čtenáři, kličkovala, docela mě překvapila postava Jennifer... První vražda - Amy, zůstala tak trochu nedořešena (žeby přeci jen Stan ???) , u postavy Dava Tannera se podle mě autorka nemohla rozhnout, co teda vlastně bude zač...
ale celkově čtivé, propletené, vyzývající k obezřetnosti, otevřeným očím a nelhostejnosti k bezmocným....

PetK

Tento příběh mě potěšil. Mezi záplavou téměř stejných detektivních příběhů pro mě vyčníval. A to hlavně proto, že to není "jen" detektivka. Má něco z válečného románu a zkrátka na mě působil jinak než knihy na jedno použití, kterýma si občas večer před spaním zklidňuji mozek.
Pokud se nepletu, jedna část příběhu zůstává neuzavřená. A tak nevím, mám se těšit na pokračování?

hzd

Moje již druhá knížka od této autorky a opět nezklamala. Knížka má moc zajímavý děj, v němž se vrací až do druhé světové války. Bylo mi líto malého chlapce, který zůstal na tom světě úplně sám. Osud se s ním teda opravdu nemazlil.
Kdo páchal ty hrůzy, které se tam pak odehrávaly, jsem opravdu netušila až do samotného konce. Určitě se podívám v knihovně po nějaké další knížce.

4xbabča

Kniha se mi docela líbila a od této autorky je to první, kterou jsem četla. Příběh si držel napětí, a ani téměř do konce nebyl jistý vrah.

Gilmorka

Kniha mě vtáhla do děje od začátku. Překvapilo mě, kdo byl vrahem druhé oběti. Vražda první oběti nebyla v knize objasněna. Dost chaotické vyšetřování vraždy. Kniha nebyla špatná, ale četla jsem lepší, třeba Zahrada kostí od Tess Gerritsen

playada
28. dubnaodpad!

Málokdy dávám odpad, ale tady bohužel musím. Nad stupiditou knihy jen nevěřícně kroutím hlavou.

ArwenAragorn

Psychologický román s detektivní zápletkou mě bavil. Rozkrývá jedno temné rodinné tajemství, je plný lží, strachu, viny. Líbilo se mi prolínání více časových rovin a překvapivé odhalení vraha.

esfinge

Cely pribeh se mi moc libil. Mam rada prolinani minulosti z pritomnosti a v tomto pripade jsem minulost uplne hltala. I slza mi za Nobodyho ukapla...vzdyt jeho osud byl naprosto sileny. Jinak vraha jsem odhadla spatne, takze za mne spokojenost. Urcite si prectu dalsi roman od autorky.

AndyK

První knížka, kterou jsem od autorky přečetla a spokojenost. Linka z minulosti celý příběh udělala zajímavějším a tajemnějším. Celkem dost postav, ale neměla jsem problém se orientovat. Původně jsem čekala, že vyšetřovatelka dostane mnohem víc prostoru, ale nebylo to tak a pro příběh určitě dobře.

Evule *

Kniha se mi líbila, sice trochu rozvleklá, ale přesto velmi napínavá... Vraha jsem vytušila správně :)

berila

Mně se knížka líbila, autorka je dobrá vypravěčka, udržuje člověka v napětí. Od určité doby jsem tušila, kdo je pachatel, takže až tak velké překvapení to pro mě nebylo. Ale počteníčko to bylo opravdu dobré.

janica09

Mám ráda autorku a opět mě nezklamala.

Bookberry

Tato kniha se nečetla úplně dobře. Ze začátku jsem se vracela, abych pochopila, na co zrovna navazuje. Ke konci jsem pochopila, že by to jinak bylo mnohem nudnější.
Vyvrbil se z toho zajímavý příběh. Vrah mě překvapil. :D

micha-ella

V této knize je příliš mnoho postav. Ze začátku jsem se musela při čtení vracet a ujišťovat se, ke komu které jméno patří, ale říkala jsem si, že to je asi spíš moje chyba, mám na jména špatnou paměť. Charaktery jednotlivých postav umí autorka vystihnout výborně, jejich provázanost také, takže jsem si zvykla a začetla se. Ovšem nakonec se ukázalo, že opravdu bylo těch lidí zbytečně moc, jen aby detektivka měla víc záhad, víc zvratů a víc soukromých příběhů jednotlivých osob a ten hlavní příběh, nejlepší, se v tom nakonec divně ztratil. A ten konec! Proč je teď tak v módě, že musí být dramatický a tzv. thrillerový?

Janyssek

Velké zklamání, od poloviny jsem už přeskakovala odstavce, pro mne utrpení dočíst. Nápad dobrý,avšak hrozně roztahane. Šmirak byl super, po teto knize se mi ani nechce zkoušet další knihu id autorky,kterou mám

Lu89

Mám moc ráda příběhy, kde se prolíná minulost se současností, což tato knížka splnila. Když je to ještě ve spojení s kvalitním a svižně plynoucí příběhem, úspěch je zaručen.

Nadík

Od začátku až do konce plnými doušky přečtěno

helena8550
18.12.2017

Kniha se dobře čte, ale místy jsem přeskakovala řádky vleklých pasáží. Například linka Jenifer, Dave či Eny. Záměr byl asi rozšířit okruh podezřelých, ale mě to spíše obtěžovalo. Trochu mě mrzí malé spojení mezi případem z minulosti a aktuální vraždou. Vysvětlení na konci - že ovlivnilo jejich životy a psychiku mi asi nestačí.

Pohodová
07.12.2017

Záměrně koupena kniha, na kterou jsem se těšila po předešlé Dívka, která se dotkla nebe

Alma-Nacida
20.11.2017

Knize vyčítám jen poněkud rozbředlý a natahovaný prostředek, jinak začátek je brilantní a hned mě nadchnul a konec je neočekávaný a zajímavý.

HaHa11
18.11.2017

Kniha, která nabízí čtenářsky lákavé možné propojení současných vražd dvou žen s dávnou vinou aktérů. Válečná Anglie je zachycena formou vzpomínek jedné z protagonistek příběhu, do děje v současnosti vstupuje další zhruba desítka postav. Jestli je ono provinění natolik fatální, aby na mnoho desetiletí formovalo veškeré činy zúčastněných, nechám na posouzení čtenáři. Ten ostatně bude mít hodně příležitostí přemýšlet o všem nedopovězeném. Kdo spáchal druhou vraždu? Proč je Dave takový looser, co temného ho potkalo v minulosti? Setkáme se ještě s horlivou a o kariéru tak se snažící inspektorkou (a najdeme v některém dalším příběhu dovětek)? Kniha, která v prvních dvou třetinách slibovala více, než nabídlo především zhruba sto závěrečných stran. Jako by současní autoři neuměli příběh uzavřít jinak, než kolotočem akčních scén a krkolomných zvratů, kdy se čtenář pomalu musí obávat, aby ten černý petr nevyšel nakonec na něj!

AlenaF
24.10.2017

Kniha se mi líbila, hodně jsem prožívala děsivý osud Briana Somervilla. Ale kdo je vrah v případě Amy jsem se nedozvěděla. Takže konec trochu neúplný.
Knihu doporučuji, příjemné, lehce mrazivé čtení.