Zapomenuté dítě

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka Amy. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175343/zapomenute-dite-xPF-175343.jpg 4.2527
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)

Das andere Kind (2009)

Kniha Zapomenuté dítě

broskev28

Jako u většiny detektivních příběhů jsem zpočátku vůbec nechápala úvodní kapitoly, zvláště když u té úplně první byl uveden pouze měsíc, a nikoli rok - kdo je ta osoba tmavší pleti, která má za manžela Angličana? Podruhé se ukázala až téměř na konci příběhu a teprve tady jsme se my čtenáři dozvěděli místo, čas a především důvod, proč se tam objevila . . .
Tím chci říct, že tahle knížka zabírá poměrně velký časový úsek, zdaleka není pouze detektivním pátráním a především přesvědčivě ukazuje, jak se na dětech "podepisuje" (ne)výchovné působení jejich rodičů. A navíc je to kniha čtivá, se spoustou zajímavých postav, které mají své chyby i přednosti. Úžasná, i když zcela epizodní, je postava Emmy Beckettové; zajímavým typem byl i Fionin otčím.
P.S. Člověk dokáže pochopit, proč se Fiona a Chad zachovali ve válečných letech tak, jak je popsáno - už třeba jen kvůli jejich věku. Mnohem méně už je pochopitelná jejich poválečná netečnost . . .

morava

Pro mne prvni seznameni s autorcinou tvorbou, a musim rict, ze se mi jeji styl velmi zamlouva, takze me jeji dalsi knizky urcite neminou.Bavilo me prolinani casovych linii a bavilo me postupne odkryvani rodinneho tajemstvi, ktere saha az do druhe svetove valky.Za me povedeny psychologicky roman s detektivni zapletkou.

pingu1

Válečný román a detektivka dohromady. Kniha se četla moc pěkně, bylo to originální a napínavé, škoda jen jedné nedořešené vraždy. K autorce se ještě určitě vrátím :-)

Nočnípták

Právě jsem udělala chybu. Přečetla jsem komentáře dřív, než jsem napsala svůj. O to hůř se mě teď píše negativní názor. Je to tady samá chvála, jen asi tři komentáře se kterými souhlasím.
Podle anotace to měl být detektivní román. Anotacím moc nevěřím, tak jsem čekala spíš psychologický román s detektivní zápletkou/ takové mám ráda/. No, moje očekávání se splnilo, psychologických rozborů postav je tu až nadbytek/podle mě/. Tolik postav, a všechny mají zvláštní problémy. Úplně se v tom ztrácí hlavní dějová linie. Snad nikdo z nich mně nebyl sympatický, všichni byli nějak divní. Stále jsem čekala, že se něco změní, že se stane něco nepředvídatelného a zajímavého. Nestalo se. Takže jsem dočetla se zklamáním.

Jo a vraha jsem si tipla někde v půlce knihy. Správně.

Marbier

Asi nejlepsi kniha,jakou jsem kdy cetla. Nezapomenutelna. Napinava zapletka a k tomu mily rozbor osobnosti mentalne zaostaleho chlapce a vztahu okoli k nemu.

buldozer5

Musím uznat, že tahle kniha má nálepku světový bestseller oprávněně. První kapitola, která začínala minulostí, mě okamžitě chytla a já hned věděl, že mě kniha bude bavit. Autorka příběh napsala velice poutavě, výborně vykreslila jednotlivé situace a zvládala udržovat v požadovaných situacích napětí, přesně jak se od knihy očekává.
Minulost, vyprávěná za války, se dobře doplňovala s přítomností, vůbec mi ty skoky mezi časovou linií nevadily, naopak mě nutily číst dál, protože jsem byl zvědavý, jak bude děj v příští kapitole pokračovat, když se následující například vracela do minulosti.
Postavy se mi také líbily, u žádné nebylo jasné, kdo za tím vším stojí, k čemuž ještě přispívalo to, že se autorka čtenáře mnohdy snažila svést na špatnou stopu. Jen Gwen tam na mě působila vyloženě nesympaticky, takže jsem docela rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Jen mě trochu mrzí, že se tam nevyřešila vražda té studentky, i když chápu, že to nebylo pro děj příliš důležité.
Tohle byla moje první kniha od autorky a rozhodně si jich přečtu i víc, její styl psaní mě zaujal a věřím, že mě i další knihy od ní budou bavit stejně jako tahle. :)

anája

Opravdu moc povedená kniha.Velmi čtivá a napínavá od začátku do konce.Na Nobodyho se nedá zapomenout .....Taky mi chybělo dořešení té vraždy studentky a ta policistka se mi zdála hodně pozadu.

Arwen777
29.12.2018

Velice povedená detektivka, moje první setkání s autorkou. Hodně napínavé čtení, hlavně díky vyprávění z minulosti, které se táhne skoro celou knihou a udržuje člověka v napětí, jak to vlastně dopadne, i když už od začátku je jasné, že špatně. Vcelku dobře promyšlené, s trochou psychologického rozboru hlavně ženských postav. Závěr byl překvapivý, což je u detektivky jeden z hlavních plusů. Chybělo mi jen dořešení druhé zmiňované vraždy. Také mi vadilo několik tiskových chyb a hlavně záměna jmen a dnů, těžko říct, jestli je má na svědomí překladatelka nebo nakladatelství. Ale celkově se mi kniha velmi líbila a doporučuji i ostatním čtenářům detektivek.