Zapomenuté dítě

od:

Zapomenuté dítě

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka Amy. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175343/zapomenute-dite-xPF-175343.jpg 4.2449
Originální název:

Das andere Kind (2009)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (126)

Přidat komentář
janica09
14. března

Mám ráda autorku a opět mě nezklamala.

Bookberry
04. března

Tato kniha se nečetla úplně dobře. Ze začátku jsem se vracela, abych pochopila, na co zrovna navazuje. Ke konci jsem pochopila, že by to jinak bylo mnohem nudnější.
Vyvrbil se z toho zajímavý příběh. Vrah mě překvapil. :D

micha-ella
25. února

V této knize je příliš mnoho postav. Ze začátku jsem se musela při čtení vracet a ujišťovat se, ke komu které jméno patří, ale říkala jsem si, že to je asi spíš moje chyba, mám na jména špatnou paměť. Charaktery jednotlivých postav umí autorka vystihnout výborně, jejich provázanost také, takže jsem si zvykla a začetla se. Ovšem nakonec se ukázalo, že opravdu bylo těch lidí zbytečně moc, jen aby detektivka měla víc záhad, víc zvratů a víc soukromých příběhů jednotlivých osob a ten hlavní příběh, nejlepší, se v tom nakonec divně ztratil. A ten konec! Proč je teď tak v módě, že musí být dramatický a tzv. thrillerový?

Janyssek
18. února

Velké zklamání, od poloviny jsem už přeskakovala odstavce, pro mne utrpení dočíst. Nápad dobrý,avšak hrozně roztahane. Šmirak byl super, po teto knize se mi ani nechce zkoušet další knihu id autorky,kterou mám

Lu89
19. ledna

Mám moc ráda příběhy, kde se prolíná minulost se současností, což tato knížka splnila. Když je to ještě ve spojení s kvalitním a svižně plynoucí příběhem, úspěch je zaručen.

Nadík
19. ledna

Od začátku až do konce plnými doušky přečtěno

helena8550
18.12.2017

Kniha se dobře čte, ale místy jsem přeskakovala řádky vleklých pasáží. Například linka Jenifer, Dave či Eny. Záměr byl asi rozšířit okruh podezřelých, ale mě to spíše obtěžovalo. Trochu mě mrzí malé spojení mezi případem z minulosti a aktuální vraždou. Vysvětlení na konci - že ovlivnilo jejich životy a psychiku mi asi nestačí.

Pohodová
07.12.2017

Záměrně koupena kniha, na kterou jsem se těšila po předešlé Dívka, která se dotkla nebe

Alma-Nacida
20.11.2017

Knize vyčítám jen poněkud rozbředlý a natahovaný prostředek, jinak začátek je brilantní a hned mě nadchnul a konec je neočekávaný a zajímavý.

HaHa11
18.11.2017

Kniha, která nabízí čtenářsky lákavé možné propojení současných vražd dvou žen s dávnou vinou aktérů. Válečná Anglie je zachycena formou vzpomínek jedné z protagonistek příběhu, do děje v současnosti vstupuje další zhruba desítka postav. Jestli je ono provinění natolik fatální, aby na mnoho desetiletí formovalo veškeré činy zúčastněných, nechám na posouzení čtenáři. Ten ostatně bude mít hodně příležitostí přemýšlet o všem nedopovězeném. Kdo spáchal druhou vraždu? Proč je Dave takový looser, co temného ho potkalo v minulosti? Setkáme se ještě s horlivou a o kariéru tak se snažící inspektorkou (a najdeme v některém dalším příběhu dovětek)? Kniha, která v prvních dvou třetinách slibovala více, než nabídlo především zhruba sto závěrečných stran. Jako by současní autoři neuměli příběh uzavřít jinak, než kolotočem akčních scén a krkolomných zvratů, kdy se čtenář pomalu musí obávat, aby ten černý petr nevyšel nakonec na něj!

AlenaF
24.10.2017

Kniha se mi líbila, hodně jsem prožívala děsivý osud Briana Somervilla. Ale kdo je vrah v případě Amy jsem se nedozvěděla. Takže konec trochu neúplný.
Knihu doporučuji, příjemné, lehce mrazivé čtení.

pavčape
23.10.2017

Tak nevím. Knížka se mi zpočátku zdála velice zajímavá. Jako spousta čtenářů pode mnou jsem čekala a byla zvědavá, čím se Fiona s Chadem provinili. Očekávala jsem něco trochu jiného, ale díky tomu jsem byla překvapená. Do jaké míry jejich jednání ovlivnila válka můžeme jen hádat. Byla to zlá doba, ale oni už na jejím konci nebyli dětmi. Čin, kterým se provinili byl neodpustitelný. Dobrá tedy, v téhle linii byl příběh zajímavý a čtivý. Velice čtivý, těšila jsem se na další a další Fioniny maily... Ostatní pasáže však za moc nestály. Vypočítavý ztroskotanec Dave tam možná měl své místo. Kamarádka Leslie? Snad jen jako vnučka Fiony a osoba do počtu. A prázdninoví manželé? Proč ti? Jen proto, aby do děje v podstatě po celou dobu nezasáhli. Nakonec se ale dozvíme, že ona vše tušila od prvopočátku?! Bylo to divné. Tedy závěr vyzněl divně. Nicméně vraha jsem netipovala. PS: Kdo tedy zavraždil Amy????

Ginaupitty97
15.10.2017

Druhá polovina knihy, mě nebavila, bohužel nemohu knihu doporučit..

ken-zo
12.10.2017

Začátek byl velmi povedený, sliboval napínavý děj. Od poloviny už jsem se ale nudila, rozvleklé pasáže, nevěrohodné dialogy, zápletka sice rozpletená, ale nijak originálně.

Anna 13
26.09.2017

Velice se mi to líbilo. Jednu hvězdičku ubírám za občasné vleklé pasáže. Jinak dechberoucí začátek a famózní konec.
Příběh Fiony a Chada, příběh jejich viny, by mohl vydat na samostatný román a měl by ohromný úspěch... Zamilovala jsem se do nedostatků a částečné zkaženosti téměř všech postav, jejichž psychologický rozbor byl brilantní.

Nejspíše vyhledám i další knihy autorky!
Doporučuji!!!

Celá recenze: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1709/zapomenute-dite-charlotte-linkova

margoj
27.08.2017

První polovina knihy se lehce četla, poté začala být čím dál nudnější (prázdné dialogy, dokola omílané věty,...). Chadova a Fionina minulost byla zajímavá a nemohla jsem se dočkat, až se k ní opět dostanu, byla jsem opravdu zvědavá, čím se provinili. Když jsem se dozvěděla, kdo je pravý vrah, dokola jsem si pokládala otázku na co tam jejich historie vlastně byla. Myslím, že jsem nebyla jediná, kdo podezříval Briana. Také mě mrzelo, že jsem se nakonec nedozvěděla, kdo zavraždil Amy. Kniha také byla plná překlepů, občas i naprosto jiná slova, než měla být. Co se mi ale líbilo, byly naprosto dokonale vykreslené charaktery a pocity postav.
Od autorku jsem četla tři knihy, tato byla nejslabší. Dávám průměr 3 hvězdičky.

111moni
16.08.2017

Zajímavý příběh, velmi dobře propracované postavy. Velmi dobře zpracovány lidské povahy, jejich slabosti,to,co by člověk nechtěl vidět,tedy číst a nedokáže to ospravedlnit válka,ani jiná příkoří.
Fiona mě jako člověk štvala už jako dítě.

Janinka.V
12.08.2017

Podle hodnocení jsem čekala něco víc,bohužel jsem se nedočkala. Líbil se mi ale příbeh Fiony. Jinak jsem stále čekala,kdy se v knize začne opravdu něco dít. Zajímalo mě i rozluštění prvního případu mladé dívky,o kterém se v knize mluví a najednou uplně zmizí.

myshak
28.07.2017

Knihu bych doporučila někomu, kdo hledá něco ke čtení k vodě nebo jen jako zabavení k televizi během reklam. Knihu jsem se nutila číst. Ostatní čtenáři mi řikali, ať čtu dál, děj se rozjede. Skutečnost, že má kniha kolem 380stran a děj se rozjel až kolem 300sté stránky, mi dává za pravdu, že je to oddychovka. Pro mě kniha zbytečný utracený peníz...

Lana33
20.07.2017

Po trošku zmateném začátku a směsicí různých postav mě kniha mile překvapila. Nejvíce mě bavili pasáže, ve kterých se popisoval příběh Nobodyho. A při vyprávění Semiry mi doslova běhal mráz po zádech.
Hodně milé překvapení.

Welinie
18.07.2017

Opět jsem knihu vybrala kvůli výzvě a chybu jsem neudělala. Zkusím se poohlednou po dalších knihách od autorky.

Ajuszka
01.07.2017

Tak tohle bylo dost dobre!Ani na vterinu jsem se nenudila,pribeh byl poutavy a udrzoval me v neustale pozornosti.Rozhodne doporucuji

MakiV
25.06.2017

Charlitte Linková opět nezklamala.

22.06.2017

Potřetí jsem dala autorce šanci a potřetí trošku zklamání. Příběh Fiony dobrý, ale to je tak asi vše.

sun.from.ibiza
13.06.2017

Kniha nebyla špatná. Jen mi prosím někdo řekněte, prošvihla jsem odhalení pachatele, kdo zabil Amy?

knihamouder
29.05.2017

Jak těžké musí být rozhodování o svých nejbližších. Co je lepší? Zůstat s nimi a vystavovat je každodennímu nebezpečí nebo je poslat pryč za účelem ochránit je, ale riskovat odcizení a ztrátu lásky? Trápit se, zda jsem se rozhodla správně a jaké by to bylo, kdybych se rozhodla jinak. Pro mnoho rodin muselo být velmi bolestné odloučit se od svých milovaných, nevinných a bezbranných potomků a děti musely odloučením nesmírně trpět. Vůbec si to nedovedu představit.
E-mailová korespondence se mi líbila a hlavně mě hnala ku předu, má zvědavost mě nenechala klidnou a já chtěla odhalit tajemství dvou semknutých zestárlých bytostí. Nápad s příběhem byl super a ano, chlapce/muže jsem velmi litovala, ale po přečtení zpráv jsem byla lehce zklamaná, vždyť z tohoto plodu by se dalo vymáčknout daleko víc, aby dostalo vyprávění pořádnou šťávu.
Vyšetřování policie bylo utlačeno kamsi do pozadí. Navíc působilo dojmem, že pověřená osoba si neví s případem rady, jednala mnohdy nelogicky a jako by jí chyběli zkušenosti. Až k nevíře, že se jednou ocitla na místě, kde jí bylo zrovna potřeba.
U veškerých zúčastněných jsem měla možnost poznat jen negativní stránky jejich povah a všechny osoby měly za sebou špatné životní příběhy, to mi dost vadilo.
Zakomponování minulosti s nádechem světové války do přítomnosti mě nadchla. Zajímavé jak může minulost ovlivnit několik generací, ať už pozitivně nebo negativně. Člověk by si měl být vědom svých činů, ale i následků a dle toho se umět rozhodovat.

kittlerka
03.05.2017

Za mě opravdu skvělé čtení, asi nejvíc se mi líbilo prostředí do kterého byl děj zasazen. Kniha je velmi čtivá, téměř jsem se neodtrhla:)

Prolínání současnosti a minulosti mě vždycky baví, ikdyž musím přiznat, že Fionino vyprávění bylo o dost napínavější a čtivější, že bych klidně mohla mít samostatnou knihu, která by se týkala pouze příběhu z minulosti.

Babo
01.05.2017

je mi líto, ale tato knížka mě nepřesvědčila. Opět dvě roviny a i když se autorka snažila čtenáře přesvědčit o propojenosti , myslím, že to byly dva samostatné příběhy i když částečně se stejnými aktéry.
Příběh z 2.světové války se mi líbil, ale rádoby detektivka ze současnosti nebyla ani detektivka ani psychologický román. Ze všeho tak trochu, ale jako celek nic moc.

michaela7087
19.04.2017

Skvělý příběh, knížku jsem doslova zhltala.

petra5585
21.03.2017

Skvělá a tajemná kniha. Rozuzlení je velmi nečekané. Celou knihu jsem myslela, že vím, kdo za vším stojí a konec mě překvapil.
Skvělý byl postupný vývoj celého příběhu a také se mi líbily 2 roviny příběhu odehrávající se v minulosti i v současnosti.