Zapomenuté dítě

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka Amy. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175343/zapomenute-dite-xPF-175343.jpg 4.2595
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Ikar (ČR)

Das andere Kind, 2009

Kniha Zapomenuté dítě

AlenaF
19. listopadu

Velice pěkný příběh. Silný, ale také hodně depresivní.

HanulkaK.

Neuvěřitelné.

Arev122

Napínavý příběh, kde se prolíná současnost s minulostí. Děj měl spád a napětí,až do konce nebylo nic jasného.

metadonjuan

Za mě dobrý.

Mitu

Bohužel nedočteno

Jiitush

(+ SPOILER) Pokud se jako detektivka odznačuje kniha, kde se stanou dvě vraždy, ale řeší se jen psychologie bandy ostatních postav, jejich touhy, pohnutky, charaktery a minulé přešlapy, tak budiž. Já bych ji ale zařadila spíš do kategorie psychologického/historického románu. Vyšetřování vražd ani pořádně neprobíhá a když už, tak tím stylem, že se jen ověřují alibi lidí, kdo kde byl/nebyl, žádné jiné stopy k vrahovi nevedou, první případ dokonce zůstává neobjasněn.
Upřímně mě kniha zklamala, nemám ráda detektivní romány, ve kterých k vrahovi nevedou žádné pořádné důkazy, vše se pořád točí v kruhu domněnek a nakonec se vrahem stává postava, již čtenář vůbec netipoval a již vlastně ani nemá ani pořádný motiv k vraždě (ale čtenář samozřejmě zažije ten "aha, tak tohohle vraha jsem vůbec nečekal" moment). I v tomto románu je splněn současný trend super akčních a napínavých konců, jako by detektivka nešla zakončit i jinak, bez absurdních a těžko uvěřitelných akčních konců.
Jediné, co se mi na příběhu líbilo, byla popisovaná minulost a příběh v souboru "Zapomenuté dítě". Tento silný příběh by klidně mohl být dějovou linkou samotného románu, kdyby ho autorka víc rozepsala, mohla mít hned peckovní historický román, místo toho se bohužel rozhodla napsat naprosto tuctovou a ničím nezajímavou detektivku. Za mě už ne.

LenkaGonn

Tato kniha se mi líbila a byla velice příjemným překvapením. Bylo to napsané úplně jinak než jsem zvyklá. Rozhodně jsem do poslední chvíle nevěděla kdo je vrahem a psychologie postav byla taky dobře zvládnutá. Příběh byl zajímavý a nepmatuji se, že bych něco podobného četla. Trochu mi vadilo opakování děje. Ale jinak jsem paní autorce přišla na chuť a určitě vyzkouším nějakou další z jejich knih.

sgjoli

Tak tohle bylo hodně silné čtení! Napínavý, emotivní, propletený, tajemný a zároveň temný příběh s tajemstvím, které se nikdo neměl dozvědět, ale které stejně vybublalo postupně na povrch. A i po letech kvůli tomu umírají lidé. A já se od toho nedokázala vůbec odtrhnout.
Je to taková směska několika žánrů - od válečného románu přes psychologické drama až po detektivku s prvky thrilleru. Atmosféra knihy je velmi neutěšená, skoro až depresivní. Většina postav v knize je svým způsobem nějak zlomená až narušená a prožívá nějaké trápení. Pozitivního tu nenajdete skoro nic, stejně tak téměř nikdo zde není vysloveně kladnou postavou.
Kdo je pachatelem, jsem se samozřejmě snažila v průběhu čtení uhodnout, ale dost jsem se sekla - autorka mne vyústěním a pointou příběhu hodně překvapila. Ale já v odhalování pachatelů fakt nejsem přeborník. :-D
Jediné snad, co mne na knize mrzí, je určitá neuzavřenost jedné konkrétní dějové linky. Ale i tak hodnotím knihu hodně vysoko. Je to moje první setkání s autorkou a já jsem nadšená.

Smrtící nahota
Smrtící nahota