Šmírák

Šmíruje život úplně cizích žen. Identifikuje se s nimi a chce o nich všechno vědět. Jako pozorovatel. Na útěku před svým vlastním bytím, které je plné neúspěchů a odmítání. Jen z dálky, avšak s naprostou oddaností, miluje krásnou Gillian Wardovou. Podílí se na jejím dokonalém životě s pohledným manželem a roztomilou dcerkou. Jednoho dne však ke svému zděšení zjistí, že se nechal ošálit vnější fasádou. Život té ženy není takový, jak se zdá. V téže době začne obyvatele Londýna děsit série vražd. Vrah si vybírá osaměle žijící ženy, které pomstychtivým, sadistickým způsobem zabíjí. Policie hledá psychopata, muže, který nenávidí ženy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155115/smirak-Lm5-155115.jpg 4.1400
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Ikar (ČR)

Der Beobachter, 2011

Kniha Šmírák

genduna
23. listopadu

Pěkně napsané, napínavé, vše co má detektivka mít.

Ouninka

Moc pěkná detektivka, akorát na konci jsem neudělala to wauuu, které jsem čekala....ale to nemění nic na tom, že kniha byla super !! DOPORUČUJI VŠEM !

Awča

Kniha se nečetla úplně hladce. Autorka zpočátku zahltí čtenáře spoustou postav, ne že by nebyly zajímavé, ale je jich prostě příliš, těžko se odhaduje, které budou pro děj dále důležité, a je téměř nemožné si k některé z nich vytvořit hlubší pouto.
Děj je takový kostrbatý a zápletky překombinované.
Přesto mě čtení celkem bavilo, ke konci jsem byla pěkně napnutá.
Ale V údolí lišek mě to bavilo víc :-)

Leona333

Zprvu jsem se trochu obávala, zda jsem si omylem nevzala ke čtení nějakou ryze dámskou knížku...Pak se děj rozběhl a závěrem jsem mohla jen zkonstatovat, že se jednalo a slušný, detektivní příběh.

Jiitush

Druhá kniha od téže autorky, kterou jsem přečetla. Všimla jsem si, že Linková píše detektivky tím stylem, že vrah je vždy ta nejméně nápadná postava. Upřímně se mi to moc nelíbí, ráda si při čtení spojuju kousky skládačky vedoucí k vrahovi a jeho motivu, ale Linková prostě píše tak, abyste vraha neodhalili ani nevytipovali (a pak asi překvapeně vydechli: No paní, to jsem vůbec nečekal. No wow!).

Knihu bych určitě přejmenovala jinak. Šmírák není hlavní a pro příběh vlastně ani ne moc důležitou postavou, tak proč se to sakra jmenuje po něm, když podstata příběhu je úplně někde jinde? Navíc souhlasím s názory, že v originále se kniha jmenuje "der Beobachter", tedy "pozorovatel", a dle mého názoru by se jako název více hodil i v českém překladu.

Příběh mě ale jinak bavil, ze začátku se člověk musí zorientovat v postavách a pak už to jede samo... Možná bych ještě zkrátila konec, přišel mi zbytečně natahovaný, autorka se snažila vytvořit napínavý a akční konec (další nešvar současných detektivních thrillerů).

Další knihy od Linkové si pravděpodobně ještě přečtu, i když už vím, že se nemusím snažit odhadovat pachatele, bude to ta nejmíň nápadná postava :D

petrarka72

První setkání s autorkou a příjemné překvapení. Psychologický thriller s nadstavbou. Pachatel nečekaný - a odhalování motivu a souvislostí v poslední čtvrtině napínavé a zábavné.

HaHa11

V rychlém sledu druhá kniha od autorky (po V údolí lišek), a tím pádem už jsem trochu kritičtější. Zajímavě se rozvíjející zápletka - lámala jsem si hlavu, co proboha může všechny ty mordy a postavy spojovat, v první polovině má kniha spád. Tempo bohužel v druhé části knihy upadá - vadily mi dílčí nelogičnosti, které autorka použije v zájmu dějové linie, postavy, jimž až příliš chybí pud sebezáchovy či jsou ochotny jednat protiprávně z dost neakceptovatelných pohnutek.
Spoiler - proč proboha dcera hlavní hrdinky nepoužila mobilní telefon, když se nemohla dostat domů, ustrašená osoba otevře dveře zcela neznámému návštěvníkovi, jeden podezřelý skrývá druhého podezřelého, který je na útěku .... konec spoileru.
Šmírák je přes to všechno docela slušná detektivka, času jsem nelitovala a někdy možná dojde i na další autorčiny knihy. Takže mírně zaokrouhluji směrem nahoru.

Teniskaha

Tak ten název je podpásovka! :D Ze začátku mě to bavilo, ale pak jsem. se těšila, ať už to mám za sebou. Něco mi posledních 100 stran vadilo, ale nevím co...

Smrtící nesmrtelnost
Smrtící nesmrtelnost