Šmírák

Šmíruje život úplně cizích žen. Identifikuje se s nimi a chce o nich všechno vědět. Jako pozorovatel. Na útěku před svým vlastním bytím, které je plné neúspěchů a odmítání. Jen z dálky, avšak s naprostou oddaností, miluje krásnou Gillian Wardovou. Podílí se na jejím dokonalém životě s pohledným manželem a roztomilou dcerkou. Jednoho dne však ke svému zděšení zjistí, že se nechal ošálit vnější fasádou. Život té ženy není takový, jak se zdá. V téže době začne obyvatele Londýna děsit série vražd. Vrah si vybírá osaměle žijící ženy, které pomstychtivým, sadistickým způsobem zabíjí. Policie hledá psychopata, muže, který nenávidí ženy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155115/smirak-Lm5-155115.jpg 4.1365
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno · Ikar (ČR)

Der Beobachter · 2011

Kniha Šmírák

esfinge

Za mně průměr. První třetina knihy se četla nejlíp, Šmíráka mi bylo líto. Prostředek knihy zbytečně zdlouhavý, poslední třetina zas čtivá.

broskev28

Četlo se mi to dobře, i když zpočátku - jak píší mnozí - jsem se v postavách neorientovala. Vzhledem k tomu, že spousta čtenářů má výhrady k (neodpovídajícímu) názvu knihy, snažila jsem se dopídit nějakých informací. V prvé řadě mě napadlo, že název je naopak skvělý:
A TEĎ NEPOKRAČUJ, JESTLI JSI NEPŘEČETL
přece nepojmenujete knihu tak, aby každý hned věděl, co ho čeká! Druhá myšlenka byla název originálu; nejsem němčinář, ale slovo beobachter jsem už někde slyšela. Zatímco český název je jednoznačně slangový a negativní, německý originál vůbec nevyznívá tak jednoznačně a hanlivě.
A pokud jde o text, který pokračuje ještě dlouho poté, co se konečně dozvíme to nejdůležitější: mně osobně tohle dovysvětlení a dokonání činů pachatele (a nejen jeho) připadá mnohdy jako velmi zajímavé čtení. A naopak, pokud tato část v knize chybí (S.Bolton - Má ji rád, nemá ji rád), připadám si ochuzená a kniha pro mne klesá na pomyslném žebříčku.
Takže u mě dobrý, snad až na Gillian, která se v závěru knihy neuvěřitelně "pochlapí" - ale koneckonců, proč ne?
"Každý dostane v životě druhou šanci. Buď připravena ji využít. . . .
Povídačky o druhé šanci jsou pitomost. Nikde není psáno, že ji člověk dostane. Někdy nemá šanci vůbec žádnou."

mirkoczentovic

Trochu gýčová, miestami predvídateľná moralitka so solídne prepracovanou psychológiou postáv na zaujímavú tému.

Celkovo ale trochu lepšie než "V údolí líšok", hoci s čiastočne typovo podobnými hrdinami...

Lenama18

Tuto autorkou mám celkem ráda ale Šmírák k mojim oblíbeným knížkám patřit nebude. Na můj vkus se to docela vleklo ,konec malinko překvapil takže o jednu hvězdu dávám víc ale i tak průměrná detektivka.

kahoma

Moje první kniha od Ch. Link. MOC dobrá! Velmi doporučuji. Velmi napínavá. Ihned jsem sáhla po dalších jejích detektivkách. Píše bezvadně. Nejlépe je to číst v originále :-)

Evka27

Líbilo, zkusím další knihu autorky.

jana79

Výborná detektivka,napínavý pribeh. Nelze odlozit,dokud nedočtete. Super

zdendula31
25.11.2018

Moje první kniha od autorky a moc se mi líbila.
Napínavá,hezky napsaná.Určitě sáhnu po další.