Šmírák

Šmíruje život úplně cizích žen. Identifikuje se s nimi a chce o nich všechno vědět. Jako pozorovatel. Na útěku před svým vlastním bytím, které je plné neúspěchů a odmítání. Jen z dálky, avšak s naprostou oddaností, miluje krásnou Gillian Wardovou. Podílí se na jejím dokonalém životě s pohledným manželem a roztomilou dcerkou. Jednoho dne však ke svému zděšení zjistí, že se nechal ošálit vnější fasádou. Život té ženy není takový, jak se zdá. V téže době začne obyvatele Londýna děsit série vražd. Vrah si vybírá osaměle žijící ženy, které pomstychtivým, sadistickým způsobem zabíjí. Policie hledá psychopata, muže, který nenávidí ženy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155115/big_smirak-Lm5-155115.jpg 4.1417
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Beobachter, 2011

Kniha Šmírák

janina66

Většina knih autorky, se rozbíhá velmi pozvolna, až nudně. Ale poté, co jsme obeznámeni se všemi hlavními postavy knihy, začne děj konečně nabírat napínavý děj. Samson byl velice zvláštní a byl mi sympatický. Ovšem kniha mohla mít trochu méně stran.

kackahracka

Musela jsem s celou knížkou začínat celkem třikrát a nakonec si udělat časovou osu a seznam jmen, abych se alespoň drápkem zachytla v ději. Ovšem děj nula. Vytrhněte libovolnou stránku v diáři u deseti různých lidí, promíchejte je (to je nejdůležitější, hlavně co nejvíc časových údajů typu : středa, 5.prosince 2002) a začtěte se. Takže končím, tohle byla ztráta času.

Mikako

Název knihy je fakt mimo. Kvůli tomu jsem čekala něco úplně jiného.
Kniha je hrozně natahovaná, mohla mít klidně o sto stran méně. Přeskakovala jsem celé odstavce.
Ne, vážně mě to nebavilo.

Jiparis

Se svými životy nejsme spokojeni, dokud se nepřihodí něco strašného. Problém, který řeší hlavní hrdinka vypadá zpočátku jako banální nevěra, která ale rozpoutá peklo. Nesmělý člověk, který si neváží sám sebe se zachová překvapivě odvážně. A nakonec myšlenka, že život máme ve svých rukách a vždy je možné začít znovu.

genduna
23.11.2020

Pěkně napsané, napínavé, vše co má detektivka mít.

Ouninka
30.10.2020

Moc pěkná detektivka, akorát na konci jsem neudělala to wauuu, které jsem čekala....ale to nemění nic na tom, že kniha byla super !! DOPORUČUJI VŠEM !

Awča
21.10.2020

Kniha se nečetla úplně hladce. Autorka zpočátku zahltí čtenáře spoustou postav, ne že by nebyly zajímavé, ale je jich prostě příliš, těžko se odhaduje, které budou pro děj dále důležité, a je téměř nemožné si k některé z nich vytvořit hlubší pouto.
Děj je takový kostrbatý a zápletky překombinované.
Přesto mě čtení celkem bavilo, ke konci jsem byla pěkně napnutá.
Ale V údolí lišek mě to bavilo víc :-)

Leona333
10.10.2020

Zprvu jsem se trochu obávala, zda jsem si omylem nevzala ke čtení nějakou ryze dámskou knížku...Pak se děj rozběhl a závěrem jsem mohla jen zkonstatovat, že se jednalo a slušný, detektivní příběh.