Bez viny

Bez viny https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463798/bmid_bez-viny-yj6-463798.jpg 5 170 58

Kate Linville a Caleb Hale série

Další případ pro Kate Linvillovou a Caleba Halea. Ve vlaku z Londýna do Yorku střílí neznámý muž na ženu. Ta unikne v poslední vteřině. Dva dny nato se mladá cyklistka zřítí z kola, protože někdo natáhl přes cestu lanko. Upadne do bezvědomí a následující výstřel už neslyší. Zůstává navždy ochrnutá po celém těle. Obě ženy vůbec nic nespojuje, ale na obě se střílelo ze stejné zbraně. Kate Linvillová je okamžitě přidělena k vyšetřování tohoto případu. Přijde na stopu strašlivého tajemství a sama se ocitne ve smrtelném nebezpečí. Protože pachatel, který se mstí za údajnou vinu, se nikdy nevzdává...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Ohne Schuld , 2020

Mandlevest
16.12.2021 5 z 5

Bez viny. Charlotte Link nám naservirovala další výbornou psychologickou detektivku tak, jak to umí jen ona. Nikam nespěchá, příběh rozvíjí postupně, s postavami nešetří, ale v poslední třetině knihy pochopíte, že žádná není jen do počtu, ale má svoji roli, byť často malou, aby bylo vysvětleno opravdu vše. Kniha je ze série s Calebem a Kate, ale klidně se do ní pusťte i samostatně, já předchozí díl Zmizení taky nečetla, ale určitě to napravím. Výborná kniha, od které se těžko odcházelo.

Jiparis
05.12.2021 5 z 5

Opět bezvadná detektivka, podle mě jedna z jejich nejlepších.
Nepostrádá nic, naopak ,propracované zápletky, napětí, které se stupňuje, zajímavé mezilidské vztahy, touhy, slabosti a vším prostupující touha po pomstě . A kdo je bez viny?

Katania
04.12.2021 5 z 5

Další povedený díl. Kate a Caleb mě baví.

ArwenAragorn
20.11.2021 5 z 5

81%
Když nemyslela na to, co se stalo s jejím tělem a kdy se uzdraví, přemýšlela o samotném útoku a měla takový strach, až jí bylo zle. Lanko napnuté přes cestu...mohla by si namlouvat, že něco tak nepředloženého udělaly děti nebo pitomí puberťáci. Ale když na ni pak ještě někdo střílel? Pro to není žádné nevinné vysvětlení. Zná jen jediného člověka na světě, který má důvod ji nenávidět, a protože ho považuje za nebezpečného psychopata, věří, že je schopný všeho. Úplně všeho.

Knížka patří určitě k těm nejlepším od autorky.
Co mají společného dvě naprosto odlišné ženy, na které je stříleno ze stejné zbraně? Po komplikovaném pátrání, kdy není čeho se chytit se seznamujeme s velice nebezpečným psychopatem, který je odhodlaný se pomstít za to, co se mu před lety stalo. Kate se mu nakonec dostane na stopu a pak zmizí. Caleb Hale, který byl suspendován a tuší, že je Kate v nebezpečí života, se ji na vlastní pěst vydává zachránit.
Knížka má spád, dokonale vymyšlenou zápletku a k závěru roste napětí s každou stránkou, takže není možné přestat číst. Dočítala jsem až hluboko po půlnoci. U starších knih autorky mi nějak neseděly překlady, teď už jsou výborné. Musím doporučit!

Šánka
07.11.2021 5 z 5

I v této knize Ch. Link se děj velkolepě rozbíhá do několika dějových linek s mnoha postavami. Začátek má pozvolnější rozjezd, ale postupně nabírá na síle, rychlosti a především napětí. Zápletka je jako vždy propracovaná a vše do sebe v závěru zapadá do posledního detailu.
Že Charlotte Link detektivní romány psát umí, to asi ví každý fanda tohoto žánru, že umí výborně i jiné žánry (třeba skvělou ságu), to jsem již psala, ale stejně opakuji :-)!
Výborný detektivní román od jedné z mých TOP autorek, a já mám už jen doporučení pro tuto sérii!!!

JajaPaja
04.11.2021 5 z 5

Skvělé napínavé kniha má spád doporučuji

Elapheg
29.10.2021 5 z 5

Třetí případ Caleba Hala a Kate Linvillové přečten. Kniha Bez viny je jedna z nelepších, kterou jsem od Charlotte Linkové četl. Ve vlaku někdo střílí po ženě, tato útok přežije. Ze stejné zbraně někdo střílí na bicyklistku, které někdo ještě předtím nastraží drát přes dráhu, kudyma jezdí, což má za následek kvadruplegii. Jak spolu oba případy souvisí? Mají vlastně nějakou spojitost? Tím si budou muset lámat hlavu naši dva kriminalisté. Byla to napínavá detektivka a především ji doporučuji všem fanouškům Charlotte Linkové. Zápletka je opravdu velmi dobrá. Tady jednoznačně pět hvězd a doporučení. :-) Doufám pevně, že se nám fanouškům Linkové, dostane brzy nová detektivka do ruky. :-)

galinek
28.10.2021 5 z 5

Přesně takový příběh jsem teď potřebovala..... číst, číst, číst..... Nedalo se od ní odtrhnout, v jednu chvíli, kdy se začaly spojovat jednotlivosti, skoro se mi udělalo špatně z toho, čeho jsou lidé schopni - ať ze strachu či z pomsty......doporučuji.

Pavlína2019
21.10.2021 5 z 5

Napínavé, nemohla jsem přestat číst. Knihu rozhodně všem doporučuji! Paní autorka umí krásně psát, dokazují to všechny její ostatní knihy. Ty si také přečtěte! Trochu mě zmátl obal knihy, čekala jsem další tématický a na přední straně chybí jméno autorky, nějak si to nakladatelství změnilo.... Všem tuto zajímavou knihu doporučuji přečíst!

Ajuszka
20.10.2021 5 z 5

Kdysi jsem od Charlotte Link narazila v knihovně na knihu V údolí lišek. Po přečtení jsem se vezla. Ona vám to prostě servíruje jedno za druhým, že když můžete, tak celý den sedíte a čtěte.

Tahle kniha nebyla výjimkou.
Setkáváme se zde opět s dvojici Caleb Hale a Kate Linvillovou. Děj se točí kolem pomsty a jak jinak než psychopata.
Příběhy, od nichž se pak odvíjela dějová linka, jsou smutné. Převážně pak ten od rodiny Welshových.
Pokud neznáte knihy této skvělé autorky, určitě neváhejte. Její detektivky opravdu stojí za to. Všechny!

zuzana2599
17.10.2021 5 z 5

Kdo je v tomto dokonalém thrilleru úplně bez viny ? Opět senzační čtení od Charlotte Linkové, nabité napětím, které vás úplně pohltí a dějem, který postrádá jakékoli hluchá místa. Již delší dobu jsem nečetla tak kvalitní detektivku či thriller.
Lidské osudy, které na první pohled vůbec nic nespojuje se nakonec perfektně skloubí a na povrch vyplave vina. Strašlivá vina a tajemství, kvůli kterému se ocitne i hlavní hrdinka Kate Linvillová ve smrtelném nebezpečí.
Zcela bez viny není nikdo z nás, ale knihu Bez viny ráda doporučím !!

e-Lisbeth
12.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Ch.Linková má tedy lepší knihy. Tady pachatel spadl jakoby z nebe a proč to dělá mne moc nepřesvědčilo.A doufám,že v dalším dílu se už konečně stane něco mezi Calebem a Kate,co jejich vztah posune někam dál.

AlenaF
08.10.2021 5 z 5

Skvělé. Souhlasím s komentářem Haen. Těším se na další případ Kate a Caleba.

Pípasek
06.10.2021 5 z 5

Super čtení, lze jen souhlasit s předchozím hodnocením

Haen
20.09.2021 5 z 5

Další případ vyšetřovatelů Kate a Caleba je stejně spletitý, napínavý a výborný jako oba předchozí. Originální zápletka a skvělá psychologie postav. Doporučuji.

mysterygirl
16.09.2021

Nevim, jestli cteme vsichni stejnou knihu, ale ja musela odlozit. Jmena se mi pletly, navic, skoncila jsem na strane 100,kdy jsem se do čteni musela nutit.
Za me nuda, nic extra se do te doby nedelo. Nic, co by me nutilo se do te knihy zabrat. Mozna se to rozjelo až poté, ale nebavi me knihy, ktere nejsou ctive od zacatku. Ani me nelakalo vedet, kdo to dela. Skoda, na tuto novinku jsem se tesila

Arsi
14.09.2021 5 z 5

Tak tahle kniha je prostě pecka. Nejlepší ze série. Přečteno jedním dechem.

Dela111
12.09.2021 5 z 5

Bez viny je více thriller než detektivka, ale to není podstatné. Důležité je, že jde o nadstandardně propracovaný příběh s napínavým dějem, který nenechá čtenáře vydechnout a užívá si geniální zpracování.

Příběh se rozbíhá jako síť drobných dějových linek, zdánlivě nesouvisejících, ale brzy vše začne dávat smysl. Je skvěle vystavěný a postupně předkládá otázky - jaké události z minulosti jsou příčinou dnešních zločinů? Co je spojuje? Co všechno jsme schopni vydržet nebo skrýt jen abychom neporušili nějaké tabu? Čeho všeho je schopen psychopat ve jménu pomsty?
Pachatel je odhalen dříve než na úplném konci, ale to napětí neubere, spíš naopak. Hon na něj je jedna velká nervydrásající jízda, je to zároveň boj o záchranu několika životů.
V přiměřené míře je do příběhu zapracováno i soukromí vyšetřovatelů a jejich problémy. Dělá je to lidské a zvlášť Kate si čtenář oblíbí.

Já jsem nadšená, nemám co vytknout, reálný je i konec. Tohle bylo skvělé thrillerové počtení.

Charlotte Link
německá, 1963