Černá hra

Drsný thriller z krvavých devadesátých let líčící dramatické osudy členů podsvětí. Krátce po Sametové revoluci zavládlo ponuré období – smrt nikdy nebyla daleko a dařilo se všem druhům svinstva. V této atmosféře a nových podmínkách se z obyčejných lidí, kteří se snaží vyšvihnout, stávají výpalníci, drogoví dealeři, překupníci zbraní, zločinci v bílých límečcích nebo první mafiánští bossové. Do temné spirály chtě nechtě vtahují i své nejbližší, manželky i děti. Zatímco někteří získávají čím dál větší moc, jiní kráčejí k předčasnému konci. Černá hra je román o násilné epoše a lidech, které tato pohnutá doba spolkla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293791/big_cerna-hra-qHx-293791.jpg 4.2205

Čierny kruh 1.

Romány, Thrillery, Literatura slovenská

Vydáno: , Argo

Čierna hra, 2015

Kniha Černá hra

Kerberos

Nejdřív jsem si přečetla trilogii V tieni mafie, byla skvělá .Teď poslouchám Čierny kruh který jí časově předchází, divoká devadesátá léta na Slovensku.

Klamm

Bez příkras, přímo k jádru věci. Ve stínu mafie mi přišlo lepší, ale možná je to jen tím, že jsem ještě nevěděl do čeho jdu. Tady je styl podobný a je to v podstatě také o tom, jak se z ,, normálních" lidí, stávají pod vlivem okolností bezpáteřní svině. Škoda, že v mafiánské sérii v ČR už nic nevyšlo. Naštěstí ale docela rád poslouchám slovenštinu, takže jdu do pokračování v audioknize.
80%

KristynaZak
07.12.2021

“Nikdy nebuď jediným fungujícím kolečkem v nefunkčním soukolí”

Po přečtení knihy dostávají slova “starého estébaka” nový rozměr.

Prey
21.10.2021

Bohužel mi to přišlo hodně roztříštěné, myslím, že Karika se lépe našel v sevřenějších horrorových thrillerech. Čteno v překladu Roberta Pilcha.

viweb
29.07.2021

Nikdy bych nevěřila že si přečtu něco politického. Kniha se mi dostala do rukou náhodou a tak moc mě pohltila, že si určitě přečtu i další od stejného autora. Doporučuji! Moc dobře napsaná!

Nikita65
05.07.2021

Moc se mi kniha líbila, už je to druhá kniha od tohoto autora. Jeho styl mi sedí.

ŽanetKan
21.04.2021

Jedinou chybou na této knize bylo, že skončila. Vtáhla čtenáře do děje a nepustila. Je to přesně ten příběh, který čtete jedním dechem. Všechny události skvěle zapracovány do příběhu. Detaily hudby, která hrála, mi připomněly dospívání a atmosféru té doby. Těším se na další knihy.

Gabetka
20.04.2021

Nejen básníci přicházejí o iluze. Několik obyčejných, v podstatě hodných, ale dost naivních mužů sní o tom, že po pádu komunismu budou konečně žít lépe. Zapletou se ovšem do hry, ze které není úniku a která je nezvratně změní. Karika zachycuje přerod Slovenska z komunismu do kapitalismu v reálné, nezkreslené a dost temné podobě velmi čtivým stylem. Škoda, že další díly musím přelouskat ve slovenštině. Té jsem se chtěla od čtení skript už navždy vyhnout, ale kvůli postavám, které jsem si oblíbila i přes jejich chyby, do toho půjdu. Knihu ráda doporučím dále.

Strach
Strach