Černá hra

Drsný thriller z krvavých devadesátých let líčící dramatické osudy členů podsvětí. Krátce po Sametové revoluci zavládlo ponuré období – smrt nikdy nebyla daleko a dařilo se všem druhům svinstva. V této atmosféře a nových podmínkách se z obyčejných lidí, kteří se snaží vyšvihnout, stávají výpalníci, drogoví dealeři, překupníci zbraní, zločinci v bílých límečcích nebo první mafiánští bossové. Do temné spirály chtě nechtě vtahují i své nejbližší, manželky i děti. Zatímco někteří získávají čím dál větší moc, jiní kráčejí k předčasnému konci. Černá hra je román o násilné epoše a lidech, které tato pohnutá doba spolkla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293791/cerna-hra-snV-293791.jpg 4.3109
Romány, Thrillery, Literatura slovenská
Vydáno:, Argo

Čierna hra (2015)

Kniha Černá hra

CharlesWard

Jako by se Karika neúspěšně snažil napodobit syrovost prvního dílu Ve stínu mafie.

slecnapeta

Skvela kniha, nekolik dejovych linek, ktere jsou vzajemne propojene. Plus pro me (jakozto neznalce) i lehky prehled o nedavne historii. Rozhodne doporuji precist.

Jaruš7

Novodobý mrazivý zápis do zlomové historie se vším co doba přinesla.
Má třetí kniha od autora, a to, že jsem nucena si zvyknout na drsňárny je díky kumštu strhujícího stylu jakým autor vládne.
Citace:"... naučil ho, že když už člověk musí někomu pomoct, měl by kolem toho dělat drahoty. Laciné a ochotné pomoci si nikdo neváží, právě naopak, vděk, který z ní plyne se časem mění v jedovatou zášť."
"Chronos- starořecký bůh času, had točící se v nekonečném kruhu, ...útržek z antických bájí v knize od Vojtěcha Zamarovského...( *A*, dočteno předevčírem) ...tělo se změnilo ve studený, vyhaslý vesmír... vlastní tělo ho uzamklo v mrazivé temnotě."
Na L. Maru už bude můj úhel pohledu docela jiný.
Thriller jak vyšitý, dráždivá doba pro Černou hru ve sféře mamonu, politiky, mafiánských a válečných krutostí.
4*, ale 5* by bylo poctivějších.

Jordyz

Skvělá kniha. Ještě dlouho na ni budu myslet.

callahanh

Jak už tu bylo několikrát napsáno, Černá hra silně připomíná knihy Dominika Dána, jen v ní chybí detektivní zápletka a policisté. Jinak je ale podobně čtivá, má spád, především ale působí dost autenticky, což je na ní to nejmrazivější, protože není pochyb o tom, že podobně to v devadesátých letech na Slovensku (ale i u nás) vypadalo a bohužel je pravděpodobné, že to tak vypadá i teď, jen to není tak markantní. Žádná z postav rozhodně není kladná, přesto jsou všechny zajímavé a propracované, zároveň se ale čtenář s žádnou nedokáže úplně ztotožnit, takže pak trochu chybí emoce, ale možná to byl záměr, protože tím pádem to opravdu celé působí jako dokument. I přes množství hrdinů je vše přehledné a nikdy se čtenář v knize neztratí, navíc z ní trochu pochopí "romskou" mentalitu, za což určitě patří body navíc. Černá hra je trochu depresivní a smutné čtení, na druhou stranu zcela autentické a všem těm, kteří tu dobu nezažili, posyktuje výborný pohled na to, jak divoká byla a co vše bylo tehdy možné. 75 %

PetrKral

Skvěle a silné napsané.

PetK

Chvíli mi trvalo, než jsem se k ní probojovala zástupem dalších knížek, které čekaly v řadě, ale ještě že jsem to udělala. Tohle bylo moc dobré. Úplně jiné než Trhliny, Strachy a Tmy. Děsivé taky - ale jinak.
Co se dělo na Slovensku před revolucí a hlavně po ní. Mafie, politika a jejich prorůstání. Najdeme k knížce předobraz "Měčiara" a jeho praktik (i když se samozřejmě jmenuje jinak), a můžeme se jen dohadovat, co ostatní je v knize pravda a co fikce. A já se obávám, že většina toho se skutečně stala, i když třeba jiným lidem, v jiných kulisách, ale ano. Postavy jsou plastické, nikdo není černý nebo bílý.
Mám snad jedinou výtku. Každá kapitola má své intro - takovou ochutnávku, co se v ní bude dít. To je v pohodě, často člověk netuší, ke které postavě se to vztahuje, a tak to jen zvýší zvědavost. Nicméně intro, které otevírá celou knížku, mi přišlo jako zbytečný spoiler od samotného autora. V podstatě hned víte, kam se bude ubírat vývoj příběhů hlavního hrdiny a jeho kamaráda.
Jen mě trochu mrzí, že jsem knížku neměla v originále, ale v češtině. Věřím, že ten zážitek by byl ještě autentičtější. Ale jinak - vřele doporučuju.

whiolet
14.11.2018

Skvěle napsaná kniha.
Autor umí výborně rozepsat charakterové rysy svých postav, a to znamená, že i když jsem si chvílemi říkala, jestli těch stránek není přeci jen zbytečně moc, u čtení jsem se rozhodně nenudila!