Deena_ Deena_ komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha! Dvakrát jsem ji rozečetla asi na 15tou stránku a zas odložila. Třetí pokus se vydařil a knihu jsem přečetla jedním dechem. Musel prostě přijít ten správný čas. Kniha je psaná velmi čtivě a já mohu jen doporučit. Je to zase jiné odhalení této strašné doby s opravdu krásným koncem.

27.06.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Je až neuvěřitelné jak se kniha dá přirovnat i k současné době. Doporučuji přečíst všem třeba někomu konečně otevře oči! Jsem ráda že jsem jí četla až teď a ne v pubertě jelikož bych si to neuměla reálně představit a asi by mi kniha moc neřekla.

19.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha, velmi čtivá. Z této oblasti pochází má babička tak jsem ráda, že jsem mohla aspon takto nakouknout. Těším se i na druhý díl.

18.01.2024 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Ja tak strasne nemam rada divne useknute konce a nedokoncene myslenky kvuli tomu kniha ztratila jednu *. Pribeh byl velmi ctivy a po celou dobu jsem byla vtazena do deje. Podle recenzi jsem mela obavy ze budu otravena ze spisu z archivu ktere se v knize objevuji a bylo to prave naopak hltala jsem veskera fakta aby mi neco neuniklo. Tesim se na dalsi knihy spisovatelky.

01.08.2022 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tento humor me proste bavi. Vzdy se tesim na dalsi dil je to neskutecna oddechovka u ktere nemusite vubec premyslet. Musim rict ze ale poprve budu napnuta protoze jsem velmi zvedava jak se tohle rozsekne :)

24.04.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Je naprosto neskutecne ze toto dilo se da i po tolika letech co vzniklo prirovnat k soucasnosti. Je to dost smutne jak lehce se daji lide ovlivnit i v teto dobe. Stale jsem doufala v probuzeni a vymaneni se z toho vlivu, ale kniha by nemela takovou silu kdyby skoncila happyendem.

06.06.2022 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Budu opakovat co tu jiz zaznelo. Dilo je skvele..opravdu nadcasove. Pripomina mi aktualni situaci kdy maji lide klapky na ocich a jdou slepe za cizim nazorem. Myslim ze na stredni skole bych jeste nedokazala ocenit tuto knihu a cist mezi radky tak jako ted.

31.03.2022 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Miluju tu sérii! Nikdy by mě nenapadlo, že mě budou tak bavit detektivky. Pro někoho možná překombinovaný děj, ale já byla napnutá až do poslední stránky. Tato autorka je od malička moje srdcovka. Duo Robin a Strike mě prostě baví. Těším se na jejich další případy.

09.08.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Proste super psycho :) miluju celou tuhle serii a tesim se az ji zakoncim jeste Denikem kastelana..jestli potrebujete oddechovou knihu nad kterou opravdu nepotrebujete premyslet tak je to jasna volba :)

14.04.2023 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Když mi bylo asi tak 12 tak jsem četla zkrácenou knihu pro děti a už v té době jsem si Drákulu zamilovala. Překvapilo mě jak lehce se četla. Děj mě uchvátil tak, že jsem napětí cítila až do konce. Tuto klasiku by si měl přečíst každý!

09.08.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Právě jsem dočetla knihu a mám husí kůži. Až po dočtení jsem zjistila, že se tento příběh opravdu stal. Četla jsem již hodně knih na toto téma, ale tato ve mne zůstane ještě hodně dlouho. Přečetla jsem jí za jeden den..opravdu skvěle napsáno! Lale má můj neskutečný obdiv!

28.06.2021 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Trvalo mi než jsem se knihou prokousala, ale vydržela jsem a dočetla. Ano děj se v porovnání s tím co vychází za knihy dnes může zdát nudný, ale dřív ten svět nebyl tak uspěchaný jako teď a byl klidný a přesně to je z té knihy cítit. Je to klasika kterou by si měl přečíst každý. Na konci knihy mi i slza ukápla :)

09.02.2021 4 z 5

Ano je to furt stejné, ale je to taková oddechovka, že se u toho stejně člověk zasměje. Ten opakující se humor mi nevadil a ráda si přečtu i další díl.

07.10.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kniha je psaná velmi čtivě byla jsem mile překvapená jak mne vtáhla do děje. Jsem ráda, že jsem prvně viděla film a pak až četla. Film je totiž jedna velká katastrofa co vlastně nemá ani s knihou nic moc společného.

17.06.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Byla to velmi čtivá kniha, která rozesmála ale i dojala. Byly to zajímavé životy dvou rodin.

31.01.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nemám slov..bála jsem se že je kniha přechválená ale ona je neskutečná! Člověk u ní projeví všechny různé emoce! Tuhle knihu mohu jen doporučit.

02.08.2016 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Knihu jsem musela častěji odkládat, protože to je tak těžké téma, které se musí postupně uležet. Z některých osudů mi bylo neskutečně smutno. Zároveň jsem se těšila, že bude ještě třetí díl a já se dozvím vše jak dopadne. Naprosto chápu, že téma této knihy není pro všechny nicméně napsaná je krásně čtivě.

18.05.2024 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Opravdu jsem se zamilovala do detektivek. Chystám se přečíst všechny díly, protože ta série nemá chybu! Jsem vždy napnutá do poslední stránky. Knihy jsou velmi čtivé a já jsi vždy dokážu představit celé okolí i postavy. JKR je prostě srdcovka.

28.03.2024 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Nenávidím a zároveň miluju otevřený konce, ale tenhle mě opravdu dostal. Chci to vědět..chci vědět všechno jak to bylo dál. Knihy jako je tato ve mně zůstávají dlouho po přečtení. Určitě si jí ještě někdy přečtu, ale obráceně. Líbí se mi jak autorka vždy dokáže doslova nas*at nějakou protivnou postavou. Určitě doporučuji přečíst

29.03.2023 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Musím říct že jsem byla opravdu napnutá a neustále přemýšlela a v hlavě se vracela k důkazům které by mohly někoho usvědčit. Líbí se mi jak je kniha rozsáhlá a vůbec ne únavná kdykoliv jsem měla možnost vzala jsem jí do ruky a nemohla se odtrhnout. Je přehledná v postavách jsem se vůbec neztrácela. Určitě sáhnu po dalším díle této série.

05.07.2022 5 z 5