Šikmý kostel ekniha

Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě – také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat. Barbora, Julka a Ludwik jsou představiteli tří naprosto odlišných dějových linií, které se však na mnoha místech proplétají a vytvářejí plastický obraz polozapomenutých časů, jejichž drsnost je pro dnešního čtenáře v mnoha ohledech téměř nepředstavitelná. Každý z hrdinů čelí životním výzvám po svém: někdo se jim trpně poddává, jiný se snaží uchopit šance, které mu kvasící doba nabízí. Do všech osudů však opakovaně a nemilosrdně zasahují velké dějiny, které úsilí obyčejného člověka mohou snadno proměnit na prach. Anebo ne. Příběh je vystavěn na skutečných událostech, z nichž mnohé doposud nebyly v české románově tvorbě zpracovány. Vyprávění ubíhá v dramatickém tempu a natolik autenticky, že se děj před očima čtenáře mnohdy mění na film zaznamenávající i to, co donedávna zůstávalo skryto ve třinácté komnatě české historie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434224/sikmy-kostel-jlJ-434224.jpg 4.72748

Šikmý kostel 1.

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno (ekniha), Bílá vrána

Kniha Šikmý kostel

Hobo
včera

Ostravsko nepatří k mým srdečním záležitostem, ale vadí to u fakt dobré knihy? Jako bych tam žil.

qwerb

Velmi hodnotím, co všechno si musela autorka k napsání knihy nastudovat a vědět. I příběh je pěkně vystavěný, vazby mezi lidmi pěkně popsány, charaktery jasně dány. některé části byly slabší, jiné silnější, ale tak už to u románů bývá. Moc mě v posledních letech baví české autorky, seznam si stále rozšiřuji. Mornštajnová, Klevisová, Katalpa, Dvořáková, Kornerová, Lednická, Chalupová, Hanišová, Soukupová, Tučková, Třeštíková, Formanová a mnohé a mnohé další. Kostelu tleskám.

hosta24

Úžasná, čtivá kniha, na kterou nejde zapomenout.

jolii

Nezbývá, než se přidat ke kladnému hodnocení všech pode mnou. Čtivý a zajímavý příběh, těším se na druhý díl.

Veruci

Úžasný příběh na pozadí skutečných historických událostí. Kniha, kterou jsem zhltla za pár večerů a která mě donutila kouknout na web, jak to tenkrát v tom (pro mě tak vzdáleném) Slezsku vlastně bylo.

hroneczek

Miluji historické romány, které jednoduchou formou zpracují opomíjené historické události a přiblíží osudy, zážitky, zkušenosti i pocity tehdejších lidí bez rozdílu vrstev a zázemí. V Karviné ani jejím okolí jsem nikdy nebyla, ale z vyprávění bylo možné si tehdejší Karwinou krásně představit i s jejími obyvateli.

TerezaKlima

Toto jenkniha, která je ve veřejném prostoru opěvováná právem.
Jazyk - dokonalý, obohacující.
Architektura děje - vše graduje, ovšem nevtíravou rychlostí
Postavy - jsou propracované do posledního detailu

Z knihy a každého slova v ní, je cítit autorčina obrovská pokora, kterou má nejen vůči psaní jako takovému, ale taky vůči svým postavám, ději a místu, o němž píše, proto je nejspíš kniha tak oceňovaná a já se přidávám k zástupům fanynek.

PéťaH.

Nádherná knížka. Po přečtení ukázky, která mě zaujala jsem sáhla po knize a četla a četla. Krásné vyprávění a o době o které zas tolik řečeno nebylo. Velice poutavě a čtivě napsané. Ráda se ke knize opět vrátím.