dam.si.knihu dam.si.knihu komentáře u knih

Přiznám se, že jsem nikdy nebyla fanoušek životopisných knih. Ale když jsem viděla vydání té od Toma Feltona a Alaricka Rickmana, tak jsem byla na vážkách. Má zvědavost byla velká, protože kdo by nemiloval Harryho Pottera? Nicméně když jsem zjistila, že se chystají audioverze, jež budou číst jejich čeští dabéři, tak bylo jasné, že si musím počkat! Nabídku od @nakladatelstvi_rosier jsem nemohla odmítnou a rozhodně jsem neudělala chybu! Kniha S kouzelnickou hůlkou v audioverzi a podání Radka Škvora je prostě pecka! Mám pocit, že kdybych měla papírovou verzi, tak si ji neužiju tak, jako jsem si ji užila takhle!

Tom vypráví o svém životě aka herce, a provádí nás svou hereckou cestou ve filmu o Harry Potterovi a nejen v něm. Ale nepíše jen o své kariéře, ale i o své rodině, dospívání a různých útrapách svého života. Jestli se do knihy pustíte, tak věřte tomu, že se opravdu nudit nebudete. Je tu spousta vtipných historek, které Vás opravdu a upřímně rozesmějí. Nicméně není to jen procházka růžovou zahradou, ale Tom ukazuje i jiné stránky, které Vám vženou slzy do očí. Pokud si teď pustíte HP znovu, tak věřte tomu, že na Draca Malfoye bude nahlížet trochu jinak a budete si všímat spousty věcí, jež v příběhu popsal.
Pokud jste milovníci HP, tak by Vás tohle nemělo minou, a pokud chcete mít z knihy ještě lepší zážitek, zvolte audioverzi, protože já nelitovala ani minuty a příběh jsem poslouchala v každé volné minutě a nechtěla jsem, aby skončil. Připadala jsem si jako na výletě se svým nejlepší kamarádem. :)

06.11.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Příběh, který jednu dobu zaplavoval instagram a mám pocit, že to ještě neskončilo. Několikrát jsem přemýšlela, zda si Hypotézu lásky pořídit, či nikoli. Ovšem jak už to tak bývá, tak mě Instagram opět dostihl a já neodolala po těch stovkách krásných recenzí si knihu pořídit.

Zaslouženě získal štítek bestselleru a naprosto chápu, proč ho všichni tak milují. Autorka si připravila naprosto skvělý a čtivý román, který nejde odložit. Jakmile jednou začnete číst, tak nechcete přestat, protože je to jedna velká jízda od začátku do konce.

Věřte tomu, že u téhle knihy se budete několikrát usmívat, protože je tam taková spousta skvělých momentů, které knize dávají skvělou jiskru a atmosféru. Ali Hazelwood si pro svou kniha vybrala skvělé a pro mě originální téma, které bravurně zpracovala. A to nemluvě o tom, jak výtečně si pohrála s vedlejšími postavami, které mi po dlouhé době také přirostly k srdci.

Takže pokud se chcete pobavit, zažít skvělý romantický příběh, tak věřte všem těm skvělým recenzím. Protože tohle skvělé opravdu je! :)

24.03.2024 5 z 5

Nový rok, nové knihy. Josef Mareš Moje případy z 1. oddělení je kniha, která mi u postele ležela přesně rok. Tenkrát mi ji mamka dávala se slovy, že si jí musím prostě přečíst, protože je to skvělý. Nebudu Vám lhátneviděla jsem ani stejnojmenný krimi seriál, byť jsem o něm několikrát slyšela.

A víte co? Já byla nadmíru spokojená! Dostala jsem vlastně ještě více, než jsem očekávala. Josef Mareš je vynikající a opravdu upřímný vypravěč, který vám popíše svůj život a co stálo za tím, dostat se k takové práci. Dozvíte se, jak to na oddělení vražd chodí, ať už v terénu, či při výslechu. A často je to velmi humorné. Vlastně celou dobu máte pocit, jako když to vypráví váš kamarád.

Několikrát nahlédneme do případů, které za svou kariéru vyšetřoval, nicméně nečekejte sáhodlouhé vyprávění, neboť to není úplně tématem knihy. Martin Moravec byl naprosto vynikající a pokládal přesně ty správné otázky, které vás možná někdy za život napadly.

09.01.2024 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha, která sbírá neuvěřitelné ohlasy po celém světe opravdu zaslouženě. Naprosto fantastické dílo autorky Taylor Jenkins Reid, o kterém si budete myslet, že je to životopis reálné herečky. Budete mít neustálé nutkání otevírat svůj prohlížeč a hledat o ní více informací. Přesně to autorka dokáže. Dokáže ve čtenáři vzbudit dojem pravdivosti a naprosto Vás bude mást tím, že Evelyn a všichni ostatní jsou pouze výplodem fantazie.

Věřte tomu, že jak jednou tento román začnete číst, tak už ho neodložíte a doslova se vám vpije do kůže. Tenhle příběh Vám ukáže, jaké rozhodnutí musí jeden člověk udělat pro to, aby byl slavný, ochránil svoji rodinu, ale také svou pověst. Ukáže Vám spoustu stránek lásky přátelství, smutku, neštěstí, ale také touhu po penězích a slávě. Možná Vám i trochu zlomí srdce, věřte tomu, že si i trochu pobrečíte.

Jak už můžete vědět z anotace, kniha vypráví příběh o Evelyn Hugo a jejím životě, rozhodnutích, která učinila pro to, aby byla tam kde byla. Budete ji milovat? Budete, ale také zároveň občas nenávidět.

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Moje první detektivka, která dopadla na výbornou! Musím říct, že snad nebyla ani chvilka, kdy bych se u příběhu nudila. Byla to jedna velká jízda od začátku do konce. Perfektně promyšlená zápletka, u které budete neustále přemýšlet, kdo je vrah.
Rozhodně si budu muset přečíst u předchozí díly!:)

Návrh Návrh Elle Kennedy

Jak přede mnou mohla tahle série tak dlouho utíkat? Už naprosto chápu ty skvělé ohlasy a neustálé doporučování této série s názvem Off - Campus od autorky Elle Kennedy. Tohle bylo vynikající! Všichni co milujete romanticko-erotické romány ze školního prostředí si tohle musíte povinně přečíst, či poslechnout v audioverzi. Já měla tu možnost mít knihu v audioverzi a byla to pecka. Byť mě trochu mrzí, že hlavního hrdinu nečetl muž, tak i tak nemám co vytknout, protože Klára Anita Přistižená byla výtečná!

Tuhle knihu jak jednou začnete, tak nemůžete přestat. A když čtu/poslouchám takový příběh, tak přesně takhle to chci mít. Pod obálkou se skrývá opravdu krásný, ale i silný příběh, kde se hlavní hrdinové zabývají těžkými a silnými tématy a autorka je zpracoval na výtečnou. Musím říct, že mě pro změnu bavilo číst o silné hlavní hrdince s těžkou minulostí.

Nesmím opomenout, že v knize máme mou oblíbenou hate to love linku, která vždycky přidá body, pokud je skvěle napsaná, a tady rozhodně je.
Příběh je opravdu návykový a autorka ví, jak čtenáře udržet u knihy. Nebylo tam spousta zbytečných dramat a hádek, ale vše plynulo krásně. Bylo to opravdu vtipné, originální a skvělé. Já už se teď nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů této série!

06.11.2023 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Autorka Rina Kent dokáže napsat neuvěřitelně skvělou erotickou knihu, která má vynikající příběh, nedá čtenáři usnout a nutí ho číst dál a dál. Neustále nad příběhem přemýšlí a snaží se přijít nad tou spoustou otázek a tajemstvích, které v sobě skrývá. Byť tohle není erotický román pro každého, protože tenhle druh sexu a posedlosti, tak za mě je to napsáno naprosto bravurně. Je to zvrhlý, skvělý, ale hlavně promyšlený.
Není to jen čtení dokola o sexu bez výraznější dějově linky. Tohle má prostě šťávu a správný drive. Věřte tomu, že jak se jednou pustíte do čtení, tak to neodložíte.

A já nutně, ale opravdu nutně potřebuji další díl.Už teď závidím všem, co to ještě nečetli a čekají až vyjde celá série. Tohle budou opět muka čekat na další díl!

30.03.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Další čtivý příběh, který mě na konci rozbrečel. Autorka má skvělý cit pro psaní rodinných pout a já musím říct, že ten konec byl super. Pokud máte rádi knihy ze školního prostředí, kde nechybí badboy, tak tahle kniha je rozhodně pro Vás. :)

18.03.2023 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Je spousta knih, u kterých si řekneme: jo, tohle byl jeden z nejlepších příběhů, který jsem četl/a, ale je jen málo z nich, které si opravdu zapamatujeme a neustále se nám vkrádají do mysli. Já sama často píšu, že tohle byl skvělý nebo opravdu jeden z nejlepších příběhů. Jenže teď si říkám, opravdu byly všechny ty příběhy tak skvělé? Mám za sebou další Colleen Hoover, která absolutně nabourala moji mysl tím, že její příběh, byť Vám zlomí srdce, je jeden z těch, který nikdy nezapomenete a budete nad ním přemýšlet neustále dokola, protože ani vy sami nevíte, na jaké straně Vaše srdce stojí a jak to celé dopadne.

Já vím, všichni jste to psali, ale dokud si čtenář její knihy nepřečte, tak nemůže dát na názor ostatních, protože co je často tak vyhypované, Vám pak nemusí dát to, co očekáváte. Ale já vám říkám, že jestliže chcete skvělý příběh, který je plný lásky, ale také bolesti a sebepoznání, tak do toho jděte. Zlomí Vám to srdce, budete brečet a možná budete jako já a stále nevědět na čí straně pořádně stát, tak už si ji konečně přečtěte.

Tohle byl vynikající příběh, který Vás na svých 360 stránkách dostane. Autorka řeší silné téma a nemůžu než jen tleskat, jak bravurně to dokázala dostat do jednoho příběhu a dám hlavním hrdinům reálnost. DĚKUJU, MILUJU.

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tohle byla opět jízda od začátku do konce! Autor si pro nás tentokrát připravil příběh, ve kterém sledujeme svět z pohledů několika různých hrdinů, které se navzájem propojují. V knize je opět spousta zajímavých a skvělých myšlenek, které Vám budou vrtat hlavou. Zároveň nám dávkuje správné množství napětí, které v závěru eskaluje. Bavil mě vývoj postav a samotného Nimba, ale i ostatních postav. A nemůžu se dočkat, co dalšího si pro nás autor připravil!

Tenhle příběh je prostě geniální a mrazivý, neboť čtenář si neustále říká, zda je tohle jednou možné a k čemu lidstvo může jednou dospět. Ta umělá inteligence, ten stvořený svět je prostě děsivý, zvracený, ale i možná opravdu uvěřitelný.

06.08.2023 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

O této sérii už jsem několikrát slyšela, ale nikdy jsem neměla nutkání si ji pořídit, proč? To nevím. No a když Neal Shusterman přijede v říjnu na Humbookfest tak nebyl důvod váhat. Teď přijde to známé klišé, že se budu ptát.. proč jsem si ji sakra nepořídila už dříve?. Tenhle příběh byl naprostá pecka! Vasil Fridrich, dokázal dát knize neuvěřitelnou jiskru a byť tam bylo spoustu postav, tak vy jste díky němu dokázali vždy poznat, koho zrovna interpretuje. Jedním slovem prostě dokonalost.

Když půjdeme do samotného příběhu, tak autor dokázal stvořit neuvěřitelně dokonalý a mrazivý dystopický příběh, nad kterým budete neustále přemýšlet. Nečekejte žádný pohádkový příběh, protože tady takzvané smrtky vraždí bez soucitu a je jedno co jste zač. Lidé jsou nesmrtelní, a když zemřou náhodou, tak je zase oživí. Ovšem i tak se na světě musí udržovat přijatelný počet obyvatel a k tomu byly vycvičené výše zmíněné smrtky. Sledujeme zde dva hlavni hrdiny - Rowana a Citru a zvláště ještě zápisky ctihodných smrtek.

Příběh v sobě ukrývá spoustu témat k zamyšlení a já se přiznám, že nad nimi přemýšlím každou chvilku. Je to tak děsivé, až je to geniální. A já Vám říkám, že pokud Vám nevadí ostřejší dystopické příběhy, tak si tohle rozhodně přečtěte, nebo si poslechněte audioverzi, protože já jsem se díky Fridrichovi nemohla od poslechu odtrhnout a nemůžu se dočkat dalšího dílu!

28.07.2023 5 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

Příběh, který Vám zlomí srdce. Knihy, které si zamilujete a nedají Vám spát.
Za rok přečtu několik příběhů a je dost často těžké si pamatovat o čem úplně do detailu byly. Ale tohle je asi jediná série, kterou si pamatuji nazpaměť a nezapomenu žádné detaily. Kate Stewart píše neuvěřitelně a její příběh Vám doslova nedá spát. Moc se mi nestává, abych měla problém knihu odložit a jít spát, ale tady vždy čtu do noci a nemůžu pak usnout, protože se mi ten příběh neustále přetáčí v hlavě.
Je až neuvěřitelné jak dokáže popsat emoce a vztahy, které Vám přijdou tak reálné, úžasné, ale zároveň bolestné, a vy máte pocit, jako byste byli součástí příběhu.

Věděla jsem, že i tento díl bude dokonalý a zamiluji si ho, nicméně že to bude až taková horská dráha emocí, kde se hlavni hrdinové otevírají svým pocitům a snaží se je pochopit a vstřebat jsem nečekala. Neuvěřitelný vývoj jak Cecilie, tak Tobiáše. Byť jsem si myslela, že nás už autorka nemůže ničím dostat, tak tohle byl pravý opak.
Posadila mě doslova na prdel a já to celé opět nemůžu dostat z hlavy a tleskám za tuto celou dokonalou sérii.

Bylo vynikající číst z pohledu Tobiaše a jeho dětství, kde se dozvídáme všechny jeho rozhodnutí, postupy a tahy, které učinil. Autorka nás neochudí ani o Doma a Seana, a to si troufám říct dodá příběhu tu správnou jiskru.
Tohle bylo bravurní, dokonalé a já nechci aby to skončilo.
Víte, málokdy se stává, že se čtenář do hlavních postav tak zamiluje, ale v tomto příběhu nemáte ani jinou možnost.

27.04.2023 5 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Uff, tak tohle bylo naprosto skvělý! Poslední dobou jsem měla trošku problém s erotickými knihami, kde 90 % děje je jen o sexu. Jasně, když má jít o erotickou knihu, tak by tam měl být, ale kdy už je toho moc? Ono když to tam je stále dokola, tak Vás to (nebo alespoň mě) přestane bavit a ztratí to tu správnou jiskru.

Tahle kniha je přesný opak. Od začátku má kniha neuvěřitelnou jiskru, a vy si užíváte tu chemii mezi hlavními hrdiny. Autorka nám to skvěle dávkuje a než aby Vás to omrzelo, chcete víc.

Za mě je tahle kniha skvělé spojení mafie, sexu a romantické linky. Já si ji naprosto užila s budu ji řadit mezi jednu z těch nejlepších v žánru. Nebylo to žádné zbytečně drama, které by se řešilo na dalších 100 stránkách, a proto mě to bavilo ještě více.

Takže pokud hledáte skvělou, pohodovou, ale pikantní knihu, tak moc doporučuji! Mě příběh naprosto sedl.

18.03.2023 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Jsou příběhy, které se dokola vydávají, a pak jsou příběhy, jež vyšly před nějakou dobou a už je neseženete. A přesně u tohoto příběhu je to obrovská škoda. Jennifer L. Armentrout jsem si oblíbila díky její fantasy sérii, která u nás vyšla a sklízí velké úspěchy. Dříve autorka vydávala romantické/erotické knihy pod jejím pseudonymem J. Lynn a jsou bohužel téměř k nesehnání. Díky @kanopa_nakladatelstvi že jste se rozhodli vydat tenhle skvělý příběh z roku 2014, bylo to vynikající. Velkou část toho, že jsem příběh tak hltala, byla Anežka Šťastná, která to čte naprosto fenomenálně a můžu říct, že jsem se do jejího hlasu zamilovala!

Tohle je opravdu vynikající příběh, který v sobě skrývá těžké a „skvělé“ téma, které autorka perfektně zpracovala. Věřte tomu, že ať už jednou začnete číst, nebo poslouchat, tak nebudete chtít přestat. Celý příběh je provázen tajemstvím, které budete všichni tušit, ale na konci Vás i tak dostane, protože si budete přát, aby to bylo jinak. Autorka perfektně vystihla pocity hlavních hrdinů a celkově stvořila perfektní prostředí ve školním prostředí.

Takže pokud hledáte nějakou skvělou romantickou audioknihu, tak tohle je jeden velký tip. Věřte tomu, že se Vám bude líbit. Rozhodně se bude líbit všem, co četli a milují sérii Nedotýkej se mě. :)

24.03.2024 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Další kniha od Colleen Hoover, která Vás svým příběhem dostane. Přiznám se, že zpočátku jsem se trochu bála, jak se mi po přečtení anotace bude kniha líbit, ale bylo to zbytečné. Autorka opět dokázala, že dokáže napsat neuvěřitelně emotivní příběh, jež vám bude neustále běžet hlavou.
V příběhu propojila minulost s přítomností a informace, které byste chtěli vědět hned Vám dávkuje postupně tak, abyste četli dál a dál.

Takže tohle je jedno další doporučení na skvělou knihu o lásce, zlomeném srdci, nalezením sama sebe a také mateřskou byť nepoznanou láskou. A zároveň Vám mohu jen a jen doporučit audioverzi, která je za mě výtečná!

24.03.2024 4 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

K autorce Jennifer L. Armentrou jsem se dostala, když u nás vyšla série z Krve a popela. Kdo mě už delší dobu sleduje tak ví, že na ni nedám dopustit a je to jedna z nejlepších fantasy, jež jsem četla, a která dle mého názoru dosahuje knihám od Sarah J. Maas.
Minulý rok u @knihydobrovsky vyšla pod značkou King Cool její další série s názvem Dark Elements. Autorka mi dokázala to, že dokáže napsat propracované příběhy o více než pěti stech stránkách, ale dále pak vyšvihnout jednoduchou a originální fantasy sérii, která dosahuje téměř stejných kvalit, jako ta delší a „propracovanější“ a téměř nic jí za mě nechybí. Řekla bych, že občas je v jednoduchost krása.

Dark elements je přesně ten typ fantasy, u kterého se rozhodně nebudete nudit, protože i když tam jde do tuhého, tak autorka dala perfektní jiskru hlavním hrdinů, kteří vás budou bavit od začátku do konce. Není prostor pro to, abyste měli chuť knihu odložit, ba naopak. Hlavní hrdiny si zamilujete a na konci se Vám s nimi bude těžko loužit.
Takže za mě je tohle originální, vtipná, čtivá série se skvělou romantickou linkou zasazená do dnešního světa, která by Vás neměla minutou!

31.12.2023 5 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Příběh, který Vás chytne a nepustí. Autorka Carley Fortune napsala román, který má vše, co by měl být. Je to příběh, který Vás emocionálně dostane a nebudete ho chtít dát z ruky a neustále se Vám bude honit hlavou. Pří čtení jsem měla pocit, jako bych četla další příběh Colleen Hoover, která píše strhující a dokonalé knihy. Tento příběh sklízí ohlasy v zahraničí, na Good Reads má 416 745 hodnocení a 4,25 hvězdičky a to zaslouženě.

Při čtení cítíte tu bolest, vinu ale i lásku a touhu, které příběh doprovázejí, a to by měl skvělý román u čtenáře měl vyvolat. Prožívat ho celý tak, jako hlavní hrdinové a také je důležité, aby to celé bylo jako celek uvěřitelné. Občas slovy nedokážu vyjádřit, jak byla kniha dokonalá, ale tahle byla, věřte mi. Já si každou kapitolu užívala a nemohla se dočkat, co bude v té další, jelikož sledujeme minulost a přítomnost z pohledu hlavní hrdinky Percy. I když je to celé doprovázené tajemstvím, které celou dobu chcete odhalit, a přestože nějaké tušení máte, tak v závěru vás stejně dostane.
Přečtěte si tenhle příběh, pokud milujete tenhle žánr a já bude pevně věřit, že si ho zamilujete stejně jako já.

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Jsou knihy, u kterých si říkáte, že by měly skončit prvním dílem a pak jsou ty, u nichž byste dali nevím co, aby příběh neskončil. Lynette Noni si pro nás připravila našlapaný závěrečný díl série Ranhojička nejen skvělým vyvrcholením zápletky, ale pořádnou dávkou emocí a akce.
Po přečtení druhého dílu jsem předpokládala, že ten závěrečný bude jedna velká pecka, nicméně až takovou jsem nečekala. Nebyla místa, kde by se mohl čtenář nudit, ba naopak. Potřebovali jste číst dál a dál a dozvědět se, jak to vše dopadne. Jsem zamilovaná! Tahle série si mě naprosto získala, protože tohle je přesně ten příběh, který nezapomenete a pamatujete si vše, co se v něm doposud stalo. Nebudu Vám lhát, měla jsem slzy v očích, byla jsem naštvaná, ale také nadšená a několikrát se rozesmála.

Jestli milujete fantasy, tak si tohle přečtěte a neváhejte. Celý koncept a originalita toho světa je dokonalá, byť je tam silnější téma, ale autorka píše tak bravurně, že si to užijete na plné pecky. Já jen doufám, že se jednou dočkáme filmového zpracování, protože tohle si to zaslouží!

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Tak tohle byla pecka od začátku do konce! U audioknih je velmi důležité, aby Vám sedl hlas interpretů a vy jste si to díky nim pořádně užili. Pokud to bude někdo, kdo Vám nesedne k hlavním postavám, tak je to problém, nebo alespoň já to tak mám. A já Vám musím říct, že tohle byla pecka! Matouš Ruml a Veronika Lazorčáková byli naprosto perfektní! Spousta z Vás se mě ptalo, jaké to je, když někdo čte erotické scény nebojte, zvládli to na výbornou.

Vůbec nevím, že mě tahle kniha minula, protože tenhle vynikající příběh bych si ihned zamilovala a ráda Vám ho doporučovala! (No jo, papírovou verzi už jsem si objednala rovnou s druhým dílem).
Autorka si pro nás připravila skvělý erotický příběh, který měl vynikající děj, u kterého se rozhodně nebudete nudit.
Prostě skvělé téma, vynikající romantická linka a výborní hlavní hrdinové. Nebýt toho trochu natahovaného konce, tak hodnotím plným počtem. :)

Takže kdo ještě nečetl tenhle erotický příběh, tak za mě jedno velké doporučení a doporučuji Vám si ho pořídit jako audioknihu. Jen bacha na veřejnou dopravu, možná se budete trochu červenat, nebo smát.

28.07.2023

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Přišel konečně čas si přečíst tuhle erotickou fantasy knihu, která tady sbírala skvělé ohlasy. Přiznám se, že jsem si ani asi nepřečetla anotaci, a tak jsem neměla úplná nějaká očekávání. Musím říct, že tohle byl čtivý erotický román, který se jak už název vypovídá odehrává v moderním Olympu. Ano, čtete správně. Tady mají bohové telefony, autaale žádné superschopnosti.
Příběh mi od začátku dost připomínal Padesát odstínů šedi v jednodušší a méně pikantnější verzi. Co se musí nechat je to, že tady konečně máme hlavní hrdinku, která ví, co chce, má svůj názor a není to žádná holka, která pomalu ani neví co je to sex.
I když čtenář ví, že se jedná o erotický román a předpokládá, že tam budou pikantní slova, tak já si prostě na štěrbinku, broskvičku, mušličku nikdy nezvyknu. To je prostě věc, která já nevím, vždycky mě to rozesměje a možná trochu znechutí. Bod pro autorku, která tyhle slova dokázala neuvěřitelně střídat v každé větěasi aby se čtenář nenudil.
Ovšem i přes to, to byl čtivý a vcelku originální román, který v sobě měl příběh a nebylo to jen 90 % sexu a děj skoro nic. :)

18.03.2023 4 z 5