Dagros Dagros komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Už chápu, proč má Hana tady na Databázi nejlepší hodnocení a proč je z ní každý hotový. I já jsem z přečtení Hany hotová. Ležela mi doma asi půl roku, nevím proč, ale nějak se mi do ní nechtělo. Možná proto, jak ji každý vychvaloval... Ale je to opravdu jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. A zařadila bych jí do povinné četby! Neskutečně se těším až si přečtu i další knížky od Aleny Mornštajnové. Opravdu vřele doporučuju! Vy, kdo ještě váháte s přečtením a Hana Vám leží doma na poličce, neváhejte a šup na ní! :)

07.09.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

K této knížce nemám slov :) . Připadala jsem si, jako bych byla v Bradavicích s Harrym, Ronem a Hermionou a prožívala jsem všechno s nimi v kouzelnickém světě :) . Naprosto úžasná knížka, hned jdu na Tajemnou komnatu!:))

26.05.2018

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Velmi oblíbená knížka s krásným příběhem.

04.03.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jedním slovem neskutečné! Z každého dílu HP jsem byla nadšená, ale tentokrát jsem nadšená dvojnásobně. Hltala jsem každou stránku v knížce. Tenhle díl má opravdu grády. Profesorka Umbridgová mi také lezla na nervy, chvilkami jsem z ní byla i vzteklá :-D. Ale myslím, že to je přesně to, co mě na tom baví - totiž to, že to prožívám a je tam spousta střídajících se emocí. Tak naviděnou v 6.ročníku v Bradavicích :)

02.08.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Musím říct, že knížka Tajemná komnata se mi líbila víc, než film. V knížce je obsaženo více informací, které ve filmu vůbec nebyly a najednou spousta věcí do sebe krásně zapadá. Je to nádherná knížka, která se četla úplně sama. Hned se vrhám na třetí díl. Nějak mě ta ,,Potterovská mánie" chytla :))

31.05.2018 5 z 5

Yorkshirské povídky Yorkshirské povídky James Herriot (p)

James Herriot je jedním z mých nejoblíbenějších autorů. Krásné povídky venkovského veterináře, které vás vtáhnou do děje a rázem příběhy prožíváte. Už jsem je četla dvakrát a myslím, že určitě ne naposledy. Je to jako balzám na duši :)

05.05.2018 5 z 5

Neskutečně krásná knížka! Ze začátku jsem se nemohla moc začíst, ale pak jsem se najednou ocitla na konci knížky, ani nevím jak. Číst tento příběh bylo jako pohlazení na duši :) . Samozřejmě některé pasáže jsou smutné a kruté, ale bohužel to tak bylo a je třeba o tom vědět. Celý příběh je krásně napsaný a musím říct, že se mi moc líbil konec-ani jsem nečekala, že to takhle dopadne :). Dávám 5 hvězd a vřele doporučuji přečtení této knížky.

20.04.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Každý člověk by si jí měl přečíst... skvělá kniha.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Přečetla jsem jedním dechem.. Krutý příběh, krásná knížka.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Skvělá knížka, četla jsem ji ze všech knih Patrika Hartla jako poslední a musím říct, že se mi líbila snad nejvíce.

Skvěle napsané příběhy, při jejichž čtení si přijdete jako na houpačce, chvilkami vtipné, chvilkami naopak. Mohu jedině doporučit, moc se mi knížka líbila. Díky za skvělý čtenářský zážitek.

04.05.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nejprve jsem přečetla asi 50 stránek a musím se přiznat, že mě kniha nebavila. Strčila jsem jí tedy zpět do knihovny. Po roce a kousek jsem knížku znovu vytáhla a přečetla ji během 3 večerů, najednou mě to bavilo a vtáhlo mě to do děje ani nevím jak. Byla to taková oddychovka.

09.04.2021 4 z 5

Učebnice o fantastických zvířatech z bradavické knihovny. Krásně zpracovaná knížka, ve které se dočtete o zvířatech z kouzelnického světa. Já ocnuji i velmi povedené kresby. Vizuálně je knížka nádherná. Co se textu týče, je to ve velmi přehledných kapitolách, poutavě napsané. Knížka mě sice svým obsahem nechytla tak, jak jsem čekala, nicméně ráda jsem si jí přečetla :)

29.08.2018 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Klasika, kterou jsem četla už na základní škole v rámci povinné četby :) Už tehdy se mi knížka moc líbila a mám v plánu se k ní někdy v blízké době vrátit a znovu si ji užít.

11.06.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Těšila jsem se až se ke knížce dostanu, obzvlášť při tak rozpolceném hodnocení. Za sebe mohu říct, že se mi kniha moc líbila. Přečetla jsem jí jedním dechem - a přitom tento žánr vůbec nečtu. Dávám pět hvězd.

09.04.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem knížku na střední škole a dodnes ji mám v živé paměti... Knížka je skvěle napsaná, ikdyž to, co v ní je, je prostě hrůza. Já osobně jsem ji četla v rámci povinné četby k maturitě a jsem moc ráda, že v té povinné četbě je zařazena. Snad bude ostrašujícím příkladem pro spoustu lidí.

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Dnes ráno jsem knížku dočetla a byla skvělá. Moc se mi líbila, kniha je velice čtivá, velmi vtipně napsaná. Zároveň v ní najdete spousta zamyšlení nad životem a určitě se v příběhu každá z nás někde najde. Já byla jedním slovem nadšená. Skvělá oddychovka. Jediné, co se mi nelíbilo a přišlo mi zbytečné, byla poslední kapitola, ta mi k celé knize moc neseděla a přišlo mi to takové zdlouhavé a zbytečné porovnávat ženy k několika druhům princezen. Celkový dojem mi to ale rozhodně nezkazilo, protože jak říkám, jedná se pouze o jednu kapitolu, ze zbytku jsem byla opravdu nadšená. Určitě doporučuji přečtení této knížky, nebudete litovat, milé ženy :).

26.04.2021 5 z 5

Dokonalá knížka, kterou miluju.

18.10.2019 5 z 5

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Úžasná knížka, jejíž přečtení určitě doporučuji každé mamince, co má malé děti nebo je v očekávání! :))

18.10.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Když jsem četla názory na tuto knížku, převládal názor, že je lepší začít číst Jáchyma. Proto jsem schválně začala číst jako první Veroniku a bylo to super! Oddychovka. Doporučuju :)

06.12.2018 5 z 5

Tajný život krav Tajný život krav Rosamund Young

Krásná knížka, která se zabývá etologií nejenom krav, takže jestli patříte mezi milovníky zvířat, určitě si knížku přečtěte, bude se Vám líbit :)

22.08.2018 5 z 5