Yorkshirské povídky

Yorkshirské povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2685/yorkshirske-povidky-2685.jpg 5 98 19

Třetí výběr z nezapomenutelných povídek (Moje nejmilejší psí historky a Moje nejmilejší kočičí historky) slavného spisovatele-zvěrolékaře, obsahuje jeho nejoblíbenější vyprávění o kravách, psech, nádherných koních, kozách i opuštěných beráncích. Vypráví zde o dobách, kdy jej řinčící telefon uprostřed nehostinných nocí povolával k nemocným zvířatům. V takových okamžicích se však odhalují i pravé charaktery venkovských lidí, které Herriot dokáže mistrně přiblížit čtenáři. Text je opět doplněn brilantními ilustracemi Lesley Holmesové, které dokonale vystihují yorkshirskou krajinu a pomáhají čtenáři ještě hlouběji proniknout do atmosféry příběhů. ... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Baronet

James Herriot’s Yorkshire stories , 1993

katerina3502
16.02.2024 5 z 5

Další dávka laskavého humoru, dobrosrdečnosti a lásky k lidem i zvířatům.

medlovice
14.08.2023 5 z 5

Milé a humorné čtení i když se Herriot často dostává do situací , kdy do smíchu není. Vždy se to vyřeší dobře a ochotný veterinář má snad chvilku klidu. Tyto knížky se čtou s úsměvem v každé roční době at je horko nebo mráz a pohladí po duši.

Lepík
02.04.2023

Po letech jsem si opět přečetla něco od Jamese Herriota. A musím říct, že kniha je plná milých, relativně krátkých příběhů, které dokáží pohladit po duši. Z jeho popisu venkova a práce veterináře je patrné, jak moc obojí miloval a tuto lásku dokázal prostřednictvím svých příběhů přenést i na mě. Několikrát jsem si přála s ním stát uprostřed krásné anglické krajiny a pozorovat zeleně vlnící se kopce.

Lenka4
17.02.2023 4 z 5

Výběr povídek je jen taková malá ochutnávka. Určitě je lepší začíst se rovnou do Herriotových knih.

Mrňous1
27.07.2022 5 z 5

Jedním slovem nádhera...Herriot se nikdy neomrzí a s přibývajícím věkem v nich objevuji stále větší kouzlo a více moudrosti...

elenai
22.07.2022 5 z 5

Když si chci navodit pohodovou náladu, zpomalit, všechno zjednodušit, sáhnu po některé z Herriotových knih. Jsou tak kouzelné a lidské. Miluju ty zvířecí příběhy, které se tak umně proplétají s těmi člověčími. V této knize jsem objevila příběhy mně známé, což mi ovšem vůbec nevadilo, ale i dva, na které jsem snad ještě nenarazila. Ilustrace jsou velmi povedené a skvěle doplňují vyprávění. Herriot umí tak krásně přiblížit prostředí a jeho popisy jsou stručné, ale pěkně výstižné. Nudit se určitě nikdo nebude. Jen bych možná doporučila nečíst ji jako první, je to přece jen výběr a neznalým čtenářům mohou uniknout některé souvislosti. 95%

daza.dt
23.06.2021 5 z 5

Co dodat - Heriot je Heriot. Neznám snad nikoho komu by se nelíbil. Heriot je láska na celý život. Ke knížce má jen jedinou výtku - je moc krátká :)

Massek
29.01.2021 5 z 5

Už v knižní předmluvě je to dobře vystiženo, ačkoliv jsou to vše povídky veterináře a točí se kolem zvířat, jsou to vlastně (a možná především) i citlivé lidské příběhy. Musel to být tvrdý, ale krásný život na venkově v Yorskhire.

LunaL.
04.10.2020 5 z 5

Knížky od Herriota miluju, dají se číst pořád dokola :) K téhle jsem se znovu dostala po několika letech. Už jen předmluva chytne za srdce!
Člověk přečte knihu jako nic. A mrzí ho, že má jen deset povídek. A že tolik věcí není jako za časů Herriota..

inachisio
30.08.2020 5 z 5

Skvělá knížka plná veselých příhod, i těch na palivi. Líbí se mi Herriotův styl psaní a knížku si vždycky ráda znovy vezmu .

kilometr
08.02.2019 5 z 5

To se dá číst stále dokola a vždycky to udělá tak hezky na duši.100%.

Dagros
05.05.2018 5 z 5

James Herriot je jedním z mých nejoblíbenějších autorů. Krásné povídky venkovského veterináře, které vás vtáhnou do děje a rázem příběhy prožíváte. Už jsem je četla dvakrát a myslím, že určitě ne naposledy. Je to jako balzám na duši :)

ivca84
24.02.2017 5 z 5

kniha ukazuje zvireci přibehy ale hlavne lidske povahy

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Velmi pěkné příběhy ze života veterináře, krásný popis přírody a vztahu ke zvířatům, povídky si zamilujete.

martinka_d
21.05.2016 5 z 5

sbírka povídek z jeho knih, moc krásné čtení!

Always a reader
23.05.2015 3 z 5

Není to zrovna můj šálek kafé. Ale je to pěkná knížka.

Evik30
20.11.2014 5 z 5

Povídky z pera skutečného veterináře čtenáře zaujmou. Občas se zasměje, občas si i zapláče, ale o tom život je. I když už nežije, jeho knihy budou věčné. V době kterou popisuje nebyla veterinární péče na takové úrovni na jaké je dnes, proto to měl veterinář o dost složitější.

kapllu
15.10.2013 4 z 5

James Herriot je klasika, jeho povídání je milé, člověka moc potěší a zvedne náladu. Je zkrátka vidět, že svou práci má opravdu rád, jeho cit ke zvířatům z papíru úplně sálá.

Jitush
14.01.2013 5 z 5

Úžasný autor a skvěle napsané povídky, které vás vtáhnou do děje a nenechají vás knihu odložit. :))