čtenářka76 čtenářka76 komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Napsat knihu na toto téma, klobouk dolů, ale rozebrat tuto knihu si musí každý sám. Nebudu psát, že ji doporučuji, protože chápu, že toto téma není pro všechny.

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Kniha pro děti (ale i dospělé), která svým dějem spojuje knihu Nejlepší pro všechny. Zvláštní jak děti v této knize berou Viktora. Hlavní postavou je tentokrát Martina, která hledá viníka, který ji zabil psa.

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Pěkná kniha pro dospělé i náctileté. Výstižný název. Chceme pro všechny to nejlepší, ale většinou to pro ty druhé nejlepší není. Líbil se mi vztah mezi babičkou a vnukem. Rozebrat povahy umí Petra Soukupová skvěle. 5*

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Totálně depresivní kniha. Zvláštní syn, psychicky narušená matka, nic neřešící otec, kostlivec ve skříni Hyn a záhadné nedělní odpoledne. Možná jsem čekala vše, ale tento konec určitě ne. Krásné vysvětlení chování rodičů a nedělní záhady. Skvělá kniha.

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Musím přiznat, že jsem knihu četla před rokem a nedokázala jsem ji dočíst. Dala jsem ji druhou šanci, kvůli čtenářské výzvě a udělala jsem dobře. Stačilo se dostat do děje a příběh začíná dávat smysl. Mám ráda knihy FB. Dávám 4*

19.02.2024 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Moje první kniha J. Greena. Skvěle dokázal popsat jak se cítí Aza, která trpí psychickou poruchou, ale i co prožívají kvůli její nemoci maminka a kamarádka Daisy. Těším se na další knihy JG.

15.01.2024 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Petra Soukupová mě opět nezklamala. Umí skvěle popsat realitu myšlenky, která se honí hlavou každému z nás. V komentáři někdo napsal, že si nenašel oblíbenou postavu. Po přečtení knihy, jsem si na komentář vzpomněla. Ani jedna ze sester mi nebyla sympatická. Možná by to chtělo více mluvit a méně spekulovat nad tím, jak to kdo myslel. 5*

15.01.2024 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti Markéta Hejkalová

Povídky z lékařského prostředí. Nejvíce se mi líbily povídky Do důchodu a Ježíšek má taky zuby.

10.01.2024 5 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Pěkné povídky, nejvíc se mi líbila povídka Magdička od Petry Dovořákové.

10.01.2024 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Jsem ráda, že jsem jako první četla knihu a potom zhlédla film. Kdyby to bylo naopak, kniha by mě zklamala. Ale jinak moc pěkný příběh Alexe, který se vydal za dobrodružstvím. Jak skončí se bohužel dovíme hned na začátku.

08.01.2024 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Moje první setkání s Ladislavem.:-) Nevěřila bych, že cestopis může být tak zábavný. Kniha mě moc bavila a hned bych se do Jeruzaléma podívala. Těším se na další knihy.

11.12.2023 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Po přečtení této knihy, mi došla slova. První příběh mě úplně dostal. To je snad největší noční můra všech rodičů. Opět úžasně vykreslené postavy. V druhém příběhu jsem nerozuměla chování Vojty a bylo mi líto babičky. I když byla docela svérázná a měla jiný pohled na výchovu. Po přečtení dvou knih od Petry Soukupové si dám od této autorky chvíli pauzu.

04.12.2023 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Oblíbila jsem si styl psaní Petry Soukupové. Obdivuji jak dokáže vykreslit postavy dětské tak i dospělé. Už jsem si zvykla, že knihy nekončí happy endem, ale jsou ze života. Za mě veliký čtenářský zážitek.

04.12.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásná kniha - rozesmála, poučila i dojala. Dostala čestné místo v mé knihově. :-)

04.12.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moje první kniha Petry Dvořákové a mile mě překvapila. Knihu jsem přečetla za dva dny a musím napsat, že mi byl Hynek sympatický. Sice jsem s ním v některých chvílí nesouhlasila a někdy si říkala, ne... snad nezačne znovu pít, ale nevím se honí hlavou léčenému alkoholikovi, který se ocitne v takové situaci. Za mě 5*.
Těším se na další knihy.

29.11.2023 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Každý máme nějaký hendikep. Někdo o něm ví a někomu své chování přijde normální. Přesně jak to popsala paní Soukupová ve své knize, která se mi moc líbila. Dokázala pěkně popsat, co se odehrává v hlavě dětí, které nezapadnout do dětského kolektivu.
Tuto knihu si mohou přečíst i dospělí.

27.11.2023 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Mou první přečtenou knihou Jany Bernáškové byla Coura. Škoda. Při čtení této knihy, jsem už věděla jak se děj bude vyvíjet. Ale nicméně jsem se zasmála a pobavila. Je to taková oddechovka.:-)

21.11.2023 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Začátek knihy byl připomenutí prvního dílu, ale nevadilo mi to. Je pravda, že jsem čekala, kdy se děj rozjede. Ale když už to přišlo, byla to bomba plná emocí. Opět detailní propracování postav a místa a děje. FB je úžasný spisovatel, který mě nepřestává překvapovat. Medvědín byl úžasný, ale My proti vám je ještě lepší.
Těším se na třetí díl.

21.11.2023 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Krásná kniha, kterou jsem četla už před delší dobou, ale dostal se mi do ruky druhý díl, tak jsem si ji pro připomenutí přečetla znovu. Mých 5* si určitě zaslouží, za silný příběh a postavy, které dokázal FB popsat tak, že jsem si myslela, že čtu o svých kamarádech. Moc krásná kniha.

21.11.2023

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Tak nevím, pokud je tato kniha pro děti, kladu si otázku, pro jak staré. Osm? Není to málo? A žádné moudro jako v drsňačce a nebo ve smraďochovi. Přijde mi trochu utahaná. Dávám 3*

06.11.2023 3 z 5