Ďábelská zubařka

Nový příběh dnes již etablovaného autora dětských knih čtenáře opět dojme i pobaví. Ale pozor: Tentokrát se budete BÁT! Na město padá noc a v temnotě se začínají dít podivné, hrůzné věci. Malé děti večer před spaním uloží nic zlého netušíce pod polštář mléčný zub pro zoubkovou vílu, a ráno – ó hrůzo! – pod ním najdou mrtvého slimáka, živého pavouka nebo stovky lezoucích odporných švábů. Kdosi zlý a podlý se tomu ďábelsky chechtá. Ale KDO?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222105/big_dabelska-zubarka-G3E-222105.jpg 4.3201
Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Argo

Demon dentist, 2013

Kniha Ďábelská zubařka

Viki_mami

Tato kniha je tak trochu horror ale zároveň nabitá humorem (občas i dojemná). Jen si myslím že pro takové šesti leté dítě by to nebylo úplně ideální, ale od 9let už dobrý. Hodně jsem si knihu užila a rozhodně doporučuji (:

Snoopi
27.08.2021

Zajímavé téma, zajímavě zpracované... Walliamsova tvorba se mi moc líbí, i když občas se mi zdá ulítlý až moc :-) Jakožto bývalá knihovnice vím, že knihy tohoto autora jdou z ruky do ruky, je velice čtivý a neotřelý. Ale dítěti, které se bojí zubaře, bych zrovna tuto "dávku hrůzy" příliš nedoporučovala :-) Plus dávám i za krásné ilustrace :-)

bea.mari
27.07.2021

je to moc hezká knížka

LadyCharlene
09.07.2021

A zase nevím, jak mám knihu zhodnotit. Asi bych ji dítěti moc necpala, je trochu utahaná, může podněcovat ke strachu ze tmy, může způsobit trauma ze zubařů a o tom poprasku ve škole ani nemluvím. Těšila jsem se, že si u dětské knihy oddychnu, a přitom to byl takový nervák. Navíc jsem zatížená na kočky, takže ten konec pro mě byl takový hořkosladký. Myslím si, že různá témata obsažená v knize mohou být podána i vkusněji.
Musím se přiznat, že nejvíc jsem si užívala části se slečnou Kousavou, měla jsem v hlavě její lezavý chladný, zároveň sladký a zlomyslný hlas, ačkoliv tak vůbec znít neměla. No, vzhledem k tomu, že teprve před třičtvrtě rokem jsem sehnala naprosto dokonalého zubaře, jsem schopná Alfieho strach a nechuť k návštěvě zubaře pochopit. Proto mě trochu mrzí, že autor upozadil tu milou a hodnou slečnu Zářivou. Oproti sáhodlouhému trápení se slečnou Kousavou to v knize absolutně nevyzní, a to podle mě měl být autorův záměr. I přesto, že máš špatnou zkušenost s jedním, neznamená, že jsou takoví všichni a zanedbání sama sebe za to nestojí. Přičemž jsem si teď uvědomila, že mám taky takovou svou "doktorku Kousavou"...
Takže neotravujte si život slečnami Kousavými, máme ho jen jeden, a ten se musí pořádně užít.

Štěpinambura
23.05.2021

Kniha byla vážně skvělá. Hodně jsem se toho přiučila. Má nejoblíbenější postava je Alfieho táta (škoda že pak umřel). I když bych možná příště ubrala. Myslím to tak, že už to bylo až příliš nechtné. Ale jinak velká chvála Wilamsovi.

uzivatel04658
29.04.2021

Kniha se mi opravdu moc líbila. Dokonce bych řekl, že to je jedna z nejlepších knížek od DW. Jak už to je u DW známé, kniha byla akční, vtipná, zábavná a trochu toho smutku taky neuškodilo. Určitě tim nic nezkazíte, právě naopak, doporučuji.

Gabriela_K
22.04.2021

Kniha se mi líbila. Byla opět zábavná a vtipná. I když je řekněme tlustší, tedy delší, přesto se četla rychle. Konec je smutný, dokonce mi ukápla i slza, ale přesto je vyústění příběhu šťastné a veselé.
Za mě můžu doporučit.

Beruška151
18.01.2021

Jako tahle kniha není zrovna moje nejoblíbenější kniha, ale byla dobrá ,teď se trochu bojím zubařek.