Capkomi Capkomi komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Knihy od Roberta Bryndzy mám fakt ráda, ale už mi začínají připadat všechny podobné. Čtu je na přeskáčku a zřejmě proto mi přijdou případy stejně strukturované. Ale kniha má spád, čte se snadno a rychle - taková detektivní odpočinková literatura.

23.09.2019 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Miluji drobné knihy s tak velkým poselstvím a obsahem. Velký palec nahoru.

09.09.2019 4 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Někdy mi kniha přišla příliš zmatená, ale celkově ji hodnotím jako přínosnou pro ty, které toto téma zajímá. Obohatila mě o spoustu informací.

07.09.2019 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale jsem nesmírně vděčná, že jsem ji dočetla. Zhruba v půlce mě autorka vtáhla do děje a prožívala jsem každou další stránku. Velmi citlivé téma, které vás chytne za srdce. Doporučuji.

06.09.2019 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Příběh podle skutečné události očima mladé Anny je dechberoucí, moc ji děkuji, že tento deník psala. Ale já měla s dočtením problémy, nejsem si jistá, jestli to bylo tím, že příběh znám, všichni víme, jak skončí, nebo tou deníkovou formou - proto jen 4 hvězdy.

14.06.2019 4 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Od samého začátku víte, jak kniha skončí. Nečekejte žádné zvraty, napětí, jen a pouze popis odcházení. Kvůli citlivému a neobvyklému tématu dávám tři hvězdy, nikdy jsem podobný styl knihy nečetla. Dílo se mi nelíbilo z literárního a stylistického hlediska a myslím, že mě ani nijak neobohatilo.

20.05.2019 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Ruta Sepetys opět nezklamala, vybírá si důležitá témata a historické úseky, o kterých se moc nemluví, zasadí do nich příběh a je z toho pecka s přidanou hodnotou.

Všechny tři knihy, které dosud v Česku od této autorky vyšly, obdržely ode mě 4*. Vždy mě zklamala poslední kapitola, která tam je na můj vkus zbytečná.

Přesto jsem vděčná za tato obohacující díla a budu je ráda doporučovat všem.

11.05.2019 4 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Celkově se mi dílo líbilo, kde se střídá příběh Němky Elsie za druhé světové války a novinářky Reby v současnosti. První polovina knihy byla pro mě naprosto uchvacující, jednu hvězdu musím strhnout za přehnanou romantickou linku v současnosti, která tam vůbec nemusela být. Historická část byla fantastická, není to žádná velká literatura, ale za srdce vezme. Doporučuji všem!

07.05.2019 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Tolik poselství, hlubokých myšlenek, tak nadčasové přes 80 let staré dílo! Budu se k němu vždy ráda vracet.

02.05.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi obtížné, obsáhlé téma o kterém by se mělo mluvit víc minimálně v hodinách dějepisu. Bohužel mi nesedl styl a zpracování. Nejdříve jsem se nemohla začíst, pak jsem zhltla 150 stran na jeden nádech a závěr už byl takovým odevzdaným shrnutím.

01.05.2019 3 z 5

Chlapec, který přežil pochod smrti Chlapec, který přežil pochod smrti Pavel Taussig

Zase úplně jiný příběh z pobytu v koncentračních táborech, ale bohužel zpracování knihy mu ubralo hodně na síle. Opravdu je to literatura faktu, nečekejte beletrii.

22.04.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Já musím říct, že mám knihy Roberta Bryndzy ráda (ano, už jsem četla Do posledního dechu). Případy mají spád, dynamiku, nic překombinovaného, pro mě nenáročné oddychové čtení.

16.04.2019 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Uvěřitelný příběh, zasazený do skutečné události druhé světové války, o kterém se moc nemluví, přestože se jedná o největší námořní katastrofu. Kniha vás nenásilně vzdělá a obohatí.

Klobouk dolů před prací autorky - ať už z hlediska získávání informací, stylistického nebo z hlediska umění udeřit v tu správnou chvíli. Každé jedno slovo má v knize svůj smysl a význam - velmi intenzivní dílo.

Na můj vkus bylo ke konci až moc červené knihovny, ale věřím, že tím chtěla autorka aspoň trochu vyrovnat tu zkázu - proto pouze 4 hvězdy.

12.04.2019 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Zklamal mě konec, který je podle mého názoru až naivní.
Obě dějové linky se mi líbily, část z koncentračních táborů je určitě zajímavější, umíme si ji lépe představit než část druhou Argentina 1977.
Oceňuji hlavně neobvyklé téma zpracování holocaustu. Přestože jsem čekala trochu víc, knihu doporučuji.

08.04.2019 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Dávám ANO paní Sepetys! Bála jsem se tématu (podobné knihy nevyhledávám), ale autorka uměla zaujmout a překvapit. Velmi citlivý příběh s krásným závěrem. Těším se na další díla spisovatelky.

29.03.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kdyby to nebyl pravdivý příběh, pět hvězd by nedostal. Ale v tomhle případě ano. Někdy mi přišlo toho štěstí až moc, ale kdyby nebylo, nebyl by tento příběh. Stylistika průměr, obsah top! Doporučuji!

14.03.2019 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Další kniha s tímto tématem, která mě obohatila o další pohled na holocaust. Skutečný emotivní příběh malého Leona, který přežil. ♥

09.03.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

76 let starý příběh a stále aktuální.
Nesmrtelné.
Chudé na rozsah, ale velmi bohaté na obsah.
Kniha pro každého!

04.03.2019 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Téhle knize se čtenář musí věnovat, vnímat ji a dát jí čas. S některými myšlenkami jsem se ztotožňovala, některé mi přišly až příliš uměle vykonstruované. Knihu hodnotím kladně hlavně kvůli jedinečnosti příběhu.

03.03.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Poprvé, kdy dávám jen jednu hvězdu a ještě si myslím, že je to moc! Příběh plný nesmyslů, hlavní hrdina nejlepší ve všech oborech, přežije vše a vše mu hraje do karet. Vyřeší záhadný případ, najde stovky mrtvol, všichni policisté kolem něho padnou a on se svou láskou přežije. Ztráta času.

29.01.2019 1 z 5