Capkomi Capkomi komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Téma knížky náročné a srdcervoucí. Ovšem od paní spisovatelky jsem zvyklá na knihy s historickým přesahem nebo novými informacemi. Tohle je pouze bolavý rodinný příběh. Alena Mornštajnová psát umí, mělo to dynamiku, krásně barevné věty. Stylisticky 1* jako vždy.

16.08.2023 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Napínavé a neočekávané.

20.08.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Průměr. Žádný zvrat, nic co bych nečekala, ale na druhou stranu se kniha četla výborně a měla svižné tempo.

24.06.2022 3 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Oproti prvnímu dílu slabší, ale stále platí, že se mi to dobře četlo a mělo to spád. Občas tam byly velké nepravděpodobné náhody. Nedoporučuji to číst samostatně.

23.04.2022 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Kniha se skvěle čte, má spád. Téma není nějak extra originální, ale způsob zakončení se mi líbil.

26.03.2022 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Čtivé, krátké kapitoly. S většinou knihy souhlasím, nelíbila se mi jen kapitola, kde se píše, že si za své nemoci můžeme sami. Místy až hodně duchovní.

13.02.2022 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Oceňuji především téma této detektivky. Jen jsem měla občas problém zorientovat se ve jménech. Poslouchala jsem jako audioknihu, která je skvěle namluvená.

20.01.2022 4 z 5

Obohacující kniha, myslím, že každý v ní najde něco, co nevěděl. Krásná grafika a zpracování.

31.05.2021 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy očekávat. Obě dějově linky mě mile překvapily, ikdyz příběh Marie byl méně pravděpodobný a možná trochu naivní. Kniha se četla skvěle, ke konci gradovala a i konec mě zaujal. První setkání s autorkou hodnotím velmi kladně.

31.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Nádherné, brilantně napsané. Krásný citlivý příběh. Paní spisovatelka umí dokonale vyprávět a vtáhnout čtenáře do děje.

26.05.2021 5 z 5

Pokojovky a jak se o ně starat Pokojovky a jak se o ně starat Aneta Vachová

Skvělý průvodce světem rostlin, nádherná vazba, krásné zpracování a ilustrace.

24.01.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Velmi příjemná, místy zábavná i smutná kniha ze života o starším na první pohled mrzutém až zlém dědkovi, ale postupem času si tohoto dědečka zamilujete a vše pochopíte...

24.01.2021 4 z 5

Kniha o jídle, která vás do ničeho netlačí a vše, co v ní je popsáno autorka bedlivě nastudovala. Určitě doporučuji všem bez rozdílu věku, národnosti nebo stylu stravování.

03.01.2021 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Zajímavý a neotřený thriller. Místy mi přišla překombinovaná, ale mile překvapila :)

06.09.2020 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Kniha se mi snadno četla, obohatila mě a nutila mě přemýšlet.

20.08.2020 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Za mě bohužel průměrná detektivka, místy mi přišla překombinovaná. Nicméně další díly mám koupené a těším se na ně. Příjemná oddychovka.

20.08.2020 3 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Velmi silný příběh na základě skutečných událostí. Státem řízené sterilizace a kastrace, které podstupovali lidé ještě před 50 lety.

01.06.2020 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Rozhovor mohl být trochu živější, ale i přesto jsem se dozvěděla spoustu nových a přínosných informací a názorů od profíka ve svém oboru.

29.05.2020 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Obdivuji tuhle autorku s jakým citem a lehkostí dokáže napsat příběh o těžkých témátech. Nečekejte prvoplánový příběh o holocaustu.

02.04.2020 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Potřebovala jsem nějaký čas, abych se do knihy začetla a ponořila se tak do světa téhle podivínky. Nicméně jsem moc ráda, že jsem byla trpělivá, dílo mě chytlo a s Eleanor jsem moc ráda prožila její úseky života.

30.03.2020 4 z 5