Capkomi Capkomi komentáře u knih

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Velmi obohacující kniha pro každého. Milovníci statistik, grafů a sebevzdělávání si toto dílo musí zamilovat.

30.03.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Milý příběh očima psího kamaráda, který naučil lidi žít. Krásná jednohubka s hlubokým poselstvím.

30.03.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Velmi oceňuji neobvyklé téma detektivky (psychothrilleru) - úprava, mazání paměti. Ale některé úseky mi přišly velmi nereálné a přitažené za vlasy.

14.03.2020 3 z 5

Kniha mě velmi překvapila. Neměla by uniknout nikomu, kdo se rád vzdělává a zajímá ho věda. V knize se objevuje spousta odvětví - biologie, etika, ekologie, průmysl, psychologie, válka nebo i kapitola věnovaná štěstí a naší budoucnosti.

04.03.2020 5 z 5

1989 očima 30 slavných osobností 1989 očima 30 slavných osobností Petr Macek

Zajímavý pohled 30 slavných osobností na revoluci, některé rozhovory mě bavily víc než druhé, ale celkově Vám kniha dá reálnější představu o období okolo roku 1989.

19.02.2020 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Klobouk dolů za téma a způsob zpracování. Další palec nahoru za odvahu jet od konce na začátek a vynechat tak moment zvratu. Nádherně vykreslený příběh.

18.02.2020 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Na můj vkus byla kniha příliš překombinovaná a přesto plochá, bez nápadu, napětí. Autorka přeskakovala velké časové úseky, které by naopak mohly být zajímavé a věnovala se až zbytečnostem. V dnešní záplavě thrillerů je tohle podprůměr.

10.02.2020 2 z 5

Jsem překvapena, jak negativní vliv může mít nedostatek spánku na lidské tělo, práci, učení a další věci. Tahle kniha mě toho spoustu naučila, teď si to jen osvojit. Doporučuji všem, každého jednoho z nás se tohle téma týká.

25.01.2020 5 z 5

Nechte mě odejít Nechte mě odejít Caitlin Spencer

Nečekejte literární požitek. Velký obdiv autorce především za odvahu a sílu se do minulosti vracet a sepsat tuto knihu.

16.01.2020 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Přijde mi že na podobné téma bylo thrillerů a detektivek napsáno už dost, vlastně mě konec nějak zvlášť nepřekvapil, ale kniha se četla lehce a odsýpala rychle.

15.01.2020 3 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Mnohem účinnější než kdejaká motivační kniha. Přestože se vším nesouhlasíte, názor si rádi poslechnete a zamyslíte se nad ním.

12.01.2020 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Kniha jako taková se četla velmi dobře, případ byl napínavý, ale docela průhledný a co mě vytáčelo - osobní život detektivky Lottie. Jako kdyby všichni novodobí knižní detektivové žili podle stejného vzorce.

04.01.2020 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Velmi originální české dílo. Kniha se mi četla výborně, byla rychlá a nemohla jsem se dočkat propojení těch tří rovin. Překvapila!

25.11.2019 4 z 5

Dozvěděla jsem se spoustu novych informací o zajímavých ženách, ilustrace v knize se mi moc líbí i nápad, ze každá je zpracována jinou autorkou. Bohužel na můj vkus byla v některých příbězích až násilné zakomponovana témata feminismu.

20.11.2019 3 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Skvělý nápad a téma, kniha měla spád a dobře se četla. Ale místy mě přišla dost nereálná a přitažená za vlasy. Závěr mě nijak neuchvátil a na můj vkus bylo vše příliš rychle vyřešené.

17.11.2019 4 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Velmi se mi líbilo zasazení příběhu do první světové války, ale samotný příběh mi nepřipadal nějak zajímavý, originální a byl pro mě hodně předvídatelný. Bohužel.

13.11.2019 3 z 5

Jsme jako oni Jsme jako oni Martin Šimečka

Velmi zajímavý rozhovor i pojetí knihy. Každý si v tomto díle najde to svoje.

04.11.2019 4 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Skvělý příběh z druhé světové války, zcela jiný než jsem doposud četla. Ale tato kniha by si zasloužila mnohem lepší zpracování a kvalitnější pojetí z hlediska literatury.

01.11.2019 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Né nadarmo se říká, pokud chcete začít s Harrym od Nesbøho, nečtěte jako první Netopýra. Neposlechla jsem a byla jsem docela zklamaná, jakým tempem se partie rozehrává. Nicméně asi po 250. stránce případ začal nabírat na obrátkách a já se přestala nudit detailními popisy postav, prostředím Austrálie, fetu a alkoholismu. Nesbømu dám ještě šanci.

22.10.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tohle není jen skvěle promyšlený citlivý příběh, tato kniha má neuvěřitelný přesah. Naučí Vás kousky historie, cítíte z ní krásu českého jazyku, probudí ve vás různé pocity a hlavně - to poselství, které je mezi řádky - TOP! ♥

02.10.2019 5 z 5