Katarze

Maskovaný vrah v kině brutálně ubije dospívající dívku, která tam pracuje, a její mrtvolu nocí kamsi odvleče. Jejím přátelům přijdou z kamarádčina účtu na Snapchatu klipy zachycující, jak prosí o odpuštění. Když se konečně najde tělo, je označeno číslem „2“. Podobný osud potká pár dní nato i jiného mladíka a jeho kamarádi opět dostanou přes sociální média klipy, v nichž prosí vraha o odpuštění. Když se objeví jeho mrtvola, má na sobě značku „3“. Do vyšetřování vraždy se zapojí i Huldar, který tentokrát pracuje pod Erlou. Mají spolu napjatý vztah, neboť museli absolvovat interní šetření kvůli nařčením ze sexuálního obtěžování, k němuž došlo v předchozím dílu série. Neshody je však třeba hodit za hlavu a soustředit se na dopadení nemilosrdného zabijáka. Rrovněž se musejí snažit zjistit, jestli neexistuje dosud neobjevené třetí tělo – mrtvola s číslovkou „1“. Jelikož musí být podle islandských zákonů výslechu mladistvých přítomen psycholog, zapojí se nakonec do vyšetřování i Freyja, přestože zprvu odmítá s Huldarem spolupracovat. Zanedlouho pojme podezření, že možná celý případ souvisí s šikanou, i když ji možná v úsudku ovlivňují vlastní zkušenosti oběti podobného jednání. Všichni tři se shodnou aspoň na dvou věcech: pravda není ani zdaleka až tak prostá. A vrah ještě neskončil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387839/katarze-kWt-387839.jpg 4.658

Freyja & Huldar (3.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Metafora

Aflausn (2016)

Kniha Katarze

beruska

Napínavý příběh, velmi mne zaujal :) ... Téma je bohužel velmi aktuální, snad se tyto věci jednou zlepší :( ... Nechci nic prozrazovat, ale kdo má rád napětí, tuto knihu si určitě přečtěte :) ... Paní autorce ráda dám 5* a budu moc ráda, když se mi do rukou dostane i "Černá díra" a "DNA" :) :) ...

L.Helena

Dobrý příběh, promyšlená zápletka, aktuální téma..., ale celou dobu jsem měla pocit, jako bych spíš četla společenský román, než detektivku. Nějak mi tam chybělo to naléhavé napětí, které by mě nutilo doslova hltat každou stránku.

adaba

Opět super četba, napětí rozloženo až do posledních stránek. Jsem zvědavá, jak se dále bude vyvíjet vztah Freji a Huldara a těším se na další knihu této autorky.

Vilma232

Možná to není TOP, ale jsem spokojená.

veronika0382

Yrsa opět dokázala, že prostě umí. Čekala jsem, že se vztah Freyi a Huldara bude v tomto díle vyvíjet, ale moc se toho nestalo, díky případu byl jejich vztah upozaděný. Nevadí, nejdůležitější je pro mě krimi zápletka a to vám povím, to byla tedy síla. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

RADOST

Šikana - aktuální téma, moje občasná noční můra. Uměla bych ji odhalit a bojovat s ní? Nevyskytuje se jen ve školním prostředí, což autorka naznačuje i líčením vztahů mezi vyšetřovateli. Přivítala jsem knihu na toto téma, doporučuji.

cérka

I když mám po přečtení této knihy v hlavě pořád několik otazníků, a samotný konec mi přišel nějaký nedotažený a nedořešený (proto o jednu hvězdičku méně), můžu s čistým svědomím prohlásit: "Yrsa opravdu umí! Kniha mě neskutečně bavila!"
Téma šikany a vztahů mezi adolescenty je aktuální stále a možná se při čtení této knihy leckterý rodič chytí za nos.
Nicméně vyšetřovatelé se v tomto díle sami chovají velmi nezodpovědně a hloupě. Huldar s Freyou předvádí jednu trapnost za druhou a tak jen doufám, že nám do příště opět dospějí a s novým případem se z nich stanou opět profesionálové.

Angelicca

Přestože autorka patří mezi mé oblíbenkyně a přečetla jsem od ní téměř všechny její knihy, které byly dokonalé, tato mě velice zklamala. Téma bylo skvělé, zajímavé, aktuální. Huldara a Freyju zbožňuju, ale tentokrát na mě oba působili nějak přiblbe, stejně jako ostatní hrdinové příběhu včetně Erly, která jakožto šéfka byla úplně mimo, což v reálném světě nehrozí. Konec mě také nezaujal. V této knize jsem úžasnou Yrsu, opravdu nenašla. Nicméně to nemění na tom, že na další příběhy se už moc těším. Poprvé uděluji pouze 3 hvězdy:(