Katarze

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Maskovaný vrah v kině brutálně ubije dospívající dívku, která tam pracuje, a její mrtvolu nocí kamsi odvleče. Jejím přátelům přijdou z kamarádčina účtu na Snapchatu klipy zachycující, jak prosí o odpuštění. Když se konečně najde tělo, je označeno číslem „2“. Podobný osud potká pár dní nato i jiného mladíka a jeho kamarádi opět dostanou přes sociální média klipy, v nichž prosí vraha o odpuštění. Když se objeví jeho mrtvola, má na sobě značku „3“. Do vyšetřování vraždy se zapojí i Huldar, který tentokrát pracuje pod Erlou. Mají spolu napjatý vztah, neboť museli absolvovat interní šetření kvůli nařčením ze sexuálního obtěžování, k němuž došlo v předchozím dílu série. Neshody je však třeba hodit za hlavu a soustředit se na dopadení nemilosrdného zabijáka. Rrovněž se musejí snažit zjistit, jestli neexistuje dosud neobjevené třetí tělo – mrtvola s číslovkou „1“. Jelikož musí být podle islandských zákonů výslechu mladistvých přítomen psycholog, zapojí se nakonec do vyšetřování i Freyja, přestože zprvu odmítá s Huldarem spolupracovat. Zanedlouho pojme podezření, že možná celý případ souvisí s šikanou, i když ji možná v úsudku ovlivňují vlastní zkušenosti oběti podobného jednání. Všichni tři se shodnou aspoň na dvou věcech: pravda není ani zdaleka až tak prostá. A vrah ještě neskončil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387839/katarze-kWt-387839.jpg 4.3158

Freyja & Huldar 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Metafora

Aflausn, 2016

Kniha Katarze

š.m.i.k
15. listopadu

Oblíbila jsem si Freyju i Huldara už v předchozích dílech a připadá mi, že čím dál víc "zrají". Díl od dílu je lepší a lepší. Tak snad vyjde brzy další.

Bubo19
15. listopadu

Island zbožňuji, bohužel jsem zjistila, že ne všechny knihy z Islandu jsou super. To ale není případ Yrsy, mrzí mě, že jsem právě dočetla její poslední knihu a doufám, že se brzy objeví další.
Aktuální téma šikany, napínavé, svižné, drsné, děsivé, se zajímavým rozuzlením, co víc si od detektivky přát.

PetK
09. listopadu

Yrsu jsem si oblíbila už před pár lety pro její sérii s právničkou Tórou - studený Island dával jejím příběhům jako bonus mrazivou atmosféru. Série s Huldarem a Freyou mi připadá ještě vyzrálejší, propracovanější. Všechny tři díly jsem poslouchala a doufám, že Yrsa se jejich příběhům bude věnovat i dál.
Spojení detektiva a dětské psycholožky mi přijde zajímavé a otevírá prostor pro neotřelé případy, čehož autorka dobře využívá. U tohoto konkrétního příběhu mi teda konec přišel zašmodrchaný trochu víc než u předchozích. Ale žádná hrůza. Těším se na další díl(y).

kokosek
05. listopadu

A zase Island. Tahle malá zemička fakt překvapuje. A je poznat, že tam na severu je málo sluníčka a tím pádem jsou všichni tak trošku v depce. A všichni mají své temné stránky. A někteří je mají temnější.
A nejvíc se mi líbí, že i když si o každém vše zjistíte během minuty, tak o něm stejně nic nevíte. Prostě Island je taková malá vesnice.
Jo a asi je to o šikaně. A je tam moc psychologie. Takže to není pro všechny.
Jo být policista a muset vyslýchat Jokera co nemůže mluvit, tak bych psychologa potřeboval asi taky.

soupik2012

Dost mě překvapuje, že jsem se s podobným tématem v detektivkách setkala vůbec poprvé. Téma šikany se detektivnímu příběhu totiž přímo nabízí. Jak jsem si již u této autorky zvykla, tak stejně jako v předchozích knihách je i tato zcela naprosto a absolutně uvěřitelná. Přitom příběh je velice slušně zamotaný a ten závěr? To prostě nemělo chybu. Zároveň se mi líbí jakým způsobem autorka nakládá se vztahem mezi Freyjou a Huldarem. Moc povedená série, které v audioknize propůjčuje svůj hlas vynikajícím způsobem Klára Cibulková.

Také další případ Freyji a Huldara je výborný, i když tematicky tentokrát originálnější než ty předchozí. Smutné případy šikany určitě nenechají čtenáře chladným - a musí to být opravdu hrozné, stát se obětí, aniž byste měli reálnou šanci na pomoc zvenčí. Navíc ne vždy je možné se přestěhovat někam jinam a aspoň takto uniknout. Pokud jde o samotný případ vražd, opět se jedná o brutálně provedené činy. Přestože musím přiznat, že s mrtvými jsem měla soucit jen minimálně. Nemám totiž ani to nejmenší pochopení pro někoho, kdo se vyžívá v týrání ostatních... Konečné rozuzlení je nečekané a překvapivé, jak už je u autorky zvykem ;-). Kniha má spád, čte se jedním dechem a já se již nyní moc těším na opětovné setkání s našimi vyšetřovateli :-).

jaroiva

Yrsa ani tentokrát nezklamala.
Jsou knihy, které mě baví a ani nevím proč. Tohle je jedna z nich. Bavila mě od začátku do konce, ale neumím říct, proč.
Že všech tří dílů je tento nejvíc k zamyšlení, řekla bych.

te-ssiinka3905

Není co dodat, prostě nejpovedenejsi dílo Yrsy (zbytek knih mimo sérii fakt nuda), Freya a Huldar jsou srdcovky a tak nějaké bokem sleduje té jejich prolínání a odlinani a už si přejete aby spolu byly... Parádní kniha co vám neda zápletkou spát

P.s. líbil se mi popis snapchatu, oceňují sice jsem v kategorii 30+ ale nějaký snapchat kolem mě jen proficel a nepamatuju si co to bylo, tahle knihs to vysvětlila každému i nezkušeným

Prostě paráda a letos ma vyjít další díl, nemůžu se dočkat!

Tma
Tma