Labyrint pohybu

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Knižní rozhovor s renomovaným fyzioterapeutem prof. Kolářem. „Hýbeme se buď málo, nebo špatně a pohyb se vytrácí nejen ze života, ale i z medicíny,“ tvrdí profesor Pavel Kolář, renomovaný fyzioterapeut, který už třicet let působí na poli rehabilitační medicíny, potažmo i té sportovní. V důmyslném soustrojí lidského těla a mysli se snaží najít skutečné příčiny, které ho porouchaly, a správnou léčbou navrátit pacientům ztracené zdraví. V rozhovorech s novinářkou Renátou Červenkovou vysvětluje základní principy lidského pohybu a jeho vývoje a také roli, jakou v něm sehrává náš mozek a třeba i špatné geny, stres, přetěžování, neuspokojivé vztahy, absence spirituality, touha „užívat si“... Odhaluje překvapivé souvislosti, neboť v našem organismu se nic neděje náhodně, jak se nám, laikům, často zdá. Proč nás bolí rameno, když máme nádor plic? Proč sušinka uveze na kolečku víc než kulturista? Proč magnetická rezonance nic neobjeví, i když nás záda pekelně bolí? Proč je někdo pohybově šikovnější než ti druzí? Proč si tsunami fotíme, místo abychom před ní utíkali?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373710/labyrint-pohybu-6qQ-373710.jpg 4.6400
Žánr
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Vyšehrad
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (118)

Kniha Labyrint pohybu

Přidat komentář
jannik
30. července

Narocnejsi kniha. Nektere pasaze pro me byly hodne ctive a shltla jsem je, jine casti (pro me hlavne cast o ochrnuti) jsem zase cetla pomalu a knihu behem te doby hodne odkladala. Pro me je ale velmi cenna a nektere casti budu cist znovu, protoze je v nich hodne skryto a da se toho pomerne dost vycist i mezi radky, pokud jiz nejake znalosti anatomie mate (mozna i bez nich, ale znalost anatomie vam cetbu rozhodne ulehci). Nenajdete zde prakticke rady, co mate delat, najdete rozhovor s velmi inteligentnim profesionalem, ktery svou praci dela srdcem a s notnou davkou instinktu. Skoda, ze takove zkusenosti a cit se tak tezko predavaji.

kuky921
09. července

Velmi příjemné povídání s odborníkem, který tímto přiblížil svůj obor širší laické veřejnosti.


evakmoch
09. července

Skvělá kniha, ke které se určitě vrátím. Velmi mnoho informací v různých souvislostech. Některé jsem si musela kvůli jejich odbornosti dohledávat a v některých částech, hlavně těch neurologických toho bylo opravdu dost. Přesto je kniha skvělá.

pablito
26. června

Knížka, v které jsem našel spoustu myšlenek, které se mnou rezonovaly. A to se pak jednak hezky čte. Pasáže o sportovních celebritách bych osobně v takové míře nepotřeboval, ale knížka nebyla psaná jen pro mně :))

matej7838
23. června

Po přečtení trochu kostrbatého úvodu jsem měl trochu strach, aby rozhovor paní reportérka nevedla nešikovně, ale velmi mě překvapila mírou odbornosti a jistotou v kladení otázek.
Pan prof. Kolář očividně opravdu rozumí tomu, co říká. Líbí se mi, že dává vhled do tak komplexní problematiky jako je medicína úplným laikům. Činí tak srozumitelně, ale ne na úkor zjednodušování. Vše je okamžitě ilustrováno na mnoha a mnoha příkladech z praxe.
Kniha splňuje, co slibuje, drží kvalitu a nabourává zažité myšlenkové stereotypy.

petra7179
13. června

Obsah je na víc hvězd,ale způsob vedení rozhovoru a některé otázky...:-)

Mrňous1
11. června

Tak tohle bylo výborné čtení. Chvilkami pro laika asi trošku náročnější, ale poučné a zajímavé. První a poslední kapitola jsou naprosté klenoty, pan profesor mi mluví z duše. Trochu mě mrzí, že v jedné z kapitol na konci byla jen otázka a chyběla odpověď, nevím, zda je to ve všech výtiscích nebo jen já měla smůlu na vadný kus a občas se vyskytl překlep, ale to se může stát. Mé nadšení z této knihy to nesnížilo:-)

modrofialova
11. června

Kniha s cennými informacemi o zdraví pro všechny (s nějakým zdravotním problémem, zdraví a sportující lidé nebo jako prevence).

1

Doporučujeme

Jez a běhej
Jez a běhej
Jídlo na prvním místě
Jídlo na prvním místě
Velmi osobní kniha o zdraví
Velmi osobní kniha o zdraví
Proč spíme
Proč spíme

Autoři knihy

Pavel Kolář
česká, 1963
Renata Červenková
česká, 1950

Kniha Labyrint pohybu je v

Právě čtených58x
Přečtených577x
Čtenářské výzvě121x
Doporučených41x
Knihotéce170x
Chystám se číst295x
Chci si koupit74x