Bryel Bryel komentáře u knih

666 anjelov 666 anjelov Emily D. Beňová (p)

Miluju ten pocit, když vím, že jsem na koni a mám tě zcela ve své moci.
Protože ti to dovolím.
Protože mi nedokážeš odolat.
Miluju tě víc než svůj život, anděli můj.

666 potřetí. Úžasné završení! Excelovaly skvěle napsané charaktery a navzdory romantické lince kniha neztratila temný a tajemný ráz. Ten trošku uspěchaný konec budu chvilku vydýchávat, jak jsem plná emocí a dojmů, přesto nemůžu než hodnotil plným počtem. Celou sérii vřele doporučuju!

11.02.2023 5 z 5

666 démonov 666 démonov Emily D. Beňová (p)

„Jsem sobec a pokrytec, a všechno to, co jsi mi kdysi řekla, je pravda. Život bez tebe je jedna velká prázdnota a uvědomuju si, že tak nedokážu žít. Vezmi si mě v tomto života a složím ti k nohám celou věčnost. Vzlétneme spolu až k nebesům a stvoříme nový svět. Náš svět.“

Nic tomu nechybí! Série 666 je temný svět prošpikovaný démony a zlem, kde se temný princ a jeho anděl snaží ubránit svou lásku a sebe navzájem. Přibyla i větší porce napětí a akce. Za mě naprosto perfektní kniha!

05.02.2023 5 z 5

666 duší 666 duší Emily D. Beňová (p)

„Necítil jsem nic a náhle na mě padá celá paleta pocitů, které mě děsí.
Odmítla mě. Ona mě! Ženy v mém světě by se nikdy neodvážily. Co si o sobě myslí? Že mi může vzdorovat? Vlastně, může! Do čerta!“

666 duší je skvěle napsaná dark fantasy romance se svižným příběhem a skvělou chemií mezi démonem Adrianem a dívkou plnou dobra Vivien. Příběh mě vtáhl a bavil celou dobu. Emoce, napětí, humor, tajemno - nic tomu nechybělo..

31.01.2023 5 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

„Ať si hory rostou a padají, ať si slunce klidně vyhasne a moře zaplaví zem i oblohu, ty budeš navždy moje. A ať si hvězdy vyblednou a zemi zahalí věčná noc, já budu navždy tvůj, dokud nezanikne temnota. “

Rapsodie mě zaujala už obálkou a to jsem ani netušila, jaký skvost v ní najdu!
Základem knihy je romantická linka mezi sirénou a králem noci, která doutná a doutná, až propukne v pořádný požár. Moc se mi líbilo střídání dvou časových linek, které se postupně doplňovaly. Věřím, že přibude trošku více akce a poznáme více z tohoto zajímavého fantasy světa.
Doporučuju všemi deseti a nedočkavě šilhám po pokračování. Kdo si zamiloval Dvory, zamiluje si i Handlíře. :)

27.01.2023 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

"Každý příběh má svého hrdinu a svou nestvůru."

Příjemně čtivá kniha o cestování v čase se svižným dějem plným akce a charaktery, na které jsem si úplně nestihla udělat názor. Místy mi kniha přišla zbytecně uspěchaná. Romantická linka byla upozaděná a svého favorita jsem si nevybrala. Závěr mě vskutku překvapil. Spousta věcí byla pouze naznačená a jsem zvědavá, jak se rozvinou v pokračování.

23.01.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

"Člověk musí dát prostor naději. Vždycky. Nemám teď žádné řešení, ale slibuju, že se nikdy nepřestanu snažit."

Zvrácená pouta jsou čtivé pokračování, láska a sebeobětování vyhnané až na hranu (části s rozvíjejícím se vztahem hlavních hrdinů byly skvělé), ale.. Děj se místy zbytečně táhl, místy naopak byl zbytečně strohý. Z konce cítím rozpačitost, vypořádání s Aryou bylo strašně jednoduché. Knize by prospělo i více Finna z předchozího dílu. Brie byla místy strašně nerozhodná.. no nemyslím, že to je nejlepší adept na vládce. Také mi chybělo takové to udržované tajemno z prvního dílu.
Náměty se tu strašně rychle míhaly bez dostatečně logické provázanosti.
Ale kdybych tvrdila, že mě kniha nebavila a nezhltla jsem ji, byla bych nespravedlivá, proto přes všechny nedostatky dávám 4*. Fakt mě to vtahlo a nutilo číst a číst dál.

15.01.2023 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

"Ten blbeček se usmívá. Nikdy se nesměje, ale tohle nejtrapnější ráno mého života je samozřejmě chvíle, kdy se rozhodne samolibě usmívat."

Prázdné sliby mě bavily. Příjemně čtivé YA fantasy s dobře napsanými charaktery. Finn a Brie mají skvělou chemii a že se opakují motivy jiných autorů? V základu jsou podobné prvky (a to ty, které mě velmi potěšily :-)), ale jejich uchopení je odlišně. Za mě vřele doporučuju.

13.01.2023 4 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

"Ty jsi ale pěkný ptáček.. Ano, ano, jsi ten nejkrásnější ptáček."
Magie havranů je milý, pohádkový příběh určený spíš pro mladší čtenáře.
Vyzvihla bych originální pojetí víl, které jsou zobrazené jako marnivá, sebestředná a zlomyslná stvoření. Myslím si, že by knížce prospělo o pár stran navíc a trošku propracovanější děj, ale rozhodně mě příběh portrétistky Isobel a podzimního prince bavil.

08.01.2023 3 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

"Ztráta milované osoby vám roztrhne srdce vedví a nenahradí ji nic, pouze sladký šepot jejich vzpomínek. Tyto vzpomínky se stanou rameny, na nichž se můžete vyplakat."
Kniha plná rozporů a tajemna, ale pokud se odprostíte od velkého zamyšlení nad mnohými scénami, pak si ji užijete. Je to svérázné čtení, kde se stupnice emocí přelévá od nadšení po vztek až příliš rychle.

04.01.2023 3 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

(SPOILER) „Něco si ujasníme. Jsi příjemný na pohled. A když mě příležitostně zradí rozum, mohla bych po tobě zatoužit, ale nikdy tě nebudu milovat. Užij si včerejší iluzi. Byla a bude to jen představa.“
„Uvidíme.“
„Bylo by lákavé se vsadit, ale odmítám klesnout na tvou úroveň.“
„Myslím, že by sis vychutnala každou vteřinu poklesnutí na mou úroveň. Každé uklouznutí a propadnutí ti zrychlí tep a roztřese kolena. Chtěla bys vědět proč?“
„Vůbec ne.“
„Láska i nenávist pramení z vášně.. Zvláštní, jak se ta hranice časem rozmaže.“

Království hříšných mě zaujalo, ale Království prokletých mě uhranulo. Identita Iry se jasně nabízela už od začátku, kdy Emilii provokativně vmanipuloval do krevní přísahy a očividně byl s tímto vývojem až příliš spokojený. Pak když na hostině všichni ztuhnout po jejím zvolání, nebylo pochyb.
Výstavba knihy se mi opravdu zalíbila. Peklo je vykreslené jako návykový, temný, tajuplný svět plný hříchu, který s Emilií silně cloumá. Do popředí se tentokrát dostává vývoj vztahu hlavní dvojice, mají mezi sebou neskutečnou chemii, jiskry létají do všech stran. Ovšem rozhodně tu nechybí ani napětí, překvapující odhalení, záhady a akce. Vyzdvihla bych dialogy plné cynismu a dvojsmyslů - někdy k zasmátí, jindy k zamyšlení. Emilia a pekelní princové mi rozhodně přirostli k srdci a těším se na završení série..

03.01.2023 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Polámaná loutka mě baví, je čtivá a tajemství střídá tajemství. Jsem ještě zmatenější než z prvního dílu. Logika si vzala úplně dovolenou, chování postav je jako z jiné planety. Je to osobité temné čtení, které rozhodně nesedne každému.

09.12.2022 3 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

"Jsem stříbrná labuť! Jsem pozůstatkem polamané loutky, kterou všichni využili."

Kniha je to čtivá a vlastně mě celkem bavila, ačkoliv mám dost připomínek. Madi se chová hrozně hloupě, naivně, bez špetky sebeúcty. Druhá polovina knihy vyznívá dost překombinovaně a nedotaženě. Náměty lítají jeden za druhým a úplně chybí nějaká logická provázanost.

07.12.2022 3 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Dodatek ke Kronikám prachu krásně doplní příběh a poodhalí vyprávění i z pohledu dalších postav. Velice pěkně zpracovaná třešnička.

03.12.2022 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

"Proč zrovna pan Reed? Takový nesmysl! Je to mrzout, nezdvořák, má sklon k nehorázným komentářům, a je to skrz naskrz svérázný podivín. Naprostý opak toho, co si představuju."

Skvělá kniha pro všechny knihomoly!
Animant je holka podle mého gusta- jízlivá, chytrá, sarkastická, svá, hrdinka každým coulem. Její příběh je milý, místy až dojemný (ach, ta první láska) a velice vtipný. Velmi dobře jsem se bavila a vřele doporučuju.

03.12.2022 5 z 5

Ďábel a světice - část druhá Ďábel a světice - část druhá Amo Jones

"Nashle ve Valhalle."
Vydařené! Brantley mi z králů seděl nejvíc a jeho příběh se Saint byl kouzelný. Plný protikladů, napětí, chemie i vtipu..

"Já jsem chladnej, ale ne debil. V tom je rozdíl."
"Hmm, a předpokládám, že jenom Saint ten rozdíl pozná, co?"
"Už jsi skončil?"

Nejde nemilovat :)

26.11.2022 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Koruna z kostí a zlata je za mě o něco slabším dílem. Ústřední trojice mě pořád baví, líbí se mi hovorový styl i jejich humor, ale už mi chybí větší vývoj Kierana. Střední část byla opravdu zdlouhavá a vlastně jen o prohlubujícím se vztahu Poppy a Case, z toho se dalo vytěžit víc. Stále se opakující témata už mohou působit místy otravně. Závěr byl skvělý! Naprosto úžasný.
Na mě to působilo jako trošku "vycpávkový" díl a doufám, že pokračování mě opět vystřelí.. Ano, líbilo se mi to, ale nadšení z předchozích dílů se úplně nedostavilo.

23.11.2022 4 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Příjemná oddechovka!
Pokračování Phoenixu je o něco lepší než první díl. Elektřina mezi Archerem a Elise jiskří po celou dobu a jejich slovní přestřelky mě moc bavily.

12.11.2022 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

(SPOILER) "Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly.."
V porovnání s Královnou rebelů pociťuju lehké zklamání. Je to milé, svižné, místy vtipné, ale.. Děj je hodně předvídatelný a Kiva se chová až zoufale naivně. Její oddanost lidem, které v podstatě vůbec nezná, je až zarážející. Chudák Jaren by ji na rukou nosil, ohleduplnost sama a ona se mu takto odvděčí? Doufám, že v dalším díle jí to dá pořádně sežrat.. :D

11.11.2022 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Každá kniha si najde své čtenáře, já bych to zhodnotila jako otřesné porno fantasy. Děj v podstatě neexistuje, dialogy jsou příšerné a o postavách se nedá napsat nic víc, než že mají vysoký apetit.

10.11.2022 odpad!

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

S určitostí nedokážu ani říct, proč mi to vlastně nesedlo. Daria mi přišla dost nesympatická. Pro mě knížka vyznívala strašně překombinovaně a nezaujala mě.

09.11.2022 3 z 5