Bryel Bryel komentáře u knih

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

"Nechť každý má svého anděla strážného, který bude dýchat za něj.."

Soudný den je překrásné zakončení výjimečné série, která působí jako pohlazení na duši. Nese v sobě obrovskou dávku životního moudra a námětu k zamyšlení.
Ústřední trojice zda exceluje se vzájemnou hloubkou lásky, ochotou sebeobětování a vnitřní silou. Flashbacky a záblesky, které dovolují nahlédnou do počátků, děj a pohnutky postav parádně dokreslují. Moc se mi líbí i pořádná dávka humoru a sarkasmu.
Kdyby Sedmé nebe vyšlo v angličtině, věřím, že by se zařadilo ke světovým bestsellerům!
Doufám, že se mi bonusový díl Navěky díky znovu vydání časem dostane do rukou..

17.08.2022 5 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

"Vyvolený byl jako sněhová bouře, Nanebevzatá jako probouzející se letní déšť, který se kdykoliv může změnit v povodeň, a nově příchozí jako uchvacující požár."

Asi nic nepopisuje Inferno přesněji. Svatá trojice v akci.. Spletitá příprava na grand finále, v které si ústřední trojice sahá na své hluboké dno a neskutečnou hrou osudu (a plánu jedné bloncky) čelí jedné překážce za druhou.
Že jsem opět hltala detaily vztahu Kassiela a Ellie, nemůže být pochyb. Nicméně v tomto dílu exceluje Adam, nejen pro svůj humor a sarkastické poznámky, ale především pro svůj charakter a neskutečný příběh..
Prostřední část knihy mi přišla trošičku utahaná, ale konec to opět vyšvihl do nebeských sfér :)

11.08.2022 5 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

Očistec je fenomenální jízda plná silných emocí! Vtahlo mě to neskutečně a první polovinu knihy jsem dojetím obrečela. Několikrát! Což se mi moc nestává.. Neskutečně chytlavé čtení nabušené silou, láskou a přátelstvím. Závěr mě naprosto strhl a navnadil k pokračování této překrásné série.

06.08.2022 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Sedmé nebe je překrásně napsaný příběh s barvitými popisy, plný asociací, který se čte sám. Takhle citlivý a něžný vztah, jako je mezi Ellie a Kassielem, jsem snad nikdy nečetla. Krásné, dojemné, plné citu. Ani mi nevadilo, že v prvním dílu není tolik akce a zvědavě se vrhám na pokračování.

04.08.2022

Kouzlo obsidiánu Kouzlo obsidiánu Petra Martišková

Že se mi velmi líbí domácí prostředí, autorčin čtivý styl psaní a sympatické postavy, ukázal už první díl. Tenhle je ještě o něco lepší, kromě velké dávky akce je příběh doplněn o pořádnou dávku ironickeho humoru hlavní hrdinky.

31.07.2022 4 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Velmi čtivá kniha zasazená do českého prostředí se skvěle zachycenou atmosférou staré Prahy. Děj má příjemný spád a postavy Anny a Damiena jsou velmi sympatické. Téma zaklínačů a démonů je trefa do černého.

29.07.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Zatraceně skvělá kniha!! Už dlouho jsem nic nezhltla s takovým nadšením. Začátek sice pomalejší, prostředí příjemně neobvyklé, u jednotlivých zkoušek jsem skoro nedýchala, postavy nejen Kivy a Jarena k zamilovaní, poslední třetina knihy jedno překvapení za druhým. A závěrečná strana? Bomba. Celkově za mě perfektní kniha a velmi se těším na pokračování, jak se hlavní hrdinové poměří..

27.07.2022 5 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Moje velká očekávání od této knihy nebyla naplněna. Styl psaní mi nějak neseděl, vůbec jsem se nemohla začíst. Spousta zbytečných detailů popisu okolí a málo psychologických pohnutek postav. Především u hlavní hrdinky jsem to postrádala, Roma oproti tomu mnohem lépe napsaný charakter. Opravdu jsem se začala bavit až v poslední čtvrtině knihy. Mocenské a politické téma, konkurenční prostředí gangů, i časové a místní usazení se mi líbilo, jen si myslím, že z toho šlo vytěžit mnohem více.. Ale pokračování dám určitě šanci.

23.07.2022 3 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Čtení plné romantiky a vtipných vnitřních bojů a hlášek hlavního hrdiny. Emocionální vývoj od arogantního blba po zamilovaného megalomana naprosto famózní.. Velmi mile mě kniha překvapila i vzhledem k tomu, že jsem původní knihy nečetla a filmy si vybavuju jen matně.

14.07.2022 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Nemám srovnání s původními knihami z pohledu Any, každopádně se mi tato kniha velmi líbila. Mužský pohled je zde barvitý, vtipný a je to příjemná změna.

13.07.2022 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Už nejsem úplně cílovka, přesto mě čtivý a poutavý začátek příběhu Layly a Rotha úplně dostal. Bylo to svižné, vtipné a takové milé urban fantasy. Jsem zvědavá na pokračování, rozhodně je co rozvíjet.. :-)

30.06.2022 4 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Jedním slovem.. Hloupé. Pořád jsem se nerozhodla, jestli se hloupěji chová Liam nebo Jessica.
Rozhodně je to čtivá kniha, ale obsahem mě vůbec nechytla.

14.06.2022 1 z 5

Nevinnost se zavázanýma očima Nevinnost se zavázanýma očima Alessandra Torre

(SPOILER) Kniha byla pro mě velkým zklamáním. Naprostá absence děje, celou knihu lze shrnout jedinou větou.
Postavy nesympatické a myšlenkové pochody Julie, noo, to byla taková "sportka-loterie". Bradovy úvahy na téma polyamorie - zajímavý náhled na tento životní styl a pro mě to nejzajímavější, co kniha obsahuje.
Ani autorčin poměrně čtivý styl psaní to nezachránil..

14.06.2022 2 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Nemůžu si pomoct, i když mi druhý díl přijde o něco slabší než první a místy zbytečně vleklý a chaotický, moc jsem si ho užila. Ústřední trojice mě strašně baví.
Závěrečných 100 stran mě úplně dostalo a budu s nadšením vyhlížet pokračování..

08.06.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Příjemný rozjezd série, která by celkově měla obsahovat šest dílů, tuším. Styl psaní mi připomíná Sarah J. Maas.
Začátek pomalejší, ale velmi čtivý. Poppy je uvěřitelná ve svých vlastnostech vzhledem k životnim zkušenostem a brzy jsem si ji oblíbila.
Romantická linka je základem této knihy a úplně mě vtáhla! Mám očividně slabost pro bad boys. U dialogů Poppy, Case a Kierana jsem se velmi dobře bavila a předpokládám, že další díl to ještě víc vytáhne.
Představený fantasy svět s upíry, vlkodlaky a Atlanťany je neotřelý a já se s radostí vrhám na pokračování.

27.05.2022 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

"Ira nikdy nebude hrdinou tvého příběhu. Je někým úplně jiným. Možná je největším lhářem že všech.."
Mně se styl psaní této autorky zamlouvá, je taková stručná a výstižná. Kniha má skvělou temnou atmosféru. Líbilo se mi použití italských slov, námět detektivky a fantasy funguje dobře. Vztah Emilie a Iry je velká neznámá. Jsem zvědavá, co přinese pokračování..

23.05.2022 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

(SPOILER) Vzhledem k tomu, že se jedná o první knihu série, první polovina knihy se pomaličku rozjíždí a chvíli čtenáři zabere zorientovat se v novém složitém fantasy světě, který nám Maas předkládá (propojuje snad všechny fantasy bytosti a mýty v jednom balíku). Druhá polovina knihy už je o poznání lepší a děj plyne závratnou rychlosti.
Vztah hlavních hrdinů se krásně rozvíjí a jejich slovní přestřelky jsou příjemným zpestřením.
Detektivni zápletka byla zajímavá a pěkně zamotaná. Líbilo se mi neobvyklé propojení s moderním světem a technikou. Maličko se mi nezamlouvala část, kde tolik nejsilnějších bytosti pouze na monitorech sleduje ženu bránící město ozbrojenou střelnou zbraní a mečem, aniž by mohli cokoliv udělat. To pro mě byl jediný moment, kdy mě kniha nevtáhla.
Bryce je hlavní hrdinka k zamilovaní, stejně tak Hunt a Ruhn - skvěle napsané charaktery..
Autorka nás uvrhla do dalšího super díla a moc se těším na pokračování, které snad vyjde v češtině ještě letos. Vůbec si netroufám odhadnout, kam se nyní bude série posouvat, ale těším se na budoucí protnutí se sérii Dvory. Snad nějaká ta milostná scéna navíc by mohla v pokračování být ;-)
Celkově famózní kniha a autorka je mistryní svého žánru!

20.05.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Povedená kniha s neotřelým námětem a postavami, která si čtenář okamžitě oblíbí. Děj nepostrádá příjemný spád a vtipné momenty..

11.05.2022 4 z 5