Bryel Bryel komentáře u knih

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

(SPOILER) Jsem naprosto nadšená!
Dějově je to nabouchaných 800 stran, akce spousta, ale.. Celou dobu si říkám, že mi unikají nějaké podstatné souvislosti.. A na konci přijde velkolepé odhalení, které odkryje zákulisí spousty události z obou dílů.
Linka Ruhna byla absolutně úžasná a hltala jsem každou stránku. i když identita Dne se nabízela už nějaký čas. Bryce a Hunt jsou miláčci, drzý královský pár se skvěle vtipnými nekrálovskými dialogy. :)
Konec mě nenechal na pochybách o tom, proč Maasovky zbožňuju. Pokračování bude epické! Střet postav Půlměsíčního města a Dvorů?! NO WOOOW!! Tak na to si zatraceně ráda počkám. :D

08.11.2022

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Zvrhlý král je skvělá kniha! Temné, syrové, vášnivé, čtivé, zajímavě zpracované hate to love téma. Aiden i Elsa jsou obestřeni mnoha otazníky, takže je do pokračování hodně na co se těšit.

04.11.2022 5 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

"Zapálil celý svět, ale nikdy nedovolil, aby se plamen dotkl jí."
Excelentní kniha, která vás vtáhne a nepustí! Temný a vášnivý příběh, který mohl být ještě temnější. Brantley je extrémně dobře napsaný bad guy. Nelze než vřele doporučit.

02.11.2022 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

(SPOILER) Milý příběh, čtivý i poutavý, trochu pohádkový, smyslný, ale nikoliv vulgární. Za mě skvělá kombinace!
Erotický klub Phoenix, kde se střetnou dvě ztrápené duše.
Na můj vkus to šlo až příliš rychle a pohnutky Zoey, která se rozhodne ztratit panenství v klubu před voayerským publikem, jsou mimo realitu, navíc v kontextu toho, že se svým školním traumatem nebyla zdaleka vyrovnaná.
V rámci svého žánru je to ale určitě nadprůměrná kniha, kterou do chladných podzimních dní doporučuju.

28.10.2022 4 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Neurazí, nenadchne. Poměrně čtivá jednohubka. Škoda zbytečného natahování a tak rychlého závěru. Hlavní hrdinka je jako z jiného světa, zato Gabriel super zajímavá postava.

15.10.2022 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

"Dívky můžou zachránit svět..."
Silné, úžasné, strhující od první po poslední stránku! Závěr příběhu Ohnivého srdce měl vše, co velkolepé finále má mít. Spoustu akce, napětí, emocí, které se střídají jako na horské dráze.
Když si zpětně projdu vývoj jednotlivých postav, smekám. Všichni ušli obrovský kus cesty. Jako celek je série opravdu výjimečná v tom nejlepším slova smyslu.

12.10.2022 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Další skvělá kniha! I přes táhlejší začátek se zhruba od poloviny valí taková dávka akce a emocionálních zvratů, že mě to zcela pohltilo. Dokonce i Chaola jsem si konečně více oblíbila, i přes výhrady z předchozích dílů. Linku s Nesryn jsem hltala od začátku do konce.

07.10.2022 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Příjemná oddychovka plná humorných hlášek, která je velmi čtivá a plná romantiky. Pouze bych uvítala v ději i něco nečekaného.

01.10.2022 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Perfektní kniha! Říše bouří boří všechny superlativy předchozích dílů a jde ještě dál. Mix vedlejších postav, z kterých se stávají postavy hlavní, je perfektní. Sžívání a spolupráce tolika různorodých charakterů mě v tomto díle úplně dostala. Nechybí pořádná dávka akce, vtipných scén, překvapení, intrik, celé okořeněné vznikajícími pouty mezi hrdiny. Tlupa naprosto valí!

18.09.2022 5 z 5

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Třetí díl mi nějak nesednul. Často mi přišel zbytečně osekaný a až příliš zalitý sluncem. Dočetla jsem spíš ze zvědavosti.

15.09.2022 2 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

V Neústupné princezně se toho moc neděje. I příběh jakoby ztratil původní jiskru. Ale závěr moje hodnocení o něco zvedl.

15.09.2022 3 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Erotická povídka, která je velmi čtivě napsaná, milostné scény jsou vcelku vkusné a děj se odehrává i mimo ložnici. Líbilo je mi tajemno okolo hlavní postavy a nechyběla i špetka humoru.

14.09.2022 4 z 5

Sever a Jih. Díl I. Sever a Jih. Díl I. Elizabeth Gaskell

Sever a jih je citlivý sociální román, kde se střetávají dva odlišně životní přístupy. Dialogy Margaret a Johna Thorntona jsou základním kamenem a přinášejí spoustu úsměvným momentů.

09.09.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nestárnoucí klasika pro čtenáře všech věkových kategorií. Malého prince jsem si zamilovala, už když mi ho v dětství předčítali prarodiče. Při každém čtení mě zasáhne tolik životní moudrosti a možnost vždy v příběhu najít něco nového..

08.09.2022 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Zatím nejlepší kniha série! Každou stránku hodnotím jako fantastickou, akční, plnou silných emocí. Ženské hrdinky série jsou neskutečné - nejen Aelin, ale i Manon, Lysandra, Kaltain.. Královna stínu jednoduše vtáhne a nepustí.

08.09.2022 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Nestárnoucí klasika plná satiry, humoru a skvělých dialogů. Stále aktuální exkurz do duše notorického lháře, kterého nejde nemilovat.
Před lety jsem měla to štěstí vidět několikrát Truffaldina v podání pana Donutila, pro tuto roli jako by se narodil, pokaždé to byl neskutečný a jedinečný zážitek!

31.08.2022 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Dědičkou ohně začíná série gradovat! Děje se toho opravdu hodně, vyprávění z pohledu více postav je famózní, např. Manon mě úplně dostala.
Na scéně se konečně objevuje alfa mužská postava a překladatel mu dá jméno Jeřáb..To jako fakt? Ví vůbec, jak jeřáb vypadá? Rowan by se jistě v místní záplavě cizích jmen schoval. Každopádně to není chyba knihy jako takové.
Střet s valgy byl epický, nejen že jsme se seznámili s detailní minulostí Aelin, ale i samotný střet byl úžasný a hltala jsem každou stránku.
Tahle kniha je naprosto skvělá! Maasovka jak se patří!

30.08.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jsou příběhy, které nikdy nezevšední a toto dílo z počátků feminismu (žen-spisovatelek) na starém kontinentu je jednoznačně jedním z nich. I optikou dnešního čtenáře obsahuje příběh spoustu milých úsměvných momentů.

27.08.2022 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

"Nikdy neodpustím, nikdy nezapomenu."
Půlnoční koruna je mnohem čtivější a propracovanější počin než Skleněný trůn. Celaena je osvěžující hrdinka temného rázu, která se chová občas trošku nesmyslně na to, jak byla představena v prvním díle. Přesto si mě v této knize zcela získala na svou stranu :)
Krve teče dost, děj má spád, zajímavé, napínavé momenty, které ve mě vzbuzují spoustu otazníků a milostný trojúhelník, který mi moc neseděl.
A ten strhující závěr? Nedočkavě se vrhám na pokračování..

25.08.2022 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Srdeční záležitost! Upozornění: prudce návykové!
Kniha, která ve mě před lety vzbudila lásku k YA žánru. Když jí čtu po letech, našla bych pár výtek, ale vždy budu mít pro tuto sérii slabost.
Jedná se o upgrade klasického příběhu krásky a zvířete, kde si hlavního záporáka Rhysanda brzy zprotivíte ;-) Postavy jsou skvěle napsané a přes táhlejší začátek se děj brzy rozproudí.
P. S. Pokud váháte, zda se pustit do pokračování, doporučuju pokračovat.. To nejlepší na tomto příběhu máte před sebou.. :)

24.08.2022 5 z 5