Sluha dvou pánů

Koupit

Stále živé dílo italského klasika patří k vrcholům commedie dell´arte. Klasickým postavám vévodí a nečekané zápletky musí řešit Truffaldino, který slouží dvěma pánům (sám netuší, že jeden z nich je dívka převlečená za muže). Temperamentní komedie vrcholí tradičně šťastným koncem milostné zápletky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71316/big_sluha-dvou-panu-Lqv-71316.png 4.4672
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Artur

Il servitore di due padroni, 1745

Kniha Sluha dvou pánů

misatrix

Jelikoz jsem prvne videla zaznam divadelniho predstaveni, cteni mi prislo celkem nezazivne. Presto se jedna o jednu z mych nejoblíbenějších her.

Lily101

Obsahově mi to přijde dost nezáživné. Dočetla jsem jen kvůli čtenářské výzvy, byť se děj postupně rozjel. Ale mě moc nesedí ani divadelní zpracování; holt to není můj “šálek kávy”. Přišlo mi to dost prvoplánové a tristní, což s ohledem na to, že to bylo psáno na zakázku prvoplánové skutečně být mohlo.

Dvě hvězdičky za snahu autora.

Andulino

Divadelní představení Sluha dvou pánů s Miroslavem Donutilem patří mezi moje nejoblíbenější. Při přemítání, jakou knihu vydanou před sto a více lety si chci přečíst, byla tak volba jasná, obzvlášť proto, že jsem hledala malou a zábavnou knihu na dovolenou k moři. Oceňuji vysvětlivky a pozámky v překladu, jsou velmi zajímavé. Knihu jistě doporučuji, stránky plynou jedna za druhou neskutečným tempem a po přečtení ve vás zůstane příjemný pocit lehkosti. Neopomeňte však zmíněnou divadelní hru, v níž Miroslav Donutil celou komedii pozvedává ještě o úroveň výše.

Bmisarova

Goldoniho Sluha dvou pánů je klasika, U které se pobavíte. Neopomeňte divadelní zpracování s Miroslavem Donutilem.

Ivanka83

Moje srdcová záležitost. Divadelní představení s Miroslavem Donutilem jsem viděla třikrát nazivo a několikrát v televizi a pokaždé jsem si to užila. Stejně tak jsme si užila tuto knihu.

Marla

Vtipná a stále živá divadelní hra. Člověk má sice při čtení před očima excelentního Miroslava Donutila, ale stejně dobře si lze představit jakékoliv jiné nastudování. Moc příjemná kniha.

Any26

Jednoduchá, vtipná komedie, na kterou bych moc ráda zašla do divadla. Tak snad brzy...

kamibe

Vybráno do ČV. Uměla jsem si při čtení představovat jednotlivé scény, přesto myslím, že bych si spíš užila divadelní představení. Párkrát jsem se zasmála, ale pořád jsem byla při čtení příliš kritická, říkala jsem si třeba, jak mohl vzít talíř s dalším jídlem, když měl náruč plnou nádobí a nebyla o tom zmínka ve "scénáři". Ovšem vymyšlené je to pěkně, a i když jsem si to čtení nevychutnala tak úplně, uznávám, že to na divadle musí vypadat výborně.