Sluha dvou pánů

kniha od:


Koupit

Stále živé dílo italského klasika patří k vrcholům commedie dell´arte. Klasickým postavám vévodí a nečekané zápletky musí řešit Truffaldino, který slouží dvěma pánům (sám netuší, že jeden z nich je dívka převlečená za muže). Temperamentní komedie vrcholí tradičně šťastným koncem milostné zápletky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71316/big_sluha-dvou-panu-Lqv-71316.png 4.4782
Žánr:
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Artur
Originální název:

Il servitore di due padroni, 1745


více info...
Nahrávám...

Komentáře (111)

Kniha Sluha dvou pánů

Filomena1961
08. května

Oddechové čtení plné humoru, satiry, nečekaných zápletek. Sluha dvou pánů je klasická divadelní hra, situační komedie Carla Goldoniho z roku roku 1745, spadající do specifického žánru commedia dell´arte.
Hra je nadčasová a oslovuje i dnešní čtenáře a diváky. Na divadelních prknech Truffaldin v podání Miroslava Donutila byl úžasný a lze říci nepřekonatelný. V závěru šťastný konec milostné zápletky - co si víc přát.

Bryel
31.08.2022

Nestárnoucí klasika plná satiry, humoru a skvělých dialogů. Stále aktuální exkurz do duše notorického lháře, kterého nejde nemilovat.
Před lety jsem měla to štěstí vidět několikrát Truffaldina v podání pana Donutila, pro tuto roli jako by se narodil, pokaždé to byl neskutečný a jedinečný zážitek!


Hypatia1010
21.08.2022

Sice jsem hru s panem Donutilem v divadle neviděla, ale živě jsem si ho v roli Truffaldina dokázala představit. Úžasně propracovaná interakce postav a skvěle zapracována zápletka dodávají hře svižnost. Vtipné scény provází prakticky celou hru. Čtení scénáře jsem si dokonale užívala od začátku do konce, ačkoliv tomu možná napomohla i vlastní představivost.
Rozhodně doporučuji. A sama doufám, že se mi někdy poštěstí shlédnout skutečné divadelní představení, i když ne zrovna s Miroslavem Donutilem v hlavní roli.

Jenny46
21.06.2022

Moje srdeční záležitost viděla jsem několikrát jako divadelní hru s panem Donutilem a chtěla si přečíst i knihu...
Kniha se čte dobře, když znáte obsazené herce musíte se stále usmívat. Vtipná komedie, doporučuji .o))

PavlineCZka
11.06.2022

Jako divadelni hra to muze byt super. Ale ctena forma mi neprisla zadny terno, i kdyz dej ma spad, zapletku atd.

-markéta-
27.03.2022

Klasika, komedie a k tomu divadelní hra? Anooo! Jednou za čas miluji!
Parádní, oddechové čtení, u kterého se člověk zasměje, zaťuká si na hlavu, trochu se i o některé postavy bojí, za mě super.
Truffaldino je skvělá postava a kvůli němu bych divadelní hru i ráda viděla na jevišti, ne jen v knize.

katallinka
15.02.2022

Tento žánr mám obecně moc ráda a toto dílo patří k těm nejlepším. Nicméně na začátku je nutné si zvyknout na hlavní postavy, děj je chvilku malinko zmatený, ale nijak zásadně. Celkově se kniha velmi dobře četla a v některých pasážích jsem se neustále smála. Divadelní hru s Donutilem už od malička zbožňuji a kniha byla stejně dobrá, takže další moje oblíbená ,,povinná četba,,.

Vendy1993
04.02.2022

Velmi povedená divadelní hra. Je pravda, že jsem nejdřív viděla inscenaci s panem Donutilem a jako by to Goldoni napsal přímo pro něj ;) i během čtení jsem tu hru úplně viděla :D super pohodové, vtipné a rychle přečtené ;)

1