Tajemství obsidiánu

Soukromá elitní škola v Praze. Dívka, která nemá tušení o svém předurčení. Kluk ze starého královského rodu démonů. Osud, kterému se nedá vyhnout… První díl české fantasy, který si nemůžete nechat ujít! Sedmnáctiletá Anna žije se svým poněkud podivínským dědečkem vcelku normální život. Právě vstupuje do závěrečného ročníku střední školy a jediné, po čem touží, je zdárně udělat maturitu. O temném světě, jehož je řízením osudu součástí, nemá nejmenší tušení, dokud se jí na zádech neobjeví podivné znamení. Damien pochází ze starého královského rodu démonů a ani trošku se mu nelíbí otcův příkaz – má předstírat, že je středoškolským studentem, aby našel nebezpečného zaklínače. Dosud nezasvěcený nepřítel zatím nemá o svém osudu tušení a jako jediný dokáže démony zabít. Navíc se prý ukrývá mezi studenty prestižní školy v Praze. Damien ho touží rychle najít, zlikvidovat a zmizet. Věci se však zkomplikují. Dokáže se postavit své rodině i zažitým tradicím? A tuší vůbec, kdo je ta dívka, do které se zamiloval? Tajemství obsidiánu je první díl plánované young adult fantasy trilogie zkušené české autorky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466900/big_tajemstvi-obsidianu-1Hj-466900.jpg 3.845

Kniha Tajemství obsidiánu

čtenář6363
26.12.2021

Moc hezká kniha, už se těším až vydají další.

jitka_dankova
01.12.2021

Dívčí román s fantazijními prvky se dobře čte a myslím, že tenhle styl, stejně jako v knize "Útěk za láskou", autorce sluší. Myslím tím takový rádoby hollywoodský přehnaný styl s bodyguardy, pancéřovanými auty, utajením a podobnými divnostmi, které jsou vlastně nakonec takové pohádkově příjemné. Navíc autorka krásně píše o děvčatech, které prostě přijímají realitu, jak je, i když plně nechápou všechno. Je to roztomilé a moc příjemné číst.
Jediné, co mi na knize opravdu, ale opravdu hodně tentokrát vadilo, byla právě romantická linka. Tak, jak již podotkly jiné čtenářky, prostě není tam dostatečně popsané, proč se ten démon do Anny zamiloval. Prostě to tam je uvedené jako fakt a nic k tomu. Není to uvěřitelné, nevěříte tomu... a přitom stačilo tam prostě napsat víc o jeho pocitech, o jeho pohledu na věc. No, škoda. To ubírá knížce na zajímavosti.

lucakuca
21.11.2021

Čtivé a přidrzlé! Prostě YA jak má být. Trošku lásky, špetka přátelství, hooodně tajemství, lžička napětí a kopec našlehané akce! Dobrotu dostanete až pod nos a na konci udělá frnk a vám zůstanou oči pro pláč, protože zbytek se dozvíte až v dalším díle.

Ella161
15.10.2021

Tak tohle byla pecka! Nemohu si na nic stěžovat, protože se mi kniha opravdu moc líbila. Při koupi jsem hned věděla, že nešlápnu vedle, protože autorku mám prostě v oblibě. Nebudu jí tady vychvalovat, protože to jsem udělala už v předešlých příspěvcích, ale já jí prostě zbožňuju! Do jejích knih se vždy tak začtu, že je mi líto, když mi zbývá pár posledních stránek. Takhle perfektně píše.

Jsem sice zvyklá na jiný žánr od ní, ale troufám si říct, že i tenhle jí krásně sedl. Předtím se mi nestalo, že by mi česká fantasy tak moc sedla a tak moc mě bavila. Navíc ty citáty na začátku každé kapitoly? To bylo velmi pěkné zpestření a něco, co jsem fakt moc ocenila.

Teď k ději, kterému vážně nemám co vytknout. Bylo vidět, že si autorka zjišťovala dost informací o minulosti. Bylo jich tam totiž mraky a já z to byla ráda. Česká historie mě vždy bavila. Romantická linka byla taktéž super, i když tady nehrála moc velkou roli, mi přišlo. Prostě zakázaná láska. Co víc si přát? A postavám také nemám co vytknout. Damiana i Annu jsem si hodně oblíbila. Samozřejmě i jejich kamarády Jasminu, Alexe a Cederika. Jen mi tam chyběli kapitoly z pohledu Damina. Byly tam asi tři, ale ocenila bych více. Někdy mě vážně zajímalo, co zrovna v tu danou chvíli probíhá Damianovi v hlavě. Takže jo, knihu můžu jen doporučit. Já už teď vím, že se k ní za nějaký čas vrátím. Vážně, klobouk dolů.

LilianaFalcon
24.09.2021

Bylo to čtivé, líbilo se mi, že autorka příběh nechala zasazený v Čechcáh (i když na střední škole plné profesorů a nevím, ale na mém gymplu neučil snad ani jeden profesor a učitele ani za profesory nikdo nikdy neoznačoval, ale tak na nějaké ultraelitní střední by to možná šlo...), Praha, historie a tajemství, to k sobě prostě pasuje, ale...
Bohužel si autorka vybrala opravdu ohrané téma. Jako já proti klišé všeobecně nic nemám, jen se musí uchopit originálně, což se tady bohužel nepovedlo.

A opravdu mi hodně vadí, když se do puberťačky (která je fakt puberťačka každým coulem) zamiluje někdo, kdo má být o desítky možná stovky let starší. To je prostě divné.

anelise
17.09.2021

Tahle knížka byla jedno velké WOW! Moc jsem se na ní těšila a hned, jak jsem ji uviděla v knihkupectví, tak jsem si ji vzala. Obecně miluju nadpřirozeno, takže jsem byla velmi natěšená na démony, které se v knize vyskytují. A nápad se zaklínačem byl taky boží. I když mi hlavní hrdinka (na to, že je jí sedmnáct) přišla trošku hloupoučká, knize to nijak nevadilo. Nejvíc mě teda dostal ten konec, protože CO TO SAKRA?! No nic, nezbývá si teda počkat do druhého dílu na pokračování, protože jsem strašně napjatá, jak to dopadne. Rozhodně hodnotím 5/5.

MartinaF
12.09.2021

Tak nízké hodnocení jsem vážně nečekala, protože mně se kniha opravdu líbila a to jsem už mimo věkovou kategorii. Jistě, našlo by se pár věcí, které mi nesedly, ale z větší části jsem byla s příběhem spokojená. Autorčiny knihy mám ráda, patří do kategorie odpočinkové literatury, kdy se alespoň v duchu vracím do teenagerovských let a věřím, že kdyby se mi dostala do ruky, byla bych úplně nadšená, je to totiž přesně to, co mi sedí a často vyhledávám.

Pedruska01
04.09.2021

Tak na tohle jsem byla zvědavá. S autorkou nemám zkušenost a anotace zněla dobře, takže proč to nezkusit? Styl nebyl vůbec špatný, neměla jsem problém to číst, i když to šlo na můj vkus trochu pomaleji, ale to snad ani nebyla chyba knihy. Prolog byl za mě skvělý, protože začal mužskou postavou, a ačkoliv jsem o knize nic pořádně nevěděla, doufala jsem, že celá kniha bude z mužského pohledu, protože za mě by to bylo něco neskutečně unikátního a úžasného. Jenže jsem pak trochu dojela, protože zbytek, až na dvě kapitoly ke konci knihy, byly zase z pohledu ženské postavy. Nejsem z toho zklamaná, ale asi bych uvítala toho chlapa víc, respektive víc jeho kapitol, když už. Jedná se o takovou pro mě čistě americkou záležitost, kterou běžně známe akorát vloženou do českého prostředí. Místy to bylo jako pěst na oko. Mezinárodní škola, plná bezpečnostních prvků a ochranky, mluví se tam anglicky, ale servírují v jídelně tradičně českou játrovou omáčku - to jako vážně?! Tak buď jedu americkou fantasy anebo zkusím vykřesat originální českou, protože co si budem, vypadalo by to dost zajímavě a o dost lépe. Autorce nechci vzít snahu, rozhodně tam byla, jenže... trochu mám pocit, že jsem v tom cítila jinou knižní sérii - Svůdné zlo, která byla díky tomu kapku vykradená - téměř stejné téma, stejné jméno hlavní hrdinky, stejná zápletka? Pochopím, že se nechala inspirovat, ale až tak moc? Pro ty, co tu sérii četli to je malé zklamání. Škoda.
Hlavní hrdinka Anna nebyla špatná, každopádně musím přiznat, že jsem si k ní nic moc vztah nevypěstovala. Prostě jsem jí jen sledovala, aniž bych to s ní prožívala. Někdy se chovala naivně a nevinně, někdy zase přímo naopak, takže bylo místy trochu těžké vlastně poznat, jaká je. Rozhodně jsem jí nezáviděla tu obrovskou nevědomost, která se kolem ní stahovala. Natož to vyplivnutí hromady informací, které stejnak nebyly úplně všechny anebo konkrétní. To si vážně nedokázala na chvíli sednou a všechno od staříka zjistit? Já bych asi pukla zvědavostí. To, že byla v šoku, bylo pochopitelné, ale až moc rychle to strávila, i když tam padly jisté obavy a výčitky apod. Přesto mám pocit, že to nebyla úplně odpovídající reakce. Taky, nemůžu si odpustit, když nad tím přemýšlím, tak mi zpětně přijde, že se od té doby, co se to dozvěděla, chovala pitomě a až nezodpovědně? Já vám nevím, sebrat se a jet se svým nepřítelem přes půl republiky, bez pořádných informací, klamat své blízké a užívat si vlastně takový výlet po krásách Česka je v její situaci dost nevhodný a divný, ne? Co nějaký pud sebezáchovy?
Druhý hlavní hrdina Damien byl klasicky vyobrazen jako dokonalý, urostlý a uhrančivý týpek, co dostane každou, jenže jeho srdce si "nečekaně" získala Anna. Opět to byla postava, u které jsem si moc nedokázala vytvořit pořádný vztah, ačkoliv na začátku si mě dost získal, jenže to nějak opadlo. Líbilo se mi, jak autorka vymyslela jména pro jeho dva bratry Dorian a Darek - hezky k sobě pasovali. Taky mě zajímá ta "jeho" Larisa. Tak doufám, že se, se všemi setkám a zjistím víc.
Jejich vztah, i když to šlo pomalu a jisté náznaky anebo gesta byly, tak stejnak, nějak mě to za srdce nedokázalo pořádně chytit. Asi jsem zvyklá na jinačí a pořádné jiskření. Co se týče ostatních postav, které tam měli větší prostor, tak jsem s nimi neměla problém. Takový neutrální vztah/pozorování. Jediná Kira byla postava, kterou jsem fakt neměla ráda. Je pravda, že příběh je dost opředený tajemstvím a může se zdát až překombinovaný a zamotaný, což asi svým způsobem je, ale zase jsem neměla pocit, že bych byla ztracená a plácala se v tom. Navíc nás čeká pokračování, kde se to jistě bude vše odhalovat a rozplétat, jsem na to celkem zvědavá, jakým směrem se to vydá. Autorka se snažila přizpůsobit i mluvou či výrazy mladším ročníkům. Někdy se to povedlo, někdy ne. To samé i příběh, určité pasáže - někdy smysl postrádaly anebo byly dost... snad idealizované a přeformulované jen aby se to právě hodilo do scény? Ale zase to neberu jako něco, co mě mermomocí iritovalo, že bych to nezkousla.
Trochu mě mrzí, že i když to mohlo být něco nového, zvlášť od českého autora, co vložil svůj fantasy příběh do Čech a reality, tak tomu tak vlastně není. Číst se to dá, ale nijak zvlášť, aspoň mě, to bohužel nepřekvapilo, zvlášť, když z toho cítím jinou sérii. Postavy jsou bez toho něčeho, co by mě nutilo si je oblíbit a fandit jim, zatím je jen pozoruju. Chemie mezi hlavním párem je prozatím hodně vlažná, respektive snad ještě žádná. Myslím, že se na příběhu mělo ještě dost zapracovat, než spatřilo světlo světa v podobě knihy. Dalo se z toho vykřesat víc, daleko víc. Konec první knihy je však napsaný tak, že rozhodně je nutnost okamžitě mít pokračování. Jsem zvědavá. Tak uvidíme, jakým směrem se to pohne.
Autorka má svým způsobem odvahu, bráno více směry, jak lichotivým, tak i nelichotivým. Vyšlápla si na poměrně zajímavou, přesto nebezpečnou cestu. Musím se přiznat, že jsem malinko zklamaná. Hodnotím to takovým průměrem. Ale nemám problém doporučit, prostě proč to nezkusit, jistě zajímavá zkušenost a rozhodně musím uznat, že se těším na pokračování. Tak uvidíme, snad se to zlepší, rozhodně autorce budu držet palce. :)