Belanna Belanna komentáře u knih

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Asi mi tahle knížka úplně nesedla.
Z počátku mi to připadalo hodně rozvláčné, rychle se střídající časové linky a relativně mnoho postav mi trochu zamotaly hlavu. Poté se to posunulo a dostalo větší spád.
Celkově to špatné nebylo, námět zajímavý, okořeněno humornými pasážemi z kláštera.
3,5*

06.11.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak jako většina tu i já jsem podlehla kouzlu obálky, recenzím v tisku a prezentaci v knihkupectví.
Dystopii mám ráda a tak jsem se těšila. Námět se mi líbil a sliboval velký potenciál.
Když jsem se prokousala exkursí po jatkách a jen se domýšlela, co, kdy a jak se asi stalo, byla jsem v polovině knížky. Druhá půlka sice měla jakýsi děj, ale naprosto nezáživný. Chaoticky vedené dialogy, některé momenty naprosto vytržené z kontextu.
Štěňata? ... proč?
Do posledního momentu jsem doufala v nějakou zajímavou změnu, ale ten konec to zazdil definitivně.
Ano knížka mě šokovala, ale ne svým obsahem a zpracováním, ale tím, jaké propagace se jí dostalo.
* za obálku a odkládám do zapomnění.

20.10.2022 1 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Po dlouhé době jsem sáhla po české detektivce a opravdu nelituji. Perfektně napsané, navíc mnoho míst pro mě známých, lidé jako ze sousedství, podobné problémy, podobné starosti, několik vzájemně propojených příběhů. Prostě není to nuda.

30.07.2018 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Billy Summers, obyčejný příběh o obyčejném odstřelovači.
V podání pana Kinga se zakousne jak klíště a nepustí a nepustí.
Líbilo se mi střídání současnosti a vzpomínek psaných jako nově vznikající kniha.
Všechno to plánování pomsty, myšlenky, pocity. Obalilo mě to takovou zvláštní atmosférou. Zkrátka celé mi to dokonale sedlo.

29.12.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Mně se moc líbilo.
Jemně a citlivě psaný příběh o životě lidí v pohraničí v dobách válečných.
Bylo tu opravdu vše, sociální a náboženské rozdíly, tvrdý život, láska i smrt.
Připomnělo mi to vyprávění jedné z mých příbuzných, která v této době v Nejdku žila a o to mi byla knížka ještě bližší.

20.10.2023 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Mám knížky Dana Browna ráda a vracím se k nim, ani tato není výjimkou.
Napínavé, plné zvratů, velký smyl pro detail a perfektní zakončení.

27.05.2023 5 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Kniha jednoho z klasiků americké literatury. Kniha, která dá opravdu mnoho.
Poutavé čtení díky nadčasovému jazyku autora, mnoho filozofických úvah, ale také jemný humor.
Kniha, kterou buď milujete a nebo nepochopíte ...

21.01.2023 5 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Výborný a velmi dobře propracovaný thriller.
Tentokrát je tu více postav a děj je obsáhlejší, ale vůbec to není na škodu.
Zápletka se mi líbila, s postavami nebyl problém se sžít a pochopit je.
Místy jsem musela zapnout mozkovnu na plno, aby mi neutekl žádný z detailů, protože každá maličkost tu měla své místo. O to víc mě knížka bavila.
A to by nebyl Michel Bussi, aby si nepohrál s rozuzlením a přehodil tak veškeré moje úvahy na slepou kolej.

19.12.2022 5 z 5

Později Později Stephen King

Touto knížkou se mi pan King trefil do noty.
Vcelku jednoduchý příběh, přesto mě chytil už od samého začátku. Velmi rychle jsem se vžila do pozice Jamieho a mohli jsme tak prožít vše společně.
Bezvadná je maminka, občas mi cukaly koutky nad jejím životním postojem.

07.12.2022 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Ledové sestry - kniha, na kterou dlouho nezapomenu, jestli vůbec.
Už od prvních stránek jsem věděla, že to bude "něco" pro mě. Musela jsem naplno vnímat to, co čtu, abych se nezapletla a neutekla mi žádná maličkost, protože děj byl zpočátku trochu zamotaný. Vyústil však ve velmi napínavý a ponurý příběh.
Autor si tu s čtenářem tak trochu hraje. Z pochmurné a vystrašené nálady přehodí na sluncem osvícený ostrov a ze smíchu a radosti přenese do mrazivé, černé bouře a to takovým způsobem, že vnímavější čtenář vše poctivě cítí na své kůži.
A stejně tak, jak se nedá uniknout před minulostí, jsem ráda, že jsem této knize neunikla :)

05.12.2022 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Drsné, děsivé, depresivní.
Opět se zde ukazuje, že autor je mistr atmosféry.

16.10.2022 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Trochu šílený příběh plný humoru, ale také plný citu a životního moudra.
Bavila jsem se, ale i hodně přemýšlela.

23.04.2022 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká knížka, která je plná emocí. Je to příběh o naivních dívkách a manipulativních mužích, příběh rodiny a jejich tajemstvích. Oceňuji, že autorka nezabředávala do složitých popisů válečných vřav a politické situace oné doby a mohla jsem se tak naplno věnovat Editě, Irmě, Kristýně a všem ostatním.

31.10.2021 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Zdařilé zakončení trilogie.
Autorka si drží svoji hladinu napětí, opět je tu zajímavá zápletka, pěkný a čtivý styl psaní, překvapivý zvrat na závěr.
Na celé sérii se mi líbilo, že jednotlivé díly byly různorodé, postavy se vyvíjely a taktéž vztahy mezi nimi. Vyšetřování bylo postaveno na logice, kombinování a spolupráci celého týmu.
Budu se těšit na další knížky.

14.01.2024 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý díl série.
Začátek knížky se mi líbil. Stále však přibývaly další a další postavy, některé mi přišly zbytečné, a vše začínalo být dost nepřehledné. Připadalo mi, že autorka se snaží přidávat akci a děj, aniž by to leckdy dávalo smysl, což mě dost zklamalo.
Na Josie si pomalu začínám zvykat a oblíbila jsem si Noaha, ale stále je to pro mně jen průměrná detektivka.

30.11.2023 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Přestože měl příběh trochu "ohranou" zápletku, neztrácel na poutavosti a čtivosti.
Opět tu jsou šifry, tajemství, pátrání a dějové zvraty. Našla jsem tu mnoho nových, zajímavých informací z oblasti historie a umění.
I když je princip knih stále stejný, jsme ráda, že jsem si mohla přečíst.

25.07.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Knížku jsem si vybrala do letošní ČV. Byla pro mě překvapením.
Zajímavý příběh zasazený do prostředí Orlických hor, takřka přesný popis života na vesnici s jejich zvyky. Charaktery postav propracované a navíc hodně různorodé, také krajina a prostředí vyobrazena jak kdyby jste tam přímo stáli. Oceňuji smysl pro detail a navození atmosféry. Líbila se mi některá originální přirovnání.
Jen konec mi připadal nedotažený, trochu to působilo jako vrátka pro případné pokračování, ale i přesto se budu těšit na autorčinu další knížku.

10.07.2023 4 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Velmi podařený soubor povídek plných strachu, napětí, záhad, tajemna a místy i šílenství.
Mlha a Prám jsou za mě nejlepší.

06.05.2023 5 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Ďáblova slza bylo před lety moje první setkání s autorem.
Letošní ČV mi dala příležitost si tuto skvělou detektivku "oprášit".
Prožívala jsem si se stejným napětím.

06.01.2023 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

"Život přišel a odešel a příroda se kvůli tomu nezastavila ani na vteřinu. Mechanismus času a prostoru jde dál a semele lidi tak jako mlýn obilí."

Vlny emocí stejné jako ty, které obklopovaly Janus za bouře a jasné světlo naděje jako maják chránící lodě.
Nádherná kniha.

31.08.2022 5 z 5