Ďáblova slza

V ulicích Washingtonu se pohybuje Hrobař, muž bez nervů a slitování. Muž zbavený osobnosti. Muž, jehož jedinou prioritou je zastřelit každé čtyři hodiny co nejvíce lidí, aby svému pánovi zajistil vyplacení obrovského výkupného. Starosta města se skutečně rozhodne výkupné zaplatit, ale Hrobařův pán a strůjce celého zločinu bohužel umírá pod koly nákladního automobilu. Peníze si nemá kdo vyzvednout a Hrobař slepě vraždí dál. FBI se obrací na vynikajícího písmoznalce Kincaida, který má analyzovat jediný střípek důkazu: ručně psanou žádost o výkupné z pera tragicky zesnulého organizátora zločinu. Kincaid dělá, co může, ale čas běží neúprosně rychle a navíc se zdá, že pachatel byl geniálnější, než si kdokoliv dokázal představit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60040/dablova-slza-60040.jpg 4.3717
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Domino

The Deviľs Teardrop, 1999

Kniha Ďáblova slza

kinsey

výborné, zápletka geniální, prostě Deaver :-)

Belanna

Ďáblova slza bylo před lety moje první setkání s autorem.
Letošní ČV mi dala příležitost si tuto skvělou detektivku "oprášit".
Prožívala jsem si se stejným napětím.

Luigi1
25.12.2022

Pozvolný nástup děje do vyvrcholení,doporučuji

maris123
17.08.2022

(+ SPOILER) Pro mě jedna z nejlepších detektivek autora. K závěru se čtenář propracuje přes několik vrstev odhalení a o překvapení není nouze.
Spoiler:
Pokud beru detektivku jako pohádku pro dospělé, tak neznám lepší pohádku, než usnout v zdevastovaném bytě a probudit se do uklizeného a čistého :-)

jituliste
16.08.2022

Zápletka neotřelá, detektivka slušná, odhalení pachatele překvapilo, ale za úplný závěr ubírám *, to už bylo těžko uvěřitené.

Hakate
06.08.2022

Knihu jsem četla před léty.
Velmi čtivá, skvělá detektivka, zajímavá zápletka, svižná, napínavá. Strhující konec.

jan0504
04.08.2022

Waw, neskutočné! Dostal ma hneď od prvých stránok.
Neskutočne to šľape! Nemám s týmto spisovateľom veľké skúsenosti, ale po tejto "skúsenosti" si ho určite ešte dám :-)
Samozrejme, koniec trochu americky uletený, nikto nemôže byť taký dokonalý ako páchateľ, aby mu to všetko vyšlo, ale kniha je super!

jaroiva
23.06.2022

S Deaverem mám jeden problém. Už od začátku mu nevěřím žádné náznaky, kdo by tak mohl být pachatel. Jakmile vypadá, že je konec, tuplem nevěřím. Zvlášť když ještě zbývá dost velký kus knihy. Už mě prostě nedokáže překvapit.
V tomto případě se mi hodně líbí základní myšlenka - co když zemře vyděrač, který už instruoval svou prodlouženou ruku?
Číst to jako první knihu od Deavera, budu naprosto nadšená.
Ale každopádně doporučuji. Příjemná změna byl jiný vyšetřovatel než Lincoln Rhyme. I když i ten se tam mihnul.