Ďáblova slza

Ďáblova slza https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60040/bmid_dablova-slza-0R6-60040.jpg 4 758 111

V ulicích Washingtonu se pohybuje Hrobař, muž bez nervů a slitování. Muž zbavený osobnosti. Muž, jehož jedinou prioritou je zastřelit každé čtyři hodiny co nejvíce lidí, aby svému pánovi zajistil vyplacení obrovského výkupného. Starosta města se skutečně rozhodne výkupné zaplatit, ale Hrobařův pán a strůjce celého zločinu bohužel umírá pod koly nákladního automobilu. Peníze si nemá kdo vyzvednout a Hrobař slepě vraždí dál. FBI se obrací na vynikajícího písmoznalce Kincaida, který má analyzovat jediný střípek důkazu: ručně psanou žádost o výkupné z pera tragicky zesnulého organizátora zločinu. Kincaid dělá, co může, ale čas běží neúprosně rychle a navíc se zdá, že pachatel byl geniálnější, než si kdokoliv dokázal představit...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Domino

The Deviľs Teardrop , 1999

Hrabalka007
01.02.2024 4 z 5

Kniha se čte dobře, jako všechny autorovy knihy. Konec byl pro mě nečekaný.

koki.veru
25.11.2023 5 z 5

Opět povedená knížka od pana Deavera. Strašně se mi líbí, jak si člověk myslí, že ví , jak to dopadne, myslí si, že už je konec a ejhle, ono je to úplně jinak. Super příběh.

Timkim
19.10.2023 4 z 5

Příběh je vymyšlený dobře, o tom žádná, ale co mě u Deavera vyloženě štve, je neustále opakování již známého, míchání nepodstatné politiky do příběhu a když už neví kudy kam, udělá totální zvrat, aby bylo o čem psát. Normálně bych dal jen tři hvězdy, ale za ten nápad s Hrobařem zvyšuji o jednu.

m2056
22.09.2023 5 z 5

Kniha je hodně dobrá příběh hodně zajímavý není tam hodně odbornosti jak u některých autorů Kniha vás určitě nudit nebude stojí za to číst.

Ajrad1981
15.08.2023 4 z 5

První kapitola se mi četla nějak špatně - ostatně jako pak všechny Hrobařovy myšlenky. Pak to přebil ten pech - člověk může přijít k dvaceti melounům a sejme ho náklaďák. :-) Jinak to bylo zajímavé nahlédnutí do práce písmoznalce - teda pokud si to Deaver nevycucal z prstu, ale vypadalo to věrohodně. Jen se jaksi pořád nic nedělo - ty mrtvoly nepočítám. Já jsem čekala na nějaký ten zvrat, jak je autor umí a jaké mám ráda - a pořád nic! A když přišel, tak mě ani nepřekvapil. Teda, ne že bych čekala zrovna tohle, čekala jsem prostě NĚCO - a že to něco přijít MUSÍ, bylo nadmíru jasné. Takže konec byl nakonec i napínavý.
Strhávám hvězdičku. Přece jen to bylo i na můj vkus překombinované, ten zázračný úklid tomu taky nepřidal a hned na začátku bylo Srbsko umístěné do střední Evropy (nechápu, když si někdo zjistí informace o písmoznalectví, proč si neověří i zeměpisné údaje?!)

demoniaco
02.08.2023 odpad!

Tohle dočíst byl fakt výkon strašná sračka! Nikdy nedej na zajímavej název

de6978
26.04.2023 4 z 5

Já jsem měl asi "staré vydání knihy" a písmo bylo fakt malé. Blbě se četlo. Ale děj je s pokračujícími stránkami více napínavější. A konec se přečetl velmi rychle i přes "malé písmo".
Některé Thrillery mají špatný konec, tady to fakt nehrozí. Čekáte, kdo je Hrobař, jak ho policie dostane a zda ho někdo ovládá :-)

KnihoSny
18.04.2023 3 z 5

Pod větou ve městě je hrobař jsem si výbavy úplně něco jiného ale kniha byla jinak zajímavá četla se sama jen příště jsem čekala něco jiného

kinsey
21.01.2023 5 z 5

výborné, zápletka geniální, prostě Deaver :-)

Belanna
06.01.2023 5 z 5

Ďáblova slza bylo před lety moje první setkání s autorem.
Letošní ČV mi dala příležitost si tuto skvělou detektivku "oprášit".
Prožívala jsem si se stejným napětím.

Luigi1
25.12.2022 5 z 5

Pozvolný nástup děje do vyvrcholení,doporučuji

maris123
17.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Pro mě jedna z nejlepších detektivek autora. K závěru se čtenář propracuje přes několik vrstev odhalení a o překvapení není nouze.
Spoiler:
Pokud beru detektivku jako pohádku pro dospělé, tak neznám lepší pohádku, než usnout v zdevastovaném bytě a probudit se do uklizeného a čistého :-)

jituliste
16.08.2022 4 z 5

Zápletka neotřelá, detektivka slušná, odhalení pachatele překvapilo, ale za úplný závěr ubírám *, to už bylo těžko uvěřitené.

Hakate
06.08.2022 5 z 5

Knihu jsem četla před léty.
Velmi čtivá, skvělá detektivka, zajímavá zápletka, svižná, napínavá. Strhující konec.

jan0504
04.08.2022 5 z 5

Waw, neskutočné! Dostal ma hneď od prvých stránok.
Neskutočne to šľape! Nemám s týmto spisovateľom veľké skúsenosti, ale po tejto "skúsenosti" si ho určite ešte dám :-)
Samozrejme, koniec trochu americky uletený, nikto nemôže byť taký dokonalý ako páchateľ, aby mu to všetko vyšlo, ale kniha je super!

jaroiva
23.06.2022 4 z 5

S Deaverem mám jeden problém. Už od začátku mu nevěřím žádné náznaky, kdo by tak mohl být pachatel. Jakmile vypadá, že je konec, tuplem nevěřím. Zvlášť když ještě zbývá dost velký kus knihy. Už mě prostě nedokáže překvapit.
V tomto případě se mi hodně líbí základní myšlenka - co když zemře vyděrač, který už instruoval svou prodlouženou ruku?
Číst to jako první knihu od Deavera, budu naprosto nadšená.
Ale každopádně doporučuji. Příjemná změna byl jiný vyšetřovatel než Lincoln Rhyme. I když i ten se tam mihnul.

Dédečko75
16.05.2022 5 z 5

Skvělý spisovatel

Arlienen
02.05.2022 4 z 5

Říkala jsem si, že musím vyzkoušet jiné knihy od Deavera kromě Lincolna. Lincoln Rhyme nastavil pěkně vysokou laťku. Ovšem musím říct, že Parker byl vynikající detektiv. Byl sympatický a nebyl to takový ten děsně drsný hrdina. To se mi na něm líbilo.
Příběh byl zamotaný, jak jsem od Deavera zvyklá. Nic není jak to vypadá. O to je kniha napínavější.

janina66
23.02.2022 5 z 5

Skvělá detektivka, čtivá, zajímavé téma a strhující konec. Líbila se mi více, než poslední díly série Lincoln Rhym.

Adriena838772
07.01.2022 5 z 5

Tahle knižka se mi moc líbila byla moc napínavá a užasná.Vyděla jsem i film a ten byl taky pěkný.