Ďáblova slza

V ulicích Washingtonu se pohybuje Hrobař, muž bez nervů a slitování. Muž zbavený osobnosti. Muž, jehož jedinou prioritou je zastřelit každé čtyři hodiny co nejvíce lidí, aby svému pánovi zajistil vyplacení obrovského výkupného. Starosta města se skutečně rozhodne výkupné zaplatit, ale Hrobařův pán a strůjce celého zločinu bohužel umírá pod koly nákladního automobilu. Peníze si nemá kdo vyzvednout a Hrobař slepě vraždí dál. FBI se obrací na vynikajícího písmoznalce Kincaida, který má analyzovat jediný střípek důkazu: ručně psanou žádost o výkupné z pera tragicky zesnulého organizátora zločinu. Kincaid dělá, co může, ale čas běží neúprosně rychle a navíc se zdá, že pachatel byl geniálnější, než si kdokoliv dokázal představit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60040/dablova-slza-60040.jpg 4.3664
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Domino

The Deviľs Teardrop, 1999

Kniha Ďáblova slza

Eistee
05. listopadu

Téma a prostředí příběhu mě oslovilo, knihu jsem nebyla schopná odložit. Ďáblova slza a Pekelná kuchyně jsou od tohoto autora moje TOP.

monika0356

Knihy od Deavera jsem si nakoupila už před dávnou dobou a teprve teď se k němu pomalu dostávám...Ďáblova slza mi přišla ze začátku taková dosti ne úplně o ničem, ale nic co by nadchlo a pak nakonec se to teda hodně rozjelo...že nešlo přestat. Tak uvidíme, co další knihy CVAK. :)

Emberas

Čte se to hezky, stejně jako všechny Deaverovy knihy. Přesto Ďáblova slza nepatří k tomu nejlepšímu od tohoto autora.

Katulinka69

Některé pasáže opravdu zdlouhavé ...CVAK....ale dobré čtenicko ...CVAK....

renefer

Deaver má i lepší knihy. Líbilo se mi propojení s Rhymem a pořád se něco dělo. Chvilku jsem si nebyla jistá, kdo je vlastně kdo, ale zápletka byla dobře postavená, spíš zauzlená. Vždycky, když jsem si byla jistá, že už vím, kdo za tím vším stojí, jsem po pár stránkách zjistila, že jsem vedle jak ta jedle. Konec byl zvláštní, moc se mi k tomuhle typu detektivek nehodí a to teď nemyslím odhalení pachatele.

dris

Příběh se snaží neustále čtenáře šokovat a překvapovat, což ho činí těžko uvěřitelným a na začátku nadějně vystavěná zápletka, klesá na úroveň jednoho dílu amerického seriálu v produkci Jerryho Bruckheimera. Závěr: Někdy méně je více.

rekon
02.11.2020

Za mě opět super detektivka, Deaver zkrátka nezklamal.. Maličké mínus za závěr (nezničitelný vrah), vrhám se na další příběh.

RoBertino27
11.10.2020

Překvapivě nikoli Lincoln a Amelie, ale písmoznalec Kincaid, řešící nadmíru komplikovaný a časem ohraničený případ. Po letech jsem si připomněl mé druhé setkání s Deaverem, zčásti takké proto, že jsem viděl televizní adaptaci (bohužel dost slabou). Nebyl jsem vůbec zklamán a přesvědčil se, že Jeffery si umí i "odskočit" od svých pilotních hrdinů, pokud mu mohu něco vyčíst, pak jen to, že Patricka už nenechal prožít nějaký další případ a jen ho občas nechá Lincolnovi vypomoci.