Ďáblova slza

Ďáblova slza https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60040/bmid_dablova-slza-0R6-60040.jpg 4 758 111

V ulicích Washingtonu se pohybuje Hrobař, muž bez nervů a slitování. Muž zbavený osobnosti. Muž, jehož jedinou prioritou je zastřelit každé čtyři hodiny co nejvíce lidí, aby svému pánovi zajistil vyplacení obrovského výkupného. Starosta města se skutečně rozhodne výkupné zaplatit, ale Hrobařův pán a strůjce celého zločinu bohužel umírá pod koly nákladního automobilu. Peníze si nemá kdo vyzvednout a Hrobař slepě vraždí dál. FBI se obrací na vynikajícího písmoznalce Kincaida, který má analyzovat jediný střípek důkazu: ručně psanou žádost o výkupné z pera tragicky zesnulého organizátora zločinu. Kincaid dělá, co může, ale čas běží neúprosně rychle a navíc se zdá, že pachatel byl geniálnější, než si kdokoliv dokázal představit...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

The Deviľs Teardrop , 1999

Kubíííína
15.05.2017 5 z 5

Takový nervy drásající děj se jen tak nevidí. Pana Deaveryho miluju čím dál víc!!!:-)

Atanone
10.05.2017 5 z 5

Paráda

Danago
09.05.2017 5 z 5

Toto bylo opravdu super čtení. Knížka napínavá , strhující. Konec naprosté překvapení a moc dobře uzavřený.

marmar123
06.04.2017 5 z 5

super námět, spád, napětí, rozuzlení... fakt moc dobré počteníčko

NikolkaKolka
23.02.2017 5 z 5

Má první kniha tohoto žánru. Tenkrát mi to přišlo dokonalé.
Letos jsem ji četla po těch letech podruhé a opět nezklamala.
Napínavý, poutavý a parádně napsaný příběh! Kdykoli si ji přečtu znovu, protože vím, že nezklame.

allyce
04.02.2017 5 z 5

Další parádní kousek od mistra Deavera! Do doby, než se rozhodl představit mi pachatele, jsem o něm neměla ani tušení. A to jsem krajně podezíravá :)

hs777
30.12.2016 5 z 5

Deaver opět nezklamal - dvacet stránek před koncem a stejně nezůstane kámen na kameni.

Schamila
18.12.2016 3 z 5

Přečteno - bylo napětí - neskutečné zvraty - zkrátka detektivka se vším všudy, ale pro mě ne ta nejlepší od autora, ještě že jsme každý jiný .... jdu na další příběhy...

haWranka
29.11.2016 4 z 5

Moje první audiokniha. A musím říct, že byla strhující. Opravdu jsem netušila, kdo za vším stojí. A líbila se mi i ta soukromá linie knihy. Jen byl ten konec na můj vkus až trochu moc natahovaný.

aronoele
03.11.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších od mého oblíbeného Deavera.
Děj opět plný napětí, detailů, zvratů... Pachatel je zase jiný než v předchozích knihách. Na autorovi je vidět, že se nebojí pouštět do nových rešerší a proto je každá jeho kniha skvělá a čtivá.
Tomuhle románu podle mě prospělo, že je samostatnou knihou. Deaver se mohl více soustředit na detaily a gradaci děje, než aby přemýšlel nad souvislostmi a vztahy postav, které již měli své role rozehrány v předchozích dílech...

Misan1993
26.08.2016 5 z 5

Co na to říct, to byla jízda. Perfektní kniha plná skvělých zápletek a zvratů od začátku do konce.

KočkomilkaJana
21.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha u které jsem se ale nemohla zbavit pocitu, že to je tak nějak jako Mlčení jehňátek. Samozřejmě ne doslova, ale ten koncept. Každopádně jsem knihu četla jedním dechem, nechtěla jsem spát, jíst ani pít. Je vážně dost hodně poutavá, na dynamický a svižný děj a ten konec .... Prostě dost dobrá kniha.

ivoiro
07.08.2016 5 z 5

Naprosto skvělé s překvapivým koncem.

Lu89
05.08.2016 5 z 5

Za mě nejlepší z knih, kde nevystupuje Rhyme. Modrá sféra byla velmi dobrá, na Ďáblovu slzu ale rozhodně nemá. Od začátku byl děj plný napětí, konec byl ale excelentní.

čef
08.07.2016 5 z 5

Ďáblova slza určitě patří mezi standardní díla autora, která svou vysokou kvalitou vždy pobaví. Rhym se zde sice jenom mihne, ale stejně je to o detailní policejní práci, s mnoha překvapivými zvraty, někdy těžko uvěřitelnými. Dobré čtení pro chvíle nudy, nedoporučuji číst ihned po jiných dílech autora, nejlépe se čte asi jako vůbec první.

BlackBlade
22.03.2016 4 z 5

J. Deaver je v mých očích mistrem detektivního napětí. Kniha má perfektní rychlé tempo, kde se "pořád něco děje" a čte se jedním dechem. Líbí se mi i to lehké propojení se sérií detektiva Lincolna Rhyme.
Kde ale vidím slabé místo, je samotný konec (abych nedával spoiler, nelíbí se mi řešení: kdo, jak a v jaké situaci zabil záporáka). Přišlo mi to, že autor sám neví, jak ten příběh zakončit, tak si vymyslel trochu nepochopitelný konec. Za to hvězda dolů, jinak skvělé čtení a pro milovníky detektivek nutnost :)

MAXA71
02.03.2016 4 z 5

Dobré zvraty, napínavé. Čítala sa mi dobre a hladko. Ďalšie Deaverovo vynikajúce dielo.

vangog
25.01.2016 4 z 5

Četlo se to pěkně.Jako ostatně asi všechny knihy které napsal.A ten kdo má rád tento styl tak nebude zklamaný.
Možná mohl příběh skončit zatknutím Hrobaře v jeho domě.Ten konec si myslím už byl skoro moc překombinovaný.

Skip
08.11.2015 4 z 5

O některých knihách se říká, že se čtou jedním dechem. Thriller Ďáblova slza k takovým knihám patří. Závěr byl sice takový docela na hraně, aby to celé nesklouzlo k jisté směšnosti, ale podařilo se to autorovi nějak ustát, i když se to celé musí brát s opravdu velmi velkým nadhledem, protože jinak je to v podstatě jen o geniálním zločinci a geniálním vyšetřovateli, přičemž aspoň trochu soudný čtenář ví, že je mu předkládána vlastně jen pohádka pro dospělé, protože té geniality a geniálně nastražených léček je přeci jen nějak moc. Hlavní postavou je písmoznalec a bylo dost zajímavé alespoň z části nahlédnout pod pokličku tohoto oboru – co všechno se dá poznat z rukopisu, zvolených slov, interpunkce, použitého papíru, inkoustu atd.

DriftBooks
18.09.2015 1 z 5

Při čtení této knihy jsem pochopil, co mi bylo sympatické na Dominikovi Dánovi. Vrah byl obyčejný ušmudlaný číšník, policisté - s trochou nadsázky – tak, jak je známe ze života, a případ nakonec v podstatě vyřeší „vožralej“ myslivec (viz kniha Moucha). Bylo to nekomplikované a domácké a přitom to nenudilo. Zato kniha Ďáblova slza je přehlídka složitých veletočů, má desítky konců a pachatel několikrát zemře, aby ještě vícekrát obživl.

Chápu, že v záplavě knižních detektivů je těžké zaujmout. Deaver na to ale jde zvláštním způsobem – vymyslel detektiva, který se nemůže hýbat: „Zamýšlel jsem vytvořit holmesovskou postavu, která používá spíš mozek než tělo," říká autor o detektivovi. „Řeší zločiny tím, že o nich raději přemýšlí, než aby jako jiní střílel, běhal a po barech úskoky tahal z lidí svědectví." Já si nemohu pomoci, ale Lyncoln Rhyme mi evokuje představu mluvící hlavy mladého Hrušínského v úspěšné české komedii Dívka na koštěti… Ale bať. V Ďáblově slze hraje pouze drobnou nevýznamnou roli, ale ono „holmesovské“ v knize přerostlo v parodii sebe sama.

Hlavní zloduch je (jak jinak) geniální, šílený, nesmiřitelný, krutý a já nevím ještě jaký. Dopředu dovede odhadnout do detailu veškeré postupy policejního týmu a nastražit pasti přesně tam, kam policisté přijdou. Tým vyšetřovatelů vede neméně geniální (šílený atd.) písmoznalec, který podle napsané tečky za větou dokáže vykouzlit přesný pachatelův popis, dokáže odhadnout všechny jeho myšlenky na deset let dopředu (samozřejmě i dozadu) a navíc je tak kladný, jak jenom kladný může být otec samoživitel, starající se o dvě malé děti. Do tohoto guláše si přidejte špetku politiky, závisti, odvahy, zbabělosti, překomplikovaných motivů a různě traumatizovaných lidí – protřepat (nemíchat) a voilá – máte na světě „ultrakrutosuperpřísněšílený“ hollywoodský spektákl.

Konec jsem jen prolistoval, už mě to vážně nebavilo. Vzpomněl jsem si při něm na závažné divadelní drama Járy Cimrmana „Hodina pravdy“, jen ten „Vichr z hor“ chyběl… :-)