Ďáblova slza

Ďáblova slza https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60040/bmid_dablova-slza-0R6-60040.jpg 4 758 111

V ulicích Washingtonu se pohybuje Hrobař, muž bez nervů a slitování. Muž zbavený osobnosti. Muž, jehož jedinou prioritou je zastřelit každé čtyři hodiny co nejvíce lidí, aby svému pánovi zajistil vyplacení obrovského výkupného. Starosta města se skutečně rozhodne výkupné zaplatit, ale Hrobařův pán a strůjce celého zločinu bohužel umírá pod koly nákladního automobilu. Peníze si nemá kdo vyzvednout a Hrobař slepě vraždí dál. FBI se obrací na vynikajícího písmoznalce Kincaida, který má analyzovat jediný střípek důkazu: ručně psanou žádost o výkupné z pera tragicky zesnulého organizátora zločinu. Kincaid dělá, co může, ale čas běží neúprosně rychle a navíc se zdá, že pachatel byl geniálnější, než si kdokoliv dokázal představit...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

The Deviľs Teardrop , 1999

iveta3689
18.10.2018 3 z 5

Zápletka je zajímavá, zpracování nebylo špatné, ale na můj vkus bylo v příběhu příliš omáčky.

kap66
16.10.2018 3 z 5

Četla jsem celkem 22 Deaverových knížek, naprostou většinou mi přišly napínavé a zajímavé. Bohužel to ale asi trochu uškodilo mému čtenářskému požitku z Ďáblovy slzy. Ta vyšla souběžně s prvními romány s Lincolnem Rhymem a já autorovi zazlívám, že tady použil naprosto stejné schéma, a to v několika rovinách. Vybírám pouze hlavní postavu, abych neprozradila moc z děje: Parkera Kincaida si zamilujete; je to sympatický člověk, jednička ve svém oboru (do kterého moc nevidíte, a je tedy zajímavé o něm číst), vědec schopný jiskřivého úsudku - včetně odhalení zločincových geniálních pastí, několikrát také díky tomu zachrání lidské životy, je také poněkud limitovaný handicapem - nikoliv tělesným, ale rodinným,...
Deaver to, co se mu tady osvědčilo, prostě používá dál, možná promyšleněji, ale... Pochopitelné, ale trochu pohodlné. Proto jen tři hvězdy, i když by patřily spíš pozdějším knížkám, ve kterých sám od sebe opisuje.
(Ještě drobnost: čí vinou uniklo, že když čte Parker synovi z Hobita, vybral si "oblíbenou část o boji s drakem Sméagolem"? Sméagol je přece Glum, drak Šmak se jmenuje anglicky Smaug.)

konicekbily
09.10.2018 4 z 5

Pomalu se rozvíjející děj, tak jak jsem u autora zvyklý, je stupňován odhalováním dalších "důkazů" a skutečností, okořeněn několika thrillerovými scénami a strhujícím závěrem. Přináší nečekané rozuzlení. Velice dobrá odpočinková četba.

Polinka92
21.09.2018 3 z 5

Ďáblova slza není špatná, je dobrá, což znamená za 3, takže dávám 3 hvězdy...
Ano, líbila se mi, ale nečetla se mi moc dobře, ztrácela jsem se v ději, ale za to může to, že jsem neměla možnost přečíst ji na jeden zátah...
Líbí se mi, že zde Deaver udělal propojení se sérií s Lincolnem Rhymem - zapřáhl ho do děje, byť jen okrajově.
Nic to však nemění na tom, že má své hrdé místo v mé knihovně :)

martina.riz
07.09.2018 2 z 5

Deaver napsal lepší detektivky, tady byl konec hodně nepravděpodobný.

Rade
23.07.2018 4 z 5

Jako oddechovka na dovolenou fajn, zajímavé postřehy, co vše lze vyčíst z jednoho vzkazu. I když jsem si říkala, proč se tolik věnují kusu papíru, když mají pachatele pěkně v márnici…
Nakonec lehce překombinované, v závěru nečekané a možná i nepravděpodobné zvraty, i trochu romantiky, ale jo, to by zase nebyl Deaver, že… Čtyři (minus).

PetK
16.07.2018 4 z 5

Docela zajímavé bylo dozvědět se něco z oboru písmoznalectví a zkoumání dokumentů. Jinak to myslím nevybočovalo z Deaverových poměrně vysokých standardů. Četla jsem od něj už lepší (teda tuhle jsem poslouchala) a tak nějak jsem pořád čekala, kdy se objeví Lincoln Rhyme... Vtipné je, že jsem se dočkala. :-)

Oliva2010
15.07.2018

Deaver je uzasny, ctivy. Tato knizka patri podle meho nazoru k jeho nejlepsim.

Hana46
08.07.2018 5 z 5

Super, jdu na další jeho knihu.

boxas
06.05.2018 5 z 5

Rozhodně nadstandardní detektivka...

ThomasRuhe
19.03.2018 4 z 5

Zajímavým aspektem knihy je představení oboru grafologie při policejním vyšetřování.
Zbytek příběhu má Deaverovu tradiční vysokou kvalitu zpracování.
Vtipná je epizodní rolička pro L. Rhymea.

Jaruš7
15.03.2018 4 z 5

Bylo to elastický, ale v detailech jaksi málo uvěřitelný, melancholicky laděný, citově vydíratelný. Jen many a děs.
Ďábel byl cítit v monstru - robot na masakr. Jeho Slza, vlastně nebyla ani kapkou, pouze tečkou, a ta měla v tomto příběhu tu jedinou, důkazní, ďábelskou moc.
Načteno, po dánovkách mi víc dát nejde.

Sabinaski
12.02.2018 5 z 5

Naprosto dokonalé, musím říct, že se mi líbila ještě víc než Sběratel kostí. Nápad s písmoznalcem byl skvělý a zanechal ve mě něco. Když zkoumám písmo, vždycky myslím na Kincaida!

Merlinit
17.01.2018 4 z 5

Moc pěkné, jdu do další Deaverovy knihy!

kokosek
05.01.2018 5 z 5

Tak tohle bylo pro mě překvapení. O tom, že to bude slušná detektivka jsem nepochyboval, ale že až tak propracovaná. No prostě chtěl jsem něco kde není třeba číst celou sérii a tak jsem sáhl po tomhle. A i když se tam odkaz na Rhyma objevuje, tak to prostě je samostatná kniha. A velmi dobrá, až bych řekl, že si zaslouží pokračování.
Napětí se stupňuje až je člověk zklamán, že už je konec. Jenže on konec ještě není, tak teď už jo - uf. Jenže chyba lávky to není konec. Takže vlastně smutný konec. Takže vlastně ne.
No prostě přečtěte si to sami :-)

bekule
08.12.2017 4 z 5

Moje první kniha od autora a první polovinu knihy jsem byla zklamaná. Podle komentářů jsem čekala něco jiného, děj se pomalu táhl, nudné pasáže, obzvlášť starostova linie mě neskonale nudila. V druhé polovině nastal zvrat, to už jsem pro změnu napětím nemohla přestat číst. Když jsem si konečně vydechla že je po všem, nastalo další překvapení a ani to nebylo poslední. No teda... Nakonec strhávám jednu hvězdičku za ten táhlý začátek.

p.pavlina
05.09.2017 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. A opravdu mě mile překvapila. Byla čtivá a ten zvrat na konci byl úžasně provedený. Super :)

DickBach
05.08.2017 2 z 5

Za mně velmi slabé. Jednak podle mého vkusu příliš mnoho dějových zvratů a zcela nepředvídaných otoček v místě kde prostě nebylo možné cokoli měnit, otáčet, nebo řešit. za mně příliš mnoho problémů, které hlavní hrdina vyřeší jen díky.... autorovu "osvícení". Tlupa školených agentů něco nevymyslí a jeden prďola na to kápne ... jen tak... jakože omylem...? No nevím, ale to mi vadilo. A závěr v podobě raního setkání nad kávičkou a koláčkem? To bylo hodně přitažené za pačesy.... :o)

moudivlacek
29.07.2017 5 z 5

Skvělé čtení tohoto žánru. Opět skvělé vylíčení hlavních hrdinů. Obdivovala jsem Pakera, který si uvědomil, co vše pro něj jeho děti znamenají, a proto se životu s nimi přizpůsobil. Obdivuji Lukasovou, jak se po své osobní tragédii dokázala postavit na nohy.
Ale nejvíc jsem byla přitahována malým odhalením práce písmoznalce a jeho postupy při odhalování pravdy a lži.
Spisovatel rozhodně napsal skvělé dílo, které mě udrželo v pozornosti až do konce, a ten stál za to.
Doporučuji.

Kerberos