Ďáblova slza

Ďáblova slza https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60040/bmid_dablova-slza-0R6-60040.jpg 4 758 111

V ulicích Washingtonu se pohybuje Hrobař, muž bez nervů a slitování. Muž zbavený osobnosti. Muž, jehož jedinou prioritou je zastřelit každé čtyři hodiny co nejvíce lidí, aby svému pánovi zajistil vyplacení obrovského výkupného. Starosta města se skutečně rozhodne výkupné zaplatit, ale Hrobařův pán a strůjce celého zločinu bohužel umírá pod koly nákladního automobilu. Peníze si nemá kdo vyzvednout a Hrobař slepě vraždí dál. FBI se obrací na vynikajícího písmoznalce Kincaida, který má analyzovat jediný střípek důkazu: ručně psanou žádost o výkupné z pera tragicky zesnulého organizátora zločinu. Kincaid dělá, co může, ale čas běží neúprosně rychle a navíc se zdá, že pachatel byl geniálnější, než si kdokoliv dokázal představit...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

The Deviľs Teardrop , 1999

Gabkažabka
14.04.2013 4 z 5

Kniha mě z počátku zaujala, ale po přečtení cca 110 stran, jsem zjistila, že některé pasáže jsou moc natahované např. starosta Kennedy. Nicméně lákadlo v podobě Hrobaře mně donutilo knihu přečíst až do konce !!!!! NELITUJI, JE TO DOBRÉ ČTENÍ :)

roro
18.02.2013 4 z 5

..jedna z lepších detektivek..

Junjun
11.02.2013 3 z 5

Takova oddychovka, dobre se cte, ale rozhodne nesouhlasim, ze lepsi nez Rhymovky. Nejak jsem se u toho nebala, necitila zadne napeti.Trochu mi to prislo, ze autor to dopsal a pak si jeste dvakrat rekl, to by bylo moc jednoduchy a pridal dalsich par stranek.
A jak uz bylo psano, skoda, ze si autor nedal praci a trochu neosvetlil, jak dokazal agent Cage provest sve "zazraky", to mohlo byt zajimave.
Zajimave se vsak v pribehu vyskytuje tema rodiny a deti, to me docela zaujalo.
Kazdopadne: jestli budu cist jeste Deavera, tak pouze pribehy s Rhymem a Sachsovou (i kdyz me uz fakt nebavi popisovani spektrometru a pod, ale to bylo i tady).

kika 13
18.01.2013 2 z 5

Napínavé čtení a děj se vejde do 12-ti hodin jednoho dne.

lanusinka
10.12.2012 5 z 5

Sympatické postavy a napětí od začátku do konce... Sice mi občas přišlo že některé závěry se objevují jakoby zázrakem, ale co...

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Dlouho jsem nečetla nic tak napínavého, co by mě donutilo číst pořád dál a dál. Je to výborná kniha s ne jednou, ale mnoha výraznými zápletkami. Myslím, že všem mohu doporučit.

jiricek72
28.08.2012 5 z 5

Jednoznačně nejlepší kniha,která předčí i rhymovky..tohle doporučuji každému,opravdu skvělá věc!!

Alinore
24.04.2012 5 z 5

Tak tomuhle se teda říká pořádná řezničina. Krása. Ve volném čase jsem nemohla dělat nic jiného než číst tuhle knížku. A je taky zajímavé, jak se knížka otáčí ne ve dvou úhlech pohledů, ale ve čtyřech - Hrobař, FBI, Kennedy a Kincaid.. Fantastické dílo.

Petr K.
21.03.2012 4 z 5

Urcite se to skvele cte, mel jsem ji prectenou za chvili. Nechci nic prozrazovat, ale uplne finale, kdyz Parker sestupuje rano ze schodu do prizemi, tak to je opravdu k zasmani a podle me nemozne :-)

4xab
09.10.2011 5 z 5

Napinava od zacatmu do konce.

baghira
15.07.2011 4 z 5

napínavá, dobře se čte, ale... to jak FBI vyřeší Kincaidovy problémy se soukromým očkem, s televizním zpravodajcem a nakonec i s jeho bývalkou,... s tím si autor teda moc práce nedal :))