befel befel komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jako sen.. Krásné ... něžné.. pravdivé..

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tu knihu miluji, četla jsem ji snad 5x.. nevím vlastně proč.. Je to v podstatě velmi fádní storka z doby viktoriánské Anglie, ale já ji budu číst pořád a pořád dokola.. Vždycky se mi po pár letech po ní zasteskne a já jí potřebuji znovu prožít..

Hana Hana Alena Mornštajnová

Četla jsem již mnoho knih s válečnou tématikou a pár let se jim vyhýbám.. řekla jsem si že už dost.. Ale přeci jen mě kamarádka přemluvila ta tuto knihu.. DÍKY .. úžasná..

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Není možné nedat plný počet.. je dokonalá

23.12.2020 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

všechny tři díly zhltány najednou.. v knihovně jsem je musela donutit vytáhnout je z archívu, prý už si to celé roky nikdo nepůjčil.. no to mě podrž.. taková kráása to byla. Alogatóo

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná něžná kniha

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Já, velká fanynka této autorky a pouhé 3 hvězdičky.. proooč..

Jednoduše proto, že kniha nespadá do JA kategorie (explicitní výrazy a pornografické sexuální scény, jednoduše nemůžeme zařadit to této kategorie), ale jednoduchost zápletek, ne/propracovanost děje a postav, zbrklé záběry.. do této kategorie stále patří.. takže co?? Tento hybridní přístup mě prostě nenaplňuje.. klouže po povrchu ve všem, čeho se dotýká..

Takže 3 hvězdičky jsou z mé strany v podstatě jen z úcty k tomu, co pro mě předchozí knihy S.J. Maas znamenají.

29.04.2022 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Waw... neřekla bych že to je jen román pro ženy.. napětí.. strach.. erotika.. koktejl který mě dostal.

29.06.2020 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Taková ta kniha o osudu, vině, nevině, oběti a pomstě... no přečetla jsem to celé, ale že by mě to naplnilo nějakým hřejivým pocitem, tak to ani ne.. za mě.. přečíst se to dá, ale nic moc..

19.04.2020 2 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Minimalistická kniha o veliké lásce.

09.12.2019 5 z 5

Celá série je jedním slovem DOKONALÁ. Během dospívání jsem se k četbě Harryho nedostala, nějak mě to generačně minulo (škoda škoda) a až teď když mám své děti jsem se do toho pustila. Chtěla jsem si knihy přečíst, než je předám svým dětem, abych věděla do čeho je pouštím.. A ono mě to strhlo taky:-) ..

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

nemůžu jinak než že se rozplynout..

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Od té doby co jsem ji dočetla, chci jet do Skotska.. Dokonale mě vtáhla do děje, četla jsem dlouho do noci a nechtěla knihu odložit.. skvělá kniha...

09.12.2019

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Četla jsem tak před 15ti lety a příběh mi utkvěl v paměti..

25.01.2021 5 z 5

Parádní četba plná veselých situací, slovních obratů a životních paradoxů.. mohu jen doporučit.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Mistrná práce se slovem a příběhem.. skláním se .. "hlava ve výšce kolenou"

Návrh Návrh Elle Kennedy

Parádní oddechovka. Hana mě bavila po celou dobu.. příjemné lehké počtení, co má spád. Lehce lechtivé, lehce naivní, lehce přisprostlé, přečteno za chvilku s lehkou hlavou.. Doporučuji

04.03.2021 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Přečteno, shlédnuto, jednoznačně neopakovatelné..

23.12.2020 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

K téhle knize jsem se dostala dlouho po přečtení ságy o upírech a byla pro mě překvapením. Zajímavý pohled na mimozemskou civilizaci, originální pojetí.. za mě ..je fajn si tuhle knihu přečíst.

Místy by snesla šikovnější zápletky a promyšlenější dějovou linku.. ale i tak.. nenudila ..zasloužené 4*

14.09.2020 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins