befel befel komentáře u knih

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Já, velká fanynka této autorky a pouhé 3 hvězdičky.. proooč..

Jednoduše proto, že kniha nespadá do JA kategorie (explicitní výrazy a pornografické sexuální scény, jednoduše nemůžeme zařadit to této kategorie), ale jednoduchost zápletek, ne/propracovanost děje a postav, zbrklé záběry.. do této kategorie stále patří.. takže co?? Tento hybridní přístup mě prostě nenaplňuje.. klouže po povrchu ve všem, čeho se dotýká..

Takže 3 hvězdičky jsou z mé strany v podstatě jen z úcty k tomu, co pro mě předchozí knihy S.J. Maas znamenají.

29.04.2022 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

(SPOILER) Tolik jsem se těšila na to, až se do ní pustím.. všechna ta chvála a wow reakce.. ale ve finále...
Autorka měla dokonalý nápad, nový, překvapivý.. Jazyk, kterým je kniha napsaná, je překrásný, ladný.. ale hrdinka mě vůbec nezaujala.. žena, která je "neviditelná".. neustále jen pár mincí v kapse.. neustále řeší, kde přespat a co bude jíst.. čekala jsem inteligentní a vynalézavou ženu, čekala jsem trošku humoru.. svižnější děj. Nic z toho se nekonalo. A když musím neustále postavy z knihy v duchu napomínat a mít chuť s nimi zatřást, aby se probrali.. tak to mě prostě nebaví..

Knihu čtu už 3. týden a stále nejsem u konce.. (do konce zbývá nějakých 100 stran). A každý den se nutím ať už to dotáhnu.. abych se mohla pustit do další knih s čistým štítem. Normálně za měsíc přečtu 5 a více knih.. takže tohle je fakt trápení. :-)

Asi jsem měla příliš vysoké nároky...

01.04.2022 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Parádní oddechovka. Hana mě bavila po celou dobu.. příjemné lehké počtení, co má spád. Lehce lechtivé, lehce naivní, lehce přisprostlé, přečteno za chvilku s lehkou hlavou.. Doporučuji

04.03.2021 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Četla jsem tak před 15ti lety a příběh mi utkvěl v paměti..

25.01.2021 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nejsem cílovka, ale četlo se to hezky, Hoover psát umí, ale... .. od Autorky jsem četla jako první knihu "Pravda nebo lež" ta mě dostala.. všechny ostatní jsou v podstatě čtivé.. ukrátí dlouhou chvíli a podruhé se do nich nebudu pouštět.. nicméně potěšily.

25.01.2021 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl byl asi zajímavější., musela jsem do toho trošku přemlouvat... ale nejsem cílovka..

27.12.2020 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Přečteno, shlédnuto, jednoznačně neopakovatelné..

23.12.2020 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Není možné nedat plný počet.. je dokonalá

23.12.2020 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Nejsem cílovka, ale četlo se mi to hezky..

21.12.2020 4 z 5

Odkaz Dračích jezdců – komplet Odkaz Dračích jezdců – komplet Christopher Paolini

Dokonalý příběh, skvěle vykreslené postavy.. Je to přesně to čtení, které neomrzí ani napodruhé ani napotřetí..

16.12.2020 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Čtivá dojemná kniha.. jedním dechem..

14.12.2020 4 z 5

Proměněna za soumraku Proměněna za soumraku C. C. Hunter (p)

Nejsem cílovka.. ale nenudila jsem se

21.10.2020 4 z 5

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Příjemně strávený čas.. pohoda. Sluncem zalitý konec.. lehce přeslazená ale.. hodnotím spíše 3+

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Taktéž .. oddechovka .. nejsem cílovka, ale neurazila

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Oddechovka.. spíš pro náctileté, ale neurazila.

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Za mě super.. četla jsem v e-podobě a nekoukla kolik to má stran a bylo to natolik čtivé, že se mi to ani nezdálo dlouhé.. potom jsem knihu viděla v realu a nemohla uvěřit, že to je taková nálož.. fakt maxi kniha...

Za mě je to né úplně 5.. tak spíš 4+ .. ale zasloužených.. tak to zaokrouhlím nahoru.

14.10.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Chytí Vás to.. je to opět příběh s těžkým životním traumatem a dobrým koncem.. Jak to Colin bývá..

30.09.2020 4 z 5

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Je to čtivé, je to návykové, chybí tomu hloubka.. ve 14ti bych z téhle série byla určitě odvařená :-) ale i tak, fajn počtení.

22.09.2020 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

K téhle knize jsem se dostala dlouho po přečtení ságy o upírech a byla pro mě překvapením. Zajímavý pohled na mimozemskou civilizaci, originální pojetí.. za mě ..je fajn si tuhle knihu přečíst.

Místy by snesla šikovnější zápletky a promyšlenější dějovou linku.. ale i tak.. nenudila ..zasloužené 4*

14.09.2020 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Přečteno jedním dechem.. autorka má skvělý styl. Ze začátku jsem se sice musela ujistit, že jsem nešáhla po knize pro děti a mládež.. ale potom to mělo spád a hloubku. Konec lehce přeslazený.. ale co už, aspoň se mi bude hezky usínat. ????

08.09.2020 4 z 5