Bee240 Bee240 komentáře u knih

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Po deseti dnech mám dočteno. Trvalo to tak dlouho ne proto že by byla kniha málo čtivá nebo zajímavá ale nebylo tolik času. Z knihy jsem nadšená konečně pořádný duchařský příběh plný tajemství. Kniha byla úžasná miluji tento žánr a duchařský příběh s detektivní zápletkou je skvělí nápad.Kniha je rozdělena na dvě linie v jednom časovém rozpětí , osobně se mi více líbila duchařská linka a příběh manželského páru a jejich kamarádky kteří si koupily starý dům v opuštěné vesnici. Ale byla jsem mile překvapena i detektivní stránkou a jak vše do sebe zapadlo. Jedná se o severskou krimi tak jsem byla před čtením skeptická ohledně názvů které mě tam budou čekat, ale byla jsem překvapena , bylo jich tam málo a těch pár krkolomných bylo opravdu poskromnu .Z knihy jsem nadšená a už teď se těším až ji budu číst znovu.

28.08.2019 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Druhá kniha od této autorky kterou jsem četla. Předchozí kniha byla lepší , u této mi trvalo než jsem se začetla ale jakmile to chytlo akci bylo to celkem dobré. Postavami mi to přišlo pak už moc zamotané a chvíli mi trvalo se z orientovat. Jak se postupně rozmotával příběh Lisy byla jsem místy dost překvapená. Vždy když jsem si myslela že už vím jak to bylo tak nakonec zase ne...Kniha se mi líbila ale ne tak abych ji dala více jak tři body z pěti což ale není málo. Kniha je dobrý thriller který vás chytne ale není to takový který ve vás zanechá větší reakci..aspoň u mě se nestalo.Rozhodně stojí za přečtení a najde si své čtenáře a i já si ho někdy přečtu znovu.

18.08.2019 3 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Knihu mám na svém seznamu ale jelikož jsem si nebyla úplně jistá koupí půjčila jsem si ji v knihovně a rozhodně koupě nebude krok vedle . Kniha je velmi zajímavě napsaná , je to thriller který vás chytne a nepustí . Nápad s "řešením" vraždy která se stala před 30ti lety je příjemná změna , nejde o klasické vyšetřování ale mladý student má napsat seminární práci na angličtinu a náhodou se dostane k odsouzenému vrahovi který nyní pobívá v pečovatelském domě kvůli rakovině. To jak se příběh vraha pomalu ale jistě odkrývá je skvělé . Hlavní postavy mi byli velmi sympatické a v příběhu hezky spolu fungují . Kniha není prosycena krví a hrůznými zločiny což je pro mě příjemný oddych ale kniha měla akci a napětí jako správný thriller. Hlavní postava Joe se ponoří do příběhu Carla a nakonec je sveden do nebezpečí a boji o život nejen o ten svůj. Příběh mě pohltil a nepustil. Rozhodně stojí za přečtení je to skvělá kniha.

12.08.2019 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Byla to paráda , pořádný psychothriller . Hlavní postavu Louise jsem si moc neoblíbila ale nijak mi tam nevadila. Za to Adele krásná , křehká žena co se bojí svého manžela ? Nebo sociopatka ze které má její manžel strach ? Už jsem si myslela že vím jak to bude ale ten konec O MŮJ BOŽE to bylo psycho. Kniha byla skvělá , dobře se to četlo a kdybych mě nepohltil seriál knihu bych přečetla mnohem dříve. I když konec byl na mě moc nereálný ,knize to na kvalitě neubralo.

04.08.2019 4 z 5

Úsměv Úsměv Raina Telgemeier

Ta naše puberťačka si dnes z knihovny přinesla tuto knihu a ze zvědavosti jsem si ji také přečetla. Je to skvělí komiks pro mladé slečny. Je to vtipně napsané a ilustrace jsou parádní. Rozhodně skvělá kniha.

29.07.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Co na to mám říct Chris Carter je špičkoví autor a to jak dokáže popsat vraždu je tak morbidní a detailní. Je to mistr v popisování utrpení. Jeho knihy jsou zvrácené a děsivé. Ale jako celek je to dokonalé dílo.Opět tu máme detektiva Roberta Huntera s jeho mladým kolegou Carlosem Garciou kteří spolu řeší případ vraha zvaného Popravčí. Pomalu se prokousávají složitým případem a metodicky postupují dál. Opět mají proti sobě šíleného , drastického a morbidního vraha , který se vyžívá ve strachu svých obětí.
Kniha byla čtivá a velmi drastická ale to je prostě Carter. Jeho knihy jsou mistrovská díla. Kdo nečetl rozhodně doporučuji , je to úžasné morbidní čtení.

24.07.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak kniha přečtena a jako musím říct že jsem toto nečekala. Kniha byla napínavá a nikdy bych neřekla jak můžu literární postavu nesnášet. Moc jsem fandila hlavní "hrdince" postavě příběhu aby nakonec bylo vše dobré. Při představě že se toto někde skutečně může dít je hrozná. Ze začátku to bylo takové hezké a samá láska ale v jedné vteřině se to otočilo a šlo do tuhého. Bylo to velice emotivní a svým způsobem drastické. Kniha byla prostě úžasná a tak čtivá že jsem ji zhltla za jeden večer a dopoledne. Rozhodně si přečtu i jiné knihy od této spisovatelky a jsem zvědavá jaké budou.

17.07.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Kniha byla dobrá , ne nic extra ale příběh zajímavý. Strašidelné to nebylo , spíše hodně "divné". Nevím jak přesně to popsat ale kdo čte Kinga dlouhodobě ví že to není prvoplánový autor který je na víkendové čtení , chce to ten správný čas a klid na jeho knihy .Nepíše tím klasickým hororovým stylem že máte být vyděšení k smrti ale dostane se vám do hlavy a utáboří se tam. Při této knize čtenář nebude vyděšený ale ani nebude stoprocentně v pořádku aby šel spát po tmě. Budete cítit nepříjemný pocit v zádech i doma v obýváku a ta potřeba se otočit je šokující. Příběhů a mladé rodině která se stěhuje do nového domu u lesa a začnou se dít divné věci je spoustu ale jen Stephen King dokáže z takového kliše udělat pecku. Sice byla podle mě tato kniha slabší oproti jiným knihám , bylo to rozhodně hodně povedené a stojí to za přečtení. Naštěstí jsem neviděla ani film ani trailer k němu takže jsem šla do toho nepolíbená remakem.

15.07.2019 2 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Šelma byla o chlup lepší než Hračkář ale přišlo mi že pan profesor byl takový více "neporazitelný" nevím jak to popsat že teď po Šelmě si myslí jaký je mistr světa , v první knize mi přišel dost společensky neohrabaný a neuměl moc chodit ve společenské stránce života, ale v Hračkáři už na tom ohledně tohoto byl lépe , jeho povaha je dost matoucí jelikož jak bylo zmíněno v knize hraničí to se sociopatem. Příběh byl celkově velmi zajímavý a představa že by se toto někde dělo je dost děsivá. I když na čtenáře dobře zapůsobí děsivý příběh sociopata zaměřeného na malé chlapce stejně byla Šelma o level výše a tato kniha postrádala to napětí a to wow .Kniha ale byla dobře napsaná i když tam bylo hodně vědeckých termínů ale i tak je to povedený thriller.

07.07.2019 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Knihy Jozefa Kariky jsou takové jednodenní knihy...jsou prostě tak dobré že jakmile začnete číst nejde přestat. TMA je opět velmi povedená a napínavá , i když Strach který jsem četla od tohoto spisovatele jako první se mi líbil více. Tohle na mě bylo málo psycho :D ale to že jedete na chatu a přijdete o zrak je hrozné , to by si nikdo nechtěl prožít a to jak postava začne být paranoidní a začne mu jak se tak říká hrabat je teda slušně popsané a je to dost děsivé. Jak se vypořádává se svou situací je šílené , situace ho pohltí a téměř zešílí. Bylo to tak dobře napsané a popsané že jen čtete se zatajeným dechem co se bude dít dál. Co je pravda a co výmysl a konec byl překvapení i když už jsem tušila že v tom bude něco víc. Že nejde jen o dovolenou od manželky. Když to dočtete je to skvělá kniha a moc se mi u autora líbí že vše nekončí šťastně.

29.06.2019 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tak to byla jízda , skvělá kniha, napínavá a prostě parádní. Hlavní postava je skvělá a velmi se mi líbí , pan profesor je takový ňouma co neumí moc vycházet a mluvit s lidmi za to je ale velmi inteligentní a vidí věci tak jak většina lidí ne. Líbilo se mi že si stál za svým a nenechal se utišit. Vrah co vraždí způsobem zvířete byl skvělí nápad a to jak nakonec byl případ obsáhlí až do "dávných" let bylo šokující že mu to tak dlouho procházelo. Kniha je plná vědeckých termínů ale mě osobně to nevadilo , dozvěděla jsem se dost věcí a byl o to zajímavé i z tohohle pohledu. Za mě je šelma opravdu povedená kniha. Doporučuji každému kdo ještě nečetl.

26.06.2019 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Čekala jsem typický duchařský příběh ale nebylo tomu tak..ale i přes to byla kniha velice napínavá a tajemná. Byla jsem trochu zklamaná že nejde o duchy , opravdu jsem se těšila že to bude klasická duchařina ale to jak se příběh začal udávat určitým směrem se mi až tak nelíbilo. Kniha byla samo o sobě hodně dobrá a na konci mi ani nevadilo že to nebylo takové jaké jsem čekala ale prostě to ale tam je...no tak zombie ? ach jo je to škoda mohla to být pořádná strašidelná kniha jelikož kdo se nebojí duchů :) Hlavní hrdinka se s tím teda poprala obdivuhodně já bych při prvním výpadku elektřiny měla infarkt a duchové by měli po práci. A ještě mít v takovém domě kočku...všichni co měli kočku vědí že se chovají divně i normálně a to že se říká že jsou jednou nohou na onom světě příběhu dodávalo to tajemno. Kniha se mi líbila a těším se na další knihu od této skvělé autorky která za nedlouho vyjde.

23.06.2019 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Kniha byla skvělá jako předchozí díl .Byl to drastický a napínavý příběh , který čtenáře nenechá v klidu.Přečetla jsem ho za tři večery a i když byla kniha hodně dobrá mě se prostě nelíbilo že to skončilo v nejlepším a i když se první dva díly povedly obávám se toho že další bude zase o tom samém...Stále se řeší opičí vrah ale díky bohu nebo spíše díky tomu že je pan Barker skvělí spisovatel oba díly jsou úžasné a snad se mu toto povede i u další knihy.

20.06.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

To byla jízda ... nikdy jsem nic podobného nečetla i když jsem četla spousty recenzí a názorů že je to stejné jako každý jiný thriller ale podle mě to tak není. I když má kniha více než 400 stran četlo se to velmi dobře a je to jen na pár dní což vyváží to že pokračování už existuje což je super. Nikdy nečtu díly po sobě ale tentokrát se hned pustím do Páté oběti....Deník vraha byl skvělí nápad a bylo to velmi dobře napsané. Kniha je celkově velice čtivá a dost zvrácená některé detaily stáli opravdu za to. Skvělá kniha která stojí za přečtení.

14.06.2019 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Knihu mám na svém seznamu co si chci pořídit ale recenze mě úplně nepřesvědčili v koupi tak jsem si ji nejdříve půjčila v knihovně a ani knihu potřebuji mít doma a přečíst si ji kdykoliv znovu. Příběh unesené detektivky a její návrat do života je ... nevím jaké slovo přesně použít ale to co se jí stalo bylo drastické a sadistické a to že se prostě sebere a jde životem dál je neuvěřitelná . Hodně bylo popisováno jak se změnila léty ve svém vězení a svým způsobem byla přetvořena do jakého si chodícího obalu člověka , aspoň na mě to tak působí. Hlavní postavu jsem si úplně neoblíbila ale nevadila mi to ne , jen je to jako když znáte někoho komu se stalo něco hrozného a nemůžete ho brát normálně. Samotný příběh vraždy mladé dívky je zajímavý a to jak Jude postupuje a stojí si za svým je dobrý. Kniha se mi líbila a rozhodně si ji musím koupit.

10.06.2019 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Tohle bylo slušné psycho , ale naprosto luxusní kniha . Název je přesný je to jeden obrovský strach a vše se to točí kolem něj. Kniha byla velice čtivá a přečetla jsem jí za jeden večer. I když jsem myslela že nebudu moc spát tak stejně kniha nešla odložit. Představa malých mrtvých dětí je podle mě jedna z nejděsivějších vůbec a hlavně když třeba vstanou z mrtvých nebo něco podobného jako v knize. Tohle bylo opravdu epické a pan Karika je úžasný spisovatel. Rozhodně si musím přečíst i jiné knihy...tohle bylo jako jedná velká psychická nemoc :) ale prostě paráda největšího kalibru.

07.06.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Loutkář je podle mě lepší než Hadrový panák , absence detektiva "Wolfa" se vyplatila a pořádně se nám předvedla Baxterová . Kniha se mi velice líbila , byl to tedy slušný masakr ze všech stran , jedna akce za druhou . Chvíli jsem měla problém se zorientovat ale nakonec to k sobě vše zapadlo. Opravdu to že není v knize Wolf tomu dodalo jistý půvab když to tak řeknu , líbilo se mi že se jeho parťačka mohla pořádně projevit a ukázat že ho nepotřebuje aby něco dokázala. Kniha byla o chlup lepší než Hadrový panák a moc se mi líbila.

06.06.2019 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Za mě velmi dobrá kniha , není to taková ta kniha že jste v úžasu ale stojí za přečtení. Příběh spojený s dětskou knihou je skvělí nápad a taky dost děsivý. Hodně se mi líbil popis hlavních postav na přebale takže se člověk s nimi nemusel seznamovat postupně. Co se týká Maartena S. Sneijdera kdybych potkala někoho takového asi bych ho měla chuť praštit , ale samozřejmě je to geniální vyšetřovatel který se na vše dívá jinak než ostatní a je prostě lepší než všichni...aspoň si to myslí , to že kouří marihuanu jako nějaký hipík mi k němu úplně nesedlo ale to je možná tím že mi jeho postava připomínala už pár postav z jiných knih. Ale parádní čtení moc mě to bavilo není to kniha na jedno slupnutí ale dobrá detektivka na tři čtyři večery. Je to tak detailně popsané že člověk před sebou úplně vidí oběti vražd a každou kapičku krve. Bylo to hodně dobré ale určitě jsem četla lepší . Ale stojí za přečtení své fanoušky si určitě najde.

01.06.2019 4 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Parádní kniha...napínavé a prostě skvělé. Kniha mě bavila od prvních stran a nebylo jediné místo kde bych se nudila nebo kde by mě to nepohltilo. Kdo si chce přečíst dobrý , napínavý thriller bez sériových vrahů a spousty krve tak toto je to pravé. Konec byl šokující, kniha skvěle napsaná, kapitoly rychle ubíhali a prostě to stojí za přečtení. Akorát v knize je pár míst které naznačovali že by mohl být další díl ale poté jsem se na internetu dočetla že toto je už třetí díl ze série a předchozí dva se k nám ani nedostali což je škoda protože autor píše velmi dobře a nenechá čtenáře u knihy téměř nadechnout. Snad se k nám někdy dostanou jelikož bych se je velice ráda přečetla. A co se týče příběhu samotného , představa že se to ve světě může dít je hrozná.

27.05.2019 5 z 5

Dogman Dogman Dav Pilkey

Pěti minutová kniha :) Knihu jsem koupila nevlastnímu synovi ale přečetla jsem jí taky a byla to bomba :) viděla jsem i film kapitán bombarďák takže postavy znám. Kniha byla vtipná a moc zábavná. Opravdu jsem se pobavila :)

24.05.2019 5 z 5