Bee240 Bee240 komentáře u knih

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Zdravím všechny knihomoly.
Dočetla jsem druhou knihu tohoto roku. Neměla jsem moc velká očekávání jelikož recenze nejsou nejlepší. Tato kniha je většinou označena jako průměrná kniha. Ale byla jsem opravdu překvapena. Má to dobrou zápletku a i když jsem si myslela při čtení že vím jak to bude pokračovat takové zamíchání s dějem jsem nečekala. Bylo tam dost postav, ale kupodivu jsem s tím neměla vůbec problém a i když se tam odkrývá život čtyř různých žen nezamotala jsem se a bylo vše hezky přehledné. Každá z žen má své tajemství které se v knize postupně odkrývá...tři z nich se před sebou snaží být dokonalé a předvádějí si navzájem své dokonalé rodiny, manželi a děti...ale ne vše je takové jak se zdá.
Za zavřenými dveřmi nejsou už tak dokonalé matky,věrné ženy a nejvyrovnanější a nejdokonalejší. Jejich děti nejsou nejvychovanější a nejklidnější na světě a jejich muži nebývají vždy věrní a nejsou nejlepší otcové.
Kniha je taková příjemná oddychovka u které se nebudete nudit. Já osobně mám ráda tento druh knih. A hlavní zápletka s Isabelle která jako jediná svobodná a bezdětná žena v jejich ulici udělá pořádný bugr v jejich životech. Rozhodně jsem nečekala že to bude až tak napínavé a ten konec kdy se odkrylo to největší tajemství to byl tedy šok, nečekala jsem to a byl to tedy šok. Opravdu dobré čtení a můžu rozhodně doporučit pokud chcete něco lehčího na čtení.

13.01.2020 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Jáma poslední kniha roku 2019 a první kniha 2020. Čekala jsem a doufala že bude Jáma stejně dobrá Kříďák, ale byla jsem velmi překvapena jelikož tato kniha je o stupeň výš než Kříďák. Velmi se mi líbila , byla to napínavá a čtivá kniha, plná tajemství a také místy dost děsivá. Abbyočko jen tak z hlavy nedostanu a s Annie jí budu mít ještě dlouho v hlavě. Kniha svým způsobem i hororová a není to jen thriller. Příběh je tajuplný a opředený zážitkem z dětství jako je tomu u Kříďáka. Prostředí malého městečka Arnhill je skvěle popsané a představivost mi pracovala na plné obrátky. Líbilo se mi že jsou tam i takové náznaky na předchozí knihu.Autorka se opravdu vyznamenala a napsala úžasnou knihu.

03.01.2020 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Bylo to mé první setkání s touto autorkou a rozhodně jsem neudělala špatně když jsem si ji koupila. Je to čtivé a napínavé a rozuzlení šokující. Jako ve spoustě knih máme zde dvě dějové linky , jednu z minulosti a přítomnosti. Osobně se mi přítomnost líbila více a byla pro mě zajímavější. Ohledně postav se mi tam asi nikdo nezalíbil a spíše jsem si jich více neoblíbila. Na čtivosti to rozhodně neubírá a jak jsem řekla ten konec byl opravdu šok. Kdo stál za únosem malé Samanthy - to bylo opravdu hodně dobře vymyšlené a ve čtenáři to nechá spousty emocí a šok.

28.12.2019 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Konečně jsem dobrala konci. Není možné ale knihu jsem měla rozečtenou celých třináct dní , ale s toho jsem četla sedm dní. Nějak před vánocemi nebyl vůbec čas. A teď ke knize je velmi zvláštně napsaná bylo to zlouhavé a pořád to samé dokola. Kniha mě úplně nevtáhla do děje ale některé pasáže byli zajímavé. Měla jsem jistou teorii jak to bylo , ale nepotvrdilo se mi to - tedy ne úplně. Kniha je označena jako psychothriller a určitě si najde své čtenáře jelikož tam jde o tolik drásající téma a to únos dítěte a okrajivě i "uchyly" zaměřené na dětskou pornografii a podobné věci. Není to tam nijak detailně popsané ale stejně jsou tam zmínky a to může pro někoho být těžké čtení. Jsem ráda že to mám dočtené a můžu začít číst něco jiného. Uvidíme jaký bude druhý díl z této série.

20.12.2019 2 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Tato kniha vás donutí nenávidět všechny postavy, jsem milovník thrillerů ale jsem i matka a tady to byl teda extrém....tato recenze bude spíše o mém pohledu na hlavní postavy tedy..Suzette, Alexe a Hannu jejich dceru.
Hanna mě dostávala do varu neustále a neumím si představit mít takové dítě, vím že je to jen kniha ale chování rodičů to byl taky masakr....matka byla labilní podle mě taky dost a zaslepený chlap co si myslí že když dítěti o víkendu přečte pohádku je všechno cajk. Nejdříve jsem přečetla za jeden večer polovinu knihy a poté už jsem byla jen naštvaná a vytočená....samotný děj vás nutí otáčet stránky a musíte se dozvědět jak to dopadlo...nelituji že jsem si ji koupila a rozhodně se hodí do mé sbírky thrillerů ale už si ji asi nikdy nepřečtu znovu....nemám na to nervy se takhle rozčilovat :D Nikdy mi nebyli postavy v knize takhle proti srsti jako tady.

08.12.2019 3 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

První kniha v prosinci dočtena... 29.11. jsem začala číst tuto sbírku devatenácti povídek. Přečetla jsem první a to povídku podle které se kniha jmenuje a byla jsem trochu na pochybách zda číst dál, ale druhý den jsem se dostala až k jedenácté povídce. Mám rozporuplné pocity. Kniha mi byla doporučena na facebooku a opravdu jsem se na ni těšila. Mám ráda duchařské příběhy a tady je slibován ještě černý humor což je moje gusto...povídky jsou krátké a rychle se čtou..rozhodně by některé z nich byli skvělé jako knihy a zasloužily by si rozepsat...ale převažovalo že mě to neuchvátilo a žádná ta povídka mě úplně nezaujala. Možná to bude tím že jsou to prostě povídky. Nelituji že jsem knihu četla a jsem naopak velmi ráda že jsem si ji nejdříve půjčila v knihovně jelikož už teď vím že koupě není dobrý nápad. Nemusím jí mít doma a asi si ji už nikdy nepřečtu, ale ne proto že by kniha nebyla dobrá, ale není to nic pro mě...určitě má své čtenáře ,mě nenadchla ale ani neurazila..takové příjemné oddychové čtení.

01.12.2019 3 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Včera jsem dočetla tento detektivní thriller takže recenzi píšu za čerstva ještě plná emocí. Kde bych měla začít kniha je čtivá a chytla mě od první strany...máme tu jeden pohled do minulosti a jeden v současnosti. Hlavní představitelka psycholožka Zoe mi byla velmi sympatická. Bavila mě její povaha a to jaký má na případ pohled a že je tak trochu jiná než ostatní. Její nový "kolega" Tatum je povahově úplně jinde než ona a to platí i ohledně jejich názorů a pohledu na svět...ale padnou k sobě a nakonec se spolu naučí vycházet "svým způsobem". Co se týče samotných vražd setkáváme se zde s velkým "klišé" a to vražděním prostitutek, ale má to velké ale a to motiv a vše s tím spojené. Největší "překvapením" pro mě bylo to co vraha pohánělo aby vraždil a důvod proč je takový jaký je.....takovou zkušenost by nechtěl nikdo.
Kniha byla skvělá a čtení jsem si užila a kdo ji nečetl rozhodně doporučuji.

30.11.2019 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Dočteno po cca osmi dnech...zvolnila jsem čtecí tempo a přestala jsem to tak hnát takže proto jsem ji četla tak dlouho. Kniha byla zajímavá. Sice někomu může přijít že se tam nic moc neděje, ale kniha je hodně zaměřená na pocity a žal hlavní postavy. Na to jak se Lelle "smiřuje" se zmizením své dcery a jeho dlouhé hledání aby ji našel a aby našel klid v duši. V tomto směru je opravdu kniha dotáhnutá špičkově a velmi detailně a je to tísnivé a smutné. Kniha má dvě části . ta první je až do třičtvrtě knihy a je převážně zaměřená na Lelleho hledání a také na mladou Meju, která je ve městečku nová a rozhodně hraje velkou roly v příběhu. Druhá část je skoro na konci ale chytne to ten spád. Tušila jsem kdo za tím je a měla jsem pravdu..ale vůbec mi to nevadilo stejně to nebylo vyloženě zaměřené na to kdo to vše má na svědomí. Kniha se mi líbila a je to velmi povedený thriller , ale ubírám jednu hvězdičku za to že jsem uhádla toho zlosyna :D jsem ráda šokována a tady ten šok a údiv nepřišel. Ale rozhodně můžu doporučit.

20.11.2019 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Takže mám dočteno, mám hodně rozporuplné pocity. V první řadě bych asi řekla že jsem asi nikdy nic podobného nečetla a po letech je to první český spisovatel. Nečetla jsem anotaci knihu jsem viděla na instagramu tak jsem po ní v knihovně sáhla. Je to temná a depresivní kniha, opravdu je prosycena negativitou a vším špatným co si umím představit. Kniha byla poměrně útlá a četla se dobře a poměrně rychle, i když vždy po přečtení kapitoly sem si to nesla v hlavě a musela na to neustále myslet a opravdu mi přišlo že ty dny kdy jsem to četla jsem měla horší náladu a vše bylo ponuré a temné. Atmosféra v knize a celkově prostředí příběhu bylo dokonale a děsivě popsané. Noční můry ani nemluvě. Hltala jsem každé slovo ale jsem ráda že už to mám za sebou. Nevím jak by čtenáři vypadali po přečtení takové knihy kdyby měla třeba dvakrát tolik stránek. Já osobně asi bych nespala :D ne ze strachu ale jak mě příběh nahlodal a neustále mi zněl v hlavě. Jsem ráda že jsem si ji půjčila a určitě si ji musím koupit i když s obálkou mám trochu problém :D je dost stresující. Knihu hodnotím velmi kladně a na děsivosti ji přidává že je inspirována skutečnou událostí. I když jsem poměrně velký detailista a realista nevadilo mi že je to tak neuvěřitelné teda aspoň některé části.

13.11.2019 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Čtvrtý díl od Chrise Cartera mám konečně dočtený. V poslední době bylo tak málo času, že mi čtení trvalo opravdu docela dlouho. První polovinu knihy jsem četla cca 14 dní což je na mě opravdu hodně dlouho, ale bohužel jsem měla každý den čas na dvě max. tři kapitoly. Druhou polovinu jsem přečetla za jeden den, když jsem měla volno. Opět byla tato kniha velmi brilantní, dobře se to četlo a čtení jsem si užila. S každou knihou mám Roberta Huntera a Carlose Garciu raději a raději. Už mám pocit že jsou to mí starý známí :) . Opět mají před sebou těžký případ a brutálního, zvráceného vraha zvaného Sochař. Robert se svým parťákem se vrhnou do řešení tohoto případu se vší vervou a zapálením jako vždy. Opět se budu opakovat ale Chris Carter je mistr ve svém oboru, ví jak čtenáře polapit a nepustit ho dokud knihu nedočte. Jeho knihy jsou plné zvrácených a brutálních vražd, ale je to tak dobře napsané že to prostě funguje na milion procent. Knihy jsou napínavé a konce velmi šokující. A konec byl opravdu velké překvapení.

08.11.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Dnes jsem dočetla třetí díl ze série o Robertu Hunterovi , patřím mezi fanoušky Chrise Cartera takže jsem si čtení náležitě užila a i když mi to trvalo trochu déle kvůli nedostatku času , hltala jsem každé slovo. Opět to byl zážitek a jen mě pan Carter utvrdil v tom , že prostě ví co dělá a je to mistr ve svém oboru. Budu se opakovat ale toto je prostě špička mezi thrillery a detektivkami. Opět tu máme Roberta Huntera a jeho parťáka Carlose Garciu , s každou knihou je mám čím dál raději a nikdy se mi nestalo že bych byla s postavami v knize tak spokojená. Většinou mi v knihách někdo vadí ale tyhle dva jsou prostě skvělí tým a i díky nim jsou tyto knihy prostě skvělé. V této knize mají opět před sebou psychopatického a zvráceného vraha , který je velmi trpělivý , chytrý a plný zlosti a nenávisti ale zároveň svým způsobem plný lásky , což může znít divně ale kdo to četl určitě mě chápe. Kniha byla skvělá a čtivá. Kdo nějakým nedopatřením :) ještě nečetl určitě tuto sérii můžu jen a jen doporučit.

24.10.2019 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Dnes jsem dočetla tuto knihu a přes velké očekávání mě opravdu překvapila...tohle je hodně hodně dobré čtení. Kniha je napínavá od začátku do konce což většinou tvrdím u každé ale je to dechberoucí zážitek. Příběh na první pohled vypadá jako klišé..matka co nesnáší nastávající ženu svého syna ale jako co se tam dělo a ten konec, to bylo jedno velké O MŮJ BOŽE.....naprosto geniální a úžasné.Nemohla jsem se odtrhnout a hlatala jsem každé slovo. Četlo se samo a bylo to prostě skvělé. Jsem tak nadšená a zaskočená zároveň tím jak to dopadlo , ale byla to jen třešnička na dortu. Už dlouho jsem nebyla tak nadšená jako jsem z této knihy. Na obálce je napsáno že je to návykový psycho thriller a je to naprostá pravda opravdu skvost. Kdo nečetl rozhodně doporučuji je to jedna z nejlepších knih jaké jsem tento rok četla.

16.10.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Včera jsem dočetla tuto novinku od Shari Lapeny a musím říct že tato spisovatelka přesně ví jak na čtenáře. Kniha byla zajímavá a napínavá. Kdybych neměla tak málo času v posledních dnech určitě bych ji přečetla rychleji jelikož se mi ji tak nechtělo odkládat a přestat číst...bohužel musím i spát :D Předchozí dvě knihy od této spisovatelky jsou skvělé thrillery a četlo se to skoro samo a tato kniha není výjimka. Příběh mě chytl a už od začátku bylo jasné že to bude skvělí thriller. Každá její kniha je jiná a každá má to své kouzlo a pro mě ten wow efekt. V této knize bylo více postav než v těch předchozích, ale rychle jsem se z orientovala. Čtení mě bavilo opravdu moc a nemůžu se dočkat na příští svět knihy až si nechám všechny knihy podepsat a hlavně se těším na představení čtvrté knihy.

13.10.2019 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Tuto knihu jsem četla celých dvanáct dní což asi samo o sobě vypovídá jak se mi kniha líbila. Na databázi knih má velmi dobré hodnocení a upřímně nevím co si mám myslet , co se týče hlavních postav tak většina ženských postav mi byla vyloženě nesypmatická ale Fabiana Riska jsem si oblíbila. Co se týče samotného vraha jeho motiv byl opravdu originální a vraždit s tohoto důvodu je opravdu dost děsivé. Kniha byla dlouhá a občas mi přišlo že je příběh natahován aby se tam vešlo co nejvíce. Příběh sám o sobě byl zajímavý a kniha se celkem dobře četla , ale už jsem toho četla tolik že mě toto prostě úplně nenadchlo , ale neodradilo mě to od dalšího dílu a jsem na něj zvědavá. Velké mínus je za váhu, protože je kniha opravdu těžká.

09.10.2019 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tak mám dočteno a musím říct že mě kniha velmi překvapila. Přečetla jsem jí za dvě odpoledne a můžu říct že byla lepší než Duch domu Ashburnů. Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy. Příběh nebyl hororový ale zajímavé to bylo , místo tajemného a starého sídla bylo moc dobře popsané , děj mě vtáhl a knihu jsem musela dočíst co nejrychleji. Příběh byl jasně vystavěný ale chvílemi se to otočilo a nebyla jsem si jistá jak to tedy vlastně bylo. Co se skrývá ve věži mi bylo hned jasné ale vůbec to nevadilo. Zase v knize hraje velkou roly kocour a měla jsem jisté tušení jak to s ním je a měla jsem pravdu , moc se mi líbilo jak si Daniel nakonec vybudoval vztah s obyvately sídla. Kniha byla čtivá a kapitoly rychle ubíhaly , příběh není děsivý ale během dne při čtení mě občas vylekal nečekaný zvuk což se mi moc často nestává , ale dokazuje to jak jsem byla to knihy zabraná.Kdo ještě nečetl rozhodně doporučuji a za mě byla lepší než první kniha od této autorky a doufám že bude další.

27.09.2019 5 z 5

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Tato kniha je naprostý skvost , pokud máte rádi morbidní a napínavé čtení je tato kniha jasná volba. Už ji mám doma tolik let a pořád jsem odkládala její přečtení , ale nadešel její čas a čtení jsem si pořádně užila a hltala každé slovo. Pro někoho to může být zvrácené jelikož v knize jde o únosy malých dětí a jejich vraždy ale kniha je strhující. K přečtení mě přesvědčila první strana , když jsem přemýšlela co si přečtu vzala jsem tuto knihu do ruky a otevřela ji a byla to jasná volba. Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy Logana MacRae a Jackie Watsonovou. Kniha je prosycena vraždami a únosy malých dětí , pořád se tam něco děje a není tam jediné "hluché" místo. Kniha byla skvělá a i když je starší kdo nečetl určitě doporučuji. A musím rozhodně sehnat další čtyři díly , tuto sérii potřebuji mít celou.

25.09.2019 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Po předchozí knize jsem se nemohla rozhodnout co si přečtu. Nakonec jsem si vybrala tuto knihu a musím říct že je to skvělé čtení . Co bych řekla o knize ?? naprostá paráda tohle byla jízda od začátku do konce. Bylo to svižné a čtivé . Kapitoly ubíhaly rychle a hltala jsem každé slovo . Nápad s takovými vraždami a způsob jakým VRAH Z KLECE udržoval své současné oběti je originální , drastický a psycho. Toto je literatura přesně pro mě máme tu geniálního psychopatického vraha a ty správné detektivy , kteří ze sebe nedělají mistry světa ale jdou po vrahovi a sledují každou stopu dokud nedojdou k řešení. Miluji tento thriller a zařadil se mezi mé oblíbence. Co se týče hlavních postav je jich tam několik hodně jsem si oblíbila Sayer a jejího parťáka Vika . Většinou mám z hlavní postavou problém ale tyhle dva spolu skvěle fungují a do příběhu skvěle sedí. Kniha má 422 stran ale i přes to se čte lehce a za pár večerů máte přečteno.
Kdo tento skvost nečetl rozhodně doporučuji a až zjistíte kdo je vrahem rozhodně budete velmi překvapeni , kdo nečetl můžu jen doporučit.

23.09.2019 5 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Tuto knihu jsem našla náhodou v knihovně , když jsem hledala nějaký duchařský příběh. Musím říct že se mi velice líbila , je to takový misteriozní , hororový , duchařský příběh. Kniha má pouze pět kapitol a 148 stran. Takže je to velmi útlá kniha.Příběh mě vtáhl a musela jsem vědět jak to dopadne a moc se mi na knize líbí že to není takový ten příběh šťastný až do smrti ale je to tajemné a zlověstné. Hodně opravdu hodně se mi líbilo jak to dopadlo , mám ráda knihy a filmy co nekončí zrovna šťastně a tady je to takové půl na půl aspoň takový s toho mám pocit. Kniha ve mně zanechala velké emoce a je to teď jedna z mích oblíbených.

23.09.2019 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Tak a mám dočteno. Hned na začátku kniha začíná pořádnou peckou a v tomto duchu se nese celá kniha..je to jedna vražda za druhou a rozuzlení posledního "padoucha" je šokující , opravdu jsem to nečekala. Přes to nemůžu dát plný počet bodů jelikož mě neskutečně vadilo oslovení hlavní postavy. Příběh byl velmi zajímavý a napínavý , velké plus je i v tom že hlavní postava byla zároveň i dá se říct zápornou postavou a vrahem.Nebylo to klasické vyšetřování zločinu ale velmi brutální pomsta. Čtení bylo svižné a ubíhalo velmi rychle kvůli stylu jakým byla napsaná. Ale má to jedno ale...hlavní "hrdinka" až moc lehce nachází své "oběti" . Najednou je vše tak jasné i když její manžel který byl u policie před tím na nic moc nepřišel ona vše vyřeší lusknutím prstu , ale je to vykompenzováno tím že se tam pořád něco děje. Způsob jakým se vypořádala se svými oběťmi byl brutální a nekompromisní. Kdo knihu ještě nečetl doporučuji.

12.09.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kaštánka mám za sebou a musím říct že bylo hned od prvních stran jasné že je to skvělá kniha . Vraždy byli popsány velmi dobře a má představivost pracovala na plné obrátky .Zločiny byli originální a musím říct že nic podobného jsem ještě nečetla což je další plus. Nápad s kaštanovými panáčky je skvělí , každý někdy nějaké dělal a nepochybně až příště půjdu kolem kaštanu vzpomenu si na tuto knihu . Měla jsem svou teorii o tom kdo je vrahem zvaným Kaštánek , ale ukázalo se že jsem se spletla. Kniha byla napínavá a velmi velmi dobře napsaná , bylo tam sice pár krkolomných výrazů ale jen pár takže to šlo. Co se týče postav tak jsem si oblíbila Marka Hesse ale vyšetřovatelku Thuinovou zase moc ne...nějak mi k sobě moc nešly ale každý zvlášť byli dobří . Za to ministryně Rosa Hartungová se mi zase nelíbila vůbec ani nevím proč ale prostě mi nebyla sympatická. Knihu jsem četla celkem dlouho ale je to tím že je teď méně času , jinak bych ji určitě slupla za dva tři večery. Kdo nečetl rozhodně doporučuji je to skvělá detektivka.

08.09.2019 5 z 5