Bee240

Tiché lžiTiché lžiS. Pinborough

Druhá kniha od této autorky kterou jsem četla. Předchozí kniha byla lepší , u této mi trvalo než jsem se začetla ale jakmile to chytlo akci bylo to celkem dobré. Postavami mi to přišlo pak už moc zamotané a chvíli mi trvalo se z orientovat. Jak se postupně rozmotával příběh Lisy byla jsem místy dost překvapená. Vždy když jsem si myslela že už vím jak to bylo tak nakonec zase ne...Kniha se mi líbila ale ne tak abych ji dala více jak tři body z pěti což ale není málo. Kniha je dobrý thriller který vás chytne ale není to takový který ve vás zanechá větší reakci..aspoň u mě se nestalo.Rozhodně stojí za přečtení a najde si své čtenáře a i já si ho někdy přečtu znovu.

Pohřbený životPohřbený životA. Eskens

Knihu mám na svém seznamu ale jelikož jsem si nebyla úplně jistá koupí půjčila jsem si ji v knihovně a rozhodně koupě nebude krok vedle . Kniha je velmi zajímavě napsaná , je to thriller který vás chytne a nepustí . Nápad s "řešením" vraždy která se stala před 30ti lety je příjemná změna , nejde o klasické vyšetřování ale mladý student má napsat seminární práci na angličtinu a náhodou se dostane k odsouzenému vrahovi který nyní pobívá v pečovatelském domě kvůli rakovině. To jak se příběh vraha pomalu ale jistě odkrývá je skvělé . Hlavní postavy mi byli velmi sympatické a v příběhu hezky spolu fungují . Kniha není prosycena krví a hrůznými zločiny což je pro mě příjemný oddych ale kniha měla akci a napětí jako správný thriller. Hlavní postava Joe se ponoří do příběhu Carla a nakonec je sveden do nebezpečí a boji o život nejen o ten svůj. Příběh mě pohltil a nepustil. Rozhodně stojí za přečtení je to skvělá kniha.

Ví o toběVí o toběS. Pinborough

Po dlouhých skoro deseti dnech jsem se dobrala konce , nečetlo se to špatně ani to nebylo málo zajímavé ale trvalo mi to tak dlouho protože jsem si asi třetí den řekla ... co mají všichni na tom STRANGER THINGS no a tak jsem si pustila seriál a ten mi sežral moře času jelikož jsem na to koukala prakticky v kuse.
Ale ohledně mého názoru na tuto knihu - Byla to paráda , pořádný psychothriller . Hlavní postavu Louise jsem si moc neoblíbila ale nijak mi tam nevadila. Za to Adele krásná , křehká žena co se bojí svého manžela ? Nebo sociopatka ze které má její manžel strach ? Už jsem si myslela že vím jak to bude ale ten konec O MŮJ BOŽE to bylo psycho. Kniha byla skvělá , dobře se to četlo a kdybych mě nepohltil seriál knihu bych přečetla mnohem dříve.

ÚsměvÚsměvR. Telgemeier

Ta naše puberťačka si dnes z knihovny přinesla tuto knihu a ze zvědavosti jsem si ji také přečetla. Je to skvělí komiks pro mladé slečny. Je to vtipně napsané a ilustrace jsou parádní. Rozhodně skvělá kniha.

PopravčíPopravčíC. Carter

Co na to mám říct Chris Carter je špičkoví autor a to jak dokáže popsat vraždu je tak morbidní a detailní. Je to mistr v popisování utrpení. Jeho knihy jsou zvrácené a děsivé. Ale jako celek je to dokonalé dílo.Opět tu máme detektiva Roberta Huntera s jeho mladým kolegou Carlosem Garciou kteří spolu řeší případ vraha zvaného Popravčí. Pomalu se prokousávají složitým případem a metodicky postupují dál. Opět mají proti sobě šíleného , drastického a morbidního vraha , který se vyžívá ve strachu svých obětí.
Kniha byla čtivá a velmi drastická ale to je prostě Carter. Jeho knihy jsou mistrovská díla. Kdo nečetl rozhodně doporučuji , je to úžasné morbidní čtení.

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Tak kniha přečtena a jako musím říct že jsem toto nečekala. Kniha byla napínavá a nikdy bych neřekla jak můžu literární postavu nesnášet. Moc jsem fandila hlavní "hrdince" postavě příběhu aby nakonec bylo vše dobré. Při představě že se toto někde skutečně může dít je hrozná. Ze začátku to bylo takové hezké a samá láska ale v jedné vteřině se to otočilo a šlo do tuhého. Bylo to velice emotivní a svým způsobem drastické.
Kniha byla prostě úžasná a tak čtivá že jsem ji zhltla za jeden večer a dopoledne. Rozhodně si přečtu i jiné knihy od této spisovatelky a jsem zvědavá jaké budou.

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekS. King

Kniha byla dobrá , ne nic extra ale příběh zajímavý. Strašidelné to nebylo , spíše hodně "divné" . Nevím co na této knize všichni mají , ale kdybych si přečetla jen pár posledních kapitol vůbec by to nevadilo. King je skvělí spisovatel to rozhodně ano ale tohle nebylo nic výjimečného.

HračkářHračkářA. Mayne

Šelma byla o chlup lepší než Hračkář ale přišlo mi že pan profesor byl takový více lidský , v první knize mi přišel dost společensky neohrabaný a nepolíbený sociálním životem ale v Hračkáři už na tom byl lépe , jeho povaha je dost matoucí jelikož jak bylo zmíněno v knize hraničí to se sociopatem. Příběh byl celkově velmi zajímavý a představa že by se toto někde dělo je dost děsivá.Kniha byla dobře napsaná i když tam bylo hodně vědeckých termínů ale i tak je to povedený thriller.

TmaTmaJ. Karika

Knihy Jozefa Kariky jsou takové jednodenní knihy...jsou prostě tak dobré že jakmile začnete číst nejde přestat. TMA je opět velmi povedená a napínavá. Konec byl překvapení i když už jsem tušila že v tom bude něco víc. Moc se mi líbila a určitě si přečtu i Trhlinu

ŠelmaŠelmaA. Mayne

Tak to byla jízda , skvělá kniha, napínavá a prostě parádní. Hlavní postava je skvělá a velmi se mi líbí. Nápad s vrahem co vraždí způsobem zvířete je skvělí. Příběh je čtivý a zhltla jsem ho za dva večery.

Duch domu AshburnůDuch domu AshburnůD. Coates

Čekala jsem typický duchařský příběh ale nebylo tomu tak..ale i přes to byla kniha velice napínavá a tajemná. Četla se velmi dobře a kapitoly byli krátké. Vše krásně na konci do sebe zapadlo a byl s toho povedený příběh.

Pátá oběťPátá oběťJ. Barker

Kniha byla skvělá jako předchozí díl .Byl to drastický a napínavý příběh , který čtenáře nenechá v klidu.Přečetla jsem ho za tři večery a i když byla kniha hodně dobrá mě se prostě nelíbilo že to skončilo v nejlepším a i když se první dva díly povedly obávám se toho že další bude zase o tom samém...Stále se řeší opičí vrah ale díky bohu nebo spíše díky tomu že je pan Barker skvělí spisovatel oba díly jsou úžasné a snad se mu toto povede i u další knihy.

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJ. Barker

To byla jízda ... nikdy jsem nic podobného nečetla i když jsem četla spousty recenzí a názorů že je to stejné jako každý jiný thriller ale podle mě to tak není. I když má kniha více než 400 stran četlo se to velmi dobře a je to jen na pár dní což vyváží to že pokračování už existuje což je super. Nikdy nečtu díly po sobě ale tentokrát se hned pustím do Páté oběti....Deník vraha byl skvělí nápad a bylo to velmi dobře napsané. Kniha je celkově velice čtivá a dost zvrácená některé detaily stáli opravdu za to. Skvělá kniha která stojí za přečtení.

Nejsem mrtváNejsem mrtváA. Frasier (pseudonym)

Skvělé napsané , čtivé a krátké kapitoly takže se to skvěle četlo. Příběh byl zajímavý a napínavý a konce byl velice šokující. Rozhodně doporučuji všem.

StrachStrachJ. Karika

Tohle bylo slušné psycho , ale naprosto luxusní kniha . Název je přesný je to jeden obrovský strach a vše se to točí kolem něj. Kniha byla velice čtivá a přečetla jsem jí za jeden večer.Rozhodně si musím přečíst i jiné knihy...tohle bylo jako jedná velký psychická nemoc :) ale prostě paráda největšího kalibru.

LoutkářLoutkářD. Cole

Loutkář je podle mě lepší než Hadrový panák , absence detektiva "Wolfa" se vyplatila a pořádně se nám předvedla Baxterová . Kniha se mi velice líbila , byl to tedy slušný masakr ze všech stran a hlavní postavy mi sedly. Za mě rozhodně doporučuji.

Vražedná lhůtaVražedná lhůtaA. Gruber

Za mě velmi dobrá kniha , není to taková ta kniha že jste v úžasu ale stojí za přečtení. Příběh spojený s dětskou knihou je skvělí nápad a taky dost děsivý. Hodně se mi líbil popis hlavních postav na přebale takže se člověk s nimi nemusel seznamovat postupně. Co se týká Maartena S. Sneijdera kdybych potkala někoho takového asi bych ho měla chuť praštit. Ale parádní čtení moc mě to bavilo není to kniha na jedno slupnutí ale dobrá detektivka na tři čtyři večery.

Ani mukAni mukD. Jackson

Parádní kniha...napínavé a prostě skvělé. Kniha mě bavila od prvních stran a nebylo jediné místo kde bych se nudila nebo kde by mě to nepohltilo.Kdo si chce přečíst dobrý , napínavý thriller bez sériových vrahů a spousty krve tak toto je to pravé. Konec byl šokující, kniha skvěle napsaná,kapitoly rychle ubíhali a prostě to stojí za přečtení.

DogmanDogmanD. Pilkey

Knihu jsem koupila mladšímu bráchovi ale přečetla jsem jí taky a byla to bomba :) viděla jsem i film kapitán bombarďák takže postavy znám.Kniha byla vtipná a moc zábavná.Opravdu jsem se pobavila :)

Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Toto bylo velmi povedené , opravdu jsem nečekala že to dopadne takto...bylo to napínavé a strhující.Opravdu povedený thriller jen trochu škoda jak to dopadlo asi bych tu poslední událost tam nedávala když to nemá mít pokračování ale jinak super kniha :)

Němý křikNěmý křikA. Marsons

Nechápu jak je možné že se tato autorka ke mě dostala až teď , skvělé čtení. Rozhodně zamířím do knihkupectví dokoupit celou sérii. Detektiva Stoneovou jsem si hned oblíbila její ironie a sarkasmus je mi dost blízký ;) prostě skvělá kniha co je napínavá od začátku do konce.

LežLežC. Taylor

Knihu jsem přečetla za tři dny a za mě prostě paráda , to byla pecka . Jsem opravdu nadšená a rozhodně si přečtu další knihy od této skvělé autorky. Příběh byl napínavý a prostě psyho , tolik zmanipulovaných lidí na jednom místě. Skvělá kniha která stojí za přečtení.

Dívka se sněhem ve vlasechDívka se sněhem ve vlasechN. Schulman

Tato kniha se mi velmi líbila , nebylo to takové co přečtete za jeden den ale příběh byl zajímavý a příjemná změna byla v popisu děje a že hlavní postavou nebyl detektiv ale reportérka.Za mě rozhodně dobrá kniha která byla velmi čtivá a napínavá a rozhodně si přečtu další díl. Rozhodně s touto knihou nešlápnete vedle pokud chcete něco čtivého a ne moc drasticky popsaný příběh , kniha zlehka ubíhala takže dobrá kniha cca na šest večerů.

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměS. Lapena

První kniha od autorky a musím říct že za mě rozhodně velmi povedená kniha. Bylo to napínavé od začátku do konce a rozuzlení bylo šokující. Byla jsem přesvědčena že vím jak to bylo ale teda to jsem nečekala. Top kniha

Dvojitý křížDvojitý křížC. Carter

Už od prvních stran bylo jasné že toto je prostě skvělá kniha ,pro někoho detailní popis zločinů může být nechutný ale mě to vůbec nevadí..nechápu proč jsem si knihu přečetla až teď když ji mám v knihovně už léta, rozhodně koupím další díly a doplním sérii. Detektiva Huntera a Garciu si prostě oblíbíte. Kniha byla čtivá a dobře napsaná , o vrahovi jsem neměla tušení do posledních stran, někde jsem četla že o někdo poznal dříve já rozhodně ne...konec super opravdu nečekaný aspoň pro mě ano.Rozhodně doporučuji.Skvělé čtení a autor se zařadil mezi mé oblíbené autory.

Dej mi své očiDej mi své očiT. Pettersson

Nějak nevím mám rozporuplné pocity. Způsob jakým je kniha napsaná je vcelku zajímavý , dost osobní jako by Vám to vyprávěl někdo koho znáte , knihu jsem nečetla moc dlouho ale nějak sem nepřemýšlela během čtení jak to dopadne , děj mě úplně nevtáhl a nepřinutil mě nad tím přemýšlet. Ráda mluvím o tom co jsem četla ale tohle je kniha o které mluvit nepotřebuji. Nebyla špatná , je to hodně osobně napsané tudíž místo toho aby to byla prostě detektivka / thriller a řešili se vraždy je to spíše o postavách a jejich životech . Nechápu sice proč tam figuroval příběh ruských dívek ale třeba to bude mít něco s druhou knihou. Kniha má něco přes 300 stran a až u konce je náznak toho kdo by mohl být vrah...prostě se to táhlo a aby to nějak skončilo tak to tam autor na konci prdnul všechno . Dal tam vysvětlení jak k tomu hlavní komisař došel i když to v knize ani nebylo popsáno a hotovo...příběh je u konce. Mám doma další díl ale asi bude trvat než se k němu dostanu.Za mě slabší kniha hodně pobíhání z jedné postavy na druhou v polovině kdy zase přišel další příběh jsem už nevěděla zda už tam postava byla nebo ne . Určitě by tomu pomohlo více náznaků kdo je vrah ani si nepamatuji zda tam postava byla zmiňována už před tím. Prostě kniha kterou jsem dočetla před napsáním tohoto komentáře a už si nepamatuji ani jak se jmenoval hlavní komisař ......

Na dostřelNa dostřelT. Adams

Úžasná kniha stejně jako předchozí dílo od Taylora Adamse...přečteno během jednoho večera a prostě naprostá paráda...strhující příběh který prostě musíte dočíst a kniha nejde odložit.Za mě rozhodně knihy od tohoto spisovatele jsou nejlepší co jsem kdy četla.Každý máme jiný vkus tudíž ale opravdu nechápu proč má kniha tolik negativních recenzí , protože byla skvělá.

Polámané panenkyPolámané panenkyJ. Carol

Tak konečně dočteno..trochu mi to připomínalo mentalistu hlavně tedy hlavní postava..geniální chlápek co všechno ví a prakticky na vše přijde jen díky své inteligenci...lobotomie byla opravdu originální a Eva ... o můj bože kdo by to čekal.Kniha byla napínavá ale chviličku mi trvalo se začíst ale jen pár kapitol pak to dostalo to správné tempo a byla to pecka..určitě potřebuji další díl...skvělá kniha a kdo má rád trochu no trochu dost psycha tak hurá do toho určitě nebudete litovat.

Stíny nad zálivemStíny nad zálivemL. Clarke

Kniha co lehce vybočuje z mého stylu knih ... příjemně mě překvapila i když mi to moc jako psycho thriller nepřišlo.Děj má spád a pořád se tam něco děje , pokaždé když jsem už do toho trochu začala vidět zase se to celé otočilo a zase jedna bomba za druhou. Konec byl dosti nečekaný , za mě rozhodně zajímavé čtení.

KříďákKříďákC. J. Tudor

Mám zrovna rozečteno ... musím říct že nejvíce se mi líbí jak hned není jasné co se vlastně stalo, s postavami se člověk hezky seznámí a občas poznámka typu "kdyby se toho dožil" ve vás zanechá tu nedočkavost a chcete se dozvědět co se stalo. Kniha je velice zajímavá a čte se dobře a kapitoly plynou rychle. Nejdřív jsem si říkala že to ze začátku je tak nějak o ničem pořád žádná akce nebo tak ale jak se k tomu člověk pomalu dopracovává je nakonec super... jsem dost veliký detailista a to že se seznámíme se všemi detaily a postavami mi dělá velikou radost..ráda se s postavami "poznám" a je to lepší než knihy co hned na prvních stránkách víte o co půjde a jen se to táhne.Za mě super čtení a určitě ji mohu přiřadit ke knihám co vám nedají spát a musíte je dočíst co nejrychleji a určitě je to kniha kterou si přečtu ještě několikrát.Kinga mi to nepřipomíná.Líbí se mi jak je to celé tajemné a záhadné,lehce se člověk vžije do příběhu .

1 2