Černá kniha českých bestiálních vrahů

Jedenáct příběhů českých bestiálních vrahů... jedenáct osudů nejen zločinců, ale i jejich obětí a pozůstalých, kterým se tragicky změnil život. Soudní procesy, popravy, sebevraždy, to je jen vrcholek ledovce, který větŠinou známe z médií. Co se však skrývalo v mysli pachatelů, jakými životními peripetiemi prošli, než začali zabíjet? Jaká traumata čekala poškozené a pozůstalé zavražděných obětí? To už se většinou do novinových článků nevejde. A přece právě rekonstrukce případů, výslechy a detailní pátrání dodávají těmto kauzám reálný rozměr. Bestialitu, cyničnost či šílenství hrůzných trestných činů nevyjádří nejdokonaleji počet mrtvých či výsledný rozsudek, ale především souvislosti celého příběhu, který se často začal odehrávat bez vědomí nejbližšího okolí, v ulicích a městech, která známe, v poklidných parcích či za dveřmi naoko spořádaných domácností. Svědky jsme se totiž mohli stát i my... Příběhy Václava Mrázka, Olgy Hepnarové, Jiřího Straky či pachatelů takzvaných orlických vražd nemají mnoho společného s detektivní literaturou ani televizními kriminálkami. A přesto - anebo právě proto - je zážitek z jejich četby velmi působivý......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22655/cerna-kniha-ceskych-bestialnich-vrahu-22655.jpg 4.576

Kniha Černá kniha českých bestiálních vrahů

ArwenAragorn
17.11.2020

I já souhlasím s tím (viz. Evka 27), že knížka je v podstatě zbytečná. Povrchně sepsáno to, co je jinde napsáno daleko obsáhleji, podrobněji a čtivěji (např. pan Šulc).

Evka27
10.10.2020

Pro mě celkem zbytečná kniha, jen přepsáno něco,co už bylo napsáno jinde, např. daleko lépe zpracované knihy Viktorína Šulce apod.

Jirinamac
01.05.2020

Příběhy jsou popisovány dost podrobně a z brutality vrahů je člověku až zle, když si pomyslí, co museli oběti před krutou smrtí vytrpět.

NinaLin
20.10.2019

Napsat o této knize, že je dobrá mi vyznívá morbidně, ale napsaná je dobře...

the_res13
07.07.2019

Skvěle napsáno, ale co mě opravdu zklamalo, byla forma - časté překlepy a chyby, špatné zarovnání textu, nesmyslně vložené fotografie...škoda

twigxi
16.12.2018

Připadá mi morbidní hodnotit tak vysoko knihu, kde jsou popisovány vraždy.
Téma je to ale čtenářsky lákavé a tady velice dobře zpracované. Nepopisuje se zde jen samotný zločin, ale také historie a rodinné zázemí útočníků, všechno přehledně a chronologicky.
Baví mě psychologie a tady je opravdu zajímavé sledovat postupný vývoj charakteru.

Martina1805
10.12.2018

zajímavé čtení, je zvláštní číst opravdové příběhy opravdových lidí, kteří se dostali na scestí jen díky touze po majetku a penězích a kolik zla v nich muselo být, když dokázali bezcitně zabít nevinného člověka, možná, že každý z nás má v sobě kousek zla a jak je možné, že někdo ho dokáže potlačit a jiného to zlo ovládne, kniha mě opravdu donutila nad tím přemýšlet

Atanone
07.12.2018

Souhlasím s Rawen616

Zajímavé, i když smutné a mrazivé čtení. Těžko můžu říct,který ze zmiňovaných případů mnou víc otřásl. Když nad tím tak přemýšlím,dokážu daleko víc pochopit různé psychické, či sexuální úchylky, než čirou hamižnost.