Vdova

Jean Taylorová mala pokojný, obyčajný život. S manželom Glenom bývali v peknom dome. Glen bol jej vysnívaný princ. Jedného dňa sa však všetko zmení. Jean zistí, že jej vzorný manžel je monštrum, o ktorom sa píše na titulných stránkach novín. Po jeho tragickej smrti si Jean zaumieni vziať svoj život do vlastných rúk a vyrozprávať ich príbeh tak, ako ho videla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/311276/vdova-ky7-311276.jpg 3.7331

Kniha Vdova

Veru960

Pěkně napsané. Jdu do další od autora. V

genie

Slušný psychothriller, čtivý a svižný. Dobře vykreslené postavy i prostředí (nikoli bezchybná policie, neúprosný bulvár ...).

jarmila6295
23.12.2018

Za mne - perfektní, napětí, náboj, pochybnosti až do konce. Doporučuji.

Januli
12.11.2018

Nevím. Jindy mi střídání přítomností s minulostí nevadí, ale tady se mi to moc nelíbilo. Nevadilo mi, že je to z pozic několika lidí (vdova, reportérka, detektiv, matka). Já bych tento příběh uvítala klasicky, pěkně od začátku. Ale zase o to knížka byla zvláštnější. Ale i tak takový průměr.

Dela111
22.10.2018

Jean se jeví jako tichá, ustrašená a jednoduchá, ale během let po boku manipulátora se stala silnější osobností než se na první pohled zdá. Autorka její charakter velmi dobře vykreslila.

Děj je sice předvídatelný, ale příběh i zápletka jsou dobře promyšlené. Kniha za přečtení stojí.
Z mého pohledu je tahle sonda do života manželů tak trochu depresivní, takže mně stačilo přečíst jednou a vracet se k ní nebudu.

Ashlee86
18.10.2018

Knihu určitě doporučuji. Velmi pěkně se četla. Místy jsem opravdu váhala jestli je Glen pachatel.

romca3001
15.10.2018

Kniha hodnotím jako průměrnou. Děj a námět špatný nebyl.. ,ale mně se prostě kniha zdála místy až moc zdlouhavá a trošku jsem se k ní nutila. Plus autorce dávám za to, že jsem občas váhala, zda je manžel skutečně vrahem děvčátka a za celkem povedený závěr.

ArwenAragorn
14.10.2018

Co ví vdova? Já můžu jen říct, že přečíst si tuto knížku stálo za to. Bylo to dost děsivé. Prostě správný psychologický thriller, který určitě doporučuji.

evilunicorn
29.09.2018

Předně..Ke knihám, které mají už na obalu napsáno "psychothriller" jsem se naučil přistupovat s odstupem a bez nějakých větších očekávání.A myslím,že zrovna u Vdovy se mi tento přístup vyplatil,i přes doporučení od Stephena Kinga na zadní straně.Ta kniha se dá rozdělit na dvě části-před rozsudkem a po něm.Ta první je skvělá, nenechá vás vydechnout, rozvíří vám v hlavě obrazy,z nichž se vám bude dělat zle.Ta druhá..nu,vůbec nemusela být.Děj stagnuje,a je už vlastně jasné jak to celé dopadne.Kdyby ta kniha byla o třetinu kratší,dám plný počet.Tahle jsem se přiklonil k silnějšímu průměru.

Kekik
26.09.2018

Vdova je velmi čtivý, napínavý, zajímavý příběh.
Jediné, co mi kazilo čtení, jsou nesrovnalosti v datech. Příklad: Bella byla unesena 2. října. Ovšem v jiné kapitole se dozvíme, že zmizela 2. září a pak zase 2. října. S tímto problémem jsem se setkala již v knize Dítě. Tehdy jsem si myslela, že se jedná o překladatelské chyby. Ale spíše to vypadá na chyby autorky. Jak u Vdovy, tak u Dítěte. Přesto má kniha plný počet hvězd.
Vážně je ten příběh pecka. Až do poslední kapitoli jsem byla napnutá, jak to vlastně bylo.
Těším se na další příběhy Kate a Sparkese.
DOPORUČUJI.

ivdol
20.09.2018

5 hvězdiček !!! Neotřelý námět, krásně napsané, mohu jen doporučit.

bigben
18.09.2018

Nakonec knihu hodnotím kladně, zajímavý styl vyprávění více osob tj. různých pohledů. Každou chvíli byla vina někom jiném, jista jsem si nebyla do poslední chvíle.

Olous1
15.09.2018

Jsem docela překvapená, že má kniha tak slabé hodnocení. Mě se kniha velmi líbila, styl psaní i námět byl zajímavý. Perfektně se četla, za mě doporučuji.

Twinny
04.09.2018

Na knihu jsem narazila náhodou. Šla jsem si půjčit Kytici k maturitní četbě a Vdova na mě shlížela z polic právě vrácených knih. Thrillery mám ráda, proto jsem po ní hned sáhla.
Nevadilo mi střídání vypravěčů, ani různé posuny v ději. Neměla jsem problém se orientovat. Prostě jsem to skládala jako puzzle. Děj byl velmi zajímavý a celkově knihu hodnotím pozitivně. Občas přeskakovala ich-forma a er-forma. Možná se jednalo o záměr, ale někdy jsem měla pocit, že šlo o chybu překladu.
Ale jednu hvězdičku jsem přece jen musela strhnout. A to za závěr, který se mi zdál poněkud odbytý.

Basetka
17.08.2018

Když jsem se před četbou dívala na hodnocení, tak jsem ke knize byla skeptická. Po přečtení nechápu. Dobře se četla. Líbilo se mi i členění kapitol. Byla to má první kniha od autorky.

patrick123
06.06.2018

Kniha se dobře četla, konec byl trošku jiný než bych si představoval, ale jinak doporučuji.

Milky92
30.05.2018

Precteno jednim dechem.za me ok :)

Jájinka
17.05.2018

Dobře se to četlo, ale závěr mi přišel takový nedotažený...

Dashmo
16.05.2018

Veľmi ťažká téma pre mňa, ale kniha bola perfektná. žiadne nudné pasáže, ktoré by som mala chuť preskočiť, čítala som každú voľnú chvíľu

aleza1
08.05.2018

Doslova jsem se nutila knihu číst a přemýšlela, zda ji neodložím. Nebavila mě reportérka ani policie. Celý děj se táhnul a nikam neposouval. Rozuzlení snad až na posledních 20 stránkách. Chtěla jsem číst i další knihu autorky Dítě, ale to si ještě rozmyslím. Fakt nuda!

i.stefany
05.04.2018

Zajímavý nápad na námět. Jedná se o velmi silné a těžké téma a já bych knihu zařadila jako psychologické drama než thriller. Na knížku jsem se dlouho těšila a proto jsem asi čekala víc, než jsem nakonec dostala. Přečetla jsem ji rychle, ale měla jsem pocit, že je zbytečně natahovaná. Závěr přišel na posledních pár stránkách a stejně mi zůstal v hlavě otazník. Ze způsobu vyprávění jsem měla pocit, že Taylorovi jsou starší pár, ale ono jim nebylo ani čtyřicet. Nějak mi tam chybělo napětí a více emocí.

čika
15.02.2018

pomerne nesikovne uchopena zapletka, tazkopadny jazyk, vela slubne nadskrtnutych motivov, ktore vysumia.

Vendis
05.02.2018

Knížka se mi líbila, po záplavě severských detektivek s krví všude kam se podíváš je to taková klasika.

iveetka
05.02.2018

Knížka mě nijak nenadchla a nijak mě nešokoval ani konec. Od půlky knížky jsem si už konec nějak takto představovala. Ztráta času to až taková nebyla, ale ke knížce se už nevrátím.

PeM
04.02.2018

Občas jsem měla pocit, že pár stran přeskočím, ať už to konečně všechno vím : -)...čtivé, to se musí nechat...

HaPa
28.01.2018

Tak tohle se mi vážně líbilo. Záživné a napínavé až do konce, žádné rozvleklé pasáže, které by rušily.

FillaSFC
21.01.2018

Kniha se čte svižně, nepotrpí si na zdlouhavé popisy míst a věcí – zkrátka celý příběh pěkně odsýpá. Nudit se rozhodně nebudete. 4/5

Inka063
05.01.2018

Zajímavý námět. Od začátku jsem tušila, pak několikrát zapochybovala, ale spíš proto, že většina autorů někam navede a pak bum - překvapivé rozuzlení. Tady ne. Vše spěje k předvídatelnému závěru, který také nastane. Myslím, že ale autorce ani tak nešlo o detektivní pátrání, jako spíš o psychologickou sondu, kam až může vést touha.
Dobré to bylo.

Nita17
28.12.2017

Styl psaní je tak nějak stále neohrabaný. Námět knihy sice skvělý ( samozřejmě těžší a nechutný, ale holt existují jedinci s takovým bordelem v hlavě), ale dal by se mnohem lépe využít. Popravdě, žádná z postav mi nebyla sympatická, všechny byly nedotažené. I když mě zaujalo jak Jean oklikou popisuje jednoduché věci a události, za nimiž vidíte nevyřčenou slepotu.

cleopatra11
12.12.2017

Velmi zajímavý příběh. Konec byl na můj vkus useklý, ale i tak styl spisovatelky mě velmi sedí.

thrillery novináři pedofilie závislosti

Fiona Barton