Vdova

Vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311276/bmid_vdova-mEv-311276.jpg 4 482 152

Kate Waters série

Jean Taylorová mala pokojný, obyčajný život. S manželom Glenom bývali v peknom dome. Glen bol jej vysnívaný princ. Jedného dňa sa však všetko zmení. Jean zistí, že jej vzorný manžel je monštrum, o ktorom sa píše na titulných stránkach novín. Po jeho tragickej smrti si Jean zaumieni vziať svoj život do vlastných rúk a vyrozprávať ich príbeh tak, ako ho videla.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Widow , 2016

Puntíkatýhrnek
10.07.2019 3 z 5

Docela dobře napsané, ale na mě zbytečně dlouhé..dvě třetiny knihy se nic nedělo a napínavé mi to ani celkově nepřišlo..otřesné téma, nad kterým se většině raději nechce přemýšlet, roztahané na tři sta stran. Celkově to na mě působilo takové mělké, ani jsem se nesnažila pochopit nebo vcítit se do zúčastněných postav. Za mě slabší průměr, ale mělo to aspoň hlavu i patu...

Metla
28.06.2019 4 z 5

Únos dítěte: pro rodiče noční můra, pro tvůrce knih a filmů emotivně úderné téma. Fiona Barton se nesnížila k nadměrnému ždímání citů, s dějem nikam nespěchá, informace z ní lezou jak z chlupaté deky. Dlouhou dobu ponechává čtenáře v nejistotě, zda jsme svědky snahy usvědčit pedofilního násilníka, nebo sledujeme justiční a mediální štvanici na člověka sice nepříjemného, ale přece jen nevinného v souvislosti s daným zločinem.
Příběh se podle potřeby přesouvá mezi osobami, kterých se zmizení dvouletého děvčátka nějakým způsobem dotklo. Máme zde detektiva, co si případ pustil až příliš k tělu, schopnou reportérku a její lov na sólokapra, občas odskočíme k matce. Nejvíce prostoru dostává linie z pohledu manželky hlavního podezřelého, autorka tuto osobnost odhaluje po vrstvách, loupe její duši jako cibuli. Člověk by si nad poddajnou ženuškou Jean snad i zabrečel, spíše z frustrace než ze soucitu.
Jakpak "Vdovu" ocejchuji - tři, čtyři? Literární řemeslo vystřihla paní spisovatelka slušné, trpěliví potápěči do psychických hlubin si přijdou na své, mám ovšem námitky vůči několika chatrným dějovým berličkám. Nebudu přísná, tato prvotina si dle mého názoru zaslouží trochu shovívavosti. 70%

mirabl
13.06.2019 2 z 5

Ztráta času. Asi nejsem cílová skupina. Bulvár nečtu, televizní "zpravodajství" už několik let ignoruji a když vidím jak se ke mě na chodníku blíží výprava capartů z mateřské školky, tak raději přejdu na druhou stranu. Jeden nikdy neví ...

L.Helena
11.06.2019 4 z 5

První půlku jsem doslova hltala. Pak jakoby knížka místy ztrácela napětí, ale přesto byla pořád hodně čtivá a já jsem byla dlouho na pochybách co přesně a jak se to vlastně stalo.
Těším se na autorčinu další knihu Dítě.

Astonius
05.06.2019 2 z 5

Radikálně bych zkrátila - ten styl mne bavil tak do poloviny knihy, pak jsem očekávala nějaký velký zvrat, když už je kniha přirovnávána ke Zmizelé, ale text plyne pořád stejně. Podle mého názoru už nebylo o čem psát, byly to hromady prázdných slov, které mne nezajímaly - málo děje, jako by se spisovatelka jen cvičila v popisu situací a myšlenek.... Dočetla jsem jen se sebezapřením z toho důvodu, že jsem chtěla vědět, jak to tedy všechno doopravdy bylo - a ani v tomto směru jsem moc spokojená nebyla.... :-) Slabé a unylé...

vermiceli
04.06.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 2 dny. Opravdu strhující a napínavé. Vřele doporučuji!

p.pavlina
08.05.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Sice chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale potom to mělo spád a já jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Konec sice nijak nepřekvapil, ale jsem vděčná za to, že je to ukončený příběh a nic na pokračování. Téma je sice otřesné, ale kniha stojí za přečtení.

eiramka
04.05.2019 4 z 5

Pokud máte chuť na temný příběh, kde sice nepotečou potoky krve, ale celou dobu vám půjde mráz po zádech - nesáhnete vedle. Skvěle vykreslená psychologie postav, vývoj vztahů , příběh očima několika postav a na závěr skvělé finále. Doufám, že se nic z toho neztratilo v překladu . Doporučuji.

Denisa232623
16.04.2019 2 z 5

Knížku hodnotím jako průměr. Do čtení jsem se hodně nutila a neustále knížku odkládala. Místy to bylo nudné a na mě zdlouhavé až zbytečné. Celou dobu jsem věřila že vím kdo je vrah a únosce malé Belly a to se mi také potvrdilo. Jen se k tomu pročíst.

perpe2a
31.03.2019 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Tohle je opravdový, nefalšovaný psychothriller. Líbilo se mi, že autorka se nezabývala detailně hlavním zločinem, ale opravdu se zaměřila na psychologické vykreslení postav a to mě hodně bavilo. Přestože byl pachatel předvídatelný, vůbec mi to nevadilo, protože veškerou pozornost jsem měla zaměřenu na postavy. Za mě rozhodně doporučuji všem, co mají rádi psychologické thrillery, asi neuspokojí vyhledavače brutalit. Stojí za přečtení a mohu doporučit.

Veru960
12.03.2019 4 z 5

Pěkně napsané. Jdu do další od autora. V

genie
14.01.2019 4 z 5

Slušný psychothriller, čtivý a svižný. Dobře vykreslené postavy i prostředí (nikoli bezchybná policie, neúprosný bulvár ...).

jarmila6295
23.12.2018 5 z 5

Za mne - perfektní, napětí, náboj, pochybnosti až do konce. Doporučuji.

Januli
12.11.2018 3 z 5

Nevím. Jindy mi střídání přítomností s minulostí nevadí, ale tady se mi to moc nelíbilo. Nevadilo mi, že je to z pozic několika lidí (vdova, reportérka, detektiv, matka). Já bych tento příběh uvítala klasicky, pěkně od začátku. Ale zase o to knížka byla zvláštnější. Ale i tak takový průměr.

Dela111
22.10.2018 4 z 5

Jean se jeví jako tichá, ustrašená a jednoduchá, ale během let po boku manipulátora se stala silnější osobností než se na první pohled zdá. Autorka její charakter velmi dobře vykreslila.

Děj je sice předvídatelný, ale příběh i zápletka jsou dobře promyšlené. Kniha za přečtení stojí.
Z mého pohledu je tahle sonda do života manželů tak trochu depresivní, takže mně stačilo přečíst jednou a vracet se k ní nebudu.

Ashlee86
18.10.2018 5 z 5

Knihu určitě doporučuji. Velmi pěkně se četla. Místy jsem opravdu váhala jestli je Glen pachatel.

romca3001
15.10.2018 3 z 5

Kniha hodnotím jako průměrnou. Děj a námět špatný nebyl.. ,ale mně se prostě kniha zdála místy až moc zdlouhavá a trošku jsem se k ní nutila. Plus autorce dávám za to, že jsem občas váhala, zda je manžel skutečně vrahem děvčátka a za celkem povedený závěr.

ArwenAragorn
14.10.2018 5 z 5

Co ví vdova? Já můžu jen říct, že přečíst si tuto knížku stálo za to. Bylo to dost děsivé. Prostě správný psychologický thriller, který určitě doporučuji.

evilunicorn
29.09.2018 3 z 5

Předně..Ke knihám, které mají už na obalu napsáno "psychothriller" jsem se naučil přistupovat s odstupem a bez nějakých větších očekávání.A myslím,že zrovna u Vdovy se mi tento přístup vyplatil,i přes doporučení od Stephena Kinga na zadní straně.Ta kniha se dá rozdělit na dvě části-před rozsudkem a po něm.Ta první je skvělá, nenechá vás vydechnout, rozvíří vám v hlavě obrazy,z nichž se vám bude dělat zle.Ta druhá..nu,vůbec nemusela být.Děj stagnuje,a je už vlastně jasné jak to celé dopadne.Kdyby ta kniha byla o třetinu kratší,dám plný počet.Tahle jsem se přiklonil k silnějšímu průměru.

Kekik
26.09.2018 5 z 5

Vdova je velmi čtivý, napínavý, zajímavý příběh.
Jediné, co mi kazilo čtení, jsou nesrovnalosti v datech. Příklad: Bella byla unesena 2. října. Ovšem v jiné kapitole se dozvíme, že zmizela 2. září a pak zase 2. října. S tímto problémem jsem se setkala již v knize Dítě. Tehdy jsem si myslela, že se jedná o překladatelské chyby. Ale spíše to vypadá na chyby autorky. Jak u Vdovy, tak u Dítěte. Přesto má kniha plný počet hvězd.
Vážně je ten příběh pecka. Až do poslední kapitoly jsem byla napnutá, jak to vlastně bylo.
Těším se na další příběhy Kate a Sparkese.
DOPORUČUJI.