Vdova

Vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311276/bmid_vdova-mEv-311276.jpg 4 482 152

Kate Waters série

Jean Taylorová mala pokojný, obyčajný život. S manželom Glenom bývali v peknom dome. Glen bol jej vysnívaný princ. Jedného dňa sa však všetko zmení. Jean zistí, že jej vzorný manžel je monštrum, o ktorom sa píše na titulných stránkach novín. Po jeho tragickej smrti si Jean zaumieni vziať svoj život do vlastných rúk a vyrozprávať ich príbeh tak, ako ho videla.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Widow , 2016

ivdol
20.09.2018 5 z 5

5 hvězdiček !!! Neotřelý námět, krásně napsané, mohu jen doporučit.

bigben
18.09.2018 4 z 5

Nakonec knihu hodnotím kladně, zajímavý styl vyprávění více osob tj. různých pohledů. Každou chvíli byla vina někom jiném, jista jsem si nebyla do poslední chvíle.

Olous1
15.09.2018 5 z 5

Jsem docela překvapená, že má kniha tak slabé hodnocení. Mě se kniha velmi líbila, styl psaní i námět byl zajímavý. Perfektně se četla, za mě doporučuji.

Twinny
04.09.2018 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou. Šla jsem si půjčit Kytici k maturitní četbě a Vdova na mě shlížela z polic právě vrácených knih. Thrillery mám ráda, proto jsem po ní hned sáhla.
Nevadilo mi střídání vypravěčů, ani různé posuny v ději. Neměla jsem problém se orientovat. Prostě jsem to skládala jako puzzle. Děj byl velmi zajímavý a celkově knihu hodnotím pozitivně. Občas přeskakovala ich-forma a er-forma. Možná se jednalo o záměr, ale někdy jsem měla pocit, že šlo o chybu překladu.
Ale jednu hvězdičku jsem přece jen musela strhnout. A to za závěr, který se mi zdál poněkud odbytý.

Basetka
17.08.2018 5 z 5

Když jsem se před četbou dívala na hodnocení, tak jsem ke knize byla skeptická. Po přečtení nechápu. Dobře se četla. Líbilo se mi i členění kapitol. Byla to má první kniha od autorky.

patrick123
06.06.2018

Kniha se dobře četla, konec byl trošku jiný než bych si představoval, ale jinak doporučuji.

Milky92
30.05.2018 5 z 5

Precteno jednim dechem.za me ok :)

Jájinka
17.05.2018 3 z 5

Dobře se to četlo, ale závěr mi přišel takový nedotažený...

Dashmo
16.05.2018 5 z 5

Veľmi ťažká téma pre mňa, ale kniha bola perfektná. žiadne nudné pasáže, ktoré by som mala chuť preskočiť, čítala som každú voľnú chvíľu

aleza1
08.05.2018 2 z 5

Doslova jsem se nutila knihu číst a přemýšlela, zda ji neodložím. Nebavila mě reportérka ani policie. Celý děj se táhnul a nikam neposouval. Rozuzlení snad až na posledních 20 stránkách. Chtěla jsem číst i další knihu autorky Dítě, ale to si ještě rozmyslím. Fakt nuda!

i.stefany
05.04.2018 3 z 5

Zajímavý nápad na námět. Jedná se o velmi silné a těžké téma a já bych knihu zařadila jako psychologické drama než thriller. Na knížku jsem se dlouho těšila a proto jsem asi čekala víc, než jsem nakonec dostala. Přečetla jsem ji rychle, ale měla jsem pocit, že je zbytečně natahovaná. Závěr přišel na posledních pár stránkách a stejně mi zůstal v hlavě otazník. Ze způsobu vyprávění jsem měla pocit, že Taylorovi jsou starší pár, ale ono jim nebylo ani čtyřicet. Nějak mi tam chybělo napětí a více emocí.

čika
15.02.2018 2 z 5

pomerne nesikovne uchopena zapletka, tazkopadny jazyk, vela slubne nadskrtnutych motivov, ktore vysumia.

Vendis
05.02.2018

Knížka se mi líbila, po záplavě severských detektivek s krví všude kam se podíváš je to taková klasika.

iveetka
05.02.2018 2 z 5

Knížka mě nijak nenadchla a nijak mě nešokoval ani konec. Od půlky knížky jsem si už konec nějak takto představovala. Ztráta času to až taková nebyla, ale ke knížce se už nevrátím.

PeM
04.02.2018 5 z 5

Občas jsem měla pocit, že pár stran přeskočím, ať už to konečně všechno vím : -)...čtivé, to se musí nechat...

HaPa
28.01.2018 4 z 5

Tak tohle se mi vážně líbilo. Záživné a napínavé až do konce, žádné rozvleklé pasáže, které by rušily.

FillaSFC
21.01.2018 4 z 5

Kniha se čte svižně, nepotrpí si na zdlouhavé popisy míst a věcí – zkrátka celý příběh pěkně odsýpá. Nudit se rozhodně nebudete. 4/5

Inka063
05.01.2018 4 z 5

Zajímavý námět. Od začátku jsem tušila, pak několikrát zapochybovala, ale spíš proto, že většina autorů někam navede a pak bum - překvapivé rozuzlení. Tady ne. Vše spěje k předvídatelnému závěru, který také nastane. Myslím, že ale autorce ani tak nešlo o detektivní pátrání, jako spíš o psychologickou sondu, kam až může vést touha.
Dobré to bylo.

Nita17
28.12.2017 3 z 5

Styl psaní je tak nějak stále neohrabaný. Námět knihy sice skvělý ( samozřejmě těžší a nechutný, ale holt existují jedinci s takovým bordelem v hlavě), ale dal by se mnohem lépe využít. Popravdě, žádná z postav mi nebyla sympatická, všechny byly nedotažené. I když mě zaujalo jak Jean oklikou popisuje jednoduché věci a události, za nimiž vidíte nevyřčenou slepotu.

cleopatra11
12.12.2017 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Konec byl na můj vkus useklý, ale i tak styl spisovatelky mě velmi sedí.