Vdova

Vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311276/bmid_vdova-mEv-311276.jpg 4 482 152

Kate Waters série

Jean Taylorová mala pokojný, obyčajný život. S manželom Glenom bývali v peknom dome. Glen bol jej vysnívaný princ. Jedného dňa sa však všetko zmení. Jean zistí, že jej vzorný manžel je monštrum, o ktorom sa píše na titulných stránkach novín. Po jeho tragickej smrti si Jean zaumieni vziať svoj život do vlastných rúk a vyrozprávať ich príbeh tak, ako ho videla.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Widow , 2016

Misute603
17.08.2020 4 z 5

Styl psaní mi vyhovoval,líbilo se mi střídání postav a děje.Kniha nebyla vůbec špatná.

Allla9
28.07.2020 3 z 5

Spíše průměrné čtení bez velkých výkyvů.

Kyri
19.07.2020 3 z 5

Kniha byla sice hodně upovídaná, ale zároveň zajímavá, takže to ani tak nevadilo. Líbilo se mi členění kapitol i gradování děje. Vnímavý a citlivý manžel - psychopat, to moc nejde dohromady, ale v zásadě to až tak nerušilo. Jen mi přišlo, že si autorka dala málo práce se závěrem. Občas kritizuji autory, že jsou zbytečně brutální jen pro efekt. Tady mi přišlo, že vlastně ani není jasné, co se stalo, což mi nakonec taky moc nesedí.

Jirinamac
24.05.2020 4 z 5

Možná to bylo trochu zdlouhavé, ale ani mi to nevadilo. Knížka se četla dobře, jednotlivé kapitoly byly dobře rozdělené a příběh byl vyřešený až pár vět před koncem. Jean Taylorová by musela být hodně odolná při takovém psychickém tlaku.

nicole1990
22.05.2020 2 z 5

Byla zdlouhavá a četla jsem i lepší. Chtěla jsem vědět jak to dopadne.

andrea3848
19.04.2020 3 z 5

Byla velmi zdlouhavá.

jankaander
27.03.2020 5 z 5

Zajímavé čtení ale četla jsem lepší

mira399
20.02.2020 4 z 5

Čekala jsem to mnohem horší. Mě se knížka četla dobře a téměř do konce příběhu jsem byla na vážkách kdo je pravým pachatelem.Postavy jsou uvěřitelné a střídání kapitol podle nich bylo fajn. Nenudila jsem se.

Mirin1349
18.02.2020 3 z 5

Začátek byl bezkonkurenční, opět se mi dostalo mých oblíbených vyprávění z pohledu různých osob i v různých časových rovinách. Příběh mi přišel o chlup delší, než by musel být, ale ve finále to až tolik nevadilo. Postupem času se hezky začal rozplétat příběh, až to začalo být trochu předvídatelné, finále pro mě velkým překvapením nebylo. Co mi hodně vadilo, bylo postavení série na novinářce, která se neštítí ničeho. Byla mi protivná, stejně tak jako vdova. Kniha byla fajn, ale další eskapády supa Kate číst asi nechci.

jana1941
07.01.2020 4 z 5

No nevím, nebyla to špatná kniha, ale ani bych ji nezařadila mezi super knihy. Takový normál. Nic moc převratného se tam neděje a to je asi ten hlavní kámen úrazu, protože jsem pořád čekala, že se něco stane. Tak nějak od začátku je jasné, kdo je vinen. Ale nemůžu říct, že by kniha byla nudná a nezáživná, jen mě prostě nedostala.

Bee240
20.12.2019 2 z 5

Konečně jsem dobrala konci. Není možné ale knihu jsem měla rozečtenou celých třináct dní , ale s toho jsem četla sedm dní. Nějak před vánocemi nebyl vůbec čas. A teď ke knize je velmi zvláštně napsaná bylo to zlouhavé a pořád to samé dokola. Kniha mě úplně nevtáhla do děje ale některé pasáže byli zajímavé. Měla jsem jistou teorii jak to bylo , ale nepotvrdilo se mi to - tedy ne úplně. Kniha je označena jako psychothriller a určitě si najde své čtenáře jelikož tam jde o tolik drásající téma a to únos dítěte a okrajivě i "uchyly" zaměřené na dětskou pornografii a podobné věci. Není to tam nijak detailně popsané ale stejně jsou tam zmínky a to může pro někoho být těžké čtení. Jsem ráda že to mám dočtené a můžu začít číst něco jiného. Uvidíme jaký bude druhý díl z této série.

IvcaIvet
07.10.2019 2 z 5

Straaašně zdlouhavé. Přiznám se, že první polovinu jsem poctivě přečetla a pak jsem hodně přeskakovala. A kupodivu jsem o nic nepřišla. Nemám ráda, když se informace, která jde sdělit v jednom odstavci natáhne na deset stran. Zkrátka psychologický rozbor všeho a všech a děj nikde..

anája
18.09.2019 2 z 5

Námět byl dobrý a čekala jsem od toho , něco jako happyend na konci,ale ten se nedostavil....

sipkulka
14.09.2019 3 z 5

Taková oddychovka ;)

SilvieSisinka
11.09.2019 3 z 5

Průměrná detektivka. Moc zdlouhavé, málo napínavé pro mě. Přitom tohle téma mohlo vytriskat více.

Mandlevest
07.09.2019 4 z 5

Noční můra všech rodičů, únos dítěte. Knížek, zpracovávajících toto velice závažné, pro rodiče nejbolestivější téma, je více jak dost. V této sledujeme tuto událost, která se stala před několika lety, ale nevyřešila se, pohledem několika více či méně přímých aktérů , kterým jsou věnovány jednotlivé kapitoly tohoto thrilleru. Jednou z nich je i Jean Taylorová, submisivní žena, strážkyně tajemství, silnější než se zdá, vdova... Kniha je srovnávána s Dívkou ve vlaku, musím přiznat, že ta se mi líbila více. Ale i Vdova se četla dobře, i když překvapivý závěr se, dle mého, nekonal.

MonikaV
23.08.2019 5 z 5

Prostě psycho! Čtěte!

jaroiva
20.08.2019 3 z 5

No, pro mě to nebylo napínavé, takže ani ne moc thriller. Takové psychologické něco... celkem brzo jsem začala tušit, jak to asi je, a ani to, co jsem neuhodla, mě nijak neohromilo.
Ale co bych vyzdvihla, je psychologie postav, hlavně samotné titulní vdovy.

Lenoulinka
18.08.2019 3 z 5

U Vdovy jsem nebyla tak nadšená. Dítě mě bavilo daleko víc. Kniha mi nepřišla ani tak napínavá, děj mi přišel rozvleklý a z konce jsem nebyla nijak odvázaná. Za mě průměr.

2509
25.07.2019 4 z 5

Pěkně zpracované téma, pěkně napsaná kniha. Musela jsem vědět jak to dopadne a tak jsem četla a četla