Dům za zdí

Když nastane přesně ta správná chvíle, objevíte v úzké uličce lemované cihlovou zdí, jen kousek od obyčejné anglické hospody, vchod do neobyčejného domu. Cizí člověk vás tam osloví jménem a pozve vás dovnitř. Zpočátku se vám nebude chtít odejít. Později zjistíte, že odejít nemůžete. Každých devět let tam jeho obyvatelé – podivní sourozenci – pozvou někoho, kdo je odlišný nebo osamělý: přechytralého puberťáka, nedávno rozvedeného policistu, plachou univerzitní studentku. Co se však v domě opravdu děje? Pro ty, kdo to zjistí, je už příliš pozdě… Složitě propracovaný román rozkročený přes pět desetiletí, od konce sedmdesátých let do současnosti, který přeskakuje z jednoho žánru do druhého a ozlomkrk se řítí k ohromujícímu závěru, vás vtáhne do pozoruhodného světa, kde starý příběh o strašidelném domě dostává nový rozměr – jaký si dokáže vymyslet pouze David Mitchell....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309778/dum-za-zdi-yng-309778.jpg 4212
Vydáno:, Mladá fronta

Slade House (2015)

Kniha Dům za zdí

MOu598

"Duchařský" román.
První půlka se mi líbila. Nové, napínavé, mrazivé. Druhá půlka a čím dál ke konci se mi líbilo méně a méně. A konec mi připadal takový nechutný, jako určité znevážení života.
Co mi vůbec víme o duši? Zde se to nedozvíme, zde je to spíš drsňácké a pak až trapné.
Knížka není můj šálek čaje.

freejazz

siahol so po knihe len preto, že David Mitchell. čítal som a čakal. ale toto nie je môj obľúbený žáner. čosi na pomedzí fantasy hororu a fiction. a čím som bol ďalej, tým viac ma obostierala nuda. a rozpaky. toto v zlatom fonde literatúry chýbať nebude.
áno, remeslo je skvele zvládnuté. zajjtra si už nespomeniem, o čom to bolo... na rozdiel od Atlasu alebo Tisíci podzimů...
no nič, pustím sa do ďalšieho Mitchella.

Boboking

Velmi milé překvapení. Nečekal jsem takový mysteriózní příběh na hraně fantasy a hororu. Postavy úžasně vykreslené a ta "beznaděj" čišící z každého příběhu... Doporučuji.

Cleo De Nile

Tohle byla opravdu hodně zvláštní knížka, pořád tak docela nevím, co si o ní mám myslet. Příběh rozdělený chronologicky do několika částí mě uchvátil, četla jsem ho s mrazením v zádech, a když mi začalo být jasné, jak se to ve Slade House všechno má, nemohla jsem si pomoct a nabádala jsem hlavní hrdiny, ať tam nelezou. A poslední povídka... wow. To jsem nečekala, bylo to vynikající. Kniha má fantastickou atmosféru, není to sice přímo horor, ale bylo mi při jejím čtení úzko. Autor má sympatický styl psaní.

michaela2338

Tohle není hutný román, jak bývá u Mitchella zvykem. Je to taková jednohubka. Ale to přece nevadí. Je fajn se potkat se starými známými.

hayalet

Tak po dočtení této knihy musím zatleskat. Opravdu brilantní příběh, který přesahuje realitu a ještě je krásně dokreslen zahradou a starobylým domem za mizející brankou. Lakuna a Orison ještě dlouho po přečtení příběhu rezonují v hlavě. Prostě Mitchell. Kdo umí, ten umí.

Acamar

Je to David Mitchell, takže i mne jeho duchařské hnízdo v Domě za zdí spolehlivě znehybnilo v křesle na jedno odpoledne (což krátký rozsah krásně umožňuje a možná i proto nestihne nudit opakováním, i když s malými variacemi, jinými kulisami a aktéry) ... Ale je to David Mitchell, takže rozmlsána jeho dříve přečtenými knihami jsem asi očekávala víc než dobře napsanou oddechovku.

babsi66

Čtení této novely jsem si vyloženě užívala. Jasný důkaz toho, že hororová literatura a vytříbený jazyk, prokreslené postavy a neotřelá forma vyprávění se v žádném případě nemusí vylučovat. Za mě brát všema deseti!