Atlas mraků

Nedobrovolný cestovatel plavící se v roce 1850 přes Tichý oceán, vyděděný skladatel obstarávající si nejisté živobytí v Belgii mezi 1. a 2. světovou válkou, ambiciózní novinářka píšící v Kalifornii v dobách, kdy tam byl guvernérem Ronald Reagan, ješitný nakladatel ukrývající se před věřiteli ze zločineckého podsvětí, geneticky modifikovaná jídlonoška čekající na smrt a Zachry, mladý ostrovan zažívající soumrak vědy a civilizace – to jsou vypravěči Atlasu mraků, kteří odkudsi z potemnělých chodeb dějin slyší dozvuky ostatních příběhů. Každý záchvěv ozvěny více či méně pozměňuje jejich vlastní osudy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137803/atlas-mraku-RNK-137803.jpg 4.21286
Vydáno · Mladá fronta

Cloud Atlas · 2004

Kniha Atlas mraků

kytikyti

Hodně zajímavě rozvržená kniha (do pyramidy). Knihá plná příběhů, z nichž byl každý velmi jiný odehrávaly se každý v jiné době a přesto měly jedno společné. Boj jedince proti mnohohlavé sani - lidstvu. Snažila jsem se celou dobu přijít na poselství, bylo mi jasné, že v knize je. Většinou jsem na tohle dost dutá, ale tady se to najednou krásně vykrystalizovalo. Mám stejně trošku pocit že kniha má ještě spoustu dalších skrytých poselství a mouder, které jsem já prostě neobjevila. Některé příběhy mě bavily více, jiné méně. Některé frustrují a někdy byly pasáže trošku nudnější. Ale doporučuji přečíst.
Zajímavé byly moje pocity a zamtenost u příběhu kde se vyráběli roboti z lidských embryonálních buněk. Samozřejmě mi takové zneužití přijde neetické, ale nějak jsem nemohla pochopit, proč hlavní postava tak brojila proti jejich práci, když byly štastné. Tady jsem asi etickou otázku cítila nejsilněji.

Lodja

Postmoderna jak sviň! Charaktery, jednotlivými styly, propojováním příběhů a celkovým vyzněním. A postmodernu, tu já ráda.

clever.potheat

Film jsem nejprve příliš nepobral a nechápal jsem, co na tom ostatní vidí. Rozhodl jsem se proto přečíst knihu a poté znovu zhlédnout film. A udělalo to na mě celkem dojem.

Trochu jsem váhal nad tím, zda udělit plné hodnocení, určitě se nejedná o nejlepší knihu, co jsem četl a kniha je navíc dost zdlouhavá. Nakonec jsem se tak rozhodl, abych ocenil originalitu a hlavní myšlenku celé knihy: "Our lives are not our own. From womb to tomb, we are bound to others, past and present, and by each crime and every kindness, we birth our future."

Nejedná se ale o knihu, u které by člověk seděl dnem i nocí plný nedočkavosti, jak to celé skončí. Některé části příběhů jsou dost nudné, naopak charaktery některých postav mě velice bavily a motivovaly číst dále.

paxie

Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě a upřímně to bylo spíš zklamání. Pár zajímavých myšlenek tam je, ale asi jsem čekala, že to bude celé víc propojené. Část Ewinga a Frobishera jsem spíš přetrpěla a doufala, že se na konci ukáže, jaký vlastně měla smysl. No a vypadá to, že kdybych je přeskočila a četla jen ty ostatní (části Tima Cavendishe, Luisy a Sonmi byly naopak docela čtivé), tak se asi moc nestalo. Zkusím ještě porovnat s filmem, ale prostě mi tenhle styl nějak nesedl

danielpernik

Boží nápad a spousta opravdu zajímavých příběhů. Bohužel si však nemůžu pomoci, ke konci mi to už přišlo zdlouhavé.

jannik

Nekolik pribehu, ktere se prolinaji. Hlavni myslenka, jak jsem ji pochopila ja, je kazdym dnem palcivejsi. Trochu narocnejsi cteni, ale bavily me vsechny pribehy.

Conely

Přečetla jsem na základě filmu a byla jsem nadšená.

ADE138

Před lety jsem viděla film, teď jsem poslouchala audioknihu. Skvělý zážitek! Žádné suché odvyprávění knihy, hudba i další zvuky tak akorát, aby doplňovaly čtené, ale nerušily. Nejvíc se mi asi líbila část Orison Somi. I když to není jednoduchý příběh, stojí za to ho znát....