Pamatuji si vás všechny přehled

Pamatuji si vás všechny
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269909/bmid_pamatuji-si-vas-vsechny-f17-269909.jpg 4 723 723

U ledového islandského fjordu leží vesnice duchů... královna islandské krimi přichází s mrazivým thrillerem, poprvé bez právničky Tóry, ale i tak naberete dech až na konci. Když se tři mladí lidé z Reykjavíku rozhodnou, že koupí dům v opuštěné obci v pustých západních fjordech, netuší, co všechno je tam čeká. Co bude odhaleno a co probuzeno. Gardar, jeho žena Katrín a společná kamarádka Líf se chtějí pustit do renovace domu, ale brzy se začnou dít divné věci. Na podlaze se objevují mokré šlápoty, někdo trousí po pokojích mořské mušle, ozývají se podivné zvuky. Mobily se jim záhadně vybijí a loď pro ně má přijet až za několik dní. Jiná cesta z oněch mrazivých pustin nevede. Jsou tu úplně sami. Nebo ne...? V malém městečku na druhé straně fjordu vyšetřuje policistka Dagný spolu se svým kamarádem, psychiatrem Freyrem, sérii nepřirozených úmrtí. Stopa vede do zaprášených archivů s policejními složkami z minulého století. Jak by ale tehdejší zločiny mohly souviset s nedávným záhadným zmizením Freyrova malého syna? Záhady se vrší jedna na druhou a pomalu se začínají propojovat do řetězce děsivých událostí. Příšerná pravda musí být odhalena. Mrtví si někdy pamatují víc, než bychom si přáli...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora
Originální název:

Ég man þig , 2010


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pamatuji si vás všechny. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (251)

eDex
27.04.2024 4 z 5

Hezká duchařinka od nejprodávanější islandské autorky.
Koktejl namíchaný "zkušeným perem" z postupně budované atmosféry a tajemna, thrillerový styl s mysteriózními prvky a zajímavé postavy dělají z knihy svižné a napínavé čtení.
Mě se kniha právě kvůli všemu výše zmíněnému líbila, měla všechno, co má mysteriózní severský thriller mít, ale osobně mám od autorky mnohem radši její detektivní série. I tak velké doporučení, solidní 4 hvězdy.

Luca86
12.04.2024 5 z 5

Tak tohle nebyla žádná detektivka, ale spíš horor. Bylo to napínavé jak kšandy, celou dobu jsem se krásně bála a čekala, co bude, nutilo mě to pořád číst dál a dál. Jenže některé věci mi připadaly neobjasněné a z konce jsem měla nečekaně nepříjemný pocit. A tenhle divný pocit se mě chvíli držel.


zbožňuju_knihy
31.03.2024 5 z 5

Dobré počtení, má to spád, konec některé věci vysvětluje, něco málo ne. Duchařina, horor, thriller, detektivka - vše dohromady. Za 5*

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Pamatuji si vás všechny v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených923x
ve Čtenářské výzvě144x
v Doporučených52x
v Knihotéce346x
v Chystám se číst430x
v Chci si koupit80x
v dalších seznamech6x