Poslední rituál přehled

Poslední rituál
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/9351/bmid_posledni-ritual-8tI-9351.jpg 4 543 543

Tóra Gudmundsdóttir série

1. díl >

Jsme na Islandu, v budově univerzitní katedry historie. A právě zde je nalezena zohavená mrtvola německého studenta Haralda. Má vypíchnuté oči a jeho tělo je označeno magickou runou. Bohatá rodina zavražděného najme bývalého kriminalistu Matthewa a islandskou právničku Tóru. Brzy vyjde najevo, že Harald založil spolek zájemců o čarodějnictví a vášnivě studoval islandské čarodějnické procesy. Sám měl na těle spoustu tetování, nechal si rozpůlit jazyk, aby vypadal jako hadí, a zajímal se o mučení, které možná kdysi vyzkoušel i v praxi. Tóra s Matthewem tedy logicky hledají vraha mezi adepty magie. Další stopa, báseň psaná krví, vede prozměnu k Haraldově rodině, kde očividně není všechno v pořádku. Do toho se ještě přimíchá tajemný rukopis, plán cesty k záhadnému předmětu, k němuž má hledače dovést třetí znamení. Přes to všechno není román jen obyčejnou detektivkou. Svou oblibu získal i barvitě vylíčeným, pracovním i milostným, životem rozvedené právničky Tóry a jejích dospívajících dětí. Příznivce tajemna a magie potěší realistickým pohledem do této nanejvýš zajímavé oblasti a milovníky kriminálních příběhů napínavým pátráním po vrahovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora
Originální název:

Þriðja táknið , 2005


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední rituál. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (114)

mnohoknih
27.05.2023 3 z 5

Moc mě to nebavilo. Na detektivku příliš mnoho historie. Za to z Islandu minimum. Většina situací jela na náhodu. Ale je to první díl, tak to beru jako seznámení s Tóre. A s nevyslovitelnými jményGudmundsdóttir, Brjánn, Aegissíduhellar.

princesse
29.03.2023 4 z 5

Dobře se to četlo a asi se mrknu i na další díl. Co se týče případu ... tak opravdu úchylárna, ne? Co se tam dělo. Mládež na Islandu tedy opravdu vážně trpí psychickými problémy. I když hlavní hrdina byl z Německa, ten tedy opravdu normální nebyl. Strašlivá věc s jeho sestrou, která vedla k odcizení s rodinou, ho jistě poznamenala, i když podle všeho na tom nejlépe s psychikou nebyl ani před tím. Tohle snad neudělá dítě ze žárlivosti. A nevypadalo to, že by byl zanedávaný, podle toho jak o něm jeho matka na konci mluvila. Těžké téma. Bavila mě Tóra a Matthias.


bigben
26.02.2023 3 z 5

Knížka mi přišla taková nijaká, ani mě nenadchla ani neotrávila. Jen to vypadá, že islandská policie je neschopná a nebýt naopak schopné právničky, vrah by se nenašel. Navíc zdlouhavé popisy čarodějnických rituálů a výletů do historie. Ale dám Tore ještě jednu šanci..možná.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Poslední rituál v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených770x
ve Čtenářské výzvě54x
v Doporučených30x
v Knihotéce337x
v Chystám se číst317x
v Chci si koupit41x
v dalších seznamech9x