Poslední rituál

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jsme na Islandu, v budově univerzitní katedry historie. A právě zde je nalezena zohavená mrtvola německého studenta Haralda. Má vypíchnuté oči a jeho tělo je označeno magickou runou. Bohatá rodina zavražděného najme bývalého kriminalistu Matthewa a islandskou právničku Tóru. Brzy vyjde najevo, že Harald založil spolek zájemců o čarodějnictví a vášnivě studoval islandské čarodějnické procesy. Sám měl na těle spoustu tetování, nechal si rozpůlit jazyk, aby vypadal jako hadí, a zajímal se o mučení, které možná kdysi vyzkoušel i v praxi. Tóra s Matthewem tedy logicky hledají vraha mezi adepty magie. Další stopa, báseň psaná krví, vede prozměnu k Haraldově rodině, kde očividně není všechno v pořádku. Do toho se ještě přimíchá tajemný rukopis, plán cesty k záhadnému předmětu, k němuž má hledače dovést třetí znamení. Přes to všechno není román jen obyčejnou detektivkou. Svou oblibu získal i barvitě vylíčeným, pracovním i milostným, životem rozvedené právničky Tóry a jejích dospívajících dětí. Příznivce tajemna a magie potěší realistickým pohledem do této nanejvýš zajímavé oblasti a milovníky kriminálních příběhů napínavým pátráním po vrahovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/9351/posledni-ritual-9351.jpg 4.2346
Série

Tóra Gudmundsdóttir 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Metafora
Orig. název

Þriðja táknið, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (79)

Kniha Poslední rituál

Přidat komentář
Tantalis
14. července

Sympatická hlavní postava, obyčejná žena se svými vlastními problémy, která nemá k dispozici perfektně vybavenou forenzní laboratoř, a přesto se pouští do vlastního vyšetřování. Pro mě zbytečně drastická vražda, ale to je u severských autorů běžné.

ZuK1
01. července

Váhala jsem mezi 3 – 4*, úplně mi tentokrát nesedlo téma, knížka se ale každopádne velmi dobře čte a chystám se už i na další díly. Abych ale odlišila od série Freyja & Huldar, kde se mi Dna i Černá díra líbily určitě víc, dávám nakonec 3*.

Abia
12. června

Zábavná, napínavá kniha. Hlavní postava je sympatická a je to žena, která žije úplně "normální" život. Bavilo mě to, těším se na další díl.

Miluska2810
26. března

Pre mna osobe slaba kniha. Obah na obale knihy sluboval fakt ze pocitanicko, ale bohuzial sklamalo ma to velmi. Taky krasny namet a hold...

mi-380
18. března

Kladivo na čarodějnice na Islandu v roce 2005, první případ Tóry a Matthewa. Pěkně to během pátrání mezi nimi jiskří a my při tom můžeme nahlédnout do magické historie islandského středověku, do nekonečných třenic mezi katolíky a protestanty, a také do neméně zajímavé ostrovní současnosti s podivným spolkem vysokoškoláků.
Přidávám 85% (aktuálně 309 hodnotících s průměrem 83%).

Poznatek: Yrsa se snaží dělat zdravotní osvětu. Před nedávnem jsem četl čtvrtou část (Led v žilách), ta byla ostře protialkoholická. Tato první část je zase otevřeně tvrdě protikuřácká.

… „Jako matka s matkou? To si jako budeme vyměňovat názory na výchovu dětí?“ Tóra neměla sebemenší chuť se s tou ženskou setkat.
Matthias pokrčil rameny. „To nevím. Já nejsem matka.“

Eeli
12. března

Detektivka s neotřelým námětem. Kniha je psána poutavě, srozumitelně, není zatížena žádnými brutalitami ani jinými zbytečnostmi, ale na druhou stranu je odlehčena soukromím hlavní hrdinky. I přes daný žánr a téma umí autorka psát lehce a s vtipem.

DericCaster
17.10.2018

Tato knížka byla mým prvním setkáním s Yrsou a jsem nadšen. Kniha se mi velmi líbila. Samotný příběh je neotřelý a vůbec bych neřekl, že nudný... Líbila se mi jak dějová linie týkající se samotného vyšetřování, tak i linie osobní - hlavní hrdinky a určitě si přečtu další díla v řadě už jen proto.

fidáš
10.10.2018

Super čtení.

1