Poslední rituál

Jsme na Islandu, v budově univerzitní katedry historie. A právě zde je nalezena zohavená mrtvola německého studenta Haralda. Má vypíchnuté oči a jeho tělo je označeno magickou runou. Bohatá rodina zavražděného najme bývalého kriminalistu Matthewa a islandskou právničku Tóru. Brzy vyjde najevo, že Harald založil spolek zájemců o čarodějnictví a vášnivě studoval islandské čarodějnické procesy. Sám měl na těle spoustu tetování, nechal si rozpůlit jazyk, aby vypadal jako hadí, a zajímal se o mučení, které možná kdysi vyzkoušel i v praxi. Tóra s Matthewem tedy logicky hledají vraha mezi adepty magie. Další stopa, báseň psaná krví, vede prozměnu k Haraldově rodině, kde očividně není všechno v pořádku. Do toho se ještě přimíchá tajemný rukopis, plán cesty k záhadnému předmětu, k němuž má hledače dovést třetí znamení. Přes to všechno není román jen obyčejnou detektivkou. Svou oblibu získal i barvitě vylíčeným, pracovním i milostným, životem rozvedené právničky Tóry a jejích dospívajících dětí. Příznivce tajemna a magie potěší realistickým pohledem do této nanejvýš zajímavé oblasti a milovníky kriminálních příběhů napínavým pátráním po vrahovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/9351/posledni-ritual-9351.jpg 4.1437

Tóra Gudmundsdóttir 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Metafora

Þriðja táknið, 2005

Kniha Poslední rituál

moudivlacek
24. listopadu

Velice podařená detektivka, která mě hodně poučila o procesech s čarodějnicemi v Evropě i na Islandu. Právnička Tóra mě velice pobavila - svou všedností, svou rodinou a i nedokonalostí v oboru kriminalistika. Je temperamentní a svá, za to její německý protějšek bývalý kriminalista Matthias naoko se jevící suchar dokáže překvapit.
Je tu kus historie, ale i snaha pochopit lidi zabývající se čarodějnictvím obecně, ale i hamižnost, touha po lásce a snaha se oddělit něčím od davu.
Jsem zvědavá na další díl.

alibaba72
02. listopadu

To byla tak skvělá kniha, že nechápu proč jsem tak dlouho otálel s jejím přečtením :-)

Angelicca

Yrsa je srdcovka! Tato první kniha ze série s právničkou Tórou se nedala sehnat. Nicméně ničemu to nijak nevadí, ale v této knize autorka popisuje seznámení s přítelem a celkově se o ní dozvíte víc. Od první stránky pecka, ostatně jako vždycky. Vřele doporučuji!!!

veronika9761

Tema uplne neni muj salek, ale cetlo se docela dobre.

EliskaD

Podivná rituální vražda přiměje dvojici vyšetřovatelů sledovat kroky historického bádání, kterému se Harald věnoval pro svou dizertacni práci. Protože cokoli, na co přišel, by mohlo mít s jeho vraždou souvislost. Byla jsem zvědavá, jak může hledání 500 let staré pravdy zapadat do události ze současnosti. A ukázalo se, že může. A docela smysluplně. Mile mě tato kniha pro svůj neotřelý příběh překvapila. Historické popisy nebyly otravně zdlouhavé a skvěle doplňovaly prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

Péťa1950

Vyšetřování vraždy pomalu nabírá na rychlosti. Vše na pozadí historie honů na čarodějnice v kontinentální Evropě a na Islandu, rituály , čarodějnické praktiky. Zajímavá dvojice vyšetřovatelů i s rodinnými problémy. Rozuzlení podle scénáře, vrah musí být zmíněn už na začátku. Popis prostředí, přírody, klimatických podmínek navozuje realitu života na Islandu.
Doporučuji čtenářům, kterým nevadí odbočky od hlavního děje.

knihomoli

Zajímavé vedlejší téma honu na čarodějnice na Islandu, ale žádné nadšení z knihy se nekonalo

Kristulda

Mě se teda moc líbila. Určitě přečtu další.